Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Falcongate
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Egy kibaszottul jó zenekar Gyuláról

Elejére << Előző < ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 > Következő >> Végére

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-22 14:37:52 (65)
lasd csabeeka 54-es hozzaszolast... plusz: engem szemelyszerint lehet hogy nem hiszed el, de idegesit barminemu diszkrimancio, mint pozitiv mind negativ, en azert enekelek angolul mert nekem ez a termeszetes, es nem akarom, hogy emiatt mashogy alljanak az emberek a zenekarhoz se jobban se rosszabbul... en igy irom a szovegeimet es igy eneklem el oket.. pont. Ettol se nem vagyok rosszabb se nem vagyok jobb... az altalam emlitett 3 "szovegiro" munkassaga meg szerintem objektiv mercevel merve zsenialis, es nem lefitymalando azzal hogy szar magyar, es ehhez tartom magam..
[előzmény (53)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 20:38:53 (64)
arcra azok... legalábbis az látszik, hogy nagyon igyekeznek úgy kinézni, mint az igazi nyugati hc emberek.. Ez nem baj
[előzmény (61)]

© Pityuapunkválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 20:30:37 (63)
Húúha, mimegy itt...Még a Tankcsapda neve is előkerült..ez már baj:-)
Szeva Atti.
Hagyjuk ezt inkább..lehet minket szeretni, lehet utálni, mindenkinek
saját dolga. Ez utóbbiak amúgy bekaphatják:-)
Maradjunk abba, hogy pop zenét játszunk, de amúgy Ádám is sxe, és Andrisnál meg Norbinál nagyobb hc arc nem sok van az országban,
Ördi metál fan, én meg doscóba járok. Erika pedig a legcukibb csaj a világon, puszi.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 19:30:04 (62)
Egészen pontosan:
nekik kéne magukba nézni.
[előzmény (61)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 19:27:20 (61)
Azért kezdtem ki ezen az oldalon őket, mert kedves bandacica barátunk oda volt meg vissza, hogy micsoda hc arcok a FG tagjai. És hangsúlyozom, hogy semmi bajom a srácokkal, de ha ez tényleg igaz, hogy hc közönséget hibáztatják, akkor csak annyit tudok mondani, hogy inkább nekik magukba nézni. Amúgy leszarom a témát, mert sosem voltam nagy FG rajongó.
[előzmény (60)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 19:19:28 (60)
Na igen, en probalom finoman, erre te....:-)

Nem teljesen ertek veled egyet a zenekarral kapcsolatban. Jo lehet, hogy szerinted bevedem oket, mert hazahuz a szivem, es lehet, hogy igazad is van. Csak annyi, hogy ok mar nem hardcore/punk zenekar a sajat bevallasuk szerint sem, tehat ezen az oldalon nem erdemes kikezdeni oket.
Az mas kerdes, hogy a tagok zome tovabbra is hallgatja, szereti es hetkoznapi szinten muveli a ezt a mufajt/eletformat, de zenekari szinten ok mar csak egy rockzenekar, ami, hogyha igy kozelitjuk meg a dolgokat, rogton mas kontextusba helyezi a temat.
Amugy Adam is sXe a legjobb tudomasom szerint.
[előzmény (58)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 19:12:37 (59)
Tovabbra is fenntartom, hogy nagyjabol fogalmad sincs arrol mit beszelsz.
Senki nem nehezmenyezte, hogy igy felnezel a Falcongate-re, sot en kifejezetten orulok neki, legalabb ha mar a korabbi kozonseguk szinte teljesen elfordult toluk van akinek megis bejon amit csinalnak. Szerintem is jol csinaljak a zenejuket, es leszarom a stilusvaltast. Ennyi ido es energia utan amit belefektettek mar a zenekarba igazan megerdemlik, hogy azt csinaljanak, amit akarnak es ne kerjek ki az esetleges kozonseguk velemenyet. Nekem szemely szerint verzik a szivem, amikor azokra az idokre gondolok, amikor meg en is a sracokkal nyomtam, es kozben az uj Blood Red Roses-t hallgatom. Zeneileg es szovegileg ez mar nem az en vilagom, de ez az en maganugyen es termeszetesen eszmeileg tamogatom a sracok zenei torekveseit tovabbra is. Remelem ezennel tisztaztam magam elotted es ezennel nem ejtek csorbat a balvanyaidon. Nem erten ezek ellenere te viszont miert szemelyeskedsz velem igy ismeretlenben, plane kulonbozo kepessegeimet fitymalva, amikor erosen gyanitom, hogy nincs viszonyitasi alapod ami alapjan ezt a kovetkeztetest levonjad. (Nem azt allitom, hogy nem igaz, csak azt, hogy te ezt nem tudhatod.)
Amire viszont allergias vagyok a hozzaszolasaidban, es amire az en elozo hozzaszolasomban reflektalni probaltam, az a magyar dalszovegek es dalszovegirok lefikazasa. Ezt a hozzaallast te szerintem hoztad valahonnan.
A masik ami idegesit egy kicsit, az az, hogy kicsit magas lovon ulsz. Nem veszed eszre, hogy falura jottel libatomest oktatni.
Es meg egy erdekes adalek. Az altalad emlitett 3 eredeti tag kozul mar csak 1 sXe. Ja, es hogy a Pisti mekkora "ugyanaz a hardcore arc".....hat ezzel ne rohogtesd itt ki magad legyszi. En bar ot szemelyesen nem ismerem, de gondolom hulyere rohogne magat, ha ezt hallana.
[előzmény (56)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 19:08:22 (58)
Kedves ostoba barátom! Nem érdekel, ha valami bandacica vagy, de legalább a hülyeségektől kíméljél meg. Ha jól tudom a FG-ből már csak Andris sxe, amit nagyjából leszarok, mert nem érdekel, hogy ki mit iszik meg mit eszik. Nem ezzel van bajom, hanem azzal, hogy amit most csinálnak, annak semmi köze, ahhoz mint amikor elkezdték. Ezt lehet fejlődésnek nevezni, de szerintem simán csak rá mentek a népszerűségre. Mondjuk ezzel sincs semmi bajom, de nehogy már én legyek hibás, mert nem tudom nekik megadni azt, amit mint a mostani szánalmas közönségük. És ne haragudj, de én a FG tagjait egy picit sem tartom HC arcnak. Mert ha ők azok, akkor én inkább nem. És most ne érts félre... semmi bajom a srácokkal, de nem szeretem, ha valaki nem meri beismerni, hogy eladta magát az olcsó népszerűségért, hanem inkább ujjal mutogat hibást keresve.
Színvonalt meg ne kérjél számon rajtam, mert ha a földre szarok és belehempergek, már akkor színvonalasabb vagyok, mint a te beírásaid (a FG hozzáállásáról meg nem is beszélve).
[előzmény (56)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 18:49:08 (57)
Ne nevetess! A mi hibánk? Mi? Az hogy pop punkot akarnak jatszani s hogy Alvin közönség jobban bejön nekik (mert kb. olyan népség jár a bulijaikra, nem?) mint azok akik olyanok mint Ők (a Te szavaid szerint: hardcore arcok). Mindenki ilyenből elegük van, csak magukból nem? Ugyanolyanok? De tudod...
Meg pont Te mondod hogy mindenki okoskodik? Olvasd már el miket írkálsz, meg hallgasd meg egy-két Ignite-ot meg az első Greyarea nagylemezt, ha éneklős HC-t akarsz hallgatni...

Ajánlom magamat!
[előzmény (56)]

© Erikaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 18:30:58 (56)
??? A Falcongate-ben 3 tag ugyanaz, mint amire ti ugráltatok a 90-es években. Ők ugyanazok az emberek, ugyanúgy hardcore arcok, straight edgek. Szerintem csak meguntak beszűkült vér hc arcoknak játszani.
Beszéltem velük többször és a magyar hc színtérről nincs túl jó
véleményük. Ez pedig csakis a ti hibátok. De itt a bizonyíték. Mindenki
olyan merev, mindenki azt hiszi ő a legokosabb. De én azt mondom
amíg nem tesztek le vmi színvonalasat az asztalra addig nincs miről
beszélni.
Sajna megtalálták az "a" húrnál is magasabb hangokat a gitáron,
és sajna Ádám tud énekelni. Ez azért elég ciki nektek látom.
Pokolgép: Tudom, hogí te játszottál velük, ezért nem akarlak bántani,
de amíg éneklésről és szövegírásról van szó, szerintem neked nem kéne beszállni:-)
Zsombins, persze hogy tudom ki vagy...


© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 11:41:05 (55)
Azok a bulik anno valóban óriásiak voltak, rendesen vártam hogy leutazhassak hőn szeretett Szegedemre!

Enforcernek igaza van, én is évek óta gondolom, hogy gyalázat hogy ezen a néven nyomják tovább... De hát ez van, Ő dolguk.
[előzmény (43)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 11:30:47 (54)
Mert igaza van.
[előzmény (53)]

© zsombinsválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 10:52:37 (53)
Nem azé Oxy, igazad van, hogy van jó magyar dalszöveg (mondjuk az említett hármasból én is inkább csak Gerit sorolnám ide), de miért harcolsz ennyire, amikor Te is angolul írsz / énekelsz... :)?

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 04:31:25 (52)
Megnéztem ezt a honlapot......... te jóóó ég, ez naggggyon gáz. :)

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 00:50:26 (51)
Lehet. Ezért gondolom azt, hogy egy névváltoztatás rájuk fért volna.
[előzmény (49)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 00:27:49 (50)
Jah, csak most itt vagod... nem a punk mivoltrol van szo, hanem, hogy vannak e jo magyar dalszovegek.. es ha nagy altalanossagban mondjuk a TCS nem punk, esetleg nem is tul jo, de mondjuk a mennyorszagtourist c. szamuk, konkretan egy jo temat dolgoz fel (szemet kemenykedo maffiozok, akik mindent megtehetnek, es ez mennyire elbaszott egy dolog), egy olyat, ami mindenkit erint, kevesen foglalkoztak vele, es valos problema a valos vilagban, szerintem igenyesen, es dallamosan.. most nem azt mondom, hogy az a szam egy mualkotas vagy akarmi, hanem azt, hogy egyaltalan nem gaz sem temevalasztas, sem mondanival (meg talan a punk szellemiseget tekintetbe veve sem gaz a mondanivalo), sem a dallamvilag... szal ilyen szempontokbol abszolut nem lefitymalando, es megis erika szerint szarfos es magyar es fuj es szerintem ez kurvara gaz... mert en sem vagyok nagy tankcsapda rajongo, de erted, ami jar az jar... es ez pl amugy egyebb irant akar rad is vonatkozik, mert te sem dolgozol olyan rimekkel amikre azt mondanam, hogy fos egytol egyig nyugodt lelkiismerettel...
[előzmény (49)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 00:12:53 (49)
Erika:
Nagyjabol faszsag minden amit mondasz.
Oxy:
Az altalad felsorolt szovegiro harmas valoban remek rimek, es esztetikai tekintetben (ha van ilyen a versek fogalomkoreben) Alvin pl. zsenialis.
A mondanivalot tekintve (es itt szigoruan a punk szellemiseget tukrozo mondanivalot ertem) viszont csak a Gerit emlitenem meg. Ha ezt a punk dolgot felrerakjuk, akkor viszont teljesen igazad van.
Mindegy, a honlap szep.
Enfi, Mark C.: Tevesen azonositjatok a jelenlegi Falcongate-et az 5-6 evvel ezelottivel.

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 00:02:16 (48)
ne magyarazzal mar nekem az angol dalszovegekrol kerlek... azt nem ertem, hogyha a lukacsnak jok a rimei, meg a dallamai, akkor mi tart vissza attol, hogy dudolgasd? ezt nem birom felfogni...
[előzmény (39)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-21 00:00:14 (47)
nem igazan beszedben, de szerintem kello odafigyelessel egy szar kiejtesbol is lehet vmilyet csinalni studioban, ha oda figyelnek.. meg vannak alapveto szarvas hibak, amiknek a kikerulese igazabol mar 70%-os teljesitmeny...
[előzmény (37)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 22:04:28 (46)
Szegény Gerit még szóra se méltatod? Pedig ha már ilyen nagy nevekkel említik, akkor igazán megérdemelne egy két lehúzó szót, nem?
[előzmény (39)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 22:00:53 (45)
A Falcongate toll nagyon nagy találmány! Először nem tudtam mire vélni, de aztán rájöttem, hogy nagyon praktikus. Ha például egy rajongó aláírást szeretne kérni és éppen nincsen nála toll, akkor tud venni egyet a zenekartól, ezzel is támogatva a kedvenceit. Nagy ötlet!

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 21:09:00 (44)
Ez a honlap katasztrófa. Ez valami vicc?

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 20:44:51 (43)
de gondolom,csak azóta menő a falcongate,mióta emo-t nyomnak...


Na, ez így ebben a formában nem igaz. nekem volt szerencsém 1998-ban látni őket Szegeden, meg következő években játszottunk is együtt. Akkor az összes bulijuk teltházas volt, eljött az egész Csongrád megyebéli és régióbeli HC-s arc. Feledhetetlen bulik voltak!

nekem egyébként a mostani is bejön, de menőségről nem beszélnék, sokkal kisebb a közönség az emós korszak óta.
[előzmény (34)]

© zsombinsválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 17:38:22 (42)
a név nem segít? akkor majd segítek...

© Erikaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 17:28:27 (41)
ja...:-) aha biztos én vagyok..:-) te ki vagy?

© zsombinsválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 17:16:52 (40)
Erika, nekem nem válaszoltál :(
[előzmény (39)]

© Erikaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 16:54:37 (39)
Alvin: jók a rímek, de szöveget elhadarni úgy, hogy éppen odaérjek a sor végére, engem nem fog meg. Dallamvilág tehát nuku.
Tankcsapdával nincs semmi bajom, de kicsit fárasztóak azok az elcsépelt, semmitmondó farkasrocker szövegek.
Oxygene, te biztos ezeket énekelgeted magadban a villamoson, de nekem nem menne. bocs
localhero...azért ne hasonlítsuk már össze a you can't settle demot akár a confessions-el.

© zsombinsválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 16:24:41 (38)
Szia Erika! Te ugye az az Erika vagy, akire én gondolok? :)
[előzmény (30)]

© Punkerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 15:23:13 (37)
Az tény, hogy te nagyon jól beszélsz angolul! De ha valakinek rossz a kiejtése az még fejlődhet?!
[előzmény (32)]

© Punkerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-20 15:18:04 (36)
Erika! Ajánlom neked az N.C.W.-t! Lehet dudolászni!
[előzmény (27)]



Elejére << Előző < ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 > Következő >> Végére