Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Gyalázat
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Gyalázat

Elejére << Előző < ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére

© floválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 13:02:29 (159)
figyelj. en magam miatt mentem oda, mert nekem anno jelentett valamit az aurora. nem teritesrol volt szo. es nyugodtan mondhatom, aki ott volt sem azert ment. Nem voltunk sokan, de jo erzes volt, hogy nem egyedul erzem az arulast. Ha Denes szemelyes serelmenek tunik, hogy egy punkzenekar (aki mellesleg a magyar punkszcena hiret viszi kulfoldre) szelsojobbos zenekarokkal pacsizik es megtagadja azt, ami kiemelte oket a semmibol ( a punkok, a punk zenet hallgatok, az eleterzes, a foglalthazas mult, stb), akkor nem ertesz az egeszbol semmit.
[előzmény (158)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 12:52:53 (158)
elolvasva ezt a levelet, nyilvánvaló, hogy miért bánt téged különösen ez az egész ami az Aurorával történt, de szerintem nem feltétlenül van erre az egészre szükség ahhoz, hogy az akinek 'kell' hogy ezt az egészet felismerje, az tényleg felfogja hogy megváltozott valami, és az a zenekar nem az ami régen volt. (kicsit talán több ebben az egészben a Te személyes 'sérelmed', csalódottságod. talán.)
[előzmény (152)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 12:40:48 (157)
Respekt.
Bar igazabol nyilt leveled legvegen te magad irod meg a lenyeget:

"Mert nekem ez nem punk. A színteret régesrég otthagytátok, a sajátotokon, illetve barátaitok zenekarainak fellépésén kívül semmilyen koncerten nem látni titeket. Nem támogatjátok a színeret. Csak meg kell nézni, milyen zenekarokkal játszotok együtt, a célcsoportotok is teljesen megváltozott. A punk értékeket pedig már régesrég nem hordozza a zenekar, a közösség (nem, nem csak a fórum olvasói, a baráti köröm, és én) szembefordult veletek."

Igazabol egy-ket szanalmas rokkeren kivul senkit nem erdekel ma mar az Aurora, epp ezert nem is erdemes foglalkozni veluk kulonosebben, plane megveretni magatok.
Mondjuk, hogy a Vigi mit pattogott azt vegkepp nem ertem. A becsulet kedveert csak le kellett volna baszdosni egyet-kettot a roki gecijenek.
[előzmény (152)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 12:36:47 (156)
igazából egy pofonal sok mindent le lehet zárni azzal is aki adja de végképp ki kapja és tiszteletböl nem adja vissza!maximálisak voltatok szerintem kiálltatok magatokért és ez elismerésre méltó!
[előzmény (152)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 12:30:40 (155)
FEGYVEREK ÉS RÓZSÁK!
[előzmény (152)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 12:24:58 (154)
OHH a francba ha tudtam volna,hogy SGTD találkozzol zolival elhozzhatad volna a lemezem amit igért nekem de ugy láttom csak igéret volt!de mindegy csak az bánt ,hogy ismét egy jó magyar emberben csalodok!!!:(

© Alphawarriorválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 11:35:09 (153)
Maximális elismerés.

Csupán egy gond van: Az ország "punkjai" nem lesznek hajlandóak túlmenni a Viszlát Iván-on, és nem érdekli őket a zenekar jelenlegi hozzáállása illetve tevékenysége. Ebben az országban az a lényeg, hogy szóljon a zene, nem számít se a hozzáállás, se a szövegek, az égadta világon semmi. Éppen ezért az Auróra továbbra is sikeres lesz, és elismert. De mondhatnék más stílusokat is, nekem pl. a legnagyobb bűnelkövető a PASO, de ezért ki is szoktak általában röhögni, hogy "fiatal hülyegyerek vagyok, én ezt nem érthetem".

Még egy kérdés, amit nem nagyon értek: A Vigi ütött meg? Egy 160 centis rozoga törpekutya ment bele erőszakba? Nyilván a túlerő adta önbizalom miatt vetemedett ilyesmire, de én 99%-ra állítom, hogy még ütés közben, a levegőben eltörtem volna a satnya kis kezét, max. utána megölt volna az általad említett roadjuk meg a sebhelyesarcú haverjuk...
[előzmény (152)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-11 09:52:16 (152)
Kedves Zoli, és Vigi! (ezt a levelete elküldtem mindkettőtöknek, illetve az inernetre is felteszem A Kisalföldnek nem fogom elküldeni, mert ott Ivánkovics József barátotok cikke mellett nem férne meg, nem jelenhetne meg.)

Nyílt levél a 2008-10-10-ei győri Auróra koncerten történtekről.

12 évesen belecsöppentem a punkba, és győri lévén a kedvence együttesem az auróra cirkáló, és az auróra lett. 1996-ban járunk. Nagymamám a Xantus János műzeumban dolgozott, ő mondta, hogy Pusztai Zoli szövegíró ott dolgozik restaurátorként. Be is jártam hozzád párszor beszélgetni, mindenféle zenekarral kapcsolatos dologról, illetve te világosított fel az anarchiáról, és hogy mindenki anarchista egy kicsit. Nem értettem dolgokat, miért van egy körben az A betű az egyik matricájukon, (amikkel teleragasztottam a várost.) nem tudtam mit jelentenek itt-ott a szövegek, és ebben a segítésgemre voltál, ami –mivel kedvenc zenekarom a green day után az auróra volt- természetesen mindennél boldogabbá tett. A zenekar többi tagjával is találkoztam itt néha, első kézből hallhattam az új lemezeket még kiadás előtt stb stb.
Teltek az évek, elkezdtem megtanulni önállóan gondolkozni, és ahogy a zenekar zeneileg is változott, és ahogy az én ízlésem is, egyre eltávolodtam tőle. Pláne, amikor megtudtam hogy Zoli MIÉP-es képviselőválasztáson indult. Becsapva éreztem magam, és nem is nagyon érdekelt az auróra többé. Mivel rengeteg zenész ismerősöm volt, és korán csöppentem bele ebbe az egész színtérbe, nagyon sok sötét dolgot tudtam első kézből az auróráról, amik az évek során felhalmozódtak. Természetesen lehet, hogy ezeket a „sötét dolgokat” ti, és a zenekar nem látja, illetve nem találtok bennük kivetnivalót. És akkor el is érkeztünk 2008-ba. A punk portál fórumán elindult egy vita, aminek lényege az volt, hogy belefér-e a punkba az, hogy egy magát punknak nevező zenekar szélsőjobboldali nézetekkel rendelkező szövegíróval nemzeti rockot játszik.
Innen indult minden.
Zoli, aktívan részt vettél a fórumon, előtte hosszú e-mail-eket váltottunk, amiben kifogásoltam a homoszexuálisok iránti gyűlöleted, rasszizmusod, kirekesztő hozzáállásodat is a zenekarral kapcsolatos dolgokon kívül többek között. Ezt az e-mail-váltást engedélyeddel feltettem a fórumra is (© SgtD 2008-06-30 16:09:12 (1735) illetve © SgtD 2008-06-30 14:55:34 (1720) hozzászólások link: http://punkportal.hu/forum/forum.php?id=punkportal&cat=all&topic=236&page=28 ), ahol többen becsatlakoztak. A vita nem haladt előre semmit, mert személyeskedésbe, illetve verseid (amikben kir által személyeskedésekbe torkollt. A rólatok írt számunk 3 éve készült, és ha én a fórumos vitában nem említem meg, és nem másolom be a szöveget, a mai napig nem tudnátok róla, már honnan tudnátok? Nem törődtetek/törődtök az új punkzenekarokkal, -pedig van belőlük jópár győrben- a színtérrel. Ez nem azért fáj, mert sajnálom, hogy nem karoltatok fel bennünket, sosem játszottunk volna veletek, ahogy a PICSÁval sem.
Az meg sem lepett, hogy nem tudjátok, mi is az az esgétédé…
Itt szeretném megjegyezni, hogy a „régi idők emlékére” mindvégig próbáltam tisztelettudó lenni, pedig amikor le „vörös patkányoznak” én is visszavághattam volna valami frappáns sértéssel. Mivel nagymamám a munkatársad volt, Zoli, és magánéletedről és gondjaidról is tudtam egyet-s-mást, ha akartam volna, én is belemehettem volna durva személyeskedésekbe, amik biztos betalálnak, de ennyire lealacsonyodni nem szerettem volna, mert elítélem az ilyesmit. Nem is tettem. Ilyet nem is fogok tenni soha.
Meg szeretném jegyezni azt is, hogy nem vagyok bal oldali, és a szélsőbalt is ugyanúgy elítélem, mint a szélsőjobbot – ezt többször hangoztattam is, mindhiába. Sőt, a PICSA zenekar rajongója sem vagyok.

Tegnap nemtetszésünket szerettük volna kifejezni az Auróra győri koncertjén. Felhívni a figyelmet arra, hogy mi is fut mostanában Auróra néven. Kigyűjtöttem hát Zoli összes „versét” amit a portálra írt, kinyomtattam, (37 oldal 9-es betűmérettel) és lefűztem, 10db ilyen szövegkönyv készült. (http://kepfeltoltes.hu/081009/IMG_1809_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
Csináltam szórólapokat, matricákat, illetve borítót a szövegkönyvnek. (Eredetileg pólókat akartunk még készíteni, hogy abban szavalhassuk a verseket, de a technika ördöge közbeszólt, és nem készültek el péntekre.)
A koncert a No Stresszben volt, úgyhogy odamentünk a baráti társaságunkkal, felvállaltuk magunkat, hogy ne tudjátok azt mondani ránk, hogy interneten írogató gyáva alakok vagyunk. Leültünk egy padhoz. Vittünk chips-et, üdítőt, süteményt, a faliújságra kiragasztottuk, hogy „Pusztai Zoli fan klub”, és elkezdtük egymást felváltva olvasgatni a verseket. Ezzel senkinek sem ártottunk. Provokáló volt? Igen. MOST provokáltunk. Figyelemfelkeltést akartunk, igazából a zenekarnak szántuk ezt. Mindenképpen békésen akartuk megvalósítani ezt a tiltakozó akciót, megoldhattuk volna máshogy is. Vihettünk volna sípokat, dobokat, befizethettük volna a belépőt, hogy benn balhézzunk a koncert alatt, de nem tettük.
Amit csináltunk, az az volt, hogy ültünk szépen a helyünkön, (ami még csak nem is a No Stresszhez tartozó terület, hanem egy bolt padja, illetve a bolthoz tartozó kis rész) és Zoli verseit olvasgattuk.

Zoli, te odajöttél hozzánk, azaz Levihez, mert hangosan nevetett, és elkezdődött a szitkozódás. Büszkén mutattad rovásírásos „arcos” pulóvered, el is kezdődött egy vita, ugyanis egy fél órával előbb ilyen öltözékű srácok kötöttek a barátaimba, mert punkok voltak. Megértem én, hogy indulatos, illetve a tehetetlenségtől dühös voltál, valószínűleg lettek volna olyanok közülünk, akik így reagált volna a helyedben. Mi folytattuk tovább a versolvasást, de ekkor már ott voltál végig, illetve barátaid, és vitáztunk. Azaz vitáztunk volna, mert válaszolni sem tudtunk, mert a szavunkba vágtatok/vágtál, illetve leordítottatok minket. Egy idő után odajött az Auróra zenekar hivatalos kidobóembere/roadja (interjú vele itt: http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=12352) és közölte, hogy mostantól a kapuban szedik a belépőjegyeket, ami 1500 Ft, fizessünk, „vagy takarodjunk a picsába”. Körülbelül ekkor léptél oda hozzám Vigi, kezet fogtál velem, és elkezdted mondani, hogy igen, már elég jól gitározik halott édesanyád (a fórumon elhangzott egy ilyen, erre utaltál, tévesen), és hogy milyen jó fej vagyok. Erre azt kérdeztem, hogy olvastad-e a fórumot, mert ez nem az én számból hangzott el, és mint már fentebb leírtam, az ilyen hozzászólásokat nem tudom elfogadni. Válaszul egy jobbhorgot kaptam az állcsúcsomra. Nem fájt, talán ezért volt az, hogy meg sem fordult a fejemben visszaütni, csak álltam ott, és még mindig próbáltam megbeszélni a dolgot, miért is jöttünk mi ide, mi ezzel a célunk, stb. de magadból kikelve ordítoztál velem, az asztalról kezdted a földre dobálni az üvegeket, a kidobó pedig újfent közölte hogy takarodjunk. Mivel beláttuk, hogy beszélgetésre nincs lehetőség, elindultunk kifelé. Jött is utánunk legalább 20 fős társaságotok, akik megálltak a kapu előtt, élükön te, Vigi. Megkérdezted, kik vannak a Gyalázat zenekarban, elő is álltak a srácok, folytattad a kiabálást, illetve a saját álláspontotokat felvázolni. (25 éve itt vagytok, egy köcsög zenekarba sem rúgtatok bele, a halott anyád és Zoli halott apját szidom (?!) lefasisztázom, lenácizom őket, (?!) stb.) Amikor ezekre higgadtan kezdtem el válaszolni, mindent egyenként taglalni, illetve a mi szemszögünkből bemutatni a dolgokat, kezet fogtál velem kétszer is, és egyszer csak azt vettem észre, ránézel valakire srégen a hátam mögött, és mintha biccentenél neki. Oda is fordultam egyből, és látom, hogy egy nálam erősebb fizikumú, kopaszra borotvált fejű srác áll fenyegetően nézve rám. Látszott rajta, hogy nem egy verekedésen volt már túl, az arca a szájától kezdődve az egyik oldalon fel volt vágva, illetve több -vélhetően verekedésben szerzett- heg is volt a fején. Felé fordulok, észreveszem, hogy jobb kezén 4 mindenféle formájú gyűrű van, kb pecsétgyűrű méretűek, van amelyik nagyobb. Ekkor köszöntem neki, illetve megkértem, hogy ne álljon mögém, mert fenyegetve érzem magam, így is egy félkörben álltam szemben 20 emberrel. Tudtam, hogy ha hátulról/oldalról megüt, biztosan komolyabb sérüléseket szerzek, ki tudja milyet. Ha tarkón ütnek így, az is lehet, hogy maradandó károsodást szerzek. De Vigi, te nem szóltál erre semmit, láthatóan nem volt szándékodban beavatkozni, a srác pedig felszólított hogy „húzzak a gecibe”. Felértékeltem a helyzetet, és mivel beszélni nem hagytatok, nem hallgattatok végig, többen kiabáltatok túl egyszerre, inkább mondtam, hogy jó, elmegyek, és szóltam a többieknek is, hogy jöjjenek, ennek így nincs értelme. Totót, (dobosunkat) szóval tartottad, ő is kapott egy ütést, szó nélkül tűrte, de én az ő testi épsége miatt aggódva végülis rávettem, hogy menjünk, mert ennyit nem ér ez az egész. Így hát elhagytuk a helyszínt, de egy barátunk, Flo, még a klub udvarában állt a kocsijával, rá vártunk, illetve aggódtunk, hogy miért maradt le, amikor a tömeg kivonult velünk. Fel is hívtam, de nem vette fel a telefont, végül sértetlenül jött ki, és mint kiderült, Pusztai Zolival vitatkozott benn, természetesen sikertelenül.

Egy bizonyos szinten megértelek titeket, reakciótokat, nyilván sokakat feldühített volna egy ilyen demonstráció. Azt, ahogy kezeltétek, viszont nem tudom elfogadni, észérv helyett tettlegesség? Vigi, egyértelmű, hogy nem is olvastad a fórumot, legalábbis nem úgy tűnt, hogy tudnád, én miket írtam oda.

A továbbiakban nem vagyok hajlandó az Auróra nemzeti rockzenekarral foglalkozni, és felkérek minden magát punknak érző embert, hogy gondolja át kiket támogat belépővel, lemezvásárlással. Mert nekem ez nem punk. A színteret régesrég otthagytátok, a sajátotokon, illetve barátaitok zenekarainak fellépésén kívül semmilyen koncerten nem látni titeket. Nem támogatjátok a színeret. Csak meg kell nézni, milyen zenekarokkal játszotok együtt, a célcsoportotok is teljesen megváltozott. A punk értékeket pedig már régesrég nem hordozza a zenekar, a közösség (nem, nem csak a fórum olvasói, a baráti köröm, és én) szembefordult veletek.
Remélem, hogy azok a tizenévesek, akik ott voltak tegnap, és végignézték ezt az egész cirkuszt, elgondolkodnak rajta önállóan, annak ellenére, hogy mit mondtatok nekik, és hogy próbáltátok beállítani az eseményeket. Remélem, hogy át fogják ők is látni, ahogy én is kezdtem, amikor idősödtem, és megjött a magamhoz való eszem.
Ennyit szerettem volna elmondani, főleg azért, mert ezt tegnap sajnálatos módon nem tudtam megbeszélni, pedig ez lett volna a célom.

Ha a fentiekkel vitába szeretnétek szállni, kérlek, inkább ne tegyétek, hanem OLVASSÁTOK EL A FÓRUMOT az elejétől a végéig, talán tisztább lesz a kép. Ott április óta minden, a zenekarral kapcsolatos dolog emlétésre került részletesen kifejtve A lehetőségetek megvolt rá akkor, nem éltetek vele, illetve nem úgy éltetek vele, ahogy kellett volna..
Innen kell kezdeni olvasni, ettől a beírástól kezdődik a téma boncolgatása. (© Karfiol 2008-04-15 15:25:06 (1613) hozzászólás, link: http://punkportal.hu/forum/forum.php?id=punkportal&cat=all&topic=236&page=30 )

Üdv
László SgtD Dénes

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 13:34:57 (151)
Ez a korrigálás bakker :)) Nagyon király szórólap
[előzmény (150)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-09 13:26:54 (150)
[előzmény (148)]

© Toto_válasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-30 00:33:00 (149)
Rettegjetek Zoli barátunk újra itt van a fórumon!

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-29 14:22:41 (148)
készíteni a táncos cipőket!

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-27 11:25:22 (147)
http://www.rockgyemantok.hu/index.php?id=koncert&name=jackkoncert2008

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-16 08:38:00 (146)
Hú de csúnya vagyok! Aztakurva....
[előzmény (145)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-15 21:07:10 (145)
Jack,Gyalázat-Kiskunhalas

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-15 11:35:51 (144)
Köszi a szombati bulit!Képek hamarosan!

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-15 09:59:17 (143)
Köszönjük mindenkinek, aki ott volt pénteken és szombaton!

Nem köszönjük a "sapkás gyereknek" aki miatt Fefének eltört az ujja. Úgy látszik, nem osztottam ki rendesen, és megérdemelte volna azt a kibaszott pofont.

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-12 10:05:51 (142)
Ma, és holnap!
[előzmény (127)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-09 10:48:08 (141)
A szombati buli módosult fellépőkkel.
[előzmény (127)]

© FISválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-08 14:42:49 (140)
akkor beszélek totoval:)
[előzmény (132)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-08 11:52:11 (139)
ja, nem jött össze a vízum nekik...faszom.
[előzmény (138)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-08 11:47:09 (138)
Agigator nem lesz,most mondta Levi.
[előzmény (137)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-08 09:56:06 (137)
gondolom smoke toxication, gyalázat, jack, agitator. csak tippelek.
[előzmény (133)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 21:47:02 (136)
Szabadszállás-Kiskunhalas
18:19 19:25

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 20:49:05 (135)
köszönöm.
[előzmény (134)]

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 20:42:19 (134)
sör bor feles spenót.
[előzmény (133)]

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 19:42:42 (133)
Hogy lesz a sorrend Halason?
[előzmény (132)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 16:24:57 (132)
Szeva!

13-án Szombaton Kiskunhalason játszunk. De ha beszélsz Totoval, és leszel győrben, lezsírozhatjátok, van nála póló, cd, lópikulacintányér.
[előzmény (130)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 16:22:53 (131)
elbasztam a plakátok beszúrását, és megkértem a moderátorokat, hogy szedjék ki.
[előzmény (129)]

© FISválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-07 12:49:32 (130)
Dénes!!!
tegyél már el a shitfünös splitből meg a kaziból nekem szombtra egy egy darabot hozzad el nekem én meg kifizetem!!! csak itd be ide hogy mennyi a kess:)))
csók, maci!



Elejére << Előző < ... 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 > Következő >> Végére