Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Van Mikulás?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ha az emberek hisznek Istenben akkor miért nem hisznek a Mikulásban?

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 > Következő >> Végére

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 19:26:17 (165)
6.-án 0 óra 1 perckor. 1 percbe tellik mire betöri az ablakot, vagy lecsuszik a kéményen.
[előzmény (164)]

© Ancsiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 19:18:52 (164)
Kérdés: szerintetek mikor jön a mikulás? 5-én este vagy 6-án reggel vagy 6-án este ?
Hatalmas vita alakult ki ez ügyben a barátaimmal. Én az 5.-re szavazok. Türelmetlen típus vagyok :)

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 11:13:48 (163)
nekem az szomszéd falu...(nem hiszitek nézzétek meg térképen, nyírcsaholyi vagyok),1 híd választ el.
mennyit adjak? most tényleg beparáztam ám!!
terminátorok? lehet. én már semmit nem tudok...
[előzmény (162)]

© Joe Olvastarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 11:05:36 (162)
Azokat nem terminátoroknak hívják véletlen? T-800-as Alfa beszivárgó egységek... Amik közül kikerült a 101-es modell is h megölje Sarah Connort! Én mondtam h baj lesz ezzel a AI-vel! Én megmondtam! Megetette a kölyköket mindenféle nyalánksággal aztán viléághatalomra tör! Igaza volt Árpádnak! Ő tudta! Ő jómunkásembervót! De nem hitt neki senki! Adakozzunk h sikerülön befejeznie a betonkoszorút!
[előzmény (161)]

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 10:56:55 (161)
nem az hogy lehet, BIZTOS!!!
Úristen,nem beszélhetek többé veled, kompromittálsz. szakítsd meg minden emberi kapcsolatodat.elbújni nem lehet, infrásan néznek,meg röntgenesen meg minden ilyen hipermódon. a kényszermunkáért imádkozz, az még a jobbik eset....
[előzmény (159)]

© Joe Olvastarválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 10:56:34 (160)
Mi az a Mikulás?

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 10:51:33 (159)
bazmeg én nem hiszek...lehet, hogy elvisznek a krampuszok?? mit tegyek?? dehát mikulás nem létezhet!! már biztos tudják, hogy nem hiszek..elvisznek az északi sarkra és munkába kényszerítenek...olyan félelmetesek ezek a krampuszok! mit tegyek??
[előzmény (158)]

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-22 10:47:12 (158)
és krampuszok?
aki nem hisz a mikulásban,azokat elviszik a krammpuszok...

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-21 20:37:13 (157)
én sem istenben hiszek..
de a mikulásban igen:P :)
[előzmény (154)]

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-21 12:37:38 (156)
LOL
[előzmény (155)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-21 12:35:58 (155)
naná hogy nincs Mikulás. Lásd lejjebb a fotót.
[előzmény (154)]

© Dyerválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-21 11:42:23 (154)
Én nem hiszek sem Istenben, sem a mikulásban. Én magamban hiszek.
De azér a bakancs mindig kinn van az ablakban, ehhe (szellőzzön csak:-))

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-21 08:33:25 (153)
hát ja, elég megható sztori.. és tök furcsa.. mert amikor az a kisfiú majd nagyobb lesz, biztos valamiféle "csodának" érzi majd ami történt, vagyis így a mai világban elég nehéz mire vélni, hogy egy idegen csak úgy segítsen a másikon. hamarabb hinném azt, hogy vmi angyal volt, mintsem egy átlag ember, akinek jó szive van.. sajnos..
de befejeztem a befordulást.. bocs..
esett a hóóóóóóóóóó éjjel:)))))))))))))))))))) imádom a havat.. és a mikulás is imádja.. :D
[előzmény (152)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 23:21:27 (152)
én is elolvastam és h őszinte legyek a könnyeim is kijöttek... :(
[előzmény (144)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 17:17:10 (151)
ó. értem.
[előzmény (150)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 17:10:15 (150)
sajnos nem film..
[előzmény (149)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:58:18 (149)
minek tűnik? mondatok összessége, szövegkohézió..:)
jah értem. aszittem valami film.
[előzmény (148)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:55:05 (148)
minek tűnik?:) egy eset, ami megtörtént, szavakba lett öntve és ennyi.. csak egy hétköznap délután, amikor valaki vmi olyat tett, amihez sok embernek nem lenne türelme, kedve, vagy inkább elfordul, ha vmi hasonló szituba kerül.. nem tudom.. mindenki annak fogja fel, aminek akarja.. vki azt mondja rá mekkora faszság, vki talán elgondolkozik rajta, vki el sem olvassa.. nem tudom, beszúrtam, ennyi..
[előzmény (147)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:51:14 (147)
én elolvastam :) ez amugy mi?
[előzmény (144)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:46:06 (146)
ne is olvasd:P vszínű úgysem mond majd senkinek semmit az egész.. de azért próbálkozni lehet, nem?:)
[előzmény (145)]

© AntiChrisWagonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:43:49 (145)
na ezt most tutira nem fogom elolvasni:)
[előzmény (144)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:42:23 (144)
amúgy meg.. nem minden esetben fehér szakállú, piros ruhás kövér fószer a mikulás, vagy nem egy kezén-lábán megszúrkált, fehér lepedős hosszú hajú férfi a jézuska.. ha így nézzük, akkor azért sztem egész más az egész.. tudom, ez egy "tökös" fórum, ide nem kéne nyálas dolgokat beszúrni.. de ebbe a topicba talán még belefér.. :

Karácsony előtti utolsó napon a szupermarketbe siettem
megvenni a maradék ajándékokat, amiket korábban nem tudtam.

Amikor megláttam a sok embert, panaszkodni kezdtem magamnak: " Egy örökkévalóságig fogok itt rostokolni és még annyi más helyre kell mennem" "Karácsony kezd egyre idegesítőbbé válni minden egyes évvel Mennyire szeretnék csak lefeküdni és átaludni az egészet."

Végül is át tudtam magam fúrni a játékosztályra és el is kezdtem átkozni az árakat, azon tűnődve hogy a gyerekek tényleg játszani is fognak ezekkel a drága játékokkal? Amíg nézelődtem a játékosztályon, észrevettem egy kisfiút, aki olyan ötévesforma lehetett, egy babát szorítva a mellkasához.


Csak a haját simogatta a babának és olyan szomorúan nézett. Aztán a kisfiú odafordult a mellette álló idős hölgyhöz: "Nagyi, biztos vagy benne, hogy nincs elég pénzem, hogy megvegyem ezt a babát?" Az idős hölgy ezt felelte: " Tudod te is: nincs elég pénzed hogy megvedd ezt a babát, kedveském"

Aztán megkérte a fiút, hogy várjon meg itt öt percet, amíg ô elmegy szétnézni. Hamar el is ment. A kisfiúnak még mindig a kezében volt a baba.


Végül, elindultam felé, és megkérdeztem tőle, kinek szeretné adni ezt a babát? "Ezt a babát szerette a húgom leginkább és ezt akarta a legjobban most Karácsonyra. Nagyon biztos volt benne hogy a Télapó elhozza neki." Azt válaszoltam, hogy talán télapó tényleg el is viszi neki, de a kisfiú sajnálkozva válaszolt.

"Nem, Télapó nem viheti oda neki, ahol most ô van. Oda kell ahhoz adnom anyukámnak, és így ő odaadhatja a húgocskámnak, amikor odamegy. " A szemei olyan szomorúak voltak, amikor ezt mondta. "A húgom Istenhez ment, hogy vele legyen.


"Apa az mondja, hogy Anya is el fog menni Istenhez hamarosan, úgyhogy azt gondoltam, el tudná így vinni a húgomhoz."

Megkértem a kisfiút hogy várjon meg, míg visszajövök az üzletből. Ezután mutatott egy nagyon kedves kis fotót magáról, amelyen éppen nevetett. Aztán azt mondta nekem: "És meg azt is akarom, hogy Anya elvigye neki ezt a képet is, így soha nem fog engem elfelejteni."


"Szeretem anyukámat, és azt kívánom, bárcsak ne kellene elhagynia engem, de apa azt mondja, hogy el kell mennie, hogy a húgommal legyen." Aztán ismét a babára nézett a szomorú szemeivel, nagyon csendesen. Gyorsan a pénztárcámhoz nyúltam, és kivettem belőle pár papírpénzt és megkérdeztem a

fiút: "Mi lenne, ha megszámolnánk a pénzed, hátha mégis lenne elég?"

Oké - mondta. "Remélem, van elég." Én hozzáadtam némi pénzt a fiúéhoz, anélkül hogy látta volna, majd elkezdtük a számolást. Elég pénz volt a babára, még egy kicsivel több is.


A fiú ezt mondta: "Köszönöm Istenem, hogy adtál elég pénzt." Aztán rám nézett és hozzátette: "Megkértem tegnap Istent mielőtt lefeküdtem aludni, hogy segítsen, legyen elég pénzem, hogy megvehessem ezt a babát, így anyukám neki tudná adni a húgomnak. Meghallgatott! Még szerettem volna annyi pénzt is, hogy vehessek egy szál fehér rózsát anyukámnak, de azért ezt már nem mertem kérni Istentől.

"De ô mégis adott nekem eleget, hogy megvehessem a babát és a fehér rózsát. Tudod, anyukám szereti a fehér rózsát." Pár perc múlva az idős hölgy visszajött, majd távoztak. Teljesen más hangulatban fejeztem be a bevásárlást, mint ahogy elkezdtem. Sehogy se tudtam kiverni a kisfiút a fejemből.


Aztán eszembe jutott egy helyi újság cikke két nappal ezelőttről, amelyik említett egy részeg embert, aki ütközött egy másik kocsival, amelyben egy fiatal nő és egy kislány volt. A kislány azonnal meghalt, az anya kritikus állapotban van.

A családnak el kellett határoznia, hogy kikapcsolják-e az életfunkciók fenntartását szolgáló gépet, mert a fiatal hölgy soha sem tudna felkelni a kómából, amibe esett.

Ez a család lenne a kisfiú családja?


Két nappal azután, hogy találkoztam a kisfiúval, megakadt a szemem egy újságcikken, amely arról tudósított, hogy a fiatalasszony elhunyt.

Nem tudtam megállítani magam, hogy ne vegyek egy csokor fehér rózsát, majd ezzel a ravatalozóba mentem, ahol a fiatalasszony ki volt téve a látgatóknak, akik így megtehették az utolsó búcsújukat a temetés előtt.


Ott feküdt, a koporsóban, egy csokor fehér rózsát tartva a kezében a fotóval, a baba a mellkasára volt helyezve. Sírva hagytam el a helyet, úgy érezve, hogy az életem örökre megváltozott. Az a szeretet, amit ez a kisfiú érzett az anyukájáért és a húgáért - még a mai napig is nehéz elképzelnem.


És a másodperc törtrésze alatt mindezt egy részeg ember elvette tőle.

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:34:58 (143)
Azért mert mindig részeg, vagy az a Télapó, na nekem egyre megy, biztos párosan isznakj. Mikulás , Télapó Gyertek hozzatok piáááááttt, csak 4 liter borom van ma délutánra., de jöhet éntőlem a Jézuska is egy üveg Ouzo-val :-)
[előzmény (142)]

© AntiChrisWagonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:32:28 (142)
nem láttam még..
[előzmény (134)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:29:00 (141)
jah sztem is:DDDDhagyjuk
[előzmény (140)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:27:45 (140)
ááá.. erre csomó magyarázat lehet.. mondjuk anyukádnak a pénzt, amiből vette az ajándékokat, azt a jézuska csúsztatta a buxájába.. vagy a mikulás egyik segédmanója álcázta magát, és ő adta át anyukádnak az ajándékot.. jó sok variációm van, de gondolom ne fokozzam:D
[előzmény (139)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:25:45 (139)
onnan h ott voltam miko vette:DDDD
[előzmény (137)]

© Shekválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:25:35 (138)
sztem érti:)
[előzmény (136)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:23:54 (137)
és honnan tudod, hogy anyukádnak nem a mikulás és a jézuska passzolta az ajándékot? anyukád csak a közvetítő lehetett:)
[előzmény (132)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-19 16:23:32 (136)
háhá ezt remélem érti akinek szántad :)
[előzmény (131)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 > Következő >> Végére