Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> The Idoru
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
ex-NEWBORN, DAWNCORE

Elejére << Előző < ... 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 ... > Következő >> Végére

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 20:51:48 (2250)
ezzel csak az a baj, hogy nem mindenkinek szol a hc undorito air jordan-ekrol, coca cola-rol meg fekete filtollakrol, miota aszinteret elarasztottak a hippik, akik allandoan moralis aprosagokkal foglalkoznak unalmukban.

amugy a felreertes elkerulese vegett nem kifejezetten a bprnr vedelmeben irtam az elobbit, szerintem kibaszottul gaz hogy egy reszben hc (reszben pedig szuzesseguk elvesztesen faradozo kiscsajoknak szolo intelligensnek szant pop-rock) koncert foszponzora a coca cola, de mivel nem en vagyok a bprnr nem nekem kellett effelol dontenem, es ha tenyleg csak igy jon ossze a hawai nyaralas meg az hogy a zoli ne nezzen lassan ugy ki mintha egy eve nem evett volna akkor lelkuk rajta :)

igazabol csak az a bokkeno, hogyha mondjuk megint lenne egy trial buli akkor nem tartom valoszinunek hogy annak a flyer-jere is rakerulne es a mindenki szamara kedves emblema...
[előzmény (2246)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 20:03:22 (2249)
naja hát én amúgy se mentem volna el, szóval ez nem bojkott, mert mondjuk talán csak a last charge az ami megmozgatott volna, de ezer forintom meg nincsen meg akkor sem lesz szóval ez nem volt lényegi kérdés...
[előzmény (2247)]

© BrokenHeartválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 20:01:14 (2248)
én el tudom képzelni :)))
ugyanis hulladékújrahasznosítással kapcsolatos dolgokkal fogok foglalkozni suli után,aminek hivatalosan az a neve,hogy "inverzlogisztika".
szóval egyszer gyakorlaton lementem a telepre és ne tudd meg milyen mennyiségű pillepalack volt ott...és ez még csak az,amit a szelektív gyűjt a lakosság...félelmetes.azok speciel nem vesznek kárba,de hihetetlen,hogy mennyi hulladékot tud felhalmozni,még egy kisebb pesti körzet is.kemény.
bocs az off-ért... :)))
[előzmény (2243)]

© BrokenHeartválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 19:53:56 (2247)
nekem annyi hozzáfűzni valóm van még az egészhez,hogy itt nem arról van szó,hogy ki fogyaszt coca colát vagy ki eszik mcdonalds-ban.az mindenkinek a magánügye.de az nem járja,hogy egy szubkultúrában(amelynek egy rétege totálisan bojkottálja) akármilyen szinten is megjelenjen.
tudom,hogy már 2006 van és nem akarok semmilyen szar sznob,elitista szöveget benyomni,de a get in the van-ben benne van hogy hogyan kéne ezt csinálni.egész nap plakátozni és szórólapozni mindenféle segítség nélkül,és ha megéhezel trükközöl az adaggal a salátabárban..:)))
persze ma már ez lehetetlen,de szerintem ez az igazi.
ugyanakkor godfather tényleg sokat szívott már ilyenekkel és jobban benne van a dolgokban mint néhányunk,szóval tudja mérlegelni azt,hogy kivel köt "üzletet".
és ismételve magam:a zenekarok számait és teljesítményét semmilyen logó nem tudja lerontani.a bandák gondolom ugyanúgy teljes erőbedobással fogják nyomni,mint logó nélkül is.tehát aki szereti ezeket a bandákat és csak a coca cola miatt bojkottál,az nem normális.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 18:37:25 (2246)
Melóból hazafelé (egy multicégtől:(((() találkoztam M. Chapmannel, és kicsit eldumáltunk. Persze a család és a lakáshitel mellett szóba jött ez az egész, és megegyeztünk abban, hogy Godfather testvér ott rontotta el, hogy magyarázkodni kezdett, mert totál nem kellett volna. Én legalábbis megértem anélkül is, kár belekeverni az elveket meg miegymást.

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 17:08:02 (2245)
nézd remélem nem vetted ezt a dolgot személyes támadásnak. és mégcsak rosszmájúskodni sem volt kedvem soha azért hogy mondjuk te ezzel pénzt keresel, ebben én kivetnivalót nem látok. ilyenkor ha valaki ezt mondja, sok esetben csak az irigység beszél belőle, mert mondjuk olyan dologból profitálsz, amit szeretsz is csinálni. ha nekem teszem azt mondjuk arra meg lenne az esélyem hogy csak a zenélésből megéljek, egy pillanatig sem haboznék és szerintem ebben semmi rossz nincsen.
viszont arra fölhívnám a figyelmedet hogy ezzel a multis megjegyzéssel - mármint hogy egyesek ott dolgoznak - óvatosan kell bánni, mert kitudja kinek milyen egyedi körülményei vannak amiért ő ott dolgozik. értem ez alatt azt, hogy elképzelhető hogy valaki mondjuk nem azért akar havi 300-400 nettót keresni, hogy dőzsöljön, meg minden este étterembe járjon, hanem egészen másról van szó... persze ezt meg azok értik meg a legnehezebben akiket bőven húsz év fölött is anyu meg apu tartja el, járhat suliba úgy hogy nem kell melóznia, és mellette hetente elkölthet több tízezret duhajkodásra, mert megteheti. és általában fingja sincs, mennyi pénzből élnek a családdal közösen mert nem volt arra szükség soha hogy megkérdezze...ez nem baj amúgy én is szívesen lennék ilyen szituban...
szóval az hogy hol dolgozunk neadjisten meg az hogy miről szólnak a hc-bulik szerintem két nagyon külön dolog. azt meg hogy mit fogyasztunk, azt viszont sajnos nem csak az elvek döntik el, a másikat kényszernek hívják és legtöbbször anyagi természetű...
mindamellett amit a hc-bulikról mondtál persze abszolút igaz, nókomment mi ketten is átrágtuk már egy párszor asszem...:)
[előzmény (2240)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 12:57:17 (2244)
szerintem soha senki 1 percig sem gondolta hogy az idoru-nak barmi koze lenne a hc-hez, max azok akik szerint az avenged sevenfold is az
[előzmény (2241)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 12:55:54 (2243)
most konkretan nem tudok de a lenyeg azon van, hogy mennyit utazik a viz azert hogy eljusson hozzad, bar ez magyarorszagon annyira nem jelentos, ahova nem nagyon importalnak asvanyvizet. ettol fuggetlenul nem szeretnem elkepzelni azt a szemetmennyiseget amit az eldobott palackok osszegyujtve kepeznenek... (tudom, hogy ezt szinte mindenre ra lehet mondani, de nem minden folyik ingyen a csapbol)

© kidpompeiiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 12:31:01 (2242)
nabazmeg. linket.
[előzmény (2239)]

© lacválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 12:22:48 (2241)
még annyi, hogy ezek a dolgok mind azt a célt szolgálják, hogy a zenekarok normálisan tudjanak működni. de ha valaki szívesen kifizeti a milliós nagyságrendű lemezfelvételt helyettünk, na meg a többi zenekar helyett is, + még a próbaterem-,busz- és üzemanyagproblémáink is megoldódnának, akkor a coca cola logo-ra sem lenne szükség. de mivel ez nincs így, és minden időnket, energiánkat, pénzünket arra fordítjuk, hogy amit csinálunk, eljusson az emberekhez, és néha még ez is kevés, addig minden apró külső segítség számít. sokat számít! szóval bárki, akinek van ismerőse a mc donald's-nál, a MOL Rt-nél, a Buffalo-nál, vagy az Energy-nél, az szóljon, mert egy kis pénzért hajlandóak vagyunk bármilyen céget egészhátas tetoválásokkal reklámozni!!! amúgy meg azt sem tudom mi az a HC!

© The Godfatherválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 11:38:34 (2240)
szerintem meg azert nincsen igazan sok kulonbseg. azert hidd el, nekunk sem egy konnyu dontes egy ilyet benyelni, de mivel a mi zenekarunk, nekunk kell dontenunk, ahogy gabi nagyon jol mondta, hogy mi fer bele, vagy mi nem... nekunk ez belefert, mert, szuksegunk volt ra. ilyen egyszeru. sot, lehet nekunk ez tobb almatlan ejszakat is okozott, mint barkinek aki most hozong a topikban. es visszaterve a fogyasztas vs. hirdetes dologra. valahol egyertelmu, hogy mindketto alapbol elitelendo, de tovabbmegyek, es most megint gabira kell hivatkozzak a "szarok bele vs. menj el remetenek" topik eseten, ebben a vilagban nem tudsz hiteles lenni, hacsak nem valasztod meg nagyon kenyes alapossaggal, hogy mit fogyasztasz es mit nem... sot, akik itt hoborognek, hidd el, nem csak egyszer isznak coca-colat, sot, van itt aki multicegnek dolgozik ugye. akkor persze nem elitelendo a dolog, mert akkor azok a szent, csillogo elvek mar nem olyan szentek es nem olyan csillogoak, amikor az ember maga lep bele ebbe a szarba, amibe egyebkent most mindannyian tapicskolunk... es akkor visszaterve az uzleti vallalkozas temakorehez. mindenki azt hiszi, hogy "hu, ezek milyen kocsogok, mennyi penzt csinalnak es pluszban meg a coca-cola is..." igen, csinalunk neha sok penzt, neha meg bukunk sokat, ez igy van feketen-feheren (es az most egyebkent teljes mertekben mas kerdes, hogy mi egy-egy koncerten bebukunk esetenkent annyit, amit masok egy evben nem koltenek koncertjegyre), sirni nem erdemes emiatt, meg senki sem akarja sajat magat sajnaltatni, de barki, aki itt hoborog, hanyszor tette azt meg, hogy minimal szinten is korrekt volt, ha valamelyik koncertszervezo bukott? mert szerintem nem sokan. ellenben, ha egyszer valakinek is telt haz volt a bulijan, akkor hanyan kezdtek osztani-szorozni es egybol kigyot-bekat kiabalni? kurva sokan. es akkor elerkeztunk oda, hogy persze, lehet elvekrol vitatkozni (sot, sokmindent olvastam itt pro es kontra, amivel mind maximalisan egyetertek), de vannak dolgok az elvek elott, megpedig az, hogy mindannyian emberek vagyunk, es amig nem tudunk sokan semmilyen szinten sem emberkent tekinteni a masikra, alapveto normaknak megfelelni, addig ki a faszt erdekel, hogy a coca-cola tamogatja a rendezvenyt, avagy sem, addig ki a faszt erdekelnek a magasztos elvek? senkit. azert, mert ezek a magasztos elvek, foleg a honi hardcore/punk szinteren nem jelentenek faszt sem. egeszen addig, amig 100-150 ember, aki befizeti a koncertjegyet, nem tud kitessekelni teszem azt 2-3 nacit a terembol, addig hol a faszban vannak az elvek? addig, amig sokan csak ingyenjegyert hardcorepunkok, hol vannak az elvek? addig, amig az egesz tarsasag elsetal a masik mellett, felszinesen csevegve, hol vannak az elvek? sehol, az egegyadta vilagon sehol...
[előzmény (2236)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 11:15:35 (2239)
nem akarlak kiabranditani de az emberiseg novekvo asvanyvizfogyasztasanak kornyezetrombolo hatasairol is erdekes cikeket lehet talalni a neten:)
[előzmény (2237)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 11:14:21 (2238)
az igazsag az, hogyha vagy azt nem mondod "hogy szarok mindenbe" vagy tenyleg elmesz remetenek (amivel sokat nem valtoztatsz a dolgokon) valamilyen szinten mindenkeppen alszent vagy. a zoliek sajat jogq eldonteni hogy mi fer bele a kompromisszumba es mi nem, akarcsak neked hogy milyen szintig vagy hajlando elmenni...

melesleg az itt teljesen masodlagos az hogy punk vagy-e vagy nem. alapveto moralis kerdesrol van szo, ami sajnos kb az emberek 1%-nak okoz almatlan ejszakakat s nem hinnem hogy a hardcore/punk szinteren ez az arany sokkal nagyobb lenne.

© kidpompeiiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 09:45:18 (2237)
te, ezt már máshogy beírták előtted 25x, kicsit uncsi. egyébként én margitszigetit nyomok szobi szörppel, hogy konkrét legyek.
[előzmény (2230)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 09:23:34 (2236)
szerintem tegyünk már különbséget aközött, hogy valaki megiszik egy kólát vagy hogy a kóla szponzorálja a bulit...

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 09:22:48 (2235)
én azt tartom inkább képmutatásnak ha valaki azt mondja ő soha nem fogyaszt semmit ami gázos,meg nem pc, nem vesz föl olyat,stb... ha meg igaza van, és tényleg nem, akkor milliomos, az meg ugye más körülmény... vágod, én is szívesen hozatnék londonból NB cipőt, csak nincs rá fölös 30-40 rongyom...
de az hogy mit fogyasztasz=hordasz meg egy hc punk buli, na az két külön dolog. ugyanúgy ahogy dolgoznod is kell, és lehet hogy olyan helyen dolgozol, ami nem "pc" mert rá vagy kényszerítve. de a hc-nak miért kell kényszernek lennie hm?
[előzmény (2234)]

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 09:17:38 (2234)
Az már végképp nem a topik témája...

Mindenesetre én azt mondom, hogy ha egyszer beülsz a McDonald's-ba, nagyobb bűnt követsz el a "punk vallás" szerint, mintha kiteszed a CC logót a plakátra. Szerintem.
Aki tehát sosem fogyaszt, annak van joga hőzöngeni, azt aláírom. Aki meg nem, annak nincs. Azt lép,utatásnak tartom.
[előzmény (2232)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 09:15:25 (2233)
valami ilyesmiről van szó azt hiszem.
[előzmény (2228)]

© xkolaxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-05 09:12:46 (2232)
multi és multi között is érdemes azért különbséget tenni...
[előzmény (2215)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 23:08:36 (2231)
a nestlevel masok a problemak de ebbe most ne menjunk bele. (mellesleg a nestle a vilag egyik leggyakoribban bojkottalt vallalata)

itt nem elsosorban a fogyasztasrol van szo (bar en nagyon ritkan iszom coca cola termeket, kb 1 evben 2-szer max) hanem a propagalasarol valaminek. a minor threat tagiai is joggal voltak felhaborodva amikor a nike 1-2 eve gatlastalanul lenyulta az o boritojukat a gordeszka turnejukhoz, annak ellenere hogy az eredeti kepen 1-2jukon nike van.

amugy en vagyok az utolso aki a nike-ot akarja vedelmebe venni, de munkakorlmenyek tekinteteben sokat javitottak az elmult par evben (foleg a nyomas hatasara), vannak naluk sokkal rosszabbak mint pl az adidas vagy a gap. meg sokkal kisebb cegekrol nem is beszelve akiknek nem kell emberjogi szervezetek velemenyere adniuk kulonosebben mert nincs arra energiajuk hogy minden utolso fika vallalatta lfoglalkozzanak
[előzmény (2230)]

© (tematika)válasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 21:53:33 (2230)
és akik most itt hőzöngenek azok gondolom ilyeneket sem fogyasztanak:
Nestea,Kinley,Fanta,Sprite,NaturAqua ásványvíz .....

© blntválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 21:12:28 (2229)
Akkor nem kell eljönni, én meg örülök a nem drágább jegyárnak!
[előzmény (2228)]

© zsopaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 21:10:08 (2228)
ha már nem lehet hc-punk ilyen támogatók nélkül, akkor inkább ne is legyen, ennyi

© kaoscaptválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 20:51:10 (2227)
csak nyugi nincs benne cukor

© kidpompeiiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 16:21:15 (2226)
hehe

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 15:55:54 (2225)
kurvara igazad van, ez az egesz kibaszott jo otlet. nemhogy nem a multik basszak el az un hardcore szinteret hanem a hacesok vagjak at oket nagy furfanggal ahogy "kihasznaljak a coca cola"-t. csak azt nem ertem miert nem jutott ez eszebe valakinek mondjuk 1 eve a trial buli elott. sot meg talan az esso-t is be lehetett volna szervezni hogy alljak a benzinkultset a bandanak a repterrol a klubba, greg bennick-nek mondjuk fel percig lobogtatnia kellett volna cserebe az esso zaszlot. az evszazad otlete nem igaz? olcsobb a jegy, a bprnr reszvenyesei is orulnek, sot meg a gonosz multit is kirabboljak a cseles hacesok! ha ez nem konstruktiv lazadas akkor semmi sem az :)
[előzmény (2214)]

© xzoleexválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 15:37:06 (2224)
Es nem feledni! belepes CSAK jelmezben!!!!!

© .44 Magnumválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 13:37:04 (2223)
talán felejtsétek el a picsába a sok gagyi webzine-t, ha úgyis csak baj van velük.
évekkel ezelőtt nem voltak webzine-k, a koncertek mégis sokan voltak, nemde?
sőt a speed-ben sem lehetett elővételben jegyet venni.
még egy dolog jutott eszembe, mult heten egy kulfoldi banda + 2 magyar a kultiban, 1000 HUF-ért, cc nélkül... ez nekem magas...
[előzmény (2168)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 12:51:29 (2222)
Durcás vagy, mert este nem szopkodhattál le Gepárd kocsijában? Csak nem képzeled, hogy a fajtád szájába lógatom a dorongom!
[előzmény (2221)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2006-10-04 12:46:53 (2221)
de te nem vagy punk se hardcore. csak egy rákos daganat az egész testén!
[előzmény (2220)]



Elejére << Előző < ... 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 ... > Következő >> Végére