Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Hogyan szokjunk le a dohányzásról
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Dohányzásról való leszokás trükkjei

Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ... > Következő >> Végére

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-08 07:42:21 (766)
a gyomororöntgen szóba sem került, de tervezem, hogy szóbahozom :-)
[előzmény (763)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 21:27:43 (765)
ja, pont az beszéltük a negyedik emberrel aki ott volt, hogy rendesen fejre álltál:))
[előzmény (749)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 21:18:15 (764)
igen, ezt én is sokszor tapasztalom, hogy kilépek a lakásbol, rágyujtok. Leszállok a villamosrol, buszról, metrorol...stb, rágyujtok. Sétálok a munkahelyemig, rágyujtok. És télleg abszolut megszokásból szívom egyiket a másik után és értelme sem sok van. De akkor miért?? Mert kibaszott szenvedélybeteg vagyok.

Remélem neked sikerül, én szurkolok, mert akkor te lennél az első, aki betartottaés sikerült! :)
[előzmény (737)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 19:32:15 (763)
Jobbulast! Kontrasztanyagos roggeny volt mar? En tul vagyok a gyomortukrozesen es tul lehet elni, bar szo ami szo, eleg kellemetlen. Nekem az volt a legkellemetlenebb, hogy mikozben nyomtak le a csovet az jutott az eszembe, hogy ugyanazt a csovet nyomjak fel vegbeltukrozesnel....viccesen hangzik, de halal komoly. Persze oklendeztem, ami egyebkent normalis reakcio, de aztan mondtak, hogy az orromon szedjem a levegot es onnantol kezdve elviselheto volt. Az egesz olyan erzest hagy benned, mintha okadtal volna egy tisztessegeset, plusz meg erzed (illetve nem erzed) a lidocain spray-t a torkodon.
Remenykedj, hogy nem fekely, mert akkor viszlat az alkoholnak, ciginek, kavenak, csokinak, zsiros, fuszeres kajanak, tehat gyakorlatilag minden jonak az eletben.
[előzmény (760)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:31:13 (762)
Jaj ezek kamuérvek. A Cosmopolitanból copyztad ki?
[előzmény (760)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:29:18 (761)
szóval aki dohányzik, tegy., bár én is tehetném :-) aki leszokóban van, annak hajrá, de nehogy már negatív legyen leszokni, mert hülyét kapok..

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:26:25 (760)
nézzük az érveket:

szeretek dohányozni, de..

nem naponta 20-25x, illetve pl. egy kocsmában sörözve/borozva beszélgetve akármennyit, de amúgy ritkán esik jól, de akkor télleg jó.

sokszor vagyok ugyanakkor tőle rosszul.

aztán.

unom, hogy a nikotinfüggőségem és a pszichés rászokásom irányítja az életem. állandóan hol a cigim, nálam van e, viszem e, itt rá lehet e gyújtani, úú, el fog fogyni, hol egy hely, ahol lehet venni. elfogyott, basszameg, hol vehetek minél előbb, idegbeteg vagyok, nincs nálam pénz, most mi lesz, stb.

szóval szinte nem is én iránytom a saját életem. pl hiába mondom azt, hogy most 3 órát nem gyújtok rá, mert csak. olyan nincs, minimumm egy óránként rá kell, mert kell.

12 évig nem érdekelt, hogy az egészségemet károsítom e vagy sem. mikor azzal ilyesztegettek, hogy rákos vagyok, akkor is cigiztem, pedig az első, amit mondtak az volt, hogy szokjak le. amikor tüdőgyulladásom volt és fuldokoltam a köhögéstől, akkor is dohányoztam.most viszont gyomorfekéllyel riogatnak és télleg szarul vagyok. és a cigi ilyenkor rosszat tesz és nem akarok rosszabbul lenni.

szóval addig lesz nagy a pofája mindekinek, míg rosszul nem érzi magát.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:16:16 (759)
Na mert aztán tarhálni nem lehet te... Nem tom te mit szívsz, faszom 600 forintos luxus cigiket vagy mit, én csempész Prelukit 140 forintért, és az össz vissz nálam havi 4000 forint költség-ból kijön, és ennyit megér a jólét.

És amugy én meg nem köcsögöztelek le, ugyhogy fogd vissza magad pubi.
[előzmény (756)]

© Fekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:16:15 (758)
hol lax?
[előzmény (757)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:12:09 (757)
Viszont nekem az egyhavi cigim csak 15 euróba kerül, nálunk azért jóval olcsóbb :)
[előzmény (756)]

© smashingválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:10:43 (756)
"a spur"?
nem tudom te mennyit dohanyzol, de nalam napi doboz volt az atlag, es ugye az a havi 15 rongy sztem eleg sok.. lehet azt jobb dolgokra kolteni... szoval ha nalad havi 15 rongy megtakaritas lofasz, akkor te egy burzsuj kocsog vagy. ennyit szerettem volna hozzafuzni.
[előzmény (744)]

© Eltergoválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:07:26 (755)
szokjatok le buzerák! :-D

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 18:04:59 (754)
Hát mondom, én mindig megúszom a nagy verést...:)
Jöttem már haza bevert szájjal, meg monoklival persze, de az ilyenek mint veselerugás, kéztörés, meg fogkiverés még eddig kimaradt hálistennek, le is kopogom bazz...:)
Persze amilyen fejjel én mászkálok az uccán sztem már egyesek tenyere viszket...
[előzmény (753)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:49:37 (753)
Ja, csak nálunk nem lehet venni minőségi borokat, itta bökkenő. A tokajiak nagyon jók, csak előtte normálisan kell enni meg pihentnek lenni, mert elvág az állat. A Barackca énekese utoljára úgy berúgatott, hogy imitt - amott szedtem össze magam, és semmit nem láttam a koncertból.
Én is beszoptam egyszer-kétszer, hogy szétcsaptak, pedig nem azért mert parszt voltam, hanem látták, hogy részeg vagyok és nem birok semmit ellenük, de azért így is majdnem leütöttem a fickót, csak sajnos jöttek még 5en...
[előzmény (752)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:42:51 (752)
1-2 hónapos kiképzés nálam is megy de a vége mindig horrorfilmbeillő...
Tod, az elején mennek a sörök (minőségiek), aztán 2 hét után ráálok a borra (minőségi Tokajik, meg Kékfrankosak), aztán fogy a lé, utána jön a kevésbé minőségi bor (Cserszegiek), aztán a 2 hónap utolsó fele a 245 forintos 2 literes kannás... aztán over... 2 hét másnaposság, fekve izzadás, csontfájás, mondjuk én sosem megyek korházba, utálom az orvosokat, meg a fasznak hiányzik bedugjanak a horkoló csövik mellé.

Néha tok ám paraszt lnni a pijától, dehát ki nem. Szerencsére eddig még igazán nagy veréssel nem honorálták ebbéli tevékenységemet..:)
Titok nyitja: Nem szabad Pestre átmerészkedni pláne a diszkós mesztic-kreol negyedekbe, Budán kell részegeskedni bizonyos részeken, bizonyos társasággal..:)
[előzmény (751)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:36:08 (751)
Hát nekem, nem úgy megy. Én mikor nem iszok egy - két hétig akkor birom csak igazán képes vagyok napokig egyfolytában, evés, alvás nélkül... Másnaposan, ha előző nap ittam alig birok valamit magamba gyűrni, pár pia és kiterülök, harmadnap már megint sokat megbirok inni, annélkül hogy megfogna, de akkor már úgy kell magamba erőltetnem, ezért inkább nem is praktizálom...
A haverom az jobban csinálja: iszik két hónapig egyfolytában, utána bevonul egy hétre a kórházba. Ott telebasszák vitaminokkal, meg szőlőcukorral, megigérik neki, hogy legközelebb meghal. Akkor hazajön nem iszik 1-2 napot, aztán megint kezdődik elölről. Ezt csinálja már 15 éve, eddig sikeresen, igaz én nem sokat beszélek vele, mert az utóbbi időben annyira eltúlozza, hogy egy értelmes szót nem lehet vele beszélni. Semmi bajom ha valaki részeg, csak útálom mikor már túl paraszt. Én is néha az szoktam lenni, de azért próbálom magam tartani.

© Fekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:33:21 (750)
jól nyomjátok!:))
[előzmény (749)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:20:02 (749)
:)))
Ez így van, ha kihagysz napokat, netán heteket, és utána egyszerre iszod meg azt amit amúgy máskor simán legurulna, hát totál kileszel tőle...
Lásd: ÉN. Múlthéten 2 hétig hagytam ki a piát, erre találkoztam Prézliékkel, meg Irbaráttal pénteken, és csekély 4 liter kis szar bortól úgy fejre áltam, hogy 8 óra kimaradt, aztán meg eltörtem majdnem a lébam is, meg stb...

Én folyton iszom inkább az jobb, de elméleti szinten van is rá rációm.
Pl, mikor egy piás ember abbahagyja az ivást hosszabb időre, akkor mikor visszaesik, nem ugyanoda kerül mint azelőtt, hanem sokkal lentebbre.. És akárhányszor stoppolja, és visszaesik, úgy kerül minél lentebbre. Én meg ezt nem várom meg, inkább megy folyton a dolog. És bírom.
2. Ja a dokik ezt nekem is mondták, hogy akkor folyamatosan igyak mennyiségeket, ne egyszerre X-et, mert úgy legalább megszokásban van a szervezet.
A cigi nekem is másodoxigén amúgy pia mellé.

Pszihiátriára? Jézusom.. Eccer mán én is megjártam, igaz én "csak" Pszichoszomatikus 'nyílt' osztályon voltam.. 3 nap múlva leléptem...:)
[előzmény (747)]

© Fekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:19:22 (748)
basszameg nekem sincs semmi érvem, hogy leszokjak!:) Most megfogtál...de gondolkozom majd ésszerű érven.:)
De egyenlőre még nem akarok leszokni..
[előzmény (744)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:12:23 (747)
Én sem depresszióból iszom, hanem amikor van valami jó buli, de akkor nem lehet leállítani:) , de piát cigi nélkül meg nem birom inni, már annyira megszoktam a 2 íz összekeveredését, szóval állandóan ott kel, hogy lógjon a cigi a számban, másnaposan meg csodálkozom hol van a vérnyomásom. Az orvosok 4-5 éve igértek még 5 évet, ha nem iszok minden nap. Azt mondták inkább igyam meg mindennap a magamét, mint csak hétvégén óriási mennyiségeket, pedig úgy az igazi...akkor lehet legjobban berúgni. Evvel be is fejeztem az orvosokkal...benyomtak egy lóadag váliumot, és be akartak vinni a pszichiátriára, mire elküldtem őket a faszra...
[előzmény (746)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:06:18 (746)
Haiii!!!!!!!:))
Atyagatya, 3-4 doboz cigi az télleg sok. Vagy sikk.
A piával hasonlóképp van az elméletem: Én jól érzem magam így, és nem depresszióból iszom, vagy bánatból, netán szükségből, hanem ellenkezőleg: jókedvből, muriból, meg csak úgy. Persze ez nem változtat a tényen, hogy egy büdös alkesz vagyk, dehát istenem..:)
[előzmény (745)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 17:02:37 (745)
Nekem viszont a piáról kellene leszokni, már neharmadik napja vagyok másnapos, a kurva életbe!!! De lehet, hogy csak a dohányzásról, és akkor nem lennék olyan másnapos se. Azért az egy esti 3 -4doboz cigi...+
[előzmény (744)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 16:56:26 (744)
Hát eddig akárhány ismerősöm aki leszokott, nem tudott reális érvet mondani arra, mikor megkérdeztem hogy Miért szoktál le öreg?
Pl:
- Á, van egy barátnőm aki nem dohányzik, azért. (A csicska)
- Ú, hát nagyon drága a cigi. (A spúr)
- Hát nagyon egészségtelen, azt olvastam. (Az önjelölt művelt - mintha 1 óra a belvárosba nem ugyanaz lenne a szénmonoxidba)
- Hát apámék / munkahelyem miatt (A csicska 2)
- Hát azért mert leakartam és kész (A kamukirály)

Szal erre nincs ok, vagyis én még nem hallottam olyat ami jó válasz lett volna. Ha hallok, abba a pillanatba leszokok.
[előzmény (743)]

© Fekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 16:50:22 (743)
Én dohányzok, és ilyenektől sosem féltem. Ha meg nem volt pénzem, nem dohányoztam. Szeretek dohányozni, mégis leakarok szokni. De az még nem most lesz.
[előzmény (742)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 16:46:20 (742)
Jó de akkor is gyávák.
Ha ilyen szemszögből nézzük akkor tessék:
- félnek attól hogy elfogyik a pénzük
- félnek a tüdőráktól (pedig anélkülis meghalnának egyszer)
- társadalmi elvárásoknak akarnak megfelelni
- félnek attól, hogy rászólnak egy nemdohányzó étteremben
- félnek attól hogy a csikkekkel szemetelnek
- félnek a hülye feliratoktól a cigiken

Félnek, félnek, félnek!!
Félelemből szoknak le, tehát gyávák! Ahelyett hogy ráálnának a piros Marlborora, vagy a szűrőnélküli Gitannesre gyorstalpalóra!
:P
[előzmény (741)]

© Fekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 16:43:00 (741)
Nem azért szoknak le az emberek, mert "nem mer szembenézni azzal, hogy szeret dohányozni", hanem, mert egészségtelen és drága. Legalábbis gondolom ezek a legfőbb szempontok.
[előzmény (740)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 16:36:02 (740)
Aki leszokik a dohányzásról, az egy gyenge kis hülye, aki nem mer szembenézni azzal, hogy szeret dohányozni és inkább menekül előle. Gyáva!!

© Fekaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 16:32:20 (739)
én szurkolok neked!!!!!!!!!!! Nem is tudtam, hogy újra megpróbálod, vagy ez egy folytonos állapot?:)
[előzmény (737)]

© smashingválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 12:45:45 (738)
itt elek.
[előzmény (706)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-07 09:45:07 (737)
ok, hát az a véleményem, ha az ember nem akar dohányozni, de szenvedni sem a nikotinhiánytól, akkor jó ez a tapaszt. persze sokszor eszembe jutott, hogy rágyújtanék, de ez csak a megszokás, nem nikotinhiányból. két hétig tapaszoztam és már valamennyire múlt a megszokás, a napi 20-25 alkalomból, amikor máskor rágyújtottam, olyan 8-10 alkalom maradt, amikor eszembe jutott. ez nem rossz arány.

most pénzszűkében vagyok, így úgy döntöttem, hogy két hét után magamra hagyatkozom. tegnap nem tettem fel tpaszt és ma sem fogok, és terveim szerint már többet nem, de még van egy a csomagban, végszükség esetére. egyelőre itt tartok.

majd mesélek még, de lehet, hogy 3 nap múlva írok, hogy megint dohányzom :-) bár nem valószínű, mert most para van a gyomrommal :-( ha esetleg vannak tapasztalatok gyomortükrözéssel kapcsolatban, offoljatok nyugodtan, minden érdekel.
[előzmény (736)]



Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ... > Következő >> Végére