Punk Portál >> Fórum >> Politika >> USA
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
no comment

Elejére << Előző < ... 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 > Következő >> Végére

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 15:06:54 (43)
na pl hollenenek az ilyen jellegu poenok amerika nelkul? :)
[előzmény (42)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 15:02:26 (42)
'' Tíz év börtönre ítélte a houstoni bíróság Waynetta Nolant. A harminchét éves texasi asszony egy helyi McDonalds menedzserén állt bosszút az akadozó kiszolgálásért. Nolan, elmondása szerint zaklatott állapotban, április 23-án kezdett őrjöngésbe.
Az asszonyt felháborította, hogy egyszerű kérését - majonézt a sajtburgerbe - a cég tizennyolc éves alkalmazottja nem akarta teljesíteni. Nolan dühében hozzávágta a pultoshoz a kiadott ételt. A vitát Sherry Allen Jenkins, a bolt menedzsere próbálta rendezni - írja a Houston Chronicle.

Letörölgette a mustárt

"Majonézt raktam a burgerébe, kivettem a hagymát, letörölgettem a mustárt. Mi mást tehettem volna?" - vallotta zokogva az esküdtszéknek a menedzser. Nolan ekkor azonban a kihűlt sültkrumplira, majd a felmelegedett üdítőre kezdett panaszkodni. A szemtanúk szerint ezután megragadta Jenkinst, és a parkolóba rángatta, majd áthajtott rajta.

A menedzser medencecsonttörést szenvedett és "nem tudott elmenni unokájáért az óvodába" - írja a Houston Chronicle.

Nolan alig tanúsított megbánást a tárgyaláson. Mint mondta, nem vette észre, hogy áthajt Jenkinsen, azt hitte, egy fekvőrendőr dobta meg az autóját. A segítség elmulasztását "rossz hangulatával" indokolta. Az esküdtszék végül tíz év börtönbüntetést szabott ki az idegeskedő asszonyra. A szándékos emberölési kísérletnek minősülő esetben húsz év lett volna a maximálisan kiszabható büntetés. ''

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 14:21:59 (41)
eloszor tarj elem egy megdonthetetlen bizonyitekot arra, hogy vannak olyanok, hogy amik, es hogy a szteretopizialas megalapozott... aztan terj at batran a mondat masodik felere...
[előzmény (31)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 14:20:54 (40)
igen leirtam, hogy pennzel is lehet a jo egyetemeken tanulni, de ott vannak full osztondijak, es kerulhetnek be hatranyos helyzetu emberek.. az a baj, hogy fogalmad sincsen, hogy mi van oda kinnt itt rohadsz.. hegyeshalomnal meg all a tudomanyod, es ez szomor... de csak azt, hogy az amerikai felsooktatas mennyire nem ad eselyt, csak a gazdagoknak.. anno hatalmas botranyt kavart, amikor valamelyik presztizses maganiskolaban felvettek egy fekete lanyt, teljese osztondijjal, ugy hogy meg ervenyben levo diszkriminacios torvenyek voltak.. szoval ez hogy a szegenyeknek eselyuk sincsen ez egy szar elcsepelt kozhely.. igen kurva sok tudos kulfoldrol menekult amerikaba, mert az USA adott nekik azt, amit az az orszag nem, ahonnan mentek.. hazat. Ezen pl gondolkozzal el akkor, amikor USA ellenes hadjaratban habzo szajjal magyarazol, mert amig eintsteint nemetorszagban, addig teller edeeket meg magyarorszagon akartak megolni.. amerikaban nem. tenyleg szedd mar ossze egy kicsit az erveidet... senki nem allitja, hogy az usa egy tokeletes hely, de az, hogy tudatlanul osszevissza ocsarolod az gaz
[előzmény (29)]

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 12:44:10 (39)
Nevetséges hogy itt a két pártunk egymást karmolja folyton... Nem tesznek semmit, csak hatalmas összegekkel dobálóznak, és azt hirdetik hogy "gyűlöld a másik pártot"... a fidesz terjeszti a szorolapjait hogy igy jobb mint az mszp meg ugy jobb, az mszp detto... ha nem a saját zsebükre gondolnának mindig akkor jó országunk lenne, függetlenül USA-tól, meg a trianoni faszságtól... még ezt a kis szar területünket se tudjuk rendbetartani, nemhogy még 3x ekkorát (ugye kedves hungaristák)!
[előzmény (38)]

© vajdiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 12:39:10 (38)
Ha az emberek hozzáállása, és a vezetőség hozzáállása más lenne itthon, akkor nem is lennének itt szegény emberek... és akkor valószínűleg nem irigykednénk amerikára :)

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 09:52:47 (37)
áááá elgondolkodtam :)
[előzmény (36)]

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 09:51:50 (36)
oxy!
én nem azt mondom (értsd: nekem a srác nem azt mondta) hogy azért jött ide pestre mert az olyan nagyon olcsó, hanem mert az amcsi egyetem szart sem ér! ezt ő mondta, nem én találtam ki
a másik:
szerintem mi is kezdünk általánositani. ki az az 'amcsik'? én életemben összesen 2 amcsival találkoztam akkikel beszéltem is egy keveset. az első az előbb emlitett marylandi srác, a második a volt angoltanárom. ő pl. utálja busht de azt mondja hogy az amcsik kb. fele igenis mellette van és hisz neki. utólag elgomdolkaodtam ezen és szerintem ez nálunk sincs nagyon másképp legfeljebb a mi hadseregünk nem lőtte szarrá mondjuk boszniát vagy koszovót....
[előzmény (24)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 08:28:52 (35)
te meg tudnád mondani hol van washington állam?
[előzmény (26)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 06:15:15 (34)
Az amcsikról is az a véleményem, mint az oroszokról. Nagyon kedves, nagyon jó emberek. A politiukusaik meg balfaszok, akiknek fogalmuk sincs a világról, csak azt fitogtatják, hogy ők milyen erősek.

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 00:44:01 (33)
hehe az egyik legprimób szekközepes osztálytársam -gazdag srác. szeret belőtt csajokat felszedni és megdugni őket, miközben azt se tudják hol vannak- is tuti helyeken tanult amiban, pedig amit érdemelne, az kettő a mellbe egy a fejbe.

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 23:57:23 (32)
Te el tudod sorolni az USA összes államát? Vagy vaktérképen be tudod határolni őket? Csak azért kérdezem, mert az USA államainak a 95%-a nagyobb országunknál, és az átlag magyar állampolgár semmit nem tud róluk. Miért várod el tőlük, hogy tudjanak rólunk?
Amúgy nem olyan vészes ilyen szempontból a helyzet ott kint sem. Az intelligensebbjének azért van némi fogalma Magyarországról.
[előzmény (30)]

© GreatLazyválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 23:38:36 (31)
Oxy, nekem van egy megdönthetetlen bizonyítékom az amik nagyképűségére...

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 23:03:54 (30)
Ezzel egyet tudok érteni Koba.

Tényleg agyilag zokni kosarasok a legjobb egyetemeken nyomják, hát el tudom képzelni hogy mennyit tanulnak...

Osztálytársnőm volt kint, azt mondta hogy elég durva emberekkel volt összezárva. Magyarország? Az mi?

A másik meg haverom volt kint másfél évig, ugyanez.
Kérdezték hogy honnan ment ki. Szőke, kék szemü gyerek mondta hogy Hungary! Erre azok valami India környéki országrol beszéltek.

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 21:37:11 (29)
Oxy te tudod, hogy mit beszélsz? Amerikában még George W. Busht is felvették a legelitebb egyetemre, mert az apjának volt pénze, míg egy csóró srác soha nem kerülhet egyetemre ott sem (igaz ez idehaza is így van). Egyébként, ha megnézzük csak azokat a magyar származású tudósokat, akik később az USÁ-ban elértek valamit (azért a magyarokat, mert őket ismerjük), akkor azt fogod tapasztalni, hogy mind még Magzarországon szerezte a diplomáját, vagy mondjuk Einstein is. Ennyit az USA oktatásáról, ahol egyetemre kerüléshez sok pénz, vagy nagy sportteljesítmény kell, és ahol a tudósok nagy része importált.

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 20:12:29 (28)
es az atlag jenki egyetemi oktatas meg a vilagon a legjobb... es sokan azok kozul akik a vilag legerosebb iskolait vegzik (harvard, yale, ucla, princeton stb) ezeken a "kalapszart" sem ero kozepoktatason mentek keresztul... maradj inkabb a punkologinal :)
[előzmény (26)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 19:59:31 (27)
Az USA király hely! A legjobb lemezek és a legjobb cipők onnan jönnek. A többi meg ki a faszt érdekel??

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 19:41:32 (26)
Hát szerintem az átlag jenki oktatás egy kalap szart sem ér. És hogy ezt mirre alapozom? Egy felmérés szerint a fiatal jenkik 60 százaléka nem tudja megmutatni a téképen, hogy hol van Irak. És itt nem az 5-6 éveseket értem, hanem a 16-17 éves korosztályt. stb. stb. stb.

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 18:15:19 (25)
mitol lennenek nagyobbra magukkal mint akarki mas?
[előzmény (23)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 18:14:25 (24)
mert a draga amcsi egyetemet nem tudjak megfizetni.... a harvardon ahol a jog es az orvosi a legerosebb egy szemeszter (felev) $35 000 ... az also hangon kb majdnem 8 millio forint... es amugy nem azt mondtam hogy itthon szar az oktatas, hanem azt mondtam, hogy az usa-ban nem szar az... persze a sote a kozgaz az elte meg a bme (najo az nem annyire hehe) vilagszinvonalu egyetemek, de ettol meg egy keleti szakmunkas szinvonala a beka segge alatt van...
[előzmény (22)]

© IDIOTválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 16:08:46 (23)
SKAzofren...
Akkor javítok kicsit...(bár ilyen hozzászólások után sztem felesleges:))
Azt rühellem (többek között), hogy olyan rohatt nagyra vannak magukkal, holott kultúra zérón van...történelem, szinte lófasz, és hogy minden szarral oltják a népet...jó-jó...megtehetik, mert buták az emberek, mint a seggem...
de hogy nekünk is próbálják beadni, hogy ez jó...az gááááz....
a zene, az meg országtól, államtól, politikától, stb-t?l fülletlenül lehet jó, szal ez erre nem vonatkozik...
Kissé siettem, és csak írtam...ha nem passzolnak a mondatok sorrendjei, akkor bocs,...de értitek...az a lényeg...na gó tu de kocsma:)))

© cjt33válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 15:47:49 (22)
"a suli dologban nem ertek veled egyet, ugyanis olyan peldakbol altalanositasz hogy borzaszto.. ha lemennel mondjuk szabolcsba egy kis kozepoktatasi intezmenybe, szakmunkasba mondjuk, arrol nem igazan tudnal kepet alkotni a magyar oktatasrol szerintem... mert nem letezik olyan, hogy TapioSzocsegi Atlagos Altalanos Iskola Es Gimnazium... szoval a felsooktatas egyertelmuen az USAban a legjobb es a legelitebb minden szempontbol, es ennek oka van.. az is teny hogy szep amerikai modra ez el van baszva, mert vagy nagyon nagyon tehetsegesnek kell legyel (es ott ez azt jelenti hogy vilagon az egyik legjobb) vagy pedig kozepokosnak es lovesnak hogy meg tudd magadnak finanszirozni az oktatas, tehat ez sem mukodik a legjobban, de attol meg a legjobb :) "
a suli dologban meg én nem értek veled egyet :) amcsik, de bárkik olyan kurva messziről szerinted miért jönnének pestre a semmelweisbe tanulni. nyilván mert ez egy balkáni ország és persze a felsőoktatás is nagyságrendekkel gyengébb mint mondjuk marylandben. jóvan nem csak dobálózok a szavakkal, egy srác komolyan itt tanul mert azt mondja hogy az amcsi egyetem szart sem ér kb annyi lehet mint nálunk egy jobb középiskola.
[előzmény (21)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 15:03:02 (21)
"Szerintem a magyar politika nem abbol indul ki hogy mi megmondjuk a romanoknak hogy ott nem eleg szabadok az emberek, legalabbis nem akarjuk az altalunk sem megvalositott tokeletes demokraciat mindenki masban hianyolni. " nem hanem mi megmondjuk, hogy a romanok huzzanak ki erdelybol, mert az a mienk (bar hogy is faj, utolag kar rinyalni, rossz lapokra tettunk es vesztettunk.. en is jobban orulnek ha erdely magyarorszag resze lenne, de gondolj bele, bemesz egy kaszinoba raksz a rulettnel a 0-ra 10 milliot, elveszted es 50 ev mulva mesz vissza nyekeregni, hogy igazsagtalansag?) ugy hogy mi is megmondjuk szepen hogy a szlovakok meg aromanok ilyenek meg olyanok, nincsenek olyan eszkozeink, amivel meg tudnank oket fenyegetni, ezert nem tesszeuk, a mi lenne ha kerdes a politikaban meg nem letezik, tehat ez nem erveles az ellen hogy nem vagyunk elamerikanizalodva...
a suli dologban nem ertek veled egyet, ugyanis olyan peldakbol altalanositasz hogy borzaszto.. ha lemennel mondjuk szabolcsba egy kis kozepoktatasi intezmenybe, szakmunkasba mondjuk, arrol nem igazan tudnal kepet alkotni a magyar oktatasrol szerintem... mert nem letezik olyan, hogy TapioSzocsegi Atlagos Altalanos Iskola Es Gimnazium... szoval a felsooktatas egyertelmuen az USAban a legjobb es a legelitebb minden szempontbol, es ennek oka van.. az is teny hogy szep amerikai modra ez el van baszva, mert vagy nagyon nagyon tehetsegesnek kell legyel (es ott ez azt jelenti hogy vilagon az egyik legjobb) vagy pedig kozepokosnak es lovesnak hogy meg tudd magadnak finanszirozni az oktatas, tehat ez sem mukodik a legjobban, de attol meg a legjobb :)
Amugy az utolso reszben egyet ertek veled annyit fuznek meg hozza, hogy amit mondasz igaz, az usa a vilag legnagyobb hatalma, es peldat kene mutatnia, nem pedig ugy viselkedni mint egy 12 eves gyerek aki 2m magas 120 kilo es tiszta izom... mert kb most ez van.. ezzel nem ertek egyet, csak a lepten nyomom valo esznelkuli kritizalast utalom, mert nincsen mogotte tartalom.. semmi sem tokeletes odaat plane nem.. tpetinek is igaza van, hogy iszonyatosan liberalis megis fasisztoid, es erdekes... ott tagabbak a szabalyok, ami jar az tenyleg jar, viszont ha azt meg szeged jajj neked.. es nem kell, hogy buncselekmeny legyen.. eleg a szabalysertes az igazsag szolgaltatas olyan vasokollel csap le rad, hogy sztalin is megirigyelne.. persze kerdes az, hogy a szabalyokat minek csinalja az ember, ugyanis szerintem a szabalyoknak csak igy van ertelme, csak az a baj, hogy nem biztos, hogy a szabalyokat jol hozzak meg.. szal ez osszetett...
[előzmény (16)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 12:52:13 (20)
ja akkor jo!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 12:26:10 (19)
nyugi én nem ma kezdtem ezt... :-(

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 12:00:41 (18)
nem baj, neginek lenni manapsag trendi, csa csumi csa!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 11:49:24 (17)
uh bakker milyen király topic...

csak kár hogy nincs értelme mert az egész világ egy nagy SZAR!!!

ma egy kicsit negi vagyok boccs...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 11:06:33 (16)
"A legrosszabb az egeszben, hogy mi is kezdunk rajuk hasonlitani legalabbis a fogyasztoi marhasagok a politika es a kozoktatas teren. "
Szal nem azt irtam, hogy detto, hanem hogy mar majdnem detto es ez meg kicsi kulonbseg.

"-az idealizmus nalunk is igy megy"
Szerintem a magyar politika nem abbol indul ki hogy mi megmondjuk a romanoknak hogy ott nem eleg szabadok az emberek, legalabbis nem akarjuk az altalunk sem megvalositott tokeletes demokraciat mindenki masban hianyolni.

"-gondolom egyik haverod sem a harvardra ment tanulni, hanem valami videki allami suliba... "
Hat igen, nem a Harvard volt, de egy atlag sulinak is szinvonalasabbnak kene lennie, nem pedig csak annak a nehany elit sulinak.
Nalunk asszem a 2.vh elott talaltak ki a kulturfoleny elvet, hogy legyen kurva jo az oktatatas, aztan ez kb mostanaig igy is volt... (meg egy atlagsuliban is).

A fogyasztoi kultura dologban viszont igazad van, annak mar lassan mindenki kepviseloje.

Az onkritikaban egyetertunk, de mivel az USA a vezeto hatalom mostanaban es valahogy mindenkivel kapcsolatban van az sem art ha oket is kritizaljuk.
[előzmény (10)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 08:45:11 (15)
az USA a hihetelen szélsőségek országa. egyszerre szabad és ugyanakkor velejéig fasiszta. politikája egyértelműen jobboldali: (amerikában nincs számottevő baloldali párt) álságos klerikalizmus, nacionalizmus, ugyanakkor egyfajta liberalizmus lengi körül.
a globalizáció generátora, az egyik legnagyobb környezetszennyező, agresszív militarista.
teljesen skizofrén ország.

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-04 04:28:58 (14)
es a kedvenc tenyfeltaro AMERIKAI dokumentum filmem...
[előzmény (12)]



Elejére << Előző < ... 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 > Következő >> Végére