Punk Portál >> Fórum >> Politika >> VÖRÖS és fekete
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
a punk politika nélkül csak pop

Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére

© lotifutiválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-04 22:29:00 (63)
mellesleg letölthető a múlt heti adás TGM-mel:
http://hangtar.fikszradio.hu/Voros_es_fekete_(punk)/Voros_es_fekete_20090428_(Tamas_Gaspar_Miklossal).mp3

A műszaki hiba szerencsére nem érintette a rögzítést, az egész műsor elérhető, az is, ami nem ment ki a streambe. Jó 100 perc. ;)

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-05-04 21:54:37 (62)
ezen is kint voltak a "szervezeteitek"? :)

http://vastagbor.blog.hu/2009/05/04/bugyimajalis

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-30 20:33:19 (61)
ez hihetetlen...
[előzmény (59)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-30 15:58:32 (60)
Tehát ha kommenista vagyok, antikapitalista vagyok? Nem tudtam, hogy ez ilyen egyszerűen megy, bár titkon reménykedtem, hogy van ennek más alternatívája is.

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-30 15:35:20 (59)
Holnap a felvonuláson kiderül. - gondolom.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-30 13:31:45 (58)
Budapest Redskins? Mik ezek a szervezetek? Hany tagjuk van? 2-2?
[előzmény (56)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-30 13:01:05 (57)
http://akb.noblogs.org/
[előzmény (56)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-30 12:56:48 (56)
Megalakult az Antikapitalista Blokk! Tömörülésünk különböző szervezetekből, csoportokból és egyénekből áll. Elsősorban akcióegységre törekszünk. A résztvevők konkrétabb politikai állásfoglalását megtaláljátok a résztvevő szerveződések honlapjain. Várunk további antikapitalista csoportokat most és a későbbiekben is a csatlakozásra!

Első akciók május 1-én lesz. A szakszervezeti tüntetéssel vonulunk együtt vörös-fekete zászlókkal, általános sztrájkra felhívó, lakást, kenyeret követelő transzparensekkel. A tüntetés a Vároligeti fasortól indul délelőtt 9:00-kor a Városliget felé és várhatóan a nagyréten ér véget. Találkozó a Városligeti fasor 46-48 előtt fél 9 körül. Gyertek el, hozzatok ti is zászlókat!

Eddigi csatlakozók:
Rednews
Holnapután
Anarchoinfo
Tarfor
Hitelsztrájk
Budapest Redskins
Kukázz és Főzz!
Radikális szociális munkások
Antirasszista Mobilizáció


© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 17:03:13 (55)
de a középkorban nem volt nyugdíj, egészségügy, szociális támogatás meg az egész jóléti állam...
[előzmény (53)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 11:58:48 (54)
hát adózási szempontból mindenképpen :))

bajom azoknak a bizonyos szabályoknak a kialakításával van, amik szinte bebetonozzák ezt a természetellenes és aránytalan társadalmi és gazdasági "rendet". vannak szerencsés véletlenek, melyek során az utcaseprőből főgóré lesz, de enyhén szólva nem jellemző. sajnos sokan ezt a jelenlegi szerkezetet tartják az egyetlen, legtökéletesebb rendszernek és eszükbe sem jut megkérdőjelezni az alapvető feltételeit.

de rajtam áll, hogy mihez kezdek az életemmel, ez így van. úgysem tudnak olyan szűk korlátok közé szorítani, hogy ne lehessek boldog :)
[előzmény (53)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 11:44:41 (53)
ja, az emberek többsége szerintem szívesebben lenne még jobbágy. az sokkal jobban megérte. egyébként meg nem erőszakol meg senki, ha nem dolgozol, azt csinálsz amit akarsz. de rajtad áll, hogy mihez kezdesz az életeddel. vannak bizonyos szabályok, meg lehetőségek. nem értem, mi a bajod ezzel?
[előzmény (52)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 11:37:12 (52)
Pedig a kizsákmányolás tökéletesen leírja a lényeget egy szóval.
Amit írtál, azzal a logikával bármit meg lehet magyarázni, pl jaj, most miért baj, ha elveszem mindened, esetleg még nagymértékű erőszakot is alkalmazok? Te is megtehetnéd, ilyen az emberi természet..

[előzmény (51)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 11:25:11 (51)
Jaj, ne már ez a kizsákmányoló szöveg... A dolgozók is kizsákmányolnának, ha tehetnék, ilyen az emberi természet. Azt meg nem fogod semmilyen ideológiával megváltoztatni.
[előzmény (49)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-24 08:25:50 (50)
pénzé'!
[előzmény (48)]

© lotifutiválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-23 23:47:44 (49)
Maradjunk annyiban, hogy a kapitalizmus nem a piacot, sem a versenyt jelenti, hanem a termelőeszközök (=tőke, avagy külföldiül kapital) tulajdonlásának elválasztását a használatuktól, eccerűen szólva a dolgozók kizsákmányolását. Ezért nem szocializmus/kommunizmus a szovjet típusú rendszer, hanem államkapitalizmus.

Jól látható, hogy ez ortogonális ;) mind a piac szabadságára, mind a gazdasági verseny vagy összehangolás témára, amelyek mellesleg egymásra is ortogonálisak. ;)
[előzmény (41)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-22 10:56:08 (48)
TGM-től kérdezném, hogy az ő szellemi hátterével és igen alapos tudásával hogyan volt képes ennyi időn keresztül kiszolgálni az általa elméletben képviselt dolgok ellenkezőjét megvalósító neoliberális és szélsőségesen kapitalista csürhe érdekeit.
[előzmény (46)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-22 09:40:05 (47)
Munkaspart??? :)))))

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-22 09:27:13 (46)
Tematikus adás a VÖRÖS és feketében
avagy a punk politika nélkül csak pop
április 28. május 12. és május 26. adásaink témája:

Kire szavazzanak a punkok, ha netán nem érvénytelenül adják le voksaikat?

április 28. TGM (Zöld Baloldal) EP. listavezető
május 12. Várady Tibor (LMP) EP. 3.
május 26. Gilicze Attila (MKMP) EP. 2.

Várjuk kérdéseiteket (ide a topicba), melyeket megkérdezünk az illetőktől.

TGM: http://hu.wikipedia.org/wiki/Tam%C3%A1s_G%C3%A1sp%C3%A1r_Mikl%C3%B3s
Várady: http://konzervatorium.hu/cikkeink/interju/134-qel-kell-felejteni-a-parlamenti-partokatq-humanista-part
Gilicze: http://www.munkaspart.hu/vezetoink/giliczeinterju.htm


Műsorajánlók: http://www.fikszradio.hu/musor.php?ma=138
Hallgatás (csak online): http://stream.fikszradio.hu:9000/
Korábbi adások: http://hangtar.fikszradio.hu/Voros_es_fekete/

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-20 08:44:51 (45)
Ha összehasonlítod a jelenlegi áldemokráciákat a nyílt diktatúrákkal, akkor érdekes párhuzamokat fedezhetsz fel. Szabad választás, persze :D meg ellenzék, aha XDXDXDXD ne komolytalankodjunk már.
[előzmény (43)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-20 08:41:41 (44)
Dolgoztam már banknál és biztosítónál is, elég közelről ismerem a pénzügyi rendszer működését. Jelenleg is a Karvalytőke Zrt fizeti a napközbeni punkportálozásomat, bár nem tartozik szervesen a munkakörömbe.
Én nem a sötét parasztokról beszélek akik orrba-szájba veszik fel a hiteleket mindenre (ez csak következmény), hanem a rendszer alapvető összefüggéseivel van bajom. Már a mikroökonómia könyvek első mondatába is belekötnék, ami általában a pénz időértékéről szól. A legtöbb közgazdász ezt képtelen felfogni, mert nem képes megérteni a dinamikus rendszerek működését (még az elemi lineáris algebra is gondot okoz nekik). Röviden: a kamat nemjó, értem?
[előzmény (41)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 20:34:01 (43)
"Szerinted ezekben az országokban azért oly mértékű a szegénység vagy azért élnek úgy az emberek ahogy, mert ezekben az országokban nincs demokrácia?"

Általában igen. Diktatúrákban nem tudsz választani, mert nincs ellenzék. Egy erő van. Ha mákod van, akkor valami párt/uralkodócsalád-közeli helyre születsz, és meg van oldva az életed. Ha nem? Akkor rábasztál. Észak-Koreában eladhatod a munkaerődet, cserébe meg kapsz annyi kajajegyet, amiből majdnem elég rizst finanszírozhatsz meg a családnak. De közben leélsz egy életet, anélkül, hogy lehetőséged lenne eldönteni, hogy mi a jó neked. Meghalsz úgy, hogy amit tudsz az életről az nem más, mint hogy a legfontosabb a világon, hogy a nép biztonságban legyen, és az általad megtermelt jövedelmed nagy részét mi befektetjük atombombába, mert ha idejön az usa, még neked is kéne tv, internet, meg a kutyafasza. Minden országgal lehetne példálózni, meg hozzálehet tenni, hogy Kubába ha még lehet táncolni, akkor az emberek boldogok. Ez így is van, de anélkül hogy tudnák szerencsétlenek, hogy milyen jó/érdekes dolgok vannak még a világon.

"Mióta feltétele a demokrácia a gazdagságnak?"

Van egy alap mondás, miszerint azé a politikai hatalom, akié a gazdasági hatalom. És ez így van, annak ellenére, hogy vannak kivételek, de ők csak erősítik a szabályt. Ha gazdasági hatalmad van, akkor jó eséllyel beleugatsz a politikába. Ha a szabadpiaci gazdaságpolitikát részesíted előnyben, általában a demokrácia a megfelelő politikai rendszer, főleg mivel akivel bizniszelni tudsz, az hasonló gazdasági berendezkedésű. Mondjuk lehet csinálni kommunizmusban is, mint Kína, csak ott a profit nagy részét elviszi az állam, azon keresztül meg a hadsereg.

Amit írtál egyébként hogy egymással is versenyeznek, az inkább úgy néz ki, hogy egymással versenyeznek, meg üzletelnek. Nincs más út. Ezeken a helyeken még az úgynevezett fejlett államokénál is nagyságrendekkel nagyobb a korrupció, aminek hatására sokkal nagyobb a különbség gazdagok és szegények között. Szerinted miért van az, hogy a szegényebb államok lakói ha tüntetni kell, akkor azt úgy csinálják, hogy mindent egy lapra feltesznek, minden mindegy alapon, míg Európában csak a jelenlét számít, és kb. mindenki attól fél, hogy idejében elhúzzon, mert ha kisebb baja lesz holnap nem tud menni dolgozni. Más azért. Amíg itt azt mondják, hogy súlyosan lecsúszott emberek tüntetnek, arra én csak azt mondom, hogy ugyan már... A súlyosan szegény embereket megnézheted, hol élnek, hát nem közép-európában. A különbség csak a gazdasági/politikai rendszer között van. Mert attól függ melyikben vagy, abból tudhatod kik a barátaid.

Természetesen tudom mi az imperializmus, és a gyarmatosítás, szerintem nem akarnál kvíz játékban velem versenyezni pl. a Koreai-háborúról. De én nem is azt mondtam, hogy a kapitalizmus mindenek felett. Csak azt, hogy jelenleg ennél jobbat nem tudok elképzelni. Ennek köszönheted, hogy velem vitatkozhatsz most, pedig kb. 2000 km minimum köztünk van. Plusz a demokráciának köszönheted azt, azt hogy csak úgy kimehetsz tüntetni a Kossuth Térre. Meg hogy egyáltalán léteznek punkok, meg punk zenekarok. Pl. az előző rendszerben voltak akik rosszul jártak emiatt. Majd ha túljutsz Marx, Bakunyin, Kropotkin művein (15 éves koromig elolvastam az összeset), akkor kezdj el olyan könyveket olvasni, ahol egy átlag ember leírja, hogy milyen pl. nőnek lenni Rijádban, vagy milyen buli volt Pol Pot diktatúrája, hogy milyen az zenélsz, és ezért halálra ítélnek, de ezt még folytathatnám sokáig. Szóval majd akkor tedd fel újra a kérdést, hogy milyen rendszerben élnél szívesebben. Oké, anno én is meg szerettem volna a világot váltani, meg hogy mindenki egyenlő, és mindenkinek járjon ugyanannyi az életből. De ha valakitől elveszel valamit a köz érdekében, az már diktatúra. A tsz-ek is így indultak.
[előzmény (42)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 20:04:19 (42)
"Egyébként mivel gondolom erre céloztál, hogy elpusztítja az emberiséget, akkor csak annyit engedj meg, hogy azt tanácsoljam, hogy nézd meg a világ egyes pontjain, ahol nincs nyoma sem a demokráciának, kapitalizmusnak, ott hogyan élnek az emberek. Mondjak példákat? Észak-Korea, Kuba, Myanmar, Sri Lanka, Afrika elég nagy része, Ecuador, Bolívia, Kolumbia."

Szerinted ezekben az országokban azért oly mértékű a szegénység vagy azért élnek úgy az emberek ahogy, mert ezekben az országokban nincs demokrácia?
Mióta feltétele a demokrácia a gazdagságnak?
Ha közgazdász vagy, tudhatod egy diktatúrában sokkal jobban működik a kapitalizmus.
Mert szerintem kapitalizmus viszont az van, sőt verseny is ezekben az országokban, sőt még egymással is versenyeznek.
És még kizsákmányolás is. Hisz itt is az emberek nagyrésze kénytelen (már akinek sikerül) eladnia munkaerejét légyen az szellemi képesség vagy fizikai adottság. Vagyis ott is bérből és fizetésből él az emberek egy része. Abban nem vagyok biztos, hogy a többség, ugyanis a többség, felesleges épp a piac számára, aminek jótékony hatását ahogy látom Te képviseled.
Nálad mi a kapitalizmus feltétele? A demokrácia? :)
Szóval tanácsolom nézd meg a "gyarmatosítás" és "imperializmus" címszavakat és az ezekkel mellékhatásként lejátszódó tényszerű történelmi eseményeket, melyek az általad emlegetett országokat és földrészt sújtották. És amiért legfőképp még mindig úgy állnak, ahogy.
(Persze ennek vannak természeti okai is.)

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 18:09:53 (41)
Én a közgazdaságtant nem csak tanultam, hanem még építettem is a kapitalizmust. Egyébként mivel gondolom erre céloztál, hogy elpusztítja az emberiséget, akkor csak annyit engedj meg, hogy azt tanácsoljam, hogy nézd meg a világ egyes pontjain, ahol nincs nyoma sem a demokráciának, kapitalizmusnak, ott hogyan élnek az emberek. Mondjak példákat? Észak-Korea, Kuba, Myanmar, Sri Lanka, Afrika elég nagy része, Ecuador, Bolívia, Kolumbia. Jó van pár ország, ami a természeti kincseinek köszönhetően jól megél kapitalizmus nélkül, de a többség nem ilyen. A profitközpontúságnak pont az az egyik előnye, hogy versenyre kényszerít, aminek köszönhetően a cégek versenyeznek az ügyfelekért, ezért az átlagember választhat a szolgáltatások között. Teszem azt aki átlagosan keres, még az is könnyedén eldöntheti, hogy hol vásároljon, mit vegyen meg magának stb. Az, hogy sokan beszopják a reklámokat, az már nehogy már maga a rendszer hibája legyen. Egyébként kiknek tette tönkre az életét? Senkit nem köteleztek arra hogy adósítsa el magát 4-5 hitellel! 3 évet dolgoztam otthon egy bankban, és tudom, hogy az embereket nem kell nagyon meggyőzni arról, hogy nekik hitel kell.

Az a baj, hogy rengeteg funkcionális analfabéta, aki nem tud mérlegelni, hogy mit engedhet meg magának, miatt van ilyen berendezkedése az országnak, hogy mindenki elvárja, hogy az állam majd megsegít, mert minden ingyen kell, hogy legyen. És utána az ilyen analfabéták miatt nem jut előre az, aki dolgozik, félretesz, mert egy ilyen buta kommunizmusban nevelkedett, műveletlen társasággal kell együtt élnie, és sajnos ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindenkire.
[előzmény (39)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 17:39:17 (40)
Te ezt most nagyon nem érted és nagyon nagy baromságot írtál.
Hallottad már a TŐKÉS szót? A kisvállalkozók messze nem abba a csoportba tartoznak.
[előzmény (27)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 17:37:35 (39)
Egyáltalán nem arra céloztam, hogy nem sikerült elsajátítanod azt amit közgazdaságtan címszó alatt oktatnak. Rengeteg funkcionális analfabéta elvégzi lazán 4 feletti átlaggal.
Ha kicsit elgondolkoznál, lehet rájönnél, hogy máshogy is meg lehet közelíteni az egészet. Az a profitközpontú hozzáállás amit te az egyedülinek és sérthetetlennek hiszel (legalábbis a hozzászólásod alapján nekem ez jött le), az szerintem a legembertelenebb mind közül és ha sürgősen nem kap mindenki észbe, akkor elpusztítja az emberiséget. A nagy részének már így is szinte visszafordíthatatlanul tönkretette az életét.
[előzmény (26)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 14:17:44 (38)
van ilyen is! ez is Székely Zászló, úgyhogy nem tévedett.


© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-19 12:07:41 (37)
Köszi. Ezek szerint sokan a székelyek közül is rosszul tudják, mert nekem egy bácsi ezt mondta székely zászlónak Csíksomlyón...
Na, de a lényeg, hogy nem vagytok nácik:)
[előzmény (36)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 21:34:31 (36)
Nem.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A9kely_z%C3%A1szl%C3%B3
[előzmény (29)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 17:59:19 (35)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sexism

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-04-18 17:04:56 (34)
Ez esetben nem csoda, hogy ezt a kifejezést csak csúf, elhanyagolt külsejű nők használják.



Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére