Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Ignite
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Hardcore kaliforniából, magyar ízekkel

Elejére << Előző < ... 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 > Következő >> Végére

© krsaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 09:57:20 (45)
annyira örülök, hogy nem mentem...
kb. akkor se mentem volna ha fizetnek, s úgy látszik minden feltételezésem beigazolódott...
szar

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 09:23:48 (44)
En is csak bologatni tudok erosen.
[előzmény (41)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 09:17:18 (43)
En is ott voltam a bulin es en ugy hallottam, hogy nem altalanossagban a negereket szidta a Zoli, hanem azokat, akik osszefirkaljak a muemlekeket, hulye tag-ekkel.

jaja, igazad van marcell, budapesten is azok a mocskos fekete patkányok firkálják össze műemlékeket..
az egész ország tele van a lélekismeretlen88 csoport által felfirkált rovásírásokkal, és egyéb szép irmányokkal. a büdös fekete köcsögeit neki!
[előzmény (31)]

© Tpetiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 09:14:24 (42)
nem tudom van-e valaki, aki meglepődött WAW téglás zolival kapcsolatos sorain?

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 08:38:42 (41)
reggel felkeltem, és azt gondoltam milyen jó hogy nem adtam ki ennyi pénzt erre a bulira biztos ment a 'legénykedés' 'magyarkodás' stb. és nyugodtan ébredtem. nem bazták fel az agyamat ilyen seggfej buzik...

jöttem fel a mozgólépcsőn melóhelyem felé baktatva és eszembe jutott, hogy milyen jó kis beszámolók lesznek (pl. Zsu :-)

erre nézem a leveleimet és látom ezt a megdöbbentő brutális irományt. csak felszínesen olvastam el, mert reggel mindig bolondok háza van itt. de majd elolvasom később is mert tök jó hosszú, és kurva jó dumád van zoli és ami a legfontosabb EZ A SZINTISZTA VALÓSÁG...

tegnap inkább próbáltunk, dumáltunk a lemezünkről, neszezoli körkérdése: ki megy ma Ignite-ra? mindenki részéről egy mosoly volt a válasz...


robot
[előzmény (25)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 08:26:32 (40)
Mar belinkeltem, ettol fuggetlenul. Kirakni nem akarom, tul hosszu. Koncertbeszamoloba is mehetne esetleg.
[előzmény (26)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:32:32 (39)
jaja, főleg, hogy sokan elfelejtik a válasz erre gombot használni :-)))
[előzmény (37)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:28:34 (38)
a legérdekesebbeket, vagy akár mindet szívesen kopizom, akár, ha valaki tudna segíteni, hogy a levelezéseket feltölthessük egy weboldalra, annak sem lennék ellenére.
[előzmény (36)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:26:54 (37)
:))) keresztbe kasul?
[előzmény (35)]

© Shankbonválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:26:42 (36)
megertve!!!




persze igy mi nem latjuk a folytatast....
esetleg ha erdekesebb dolgok is kikerekednek, azt copizd be ide.
[előzmény (35)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:10:42 (35)
nem arról van szó, hogy más ne szóljon, hanem arról, hogy csak és kizárólag emailben szeretnék reflektálni mindenkinek, nem itt a fórumon, ahol keresztbe kasul mindenki hozzászól mindenhez...
[előzmény (33)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:07:37 (34)
ok mehet
[előzmény (30)]

© Shankbonválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:07:10 (33)
huhh, hat en nem voltam, ezert kicsit remulve olvastam..
es bocs zoli, de szeretnem en is, ha masok is szolnanak itt, hogy jobban megvilagosodjunk. masok is mondjak el a velemenyuket.
es jo lenne tudni, h akkor pontosan mi is hangzott el a koncerten..

© Marcellválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 04:02:19 (32)
Meg annyi, hogy kedden csinalunk egy interjut az Ignite-tal, es abban mindenkeppen lesz erre a kenyes temara vonatkozoan (par) kerdes. Leveledet holnap (azaz majd ma delutan :) kirakjuk a koncertbeszamolonkhoz.

© Marcellválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:59:21 (31)
Szerintem velemenyednek helye van itt a forumon, de a tobbi olvasonknak is, igy nyugodtan lehet ebben a temaban is hozzaszolni itt. Ha nem akarsz itt a forumon valaszolni, akkor nem muszaj, te dolgod.

En annyit tennek hozza, hogy szerintem tulsagosan drasztikusan latod a helyzetet. En is ott voltam a bulin es en ugy hallottam, hogy nem altalanossagban a negereket szidta a Zoli, hanem azokat, akik osszefirkaljak a muemlekeket, hulye tag-ekkel. Es hogy ez szerinte az o orszaguk neger kulturajabol ered, vagy valami ilyesmit mondott. De mivel sok dolgot nem, vagy csak alig hallottam abbol, amit beszelt, igy nem tudok igazan erdemben hozzaszolni a temahoz. (Olyat se hallottam, hogy magyar partokrol, illetve magyar szavazasrol beszelt volna. Csak Bush anyazasat hallottam, de ez meg szerintem annyira trendi lett az amcsi eloadok kozott, hogy mar akkor lettem volna meglepodve, ha nem hallom. :)

Most csak Titan mester remek meglatasat tudom megelmiteni, hogy "a hazaszeretet nem osszekeverendo a nacionalizmussal". En bizom benne, hogy Zoliban csak az elobbi van. Persze sok szelsojobbosnak tetszik a dolog, ezert is jarnak sokan koncertre. Amugy szerintem nem volt olyan veszes, en ugy lattam jol megfertunk ott sokan egyutt. Persze felo, hogy elfajul a dolog es kicsuszik a banda alol a talaj...

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:56:01 (30)
Holnap lez kint koncertbeszámoló (lehet ezt is belerakjuk) Belerakjuk? Hírbe nem hiszem, hogy kimenne, ahhoz túl hosszú. Max cikkbe. De akkor logikus, hogy a koncertbeszámolóba menjen nem?
[előzmény (27)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:53:15 (29)
hmm, pedig érdemes lenne erről itt is vitázni.... Mit szól hozzá, aki ott volt? Én elhiszem, hogy Zoli esetlegesen néha túlmegy bizonyos emberek tűrőképességének határán, de ha ez igaz, akkor az durva.
[előzmény (25)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:50:28 (28)
fogj neki. 5 perc.
[előzmény (27)]

© Shankbonválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:46:48 (27)
huhhh, nemtom nekifogjak-e meg ma..
de vmi koncertbeszamolot vartam, mar reg hazaert gondolom mindenki, es egy szot sem szol senki, h mi volt..

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:45:34 (26)
Dan kérlek szépen, ezt rakd ki a főoldalra is, köszönöm! Zoli

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-08 03:40:32 (25)
Nyílt levél a magyar hardcore és punk színtérhez (már amennyiben ezt még lehet színtérnek nevezni)...

Tisztelt Koncertlátogatók!

Most jöttem haza az Ignite koncertről, és ezzel a nyílt levéllel szeretném elmondani tapasztalataimat, ezzel a nyílt levéllel szeretném kifejezni nemtetszésemet aziránt, ami este történt, ezúttal szeretném gyászolni azt, amit ma hardcore/punk-nak hívunk.
A levél nagy része feltehetőleg vulgáris, személyeskedő és sértő lesz. Ezért előre is elnézést kérek. Az elmúlt 10 évben a színtér aktív résztvevőjeként azonban saját gyermekemnek tekinte(tte)m a magyar hardcore/punk közösséget, így talán remélem elnézitek nekem az indulataimat.

Valószínűleg sejtheti mindenki, hogy nem másról fogok beszélni, mint politikáról, és az azon belüli szélsőségekről. Itt és most leszögezem, ez NEM FIDESZ vs. MSZP vita óhajt lenni, mert ami ma este történt, az már bőven túlmutat azon, hogy 2002. áprilisában ki melyik párt neve mellé lévő kockába tette be a maga X-ét. Itt már nem arról van szó, hogy ki „liberálbolsevik zsidó talpnyaló”, vagy ki „díszbe öltözött übermagyar”.

Elmentem a koncertre, mert kíváncsi voltam az Ignite-ra. Egy zenekarra, amit 15-16 évesen imádtam, amelynek zenéjére felnőttem, amely zenekar szövegei sokat jelentettek számomra, amikor tétova tinédzserként szerettem volna megtalálni a magam útját a világban. Jó volt hallani a régi és új dalokat, a színpad szélén álltam és énekeltem együtt a szövegeket, még akkor is, amikor mindenki tudja, hogy az Ignite, Zoli révén más politikai nézeteket vall, mint én. Ezek a szövegek legalábbis az én olvasatomban túlmutatnak jobbon és balon. És ellentétben a mai koncertlátogató suttyók 99%-ával, én értem is, hogy miről van bennük szó, és nem egy büdös féreg divatpatkány módjára bemagolom, hogy kibaszottul „cool”-abbnak látszhassak mindenkinél. Hányok az identitászavaros hülye picsáktól, akik sikítva ugrálnak az első sorban, mert itt az izmos, kiszőkített Zoli, szarunk a mondanivalóra, csak a zene ami számít, csak az, hogy a színpadon fotózhassunk, hogy mi legyünk a fasza csajok, akik 1-2 éves zenei (pardon, zenehallgatói) múlt után leosztjuk az észt (ami ugye hiánycikk manapság) kibaszott hülye internetes fórumokon. Hányok a Jézuska pózban közönségre boruló részeg faszfejektől, hányok ettől a kibaszott bunkó közönségtől, akiket azt hittem a Beatrice talán megtart magának. Tévedtem. Ezek beáramlanak a mindennapjainkba. És itt azt is szeretném leszögezni, nem arról van szó, hogy „hú, ha 100 embernél több jön le egy Ignite bulira, akkor már sellout a zenekar”. Itt arról van szó, hogy ha lenne ezer olyan, aki megnézte őket 1996. decemberében a Riff-Röffben, sokkal jobb lenne, mintha mindössze egy kis segglyuknyi klubban játszanának benzinpénzért 15-20 ilyen seggfejnek.

És, hogy miért is vagyok kiakadva ennyire, hogy az emberek felhígultak, és hogy az Ignite nem vált mássá, mint buták gyülekezetévé?

Két okból.

Az egyik az átkötő szövegek. Már elnézést, de az egész magyar hardcore és punk színtér szégyellje magát, hogy nem vonult ki úgy a teremből, mint én és Simon Gergő barátom az „utálom ezeket a faszfej négereket”, vagy az „ez a szám az igazi fehér srácoknak szól” konferálás után. Ha azt mondja, hogy a Medgyessy egy seggfej, az Orbán a magasságos úristen, aláírom. Ez szimplán beállítottság kérdése (más kérdés, amit már évek óta többen felteszünk: Ezt odaátról tényleg ilyen kibaszott könnyű megállapítani? De ez jelen esetben tényleg mindegy.) lenne, de már elnézést, hogy felteszem a kérdést:

Kedves magyar hardcore és magyar punk! Kedves fasz PC, SXE, egyéb warriorok! Tényleg ennyire hülyék vagytok, hogy beszopjátok ezt a nyílt rasszizmust? Utána lazán bent maradtok énekelni a többi szöveget? Amikor meg pár hónap múlva jön a Most Precious Blood, akik nyíltan vállalják, hogy zsidók, akkor ugyanúgy ott fogtok megőrülni az első sorban? Na ez az egyik ok, amiért le tudnám köpni ezt a szaros színteret, mert bámulatos, hogy mennyire sötétek vagytok. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Azt láttátok, hogy kik örültek a leginkább ennek? Láttátok, hogy kik tapsoltak az első sorokban az eme magasröptű konferálások következtében?

Azok, akik felháborodásom másik fő okát szolgáltatják: a seggfej boneheadek. Azok, akik a Sportszigeten Blind Myself alatt a társaságunkból valakit megszúrtak.

Ez megint nem jobb- és baloldal kérdése. Mert nagyon sok jobbos ismerősöm van, akik büszkék magyarságukra, és ők ugyanúgy elítélik ezeket a büdös patkányokat, akik szarrá vannak tetoválva, hol egy Adolf Hitler az alkaron, hol egy Sieg Heil a háton.

Gratulálok!

Gratulálok Ignite, hogy elhoztad ezeket a férgeket a koncertekre!

Gratulálok magyar hardcore és punk színtér, hogy ezeket megtűröd. Hánynom kell Tőled, egykoron szeretett drága színterem…

Megint volt kettő darab ember, aki konkrétan tettek mezejére lépett. Kettő-kettőbe egy ismerősömmel kivittünk két darab férget beszélgetni, akiket megkértünk, hogy többet ne jöjjenek koncertre. Ha tettlegességre került volna a sor (azt a két pofont, amit kaptak, még nem nevezném annak), és esetleg többen lettek volna, akkor mi lett volna? Ott álltatok volna Ti is (Tisztelet a kivételnek, annak a saccra 4-5 embernek…) mocskos beszari féregként, vigyázva a fényesre pucolt szaros Saucony meg New Balance cipőitekre, az akkurátusan belőtt szaros hajatokra, a vadiúj szaros Hope Conspiracy pólóitokra. Elbújva a baszott trendi módon kisminkelt barátnőitek mögé. Szarok vagytok, szarok vagyunk mind. Mikor értitek meg, hogy lehet egy hardcore-os jobb oldali, vagy lehet baloldali, attól még egy kibaszott közösség vagyunk, mert ki ide, ki oda X-el, de mikor értitek már meg a sötét bamba begyepesedett agyatokkal, hogy egy koszos szaros nácinak semmi helye a koncertjeinken?

Ha ez eljön, akkor lehet magyar hardcore vagy punk színtérről beszélni. Addig nincs más, mint egy torz megcsonkított közösség, amelyiken oly sokan oly sokat dolgoztunk. És Ti, akiknek nincs más kibaszott dolga, mint a szaros seggeteket letolni a szaros koncertekre, basztok bármiért is kiállni, basztok bármiért is felemelni a kibaszott hangotokat, azon kívül, hogy szóról szóra beszoptok dalszövegeket, amiknek a negyedét jó ha értitek, de azért de kurva jó megmutatni, hogy baszott cool trendi faszfejek vagytok.

Még egyszer: akinek nem inge, ne vegye magára.

Leszarom, ha ezen levél következtében kevesebben jöttök az általam szervezett koncertekre, vagy ha kevesebben fogjátok a zenekaromat hallgatni. Az csak azt jelentené, hogy ez a levél kicsit megingatta a kibaszott szaros álomvilágotokat, ami nem áll másból, minthogy bevásároltok minden koncerten, és játsszátok az eszeteket, ami valójában nincs is, mert egytől egyig sötétek vagytok.

Zárszóként álljon itt egy remek zenekar, remek szövege arról, hogy miről is kelljen szólnia ennek a szarnak, amit ti hardcore-nak meg punknak mertek nevezni…

and driven towards ascension from the ashes of the past
with these words as a foundation and the future here at last
I have risen from my knees and won't again be beaten down
to just crumble at your feet and surrender values I've cherished all along
convictions grow stronger every day
because I know who I am and that's not changing
I'll live by my word and always strive to respect
and those who understand will stand by my side
my dedication is a bond secured by trust which often doesn't seem to some to mean that much
but I am grasping at a vision of what this life means to me
and in light of those who don't seem to care I refuse to stand back
and just let it fade
convictions grow stronger every day
because I know who I am and that's not changing
and to those who live by their word and always strive to respect
when all is said and done I'll stand by your side
reaching higher always striving towards...ascension.

(Trial – Ascension)


Egyik fórumon sem vagyok hajlandó válaszolni a levelemmel kapcsolatos megjegyzésekre, kérdésekre. Regisztráltam egy külön email címet, ahova ezeket várom. Ha bármelyik fórumon, bárki hozzászól, ignorálni fogom. Ha bárki egy másik email címemre küld emailt, szintén nem fogok válaszolni.

A cím: aretheseourlives@mailbox.hu

Jakab Zoli

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 18:50:17 (24)
hat allitolag 20-30 ember megy el rajuk OC-ban...

© Kicsiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 18:14:10 (23)
Kint már nem koncerteznek vagy már senkit se érdekelnek?

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 16:20:08 (22)
Ez igy igaz.
[előzmény (21)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 15:58:45 (21)
egy nemlétező zenekarnak nincs közönsége... tök furca. átjönnek ide, itt aktívak, amúgy meg nincs a banda... legalábbis minden amcsi ismerősöm ezt mondta
[előzmény (20)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 15:56:59 (20)
amugy ezt en is hallottam hogy mostansag amerikaba nincsen kozonseguk...
[előzmény (19)]

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 15:55:24 (19)
az ignite a világ más táján nem aktív. az összes amerikai röhög rajtuk, mert odaát nemlétező zenekar.
[előzmény (18)]

© zsombinsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 15:44:40 (18)
csak olvasgattam az eddigieket....kár, hogy ez lett ebből az egészből, pár éve még máshogy nézett ki...
az Ignite a világ más tájain egy nagyon jó hardcore zenekar (mondjuk új anyagot nem sűrűn adnak ki, de ez még nem olyan nagy baj)
nálunk a koncertre már alig megy hc-s vagy punk rocker, annál több olyan ember, akinek semmi köze ehhez a zenéhez..
azért kíváncsi vagyok mi lesz vasárnap

© wordsasweaponsválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 03:10:36 (17)
semmi újat. idejük már lejárt. de azért a régi számokat jó lesz meghallgatni...
[előzmény (15)]

© Zsuválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-05 03:10:26 (16)
a tobbi nem erdekel



Elejére << Előző < ... 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 > Következő >> Végére