Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Vörös Yuk
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
www.redhole.hu

Elejére << Előző < ... 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 ... > Következő >> Végére

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 20:21:27 (3612)
:))
[előzmény (3611)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 20:01:57 (3611)
óóó én arról már rég letettem. ezeknek? :-)
[előzmény (3610)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 19:35:50 (3610)
ja, hogy pl. mást ne említsünk; szórakoztatni, de főleg üzenetet eljuttatni (de ebbe ne menjünk bele, nem a topikhoz tartozik )
[előzmény (3609)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 19:07:59 (3609)
én másokat is szeretnék szórakoztatni
[előzmény (3606)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 18:55:09 (3608)
Hát én tényleg nem értelek. Elkezdtem írni neked egy kisregényt, de rájöttem hogy hülyeség. Könyörgöm nézd meg az eddigi hozzászólásokat, abból kiderül, hogy adott helyzetről van szó : felesleges arról vitázni hogy kérünk - e gázsit (ami annál bonyolultabb kérdés, minthogy feloszd két csoportra: a megélhetési zenészekre és a gázsit nem kérőkre a palettát). Az a te magánügyed hogy kérsz - e. De más volt a kérdés.
[előzmény (3606)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 18:17:55 (3607)
Ez jo hosszu, de legalabb semmi ertelme.
[előzmény (3606)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 18:01:06 (3606)
Mint ahogyan Kalóz oly bölcsen megfogalmazta a hobbi az amire költ az ember és számomra a zenélés hobbi. Inkább a magam mint más szórakoztatásra művelem. Ennélfogva ingyen is szívesen játszok bárhol ergo eszembe se jut gázsit kérni.

Igényes albumot ha fölveszek (mivel főként önnön szórakoztatásom a cél), azért van, mert magamnak akarok megfelelni és lobogtatni a kezembe a cédét, hogy lámlám nekem ilyen is van, tehát milyen alapon kérnék érte mástól pénzt még mielőtt kész az anyag? És a közönség miért fizetne egyszer azért, hogy el tudjam készíteni a cédét (a föllépésekért kapott pénz), egyszer meg mikor kézhez veszi az elkészült anyagot?

Jelen pillanatban valóban úgy áll a dolog, hogy stúdióig még nem jutottam el, de a hangszerár plusz a 10 év alatt felgyülemlett próbálásokkal kábé félmilliót már beleinvesztáltam a saját szórakoztatásomra, tovább növelve az összeget azokkal a bulikal ahol nem jött vissza a benzinköltség sem, de valahogy egyáltalán nem sajnálom a ráfodított összeget és legekvésbé se érzem bukásnak a dolgot. Aki a zenélésre mint üzleti vállalkozásra tekint az mozgolódjon a mainstreembe, mint megélhetési zenész. Merthogy ugye már erről beszélünk a gázsik kapcsán.

A félmilliós eddigi költséghez képest pedig az 5000 forintos benzinköltség piszlicsáré összeg szerintem, arról nem is beszélve, hogy amennyiben fölír egy zenekar tagonként egy embert a vendéglistára az a klubnak veszteség amit nyugodtan a zenekar számlájára írhat és nyugodtan levonhatja a zenekar költségéből ozt bátran lehet anyázni egy száztagú skazenekarnál, hogy és a benzinköltséggel mi lesz hej?!

És ha már a koncerteken az a cél, hogy minél inkább sikerüljön nullára kijönnünk, akkor a próba, a benzinköltség, a hangszerek és azok karbantartásán kívül mér nem rakjuk ide a kaja illetve ruhapénzt valamint a rezsiköltséget, (sőt! albérletben élés esetén az albérleti díjat, saját tulajdon esetén a lakás árát), hisz ezen megfelelő szociális helyzet nélkül sem igazán lehet maradandót alkotni. Hát ugyehogy nonszensz. Mint ahogy szintén nonszensz megindokolni hülyébbnél hülyébb indokokkal, hogy miért is kér egy adott zenekar pénzt a fellépéséért csak mert nem meri egész egyszerűen azt mondani, hogy "azé kérek pénzt, mert azért zenélek, hogy pénzt keressek vele" (mint a Timur Lenk vagy a Bucó vagy az Alvin vagy a Tankcsapda...). Ehelyett megy ez a mártírkodás hogy már mennyi áldozatot hoztunk. Hát mindjárt elbőgöm magam. De komolyan. Ki nem szarja le, hogy mennyi egy zenekar próbadíja, benzinköltsége?
[előzmény (3603)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 14:48:26 (3605)
Az a baj, hogy sokan azt nem értik, hogy itt igazából nem is a pénzen van a hangsúly, hanem bizonyos gesztusokon. Tegnap felléptünk Szigetszentmiklóson és az útiköltségen kívül kiraktak nekünk két rekesz sört. Erre azt mondom, hogy korrekt, ide máskor is szívesen jövök. Tömören: ez nem anyagi, sokkal inkább erkölcsi kérdés.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-21 14:37:23 (3604)
szánom-bánom :'(
[előzmény (3603)]

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 19:40:32 (3603)
Speciel én is léptem már fel a Vörös Yukban. azt tudom hogy valami gázsit kaptunk érte; én abból nem láttam semmit. Azért nem írom a klub számlájára ezt a hiányt, mert nem tudom, hogy ez a pénz hol akadt el. Igazából már kurvára nem is érdekel. Filléres ügy volt biztos, meg nem emlékeztem semmilyen megállapodásra úh nem fontos. De 1-2 dolgot azért megjegyeznék. Én ingyen is játszanék bárhol, 200 ft-ért is, de mintha a figyelmedet elkerülte volna az a tény, hogy itt nem a pénz mennyiségéről van szó, hanem az előzőleges megállapodásról, ami véleményem szerint mindegy hogy 50 ft vagy 500.000, ha betartják...és itt ez volt a probléma. A másik: nem szeretnék Mark Chapman kollega helyében beszélni, de ahhoz hogy felvegyél egy jó minőségű albumot, elég sok pénz kell. Vagy nem kell olyan sok, de ahhoz meg hatalmas mázli. Ilyenre is tudok példát de ez a vasszabály egyik hanyagolható kivétele. 150-200-300.000 ft - ok nekem pénznek számítanak, és egy tisztességes albumra szvsz ennyi dukál. Persze csinálhatunk bármennyi aljaskúszóbab szintű gagyi hígfost is de nem hiszem hogy ilyenekre szükség lenne.

kedves Gandalf, nekem tök mindegy hogy mennyire vagy érdekelt a témában, vagy hogy vélelmezett vagy őszinte volt a 3. és 4. pontod - de nem ártana ha visszavonnád őket, mert így akaratlanul is, de megbántasz embereket.
[előzmény (3597)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 17:25:04 (3602)
Lemez arabol se tudod visszatermelni mindig a studiopenzt, meg a lemez elkesziteset stb. Dehat a hobbi az amire kolt az ember :-)
[előzmény (3597)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:54:03 (3601)
Ennyi klub lenne itthon?
[előzmény (3600)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:52:08 (3600)
Szerintem Gandalf arra utal, hogy a bojkottalok mas klubok tulajdonosai, akik halalra keresik magukat a VY-ba nem jaro kozonsegen. Namost ez eleg vicces megallapitas.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:49:05 (3599)
Te egy valóban irigylésre méltó jellem vagy. De ahogy írtam itt szerintem senkinek sincsenek olyan illúziói, hogy megszedi magát, vagy hogy visszajön neki a zenélésre fordított pénz, egyszerűen csak igyekszik csökkenteni a bukás szintjét.

Amúgy, hogy őszinte legyek annyira nem követtem a pályádat, úgyhogy ha nem túl indiszkrét a kérdés elárulnád, hogy ti mennyit szoktatok a stúdióra költeni, és ez kb mennyire jön vissza?
[előzmény (3597)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:45:25 (3598)
Szerintem az, hogy valaki tartja e magát egy előre megkötött megállapodáshoz, az nem igazán anyagi kérdés.
[előzmény (3596)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:32:13 (3597)
Én, az öreg kezdő zenész sosem éreztem úgy magam egy helyen sem, hogy örülnöm kéne hogy felléphetek. Sosem háborodtam fel azon, ha teszemazt 200 (leírva kettőszáz) forintot kaptam a fellépésért vagy neadjisten egy kanyi vasat sem. Soha a büdös életbe nem jutott az eszembe, hogy majd pont egy vörös yukba, vagy rocktogonba, vagy simonsba, vagy ludasba, vagy borgödörbe, vagy vecsésen vagy dunaújvárosba vagy győrött a faszomse tudja már milyen helyen fogom úgy megszedni magam, hogy visszajön a hangszerem ára, vagy a próbateremdíj. (A benzinköltség a hangszer és a sokéves próbálásokhoz képest már teljesen elenyésző). Az önerőből kiadott lemez költségét sem a koncertekből, mint inkább a lemez árából kellene visszatermelni, hisz a koncertek számomra nem szólnak másról, minthogy azt teszem amit szeretek, fölmegyek a színpadra, előadok, ennyi.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:29:48 (3596)
anyagi=pénzügyi
gyomorforgató=amilyennek ez vita tűnhet egy külső szemlélő számára
anyagi nem = gyomorforgató
[előzmény (3595)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:25:47 (3595)
Hanem?
[előzmény (3594)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:25:02 (3594)
nem.
[előzmény (3593)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:23:41 (3593)
Mint ahogy azt már az előző, hasonlóan nívós kinyilatkoztatásod után is kifejtették néhányan (ezek szerint nyilvánvalóan hiába), itt nem meggazdagodási kérdésekről van szó, hanem olyan alapvető költségekről mint benzin, stúdió, szerzői kiadás, stb amiket egy zenakarnak fedeznie kell, mert egy idő után már nincs miből bukni (tegyük hozzá, eleve nagyon kevés olyan zenekart lehetne említeni aki legalább nullára ki tudna jönni, inkább a saját zsebből való bukás mértéke különböző). Tehát szerinted ezek volnának azok a gyomorforgató okok?
[előzmény (3590)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:17:25 (3592)
igen.
[előzmény (3591)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:13:43 (3591)
akkor gondolom a turisták lehúzására
[előzmény (3585)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:12:43 (3590)
nyilvánvaló, hogy anyagi eredetű, hiszen pénzről van szó.
[előzmény (3588)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:12:24 (3589)
mielött Schleki beírná elárulom, hogy azért nincs csilli-villi hamutál mert a nagyérdemű lenyúlja azokat...
[előzmény (3582)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:09:57 (3588)
Lehet, hogy velem van a baj, de még mindig nem értem, hogy milyen ”nyilvánvalóan anyagi eredetű okokra” utaltál. Gondolom, ha már a "nyilvánvaló" kifejezést használtad, akkor csak ki tudod fejteni bővebben is.
[előzmény (3587)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 16:00:49 (3587)
Én nem állítottam semmit, mivel nem is lenne rá alapom. Csak azt írtam le, hogy egy külső szemlélő számára ez így néz(het) ki.

Minden esetre nem először ,,van gond" a vy-kkal, és eddig mindig lett valami eredménye a ,,balhéknak."
[előzmény (3586)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 15:48:42 (3586)
Az első két pontra igen egyszerű a válasz: mindig akadnak olyan kis, kezdő zenekarok akik egy ideig elfogadják az ”örülj, hogy játszhatsz” megközelítést, valamint minden stílusban lehet találni olyan húzóneveket akiket, amíg kifizetik őket (mert ugye azt senki nem is állította, hogy kivétel nélkül minden zenakart és minden alkalommal lehúznának) egyáltalán nem érdekel más. A közönség meg ugye oda megy ahol a kedvencei, esetleg a haverjai játszanak.

A hármas, négyes ponttal kapcsolatban esetleg kicsit kifejthetnéd bővebben, hogy mik lehetnek azok a ”nyilvánvalóan anyagi eredetű okok”. Mert ha a VY-t bírálók ilyen gyomorforgatóan csúsztatnak, amiből ugye az következik, hogy a VY mind a közönséggel, a zenekarokkal és a szervezőkkel is korrekt és mindenkit rendesen kifizetnek, akkor mégis mi lehet az oka annak, hogy sok zenekar mégsem kér belőlük? Vagy a szervezők nem akarnak ott bulit csinálni? Hisz ez egy bejáratott hely, szerinted miért dobja csak úgy el magától egy ilyen helyen való fellépés lehetőségét bárki is? Tényleg érdekelne, hogy vajon mi lehet az amit te e mögött látni vélsz.

Vagy csak nem fogadtad meg Aberrált tanácsát és megint előbb írtál, mint hogy gondolkodtál volna.
[előzmény (3584)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 15:00:27 (3585)
nem a diszkóra céloztam
[előzmény (3576)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 14:58:54 (3584)
Mégegyszer összegezném a mondanivalóm lényegét, mivel először félreérthető voltam. Tehát anélkül hogy akármennyire is érdekelt lennék a vörös yukas vitában, a következőket bátorkodtam kijelenteni:

1., Az itt is megfogalmazott vádak alapján arra lehet következtetni, hogy a VY egy olyan hely, ahová sem zenészként, sem rajongóként nem érdemes lejárni. (Mert előbbit becsapják, utóbbit megverik)

2., Ha ez igaz, akkor az a furcsa, hogy a vörös yuknak nem kellett már réges-régen lehúznia a rolót... vagy legalább érzékelniük azt, hogy változtatni kell, vagy megbukik a vállalkozás.

3., Ezek után én azt sem érzem kizárhatónak, hogy esetleg a VY-t bírálók csúsztatnak, nyilvánvalóan anyagi eredetű okokból

4., Ha a hármas feltételezés helyes, akkor viszont az egész ügy gyomorforgató egy kicsit.

Na mostmár remélem érthetőbb az álláspontom. Lehet egyetérteni, lehet hülyeségnek nevezni, ignorálni, stb. Kiforgatni nem feltétlenül kellene. (de tőlem aztán....)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-20 14:42:27 (3583)
hagyd már magad.
[előzmény (3581)]



Elejére << Előző < ... 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 ... > Következő >> Végére