Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Mel Gibson: A Passio
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Korrekt dolog volt-e megfilmesiteni Jezus halalat?!

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére

© Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 13:04:16 (225)
pl. a hűtőt, de nemtom (hanem jerry) van-e otthon hejesírási kisszótáratok, mert akkor dedikálnám ám
[előzmény (224)]

© Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2005-01-10 13:03:44 (224)
legközelebb akkor maid Kodály-móccerrel mutatom el a mondanivalómat, hogy minden agyoniskolázott megércse...
[előzmény (222)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-09 09:06:51 (223)
lehelek? mi lehelek? :D
[előzmény (221)]

© Lanoisválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 15:11:48 (222)
nem hinném, hogy benne lehelne. vagy ha igen, akkor se látszana, mert a kénköves pokol túl meleg ahoz.
[előzmény (221)]

© Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-08 11:46:53 (221)
A legjobb jó akkor is a legeslegmegszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért...

Evvel a mondatommal csak azt akartam érzékeltetni, hogy még a szent dolgokból is moviek lesznek. Amúgy meg vigyázz, hogy mit beszélsz, mert holnap meg a KÉNKÖVES POKOL című filmet kezdik csinálni, és lehet, hogy te is benne lehel...ki tudja....
[előzmény (213)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-01 13:04:11 (220)
:))

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-01 12:40:38 (219)
sajnos bonyolult lélek vagyok. meg te is. eriggy enni... dugd be a füled hogy ne halld a répák sirámait :)))))
[előzmény (218)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-30 16:43:41 (218)
deohgyis!
én hiszem,hogy egyszer eljön az idő,mikor veled is közös nevezőre jutok!
csak még nőnöm kell :))
[előzmény (216)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-30 05:58:21 (217)
Ebből a filmből kb 10 percet tudtam végignézni, utána végeztem vele egy F8-cal, annyira irritált.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-29 23:31:44 (216)
én? menthető? ugyanmár :D
sztem egy bigott keresztény nem vállal egy olyan filmben szerepet, ahol lövöldözni kell meg káromkodni. de az ő dolga.
de azér örülök hogy most az egyszer egyetértünk. többet ugysem lesz ilyen, jegyezd meg a dátumot ;D
[előzmény (215)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-29 22:14:33 (215)
"sőt voltak olyanok, akik még akkor is hittek neki, mikor már a kereszten lógott. " --->továbbmegyek, több milliárd ember van,aki még minsig hisz neki. többek között én is :)

egyébként így végigolvasva, látodlátod,nem vagy te rossz lány,akit így megérint ez a film,az még menthető :)
sztem Gibsonnak pont ez volt a célja,mert ő is bigott keresztény,és vlaszeg látja,hogy a világ mennyire elfordult a hittől.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-29 19:26:27 (214)
végre én is megnéztem már ezt a filmet. Nagyon régóta érdekelt, hogy milyen lehet, rengeteg véleményt hallottam, de amiben mindenki egyetéretett, az az volt, hogy ez egy durva, véres film. Amikor leültem nézni a dvd-t, úgy gondoltam, hogy mint külső szemlélő végiglesem, aztán majd próbálok valami objektív képet kialakítani az alkotásról.
véleményem szerint is brutális és véres stb. a film, de én nem mondanám azt, hogy pusztán erről van szó. végigolvastam most a topikot, rengeteg vélemény, de konkrétan senki se emelte ki, hogy nem csak vérről meg verésről volt itt szó, hanem az emberi kapcsolatok hansúlyozására is figyelt gibson. persze ezeket lehet csak ő találta ki, vagy felnagyította, de akkor is tele volt a film ilyenekkel. engem tényleg elgondolkoztatnak olyan részek, hogy amikor Jézus feküdt a porban és nevettek rajta a tettesek (a tetteseket itt a tényleges gyilkosokra értem), még akkor is ott voltak azok az emberek, akik még mindig hittek neki. sőt voltak olyanok, akik még akkor is hittek neki, mikor már a kereszten lógott.
le lehet csupaszítani az egészet a hústépésre, ami valóban borzasztó volt, de azért nem csak erről volt szó.
arról pedig, hogy ennyire megrázó az egész, az jutott az eszembe, hogy kicsi koromtól kezdve hallottam ezt a sztorit, amit ugye mindenki ismer, de az ember bele se gondol, hogy itt miről van szó, itt meg napnál is világosabban kerek-perec fel van véve, hogy mi is történhetett valójában. elolvasva (pl Biblia vagy bármelyik más forrás) nem okoz ekkora ledöbbenést szerintem, ennyi könnyet (végigbőgtem a filmet), ilyen monumentális érzelmeket nem csikar ki az emberből. ez a mű viszont azzal, hogy lefesti, képekbe önti, hogy mi volt, minden ember számára megadja a döntést, hogy pl ,,na most már sejted nagyjából hogy mi volt. vélemény? esetleg még utánanéznél? jólvan." vagy bármi, vagy hogy ha eddig sem foglalkoztatta a dolog, és ha most megnézte ezt a filmet, akkor már ezután sem fogja, és kár erőltetni.
az hogy kasszasiker volt és hogy gibsonnak mennyi pénzt hozott, azt én leszarom, nem járok moziba. viszont azon azért érdemes morfondírozni, hogy az az idióta, aki pár éve még a halálos fegyverben játszotta a kurvavicces szuperhőst, egy ilyen filmet tudott csinálni.
Ja, és ha összegeznem kéne a filmet, ha valaki megkérdezné, hogy miről szól, annyit mondanék, hogy ez Jézus halála. Valósághűen. Nem több, nem kevesebb, nekem mégis sok volt. Ha másra nem is volt jó, arra mindenképpen, hogy a ,,keresztre feszítették szenvedett" blabla szöveg elé most már mást is tudok helyezni, mert a film késztet rá, hogy elképzeld, hogy milyen lehetett neki akkor. Szerintem a film nélkül kevesen gondolnának bele, hogy valójában hogyan is volt. Én sem gondoltam bele soha, de Gibsonnak hála most már ezt is tudom.

aki ezt végigolvasta most, annak gratulálok, nem gondoltam volna, hogy ennyit rinyálok.


© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-23 19:32:11 (213)
te sátánfattya,hogy merészeled Jézus nevét megszentségteleníteni?
ott fogsz megrohadni,a kénköves pokolban
[előzmény (211)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-23 19:17:12 (212)
de kurva vicces vagy bazmeg!
[előzmény (211)]

© Murphyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-23 14:13:44 (211)
Filmes körökből hallottam, hogy állítólag lesz PASSZIÓ 2. A FELTÁMADÁS témakörét boncolja, de elvileg még egy trilógián is gondolkodnak a fejesek. a MOZIBUZI.kom-on tudhattok meg róla még sok benfentes infókat mocskos baribaszók... :)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-09 19:18:12 (210)
de legalább úgy lett megcisnálva,ahogy valóban történhetett

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-09 16:19:48 (209)
Én ingyen láttam moziban.
Elég szadofilm. És ráadásul ez benne a lényeg.
[előzmény (207)]

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-04 18:30:51 (208)
durva volkt nagyon

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-03 10:39:00 (207)
én ma kaptam meg videon,megnézem este. nagyon kíváncsi vagyok

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-02 10:55:59 (206)
ez egy mekkora egy egy szuoar!

© stukiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-17 17:25:45 (205)
Korrekt volt-e? Ha megfestették, viaszba öntötték és ötvösök munkálták ki, ill. képeslapok és kulcstartók készültek ebben a témában, akkor igen! Ateista meggyőződésem ellenére megnéztem és nagyon tetszett... Bár 'nem vagyok jóban' a Bibiliával, de szerintem nem áll messze a vallásosak által elfogadott 'igazságtól', ill. a Bibliát kiötlőktől sem!

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-03 19:54:48 (204)
:))

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-29 17:58:20 (203)
a'la clockwork orange? :)
[előzmény (201)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-29 17:56:36 (202)
hmm.. A Passió mint átnevelő eszköz.. lehet, h működne :)))))))
[előzmény (201)]

© henciválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-28 17:39:16 (201)
hát..én azért megnézetném az olyan emberekkel,akik szeretnek állatokat bántani,meg a kisebbeket rugdosni..lekötözném őket vmi moziba,és egész nap ezt az egy filmet mutogatnám nekik...sőt..még a szemüket is kipeckelném....:)

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-25 20:42:21 (200)
ezzel egyet kell értenem.
[előzmény (197)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-25 20:41:04 (199)
:DDDD
[előzmény (196)]

© Proszkriptorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-25 14:16:38 (198)
Szerintem ritka unalmas volt ez a film.
hollywood.. tipikus hatásvadász

© Traktormaffiaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-25 13:08:09 (197)
Az egyértelműen a sátán, már csak a szereplőlistából is lehetett sejteni (Satan: Isabella Chilintano- nem vagyok benne biztos, hogy így kell írni). Nekem van egy elméletem: Gibson azért mert így ellentmondani az Evangéliumnak, mert tudni lehet, hogy Jézust legnehezebb pillanataiban kisértette meg az Sátán, és ez élete legnehezeb pillanata volt. Hát mért lett volna vele egy angyal. Az apostol, aki ezt írta nem láthatta biztosan (ne felejtsük el, az apostolok, ahogy a filmben is láttuk, nem közvetlenül mellette álltak, ezért nem láthattak mindent, csak sejthették, mi történik). Tehát ez Gibson saját elmélete lehet. Továbbá. Arra, hogy mért árulta el Judás Jézust ezt a magyarázatot adja: mert a Sátán megkisértette. Ez sokszor látszik (a kertben, a sivatagban, amikor a gyerekek üldözik) mindig ott van a Sátán. És az utolsó. Mért gonosz a zsidó nép, mért szenvednek azóta is:mert a Sátán köztük jár. Ezért igenis lehet antiszemitának nevezni a filmet (már ha elfogadjuk ezt a magyarázatot). Amikor Jézus viszi a keresztet, és körbe állnak az emberek, a Sátán mindig felbukkan köztük. És a karjában tartja a gyerekét, a kis korcsot (aki az antikrisztus lehet), az meg vigyorog, kárörvendő. A Sátánon soha nem látszik a diadalittas mosoly, soha nem gúnyos az arca. Inkább hasonlít egy feszülten figyelő vadászra, aki az áldozatát lesi.
[előzmény (194)]

© Kempválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-25 11:07:08 (196)
Szerintem sem. Azért az durva lenne.(Jézus szól: Vérezz! -aki nem érti, az magára vessen:))
[előzmény (195)]



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére