Punk Portál >> Fórum >> Kultúra >> Mel Gibson: A Passio
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Korrekt dolog volt-e megfilmesiteni Jezus halalat?!

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 00:53:24 (105)
Pedig volt benne,Mária Magdolnával.
[előzmény (103)]

© skaterpanxválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 00:32:54 (104)
Én még nem láttam a filmet,szerintem nem is fogom valamelyik multiflexben lerohasztani a lában a jegyért álldogálva,mert ugyanúgy szenzáció,mint a Titanic a maga idejében.Majd kiveszem a tékából...
Korrekt dolog volt-e?Korrekt vagy nem,téma aztán kész.Legalább nem 5 hülye caligyerekről szól....

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 00:02:55 (103)
csajjal dug. nem most láttam a filmet, de ilyen részletre nem emlékszem.
[előzmény (98)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 00:01:51 (102)
Oké.
Hogy a hálivóódi köcsögök jobban teletömjék a zsebüket: A filmet mindenki hatalmas bukásnak képzelte egészen a premier hétig, amikor is kiderült, h az embereket a piackutatások ellenére is érdekli a dolog. Egy film befektetésm és mint ilyen, ez hatalmas nagy bukásnak ígérkezett. Nem lett az.

,,Középszerűnél gyengébb alkotás." Ezt mégis mire érted? Színészi játékra? Technikára? Forgatókönyvre? Ezek mindegyike jóval a középszerű fölött van.

Szenvedés. Nem én vagyok az egyetlen, aki megerősíti, hogy hosszú idő óta ez az első film, amit látott, ahol a közönség ,,ülve maradt" a film vége után. Amikor a rómaiaik megkorbácsolták az embert, majd keresztre feszítették, az nem egy aranyos kis símogatás volt. Ez a film egyszerűen közelebb van a valósághoz, mint bármely klisés Jézus film. Az a lényeg, hogyha a film nem lenne ennyire megragadó, mint amilyen, nem érte volna el vele célját Mel Gibson.
[előzmény (37)]

© Trillianválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 23:38:54 (101)
szerintem a leg autentikusabb krisztustrtenet az a brian elete.
egyebkent van itt egy cikk az "alternativ krisztusokrol", persze a teljesseg igenye nelkul, de jopofa.

http://www.magyar.film.hu/cikk.ivy?artid=85997b90-8e32-45fa-9c00-4cd649f9166e&colid=f859b637-5749-4e79-b9d3-d0e99be70e5f&object-id=85997b90-8e32-45fa-9c00-4cd649f9166e

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 21:17:30 (100)
kibbbaszottul tipikus h ezt emeled ki....pffff("pl. egy csajjal dug..")

masik:a passio azert kulonbozik el az eddigi "krisztus eleterol" szolo filmektol, mert hogy pont nem az egesz eletet irja le, meg a tetteit , meg az utolso vacsorat meg blablbabla...a passio CSAK is a halalat..A PASSIOO!!!
sztem tulzas....es sztem kicsit tul veres is..mondjuk ez megint csak az en velemenyem....
es raadasul , mondom en nem vagyok teljesen hivo a vallasban..max a buddhizmus all hozzam a legkozelebb...de azert vmilyen szinten van beleszolasom...mert pl ..a hugom most csinalja ezt az un. "megerosites" dolgot , es meg kell neznie ezt a filmet ( a passiot )..azt hozza tennem hugom 12 eves...es szerintem baromi szarul fogja erezni magat a film alatt es nem hiszem h ugy fog kijonni a mozibol h ,na most mar ertem h miert dedikalom magam a vallashoz..hanem LEHET!!! h ugy fog kijonni hogy tok sapadt es total keszen!
[előzmény (98)]

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 21:04:11 (99)
na..kivancsi leszek velemenyedre!:D
[előzmény (86)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 18:12:27 (98)
úgy értem,hogy ez egy másik szemszög.... nem azt mutatja csak,hogy jézus mekkora mártír volt, és bűntelen , és tökéletes, hanem pl. egy csajjal dug... amit mért ne tehetett volna......
[előzmény (97)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 18:10:28 (97)
Melyik fimben láttad te azt,hogy Jézust úgy mutatták volna be,mint "egy vásárban kapható fabábú "?
Amúgy nekem nagyon tetszett a film.Érdekes volt.Ez egy másik szemszög.A Passió abban az értelemben mutatja be más szemszögből,hogy csak egy mozzanatra összpontosít.
[előzmény (96)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 18:02:58 (96)
szerintem nagyon szép film, és jó,hogy jézust nem egy vásárban kapható fabábúként mutatja be,hanem kicsit emberibben....
[előzmény (94)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 18:02:11 (95)
én inkább úgy értelmeztem,hogy az egész a látomása a keresztről,hogy mi lenne,ha lejönne, és feladná....

szóval igazából krisztus emberi oldalát mutatja be a film, és talán ezért volt a botrány!!!

[előzmény (92)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 18:01:38 (94)
És mi a véleményed róla?
[előzmény (91)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 18:00:37 (93)
Az előtörténetről:
A film elleni alapkifogás: sérti a vallásos emberek érzékenységét, nemcsak azért, mert sajátosan értelmezi Júdás és Pál apostol szerepét, hanem mert Krisztust kétkedő, vívódó emberként ábrázolja, aki még a kereszten is arról gondolkodik - az utolsó megkísértés -, hogy nem lenne-e jobb szeretni egy nőt, Mária Magdalénát, otthont, családot alapítani, és emberi életet élni.

A film 1988-ban készült az Egyesült Államokban. Már jóval a bemutató előtt kitört a vihar körülötte, ugyanis Scorsese és a gyártó, a Universal/MCA már a munkakópiát levetítették meghívott egyházi vezetőknek, akiktől támogatást reméltek a várható támadások ellen. Tévedtek, azonnal megindultak a nyilvános tiltakozások, tüntetések, ellenkampányok - mielőtt a filmet a nézők láthatták volna. Ennek része volt az is, hogy a tiltakozók több mint két hónapon át blokkolták a U/MCA telefonvonalait - azaz szervezett rendben, folyamatosan tárcsáztak -, és küldeményekkel árasztották el a gyár vezetőinek otthoni postaládáit (a korabeli mailbomb). Az amerikai filmszakmai szervezet természetesen a film védelmében szállt harcba, a művészi szólásszabadságra hivatkozva, és az egyházi személyek és szervezetek tiltakozásait előzetes cenzúrakísérletnek minősítette. Az amerikai írók szervezete támogatta a filmeseket. CNN-en Larry King vitát szervezett a filmszakmai szövetség vezetője és az egyik egyházi személyiség közt, aki a televíziós fellépéseivel támadta a filmet. A két fél érvelése rendkívül tanulságos: a filmes elmondta, hogy ő maga is hívő katolikus, de elsősorban amerikai állampolgár, s mint ilyen, a szólásszabadságot köteles védelmezni. Az egyházi ember válasza erre a következő volt: "Ön, kedvesem, elsősorban Isten gyermeke". A bemutató az USA több nagyvárosában egyszerre zajlott, mindenütt rendőri segédlettel. Több mozit felgyújtottak, voltak mozitulajdonosok, akik megtagadták a vetítést, a gyártó cég stúdiói előtt folyamatosan többezres tömeg tüntetett. Színészek viszont - Clint Eastwoodtól Warren Beattyig - támogató sajtónyilatkozatokat adtak ki, és gyűléseket is szerveztek a film mellett.

Európa: nyilatkozatban ítélte el a filmet az olasz püspöki konferencia, nyilvánosan felszólalt ellene a dublini érsek, a párizsi, a lyoni érsek - mindketten közölték, hogy nem látták a filmet, és fogalmuk sincs a művészi értékeiről, de a regény alapján tudják, hogy sérti milliók lelki szabadságát, ezért kérik a film betiltását -, a a német püspöki konferencia felszólította a híveket, hogy bojkottálják a filmet, s ott is számos mozitulajdonos tagadta meg a vetítést. Nagy-Britanniában a nézők és hallgatók országos egyesülete indított kampányt: azt akarta elérni, hogy mindenki a saját lakóhelyén kérje a hatóságoktól a film betiltását. Franciaországban mozikat gyújtottak fel Párizsban is, vidéken is, könnyfakasztó bombát dobtak a nézőtérre, sokan megsérültek a vetítések helyszínén folyó állandó tömegverekedésekben. A francia kulturális miniszter kiállt a film mellett, sőt, a párizsi érsek is, aki a film ellen emelt szót, elítélte az erőszakot.
(Brazíliában, Sao Paulóban a polgármester higiéniai okokra hivatkozva bezáratta azt a nyolc mozit, ahol a filmet vetítették. Izraelben arra hivatkozva tiltották be a vetítést, hogy a film sérti a keresztények érzékenységét.)

Magyarország: 1990 januárjában mutatták be a filmet. Keresztény egyházak tagjai tiltakoztak a bemutató mozi, a Művész előtt, a tiltakozást többek közt a Hit gyülekezete szervezte. Az egyházak képviselői táviratot intéztek Németh Miklós miniszterelnökhöz és az Országggyűléshez, kérve a film azonali betiltását. A kritika egyhangúlag elítélte a tiltakozásokat. "Az alkotói szabadság az emberi szabadságjogok egyike, miként az a szólás- és véleménynyilvánítási szabadság is... nehéz és gyötrelmes időszak után jutottunk el végre ebben az országban addig, hogy megszűnt a cenzúra, nem tiltanak be jó szándékú gondolatokat és műveket..." "...ennek a víziónak a tanúságtétele az, hogy akit az Úr kiszemelt az áldozatra, az vágyai ellenére sem menekülhet.". "... nincs abban semmilyen szentségtörés, hogy az alkotók Jézus alakjában az emberi vonásokat hangsúlyozzák... Kísértések közt sokkal nehezebb, s épp ezért sokkal értékesebb tisztának maradni..." "Hiba lenne a filmet betiltani,csak azért, mert másként közelít egy témához.
[előzmény (92)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:58:12 (92)
Krisztus utolsó megkísértése


The Last Temptation of Christ, szinkronizált amerikai film
Szereplők: Harvey Keitel, Paul Geco, William Defoe
Rendezte: Martin Scorsese
Magyarországi videómegjelenés: 1994. december 13.
Forgalmazó: Odeon
Gyártó: Universal Pictures
A film megvásárolható itt: NetPiac







Matin Scorsese bátor ember. 1988-ban elkészítette a Krisztus utolsó megkísértését, amelynek hatására a katolikus egyház épphogy eretneknek nem nyilvánította, világszerte tiltakozott pápa, püspök, pap. A filmet magyar csatorna is műsorra tűzte, de a magyar egyház tiltakozására végül nem vetítette le. Miért? A választ a film utolsó 40 percében (is) találjuk meg. Az első 2 óra ugyanis lényegében az eredeti történetet követi. Jézus (Willam Dafoe nagyon bátor!) ácsként tevékenykedik, ő készíti a kereszteket, ő cipeli őket a vesztőhelyre, és tartja őket, miközben valakit éppen megfeszítenek rajta. (Elég kemény jelentekben mutatja be ezeket a dolgokat a rendező). Jelet kap Istentől, elkezd prédikálni, gyógyítani, megvan a templomi kirohanása, a leprás jelenet, a próféták stb... A történet folyik a medrében, megtörténik a keresztre feszítés is. CSAKHOGY.

Kislány képében megjelenik egy angyal, aki azt mondja Jézusnak: "Gyere le a keresztről, nem te vagy a megváltó, nem kell minden ember bűnét magadra venned, tévedés történt!" Jézus pedig lejön a keresztről, hazamegy és szeretkezik egy jót Mária Magdolnával! Másnap reggelre meghal Mária, ezért Jézus majdnem megtagadja Istent, ám végül beletörődik sorsába, feleségül veszi Lázár nővérét, gyerekeik lesznek, dolgoznak, megöregszenek. Már halálán van, amikor a még életben lévő próféták és Júdás (Harvey Keitel!) eljönnek hozzá. És Júdás leleplezi a nagy csalafintaságot: a kislány nem angyal, hanem az ördög!

Ez volt Krisztus utolsó megkísértése, a gonosz bűnbe vitte Jézust. Jézus pedig őrjöngve kéri Istent, hogy hadd kapjon még egy esély, hadd legyen ő a Megváltó. Itt pedig történik egy vágás, ami miatt kettős a befejezés. Ugyanis Jézus visszakerül a keresztre. DE. Ez értelmezhető úgy is, hogy a keresztre feszített Jézus elképzeli ezt a lehetőséget, illetve úgy is, hogy a dolog tényleg megtörtént, csak Jézus kap még egy esélyt Istentől, aki visszaforgatja az idő kerekét. Ez viszont azt jelenti, hogy Isten közvetlenül beleavatkozik a dolgok menetébe! Mindenesetre Jézus kereszthalált hal és (vélhetően) feltámad majd, így minden úgy történik, ahogy az a történelemkönyvekben meg van írva. A naturalista, néhol megbotránkoztató, sokkoló jelenetek, valamint a gondolat miatt, hogy Jézus nem hal kínhalált, a film enyhén bizarr. De zseniális. Megbotránkozás ide, szörnyülködés oda, a film igazi klasszikus! (Nem utolsó sorban Oscarra jelölték a legjobb rendezés kategóriában).










[előzmény (88)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:52:58 (91)
azt igen!!!
[előzmény (89)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:51:02 (90)
sztem sem kitalált, viszont könnyen lehet, hogy ki van színezve
[előzmény (87)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:50:44 (89)
Scorsese:Krisztus utolsó megkísértése
[előzmény (84)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:50:14 (88)
krisztus utolsó megkísértése miről szól?

sajnos asszem valamiről lemaradtam, így érdemben nem tudok reagálni a hozzászólásodra
[előzmény (79)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:49:27 (87)
történészek bebizonyították,hogy Jézus élt,csak a születését 4 évvel korábbra tették.Történelmileg a Biblia semmit sem cáfol meg,úgyhogy nem hiszem,hogy kitalált dolog lenne.
[előzmény (80)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:49:18 (86)
majd ma megnezem ha lesz idom
aztan mondom :P
[előzmény (1)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:48:27 (85)
én télleg csak azt nem értem, hogy amikor bekapcsolja az ember a tv-t délután 6-7 felé, és mást sem lát a fókusz és hasonló műsorokban, mint félmeztelen vagy félmeztelen nőket, és nyomorékokat és szenvedőket és halálos betegeket, akkor miért rázza meg az embereket annyira egy film, amit véletlenül nem is látnak, csak, ha akarják, amiben az erőszakot nyíltan megmutatják

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:48:08 (84)
mármint melyiket?? a passiót nem!!!
[előzmény (81)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:47:21 (83)
Ez igaz, erre van egy másik topic..
[előzmény (82)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:46:54 (82)
Úgy jön a témához, hogy egy filmről kezdtünk el beszélni és most már mindenki a kibaszott vallás témát tolja...
[előzmény (77)]

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:46:31 (81)
Láttad a filmet?
[előzmény (79)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:46:30 (80)
Komolyan? Nem tudom, de nem igazán hiszek a csodákban, mégis nagyon jól elvagyok.
Nem hinném, hogy a Biblia egy igaz történet. Szerintem a vallás egy kitalált dolog.
[előzmény (75)]

© naughtyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:45:48 (79)
jaj, bameg!!! pl. amikor a krisztus utolsó megkísértését bemutatták, akkor isszonyú nagy botrány volt világszerte, meg az egyházban, meg mittomén!!! a pápa is sírt valamit asszem....
[előzmény (73)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:45:02 (78)
Mármint karácsonykor

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:45:00 (77)
hát ez igazán remek, de hogy jön a témához? :-))
[előzmény (66)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-31 17:44:42 (76)
Mer mindenki otthon van :)



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére