Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> BKV
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
BKV-val útra kelni hali-haj de jó...

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-13 22:33:11 (319)
Engem pont ma oktatott ki egy ellenőr ,hogy nem ismerem a jogaimat.Pedig én egy olyan szabályra hivatkoztam ,ami benne van az ő saját kis szabályzatukban (Ha megtagadod a pótdíj fizetését ,akkor kizárható vagy az utazásból.Én kizárom magam magyarul leszállok a következőnél.) Ez metrón kivül bárhol bejön ,ahol a járművön van a jegykezelő cucc.Mondjuk nem büntetett meg ,mert látta esélye sincs belőlem bármit is kiszedni.Bár bevallom ,olyan hirtelen jött ,hogy majdnem adtam neki egy 100ast ;>.
Charrierenek igaza van a legtöbb dologban.A lényeg az egészben az ellenőr NEM hatóság.Nem is hivatalos szerv.Egy sima (állami) cég.Akartak rendőri jogokat ,de kiröhögte őket a rendőrség.Aki ilyen jogokat kap ,annak fel is kell mutatnia valamit a bliccelők csesztetésén kivül.A biztonsági őr megint csak nulla jogkörrel rendelkezik.TUdtommal jelenleg csak egy rendőr állhatja utadat úgy, hogy bajod is legyen belőle ,ha nem állsz meg.Én egyedül a rendőrös kombinációtól félek ,mert ez a mai ellenőr is elég lekezelően bánt velem csak a kinézetem miatt.
Tanács: Ne járj metróval! Én is suliba járok és kb. 20 perccel kell hamarabb indulnom ,hogy odaérjek.Nekem megéri.Pedig a piros 4-es nem is a gyorsasságáról híres (Vágány u. rulz).A metróban is lehet cselezni nincs olyan nagy különbség a megállók között (v. csak én haladok gyorsan).4 és fél hónap után ez volt az első ellenőr ,akivel találkoztam (kopkopkop).

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-09 20:39:11 (318)
Nincs joga kiadni az adataidat. Persze, az utcaseprőnek, a boltosnéninek, a zöldségesnek igen..De nem egy BKV kallernak. legalábbis én így tudom
[előzmény (315)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-09 20:37:01 (317)
van joga, nincs joga... szerinted ez számít?... Ebben az országban elég sokmindenki tesz olyat amihez nincs joga, és fordítva is.
Ezt pedig nem tudom honnan vetted, hogy nincs joga kiadni az adataidat, amikor egy másik félig hivatalos szerv kéri.
Ergo, lehet hogy te feljelented a rendőrt ezért, de ezesetben hidd el a BKV ellenőr is feljelentheti a rendőrt, mert az megtagadta az együtműködést vele.
A BKV kontra Rendőrség per, illetve a kispiti bliccelő - kontra Rendőrség perből pedig szerinted kijön majd ki győztesen? A BKV, mert megállapodás köti össze őkett a Rendőrséggel. Nem véletlen van az, hogy eleve hívhat rád rendőrt egy kaller. Szóval jól ki van ez találva, ne bliccelj öreg!! :)

Vagy ha igen akkor sok sikert!:)) Demos télleg.
[előzmény (315)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-09 20:30:50 (316)
Akácfa utca rulz, mi?
[előzmény (314)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-09 20:28:39 (315)
mint azt írtam a rendőrnek NINCS JOGA KIADNI AZ ADATAIDAT, magyarul add oda neki a személyidet nyugodtan és közöld vele, h ha odaadja az ellenőrnek, akkor feljelented. nem fogja. :D

weheheehhh
[előzmény (314)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-09 15:11:09 (314)
De ha a metróban rendőrt hív rád a kaller akkor viszont para van.
Jó, az ilyen kis angyalkafejü jólfésülteknek mint te vagy lehet, hogy nem, de az én esetemben 100% a szivatás.:P

Meg úgy általában is ez van:
Jön a rendőr: - Miért nincs személyie magának?
1.Ha erre aztmondod hogy nincsen tényleg, bevihet téged és 8 órán át bent tarthat mert pl:hasonlítassz egy kőrözött személyre (lehet hogy kamu, deha geci megteszi.
2.Kitalálsz valami ostobaságot, hogy "izé elhagytam, vagy "jujj a kisöcsém az én kabátomba ment el reggel, abba van" akkor meg CB-n szól be, és elég hamar kiderül, hogy kamu nevet mondassz..(Hacsaknem egy haverodét nyomod be viccből tényleges adatokkal)
3. Aztmondod hogy van, előveszed és a rendőrnek akarod odaadni. Mire a rendőr: -Adja át az ellenőrnek legyen szíves! - Ez pedig rendőri felszólítás, s ha nem teszel eleget neki, ugyanúgy bevihet téged bármi ürüggyel. És azért nemnagy móka 5-6 órát ücsörögni késelős cigányokkal egy szaros bkv miatt. Engem 2 éve csak spontán azért vittek be 3 órára, mert a Nyugati aluljáróban úgy tüsszentettem, hogy utána egy hatalmasat ordítottam. (HápciHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!) (gondolom a Bástyában tapasztaltad a vicces szokásaim etéren-mindegy. Nem volt személyim. Csak mondom, hogy ezzel nem jó szarakodni.
A rendőr ilyenkor nem span. Valamilyen szinten a BKV ellenőr is kollégája - közfeladatot ellátó személy, és nem veled fog haverkodni, hacsaknem valami überfasza csaj vagy, vagy valami bazijó viccet el nem sütsz neki.


Az a baj, ti már Prézlivel elég sokszor előadtátok nekem hogy lehet Janiskodni az ellenőrökkel, denemjóám a békájvéval újathúzni mert megreguláz mint Döbrögit.

.
[előzmény (313)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-09 14:42:22 (313)
Na jó. Elmondom neked.:D

Tudni kell több dolgot is.

1. Az ellenőr egy ujjal nem érhet hozzád, nem vagy neki köteles megmutatni a táskád. Ha kéri a személyid mondd h nincs nálad semmi. Akadékoskodni fog, de kb. 3szorra megértik, h tőled igazolványt nem kapnak. Na ekkor három eset lehetséges:
a.) elenged (ritka, de van ilyen)
b.) elfogadja a bediktált adatokat (ugye nem kell mondanom, hogy ebben az esetben hazudni célszerű)
c.) azt mondja rendőrt hív --> na ez az amitől mindenki megijed. 1. nem hív rendőrt. 2. ha hív, vagy leszarja őt a rendőrség vagy elsétálsz, nem foghat meg. 3. kéznél van egy rendőr - a rendőr az adataid kiadására nem jogosult, ezért az ellenőr ezzel továbbra sem megy semmire, ha a rendőr nem tud annyira beparáztatni, hogy odaadd neki a személyidet (ritka az ilyen bátor ember, pl én.:))

A fennt leírtak buszra, villamosra, trolira, hévre érvényesek. De van ugye a metró, a nagy mumus. Erről is tudni kell pár dolgot.

1. a metro területe a fehér vonalig tart (ezen belül kérheti csak a jegyedet) ami nincs messze a mozgólépcső végétől. ha ezen 2 centivel is túl tartózkodsz bekaphatja a faszod, csak juss el odáig (ha hozzádér le kell ütni:)) - nem egyszer mutattam már le a lábam elé gúnyos vigyorral és ilyenkor tényleg hagytak is elmenni.
2. Sokszor (10-ből 7szer) olyan sokan vannak, hogy nem tudnak csekkolni mindenkit. Ilyenkor csak helyezkedés kérdése az egész.
3. Ha a mozgólépcső tetején a lefele menőket ellenőrzik vegyél jegyet, esélyeid 3% körülire tehetők, egyszerűen nem engednek le és ilyenkor mindig van metrobiztonsági is, aki sajnos hozzádérhet. (habár múltkor volt egy rendes, aki egyszerűen azt mondta menjél)

várom a kiegészítéseket
[előzmény (309)]

fallenangelválasz erre - 2005-12-09 13:09:32 (312)
buzi bkv

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-12-04 23:27:10 (311)
van bérletem

Pffválasz erre - 2005-11-30 19:51:13 (310)
engem ma a 7es busz zárt oda, az ellenőrök miatt meg lekéstem a hévet...

creepy01válasz erre - 2005-11-30 13:48:23 (309)
akkor légyszi, Te nagy bölcs, mondj vmi hasznosat is, ne csak oltsd az embert .... ;o) előre is köszi!

csak tudni szeretném, hogy csinálják a nagyok!

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-29 21:45:34 (308)
béna vagy ez van
[előzmény (307)]

creepy01válasz erre - 2005-11-29 21:45:05 (307)
ma megbüntetett az a kurva ellenőr.... hogy rohadjon meg !!!

© Traktorosválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-02 11:40:41 (306)
Ja, KZsoci! Nekem BKSZ berletem van (persze nem itt, ahol most vagyok)! :D

© Traktorosválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-02 11:39:41 (305)
Udvozletem kuldom Lublinbol, Lengyelorszagbol! Az itteni kozlekedes egeszen jonak mondhato, bar csak busz es trolibusz van. A regebbi tipusu buszok (ugyanez a tipus jar a trolin is) kicsit harckocsira emlekeztetnek, mert az oldalfal magassagahoz kepest kicsik az ablakok, de van itt meg jofele magyar Ikarus is (260-as es 280-as vegyesen). Raadasul vannak maganbuszok is, amelyek a kozlekedesi vallalat menetrendjehez igazodva, a koztes idokben jarnak (persze nem mindegyik vonalon, csak a forgalmasabbakon, mint pl. a 86-os busz pesten). A kulonbseg annyi, hogy a "sima" buszjegy ezekre a jaratokra nem jo, a sofornel kell kifizetni a viteldijat. Allitolag sok az ellenor, en meg eggyel sem talalkoztam. Ettol fuggetlenul mindig lyukasztok (valamivel olcsobb jegy, mint otthon). A buszok tisztak, de az ablakaik tele vannak ragasztva hirdetesekkel. Olyan hirdetesek, mint amilyenek nalunk a megallokban ektelenkednek, itt azonban ezeknek engedelyuk van (erre egy pecset is utal minden egyes hirdetesen). Amelyik nek nincs engedelye, azt irgalmatlanul letepik (a cellux nyoma persze ottmarad :/ ). Ja, es szinte az osszes buszon teljesalakos reklam van (kiveve a legujabbakat, azok piros-zold-sarga szinben pompaznak). Minden jot kivanok a kecskek es a szolo varosabol!

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-23 11:30:24 (304)
Éjjen Aba Botond és a BKV soká! Hogy rohadna ki a beletek.. még vidéken is jobb a közlekedés. Ott legalább a Kialföld volán pontos és kaller sincs a buszon.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-22 00:38:54 (302)
Fu, ma megint megtapasztaltam az uj ejszakai elonyeit. A Blaharol ki hozzank fel ora! Nagyon fasza!

© GeBaszválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-18 16:46:03 (301)
A legújabb kedvencem: Lejárati ellenőrzés!
Nincs kegyelem!
Óh bazdmeg!

© davidsvkválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-15 10:39:02 (300)
mocskos BKV..salalalala................

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-14 22:37:39 (299)
Én Félixes vagyok.Iszok mint az állat és az egyéjszakás kalandokat sem vettem meg ,de nem dohányzom ;>.
[előzmény (298)]

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-14 18:29:23 (298)
a hozzászólásaid hány %-a X? valaki csinált már statisztikát?
[előzmény (297)]

anti kukker Xválasz erre | e-mail - 2005-09-14 10:51:31 (297)
X

anti kukker Xválasz erre | e-mail - 2005-09-14 10:51:27 (296)
a kallerek nagyrésze kukkeres, a többi csak szimplán vak! nyírjuk ki őket

Slyválasz erre | e-mail - 2005-09-13 12:52:23 (295)
Várjuk a folytatást!

© chokieválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-13 10:15:17 (294)
na, az új képregénynek legalább több köze van a valosaghoz!;-)

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-13 01:33:15 (293)
Huszár János prodzsekt?
[előzmény (275)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-13 00:51:18 (292)
az primkó egy szám... Akkor már a Belga sokkal jobban megmondja a frankót....:) 2szer is
[előzmény (275)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-13 00:47:57 (291)
király, csak nem létezik:)
[előzmény (280)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-13 00:21:48 (290)
folyt2


© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-09-13 00:16:04 (289)
....folyt




Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére