Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> BKV
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
BKV-val útra kelni hali-haj de jó...

Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 > Következő >> Végére

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-21 10:12:53 (48)
valakinek elsős lett a gyereke és erről írt egy verset. a cím által adott témáról minimális információim vannak azontúl, hogy a gyerek elsős lett amit vagy háromszor meg is tudok a műben. a maradék sorok valószínűleg arról szólnak, hogy a metró betű után fizet.

Volt egy másik is ami a teremtésről szól. Hát azt is el kellett olvasnom párszor, hogy ráleljek, hogy miről van szó. Az meg valami házépítésről szól, visszafelé bontva. csak akkor az utsó napon kéne megdögleni.
[előzmény (47)]

koxakaválasz erre - 2003-12-20 20:34:00 (47)
konkrétan melyik költőt fikázod faszkám?

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-20 14:15:07 (46)
kibaszott ratyi versek vannak a metrón. különbet szarok ha akarok. de nem akarok.

válasz erre - 2003-12-19 23:08:21 (45)
A legjobb a BKVban hogy szét lehet baszni!!! Karcolni tegelni mindent!!!!

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 21:53:01 (44)
Hát nekem betanult útvonalam van.

UGye Újpest Városkapunál az életben nincsenek ellenőrök a metrónál.
Deákon fel kell jutnom a buszhoz.
Felmegyek a 3as metróbol és mindig a kijáratoknál vannak. mármint ahol fel tudsz jutni a felszinre. a nagy megoldás az az hogy elmész a földalattihoz, ott felsétálsz, és tök egyszerü mert a földalattiból van kijárat a felszinre, ami tök jó mert ha a földalatti azon részén mész fel ami a Vörösmarty felé megy fix hogy kijutsz. MErt azon az oldalon soha nincsenek, emrt az csak 1 megálló és kevesen vannak.

Amúgy teljesen be vagyok biztositva, mert hiába büntetnek meg a diákomon régi cim van.

De hogy gördülékenyen menjenek a dolgok, van 2002es bérletem, amit felmutatok ugy hogy az évszámot letakarjam, és kész.

Vagy az is megoldás hogy egyszer veszel 30 naposat, és tűvel le tudod kaparni a dátumot, és simán átirod.

Egyébként 26 csekkem van itthon ugyhogy ismerem a BKV-t.

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 21:36:07 (43)
attól félek én is

© Tomválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-18 21:35:19 (42)
ott a pont. amúgy meg 2 év múlva olyan villamosok lesznek körúton, hogy összepisáljátok magatokat
[előzmény (10)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 04:48:23 (41)
izé, csak az ellenőrnőkre gondoltam...

Vagy azt állítod Oxy doktor, hogy a lelkem mélyén SZKV ellenőrnő vagyok? Neeeeee!!! Akkor inkább a harakiri.
[előzmény (40)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-14 04:28:19 (40)
ez nem igaz.. ezt csak azert mondod, mert a lelked melyen te is no vagy...
=)
[előzmény (39)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:55:57 (39)
ja szegeden tényleg gyökerebbek a nők.
[előzmény (37)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:55:39 (38)
ha meg nem vagy tizennyolc, akkor a szüleid számlájáról szopják le a pénzt. ki van ez találva....

Aki nem írt a gimiben úgy min. négyes irodalom dolgozatot, hogy egy kurva szót sem tanult rá, az ne blicceljen, mert úgyse fogja tudni kimagyarázni :))
[előzmény (36)]

© kenyerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:13:04 (37)
ha ráérsz és nem sietsz simán kidumálhato a büntetés. mellesleg nincs joga elkérni a személyidet, és ha nem adod oda ugyan hivhat rendőrt, az meg igazoltathat, de a rendőrnek meg már nincs joga kiadni a te adataidat. és akkor beszopta a drága. amuyg a nők a legköcsögebbek. eccer elmentem kettő kaller között, egy pasi és egy nő-a nő kérte a pasi mondta menjek tovább, és összevsztek addig én meg elsiklottam :)
ja és 15 évesen azt mondtam hogy 12 vagyok ,boci szemekkel ránéztem és elngedett.

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:45:26 (36)
akkor ha elmultal 18 nem... es amugy reszletfizetest is engednek :)
[előzmény (35)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:12:43 (35)
ha nem veszed át a levelet, perelnek. Ha nem jelensz meg a tárgyalásom automatikusan ellened szóló döntés lesz. Símán lekapják bármelyik szülő vagy hozzátartozó számlájáról, vagy a fizetésedből a pénzüket.
[előzmény (32)]

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:07:25 (34)
192000? Az súlyos!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:05:02 (33)
sajna ez már nem igy van!most basztak rám 192000ft-ot!!mert halmoztam+elhagyott diák...
[előzmény (32)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:59:54 (32)
van egyszerubb megoldas...
nem veszed at az ajanlott leveleket amelyekben a buntiket kuldik, es halmozod a dolgot...
5 ev mulva elevul
szabaly sertes miatt (meg ha sorozatos is) korozest nem adhatnak ki, amig meg nem ernak celba a fenyegetos leveleik a behajtast sem tudjak elinditani...
kurva egyszeru...

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:45:28 (31)
tanulság: ne viselj sálát a metróban.

A bliccelést mesterfokon apámtól tanultam. Az öreg hatvan éve él Bp-n, nem sokszor vett jegyet. Az a technikája, hogy abból indul ki, hogy ha megbüntetik, még akkor is pozitívan jön ki a mérlege, tekintve a 130 Ft-os jegyárat (amikor kijöttem, még annyi volt). Így nyugodtan viselkedik, ha meg elkapják, előjön a feledékeny öregúrral, akit még ezek a tahók sem büntetnek meg. A nyugodt viselkedésen nagyon sok minden múlik---
[előzmény (30)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:16:07 (30)
háhá

egyszer olyan helyen mentem fel a metróból, ahol amúgy sosincsenek ellenőrök, de akkor voltak, persze bérletem nem volt, meg is lepődtem, de tovasétáltam
a csaj ellenőr a sálamnál fogva kapott el
lenéztem a földre és láttam, hogy a csíkon kívül állok, ami már nem a metró területe
a csaj követte a tekintetemet és látszott rajta, hogy ugyan arra gondol
nagyon röhelyesen nézhettünk ki, ő húzott vissza a csík másik oldalára a sálamnál fogva én meg nem hagytam magam :-)
aztán hozzám szólt, kb 3 perc után, hogy hívja a biztonságiakat, mondom, jó, hívja
mert tudtam, akkor el kell engednie, mert nem tudott szólni a haveroknak, mert messzebb votak, meg csomóan jöttek és el voltak foglalva, aztán elengedett és elsietett
mondanom sem kell, hogy én is elsiettem az ellenkező irányba

durva volt

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:03:58 (29)
Mindeeg voltak, vannak és lesznek akadályozó tényezők.
[előzmény (26)]

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:03:01 (28)
Azt is utálom, amikor előkotrom, azt el se kérik.. Azóta ilyet nem is csinálok.. :) Ha kéri előveszem ott előtte, ezzel is feltartva a tömeget és több ember tud kicsusszani :)

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:58:14 (27)
Igen, én is általában a sietségem miatt szoktam "lebukni" (értsd: általában szoktam venni bérletet - 30 naposat -, de nem szoktam naponta ellenőrizni, hogy nem jár-e le)
[előzmény (26)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:55:52 (26)
az van, hogy a Ferenc körútnál nem paráztam be. Egész nagy rutinra tettem már szert ahhoz, hogy fapofával merev tekintettel tudjak elhaladni a folyosóban. A probléma az, ha előtted valami öregúr van, vagy fiatal anya babával. Itt az utóbbi volt. Oldalról akartam kivágni mert siettem, ezáltal elhagyva a folyosót, gyanús lettem, elkaptak.
[előzmény (20)]

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:55:09 (25)
Jah, én is gyűjtö(tte)m a bérleteket... aztán rájöttem, hogy csak nyűg... :)

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:53:18 (24)
Jaja. De az tök geciség.. Ha úgyis látja, h ottvannak mögötte az egész évre visszamenő bérleteim tudhatná, h most is meg fogom venni.. Pótdíjjal meg aztán kurvára sokra megy azzal az 5 kilóval vagy mennyi..

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:42:14 (23)
Igazából azt figyeltem meg, hogy hó elején (5ödike után) mindig sűrűbbek az ellenőrzések. Mintha direkt arra hajtanának, hogy elkapják azokat akik véletlen vagy direkt nem vettek havibérletet...

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:37:47 (22)
Itt 2 héten keresztül minden reggel kérték, bejáratnál! Mivel szokásom, éppen hogy odaérni időben a helyszínre, miattuk korábban kellett indulnom.. áhh.

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:34:31 (21)
Valóban, mintha valami ellenőr-sorozatgyártás folyna
[előzmény (20)]

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:32:11 (20)
Szép történet :) Nekem már 3 éve folyamarosan van bérletem kb.. Utáltam amúgyis azt a szenvedést, hogy "jajj a faszomba el ne kapjanak megeen.. gyorsan kihúzok". Látják, ha vki "beparázik", egyértelmű h lecsapnak rá. Amugymeg érzékelhető, h mostanában sokkal több az ellenőr. Legalábbis én így látom.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:25:51 (19)
ellenőrök a metróban hali haj de jó
bérlet másik nadrágomban hali haj de jó


ez a két sor úgy érzem igencsak jelentős eszmei mondanivalót sugároz. különösen a második, melyből két következtetést rögtön levonhatunk. az első ami nem kapcsolódik szorosan a BKV-hoz ám kötelező rögzíteni a punk öltözködési szabályzatban, hogy a jó punknak két nadrággal kell rendelkeznie. szóval adjunk a higiéniára kéremszépen. a másik fontos dolog pedig, hogy egy true punk vesz bérletet. a számnak ez a része tanító jellegű.

MÁS

és jöjjék a személyes. utoljára fősuliban vettem bérletet. abban az esetben ha elkapott az ellenőr és nem tudtam kimagyarázni. így kihasználtam az Akácfa utcai bérletbemutatás plusz 500 forint lehetőségét így egy hónapra biztosítva is vagyok (megvan a regenrálódásra a lehetőség) és kevesebbet is fizetek mint a helyszíni bírság. ezt a procedúrát egy-egy baráti társaság közös bérletbe invesztálással tovább fejlesztheti, hisz ha a csoportból csak egy tagot kapnak el neki még így is olcsóbb a dolog mintha csak ő vett volna. ez olyan mint egy biztosítás. aztán kirepültem a főiskolából bele a nagybetűs életbe a több mint kétszer akkora bérletárba. hát ezt pláne nem volt kedvem megvenni. ekkoriban Veszprémbe jártam dolgozni. a visszaúton mindig aludtam kihasználva az 1 hónapig használatos jegyek minden előnyét ezáltal. majd fölkerültem Pestre. Blicceltem. Volt egy barátnőm. Baszogatott, hogy vegyek már bérletet. Vettem. Aznap szakítottunk. Ez volt tavaly októberben. Az elkövetkező több mint egy évbe kétszer fajult helyszíni bírságig a dolog. Egyszer márciusban a deákon, és egyszer nemrég mikor a Kontrollra vettem meg a jegyet újbóli megnézés céljából. Mondanom sem kell, hogy ez a második tipikusan a megkísérteni a szerencsét élő példája. (vagy ez a mondás máshogy van?) ebben az egy évben nemegyszer, nem kétszer, nem háromszor és nem négyszer találkoztam ellenőrökkel ám igazolványom hanyag felmutatásával mindig átestem a rostán. Volt persze arra is precedens, hogy közölték velem az én papírom nem jó és legközelebb vegyek bérletet de azért elengedtek. Rövid fless. Még tavaly nyáron történt, hogy egyszer fölszállt a buszra amivel mentem egy nő. Mutatom az igazolványom. Mondja nem jó. Mondom jó akkor én leszállok. (Ugyanis ez a lehetőség mindig ott van a bérlettel nem utazók előtt a fizetés elkerülésére, csak így kicsit hosszabb az út.) Második alkalommal siettem. Újra jött a nő. Nem mutattam semmit csak adtam ezerötöt, hogy hagyjon. És most vissza a jelenbe. Miután először megnéztem a filmet megmozdult bennem valami. Egyenesen megsajnáltam ezeket a társadalom perifériájára szorult embereket. Úgy éreztem tennem kell valamit.. Vennem kell bérletet. Ám másnapra ez az érzés tovaszállt. Ám ezután az incidens után minden megváltozott. Megfogadtam, hogy majd januárban veszek, mert akkorra el tudom intézni bent, hogy visszakapjam a fele pénzem, de ezt a hónapot már kibliccelem ha a fene fenét eszik akkor is. De történt ekkor valami. Találkozót beszéltem meg este a Ferenc körúton. Leszállok a metróról. Bemondják a jól ismert már ezerszer hallott de mégsem megunt szöveget. "Megkérjük tisztelt utasainkat, hogy jegyeiket és bérleteiket készítsék elő, mert a kijáratnál ellenőrök dolgoznak." Én aznap cseréltem le az igazolványomat. Az új kisebb és habár olyan mint a rendőröknek csak nem olyan színű már korántsem éreztem magam olyan magabiztosnak vele. Pénz meg nem volt nálam a helyszínire. De föl kellett mennem, mert a találkozó időre volt megbeszélve. Úgyhogy nagy levegő és elindultam. A torkomban dobogott a szivem míg vitt magával a lépcső. Aztán erőteljes lépéssel átnyargaltam az ellenőrök sorfalán. Akkor döntöttem el. Másnap reggel a Lehel térről, mint boldog (?) bérlettulajdonos távoztam.
[előzmény (1)]



Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 > Következő >> Végére