Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Barangó és a Tilos
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Barangó Tilosos szereplése és annak következményei

Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 ... > Következő >> Végére

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 14:45:22 (1268)
Nem is tudtam eddig hogy a szent korona és a cimer náci jelkép.

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 14:24:48 (1267)
Eb, veled nagyon egyetértek, főleg az írásod végével. Én nem utálnám az egyházat sem, ha tényleg úgy viselkedne, ahogy mondja. Keresztények szintúgy.
Az a baj, hogy mindenki hajlamos a kedve szerint értelmezni a vallást és a Bibliát. Ha a gyűlölködő keresztényeknek úgy hozná a helyzet, még kiderülne, hogy Jézusnak három lába és két farka volt!
[előzmény (1265)]

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 14:19:41 (1266)
Pali, ha valakinek nem tetszik, hogy itt nem csak keresztények élnek, akkor vissza lehet menni anyádba!
[előzmény (1253)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-17 09:49:43 (1265)
Hát igen, az üzenet első felével egyet értek. "Magyarország köztársaság."
Ez az Alkotmány első mondata.
És Jogállam, ahol a törvényeket a pártok hozzák meg.
Ezzel lehet egyet érteni és egyet nem érteni. De letagadni nem.

A második felével viszont nem. Egyrészt, én nem szidok senkit, mert ilyen vagy olyan. Bennem is van keresztény vér.

Viszont: Pali: Az nem megy a fejembe, hogy hogyan tudod összehozni a töb mint kétezer éves keresztényi értékeket, erkölcsöket (itt nem az egyházról beszélek, mert az egyház 2000 év alatt kb. pár napig viselkedett keresztényi módon) a hatalmas romaellenességeddel pl.?
Sokan beszélnek itt keresztény országról, keresztényi értékekről, de amilyen hangnemet aztán megütnek, meg ahogy, az mindennek tűnik, csak keresztényinek nem.
[előzmény (1263)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 19:28:52 (1264)
És akkor a demagóg, szélsőjobb politikai, társadalmi propagandáját tagadja mi? Akkor ez mi? Mi ez a pali kölök?
[előzmény (1263)]

© vityaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 15:56:33 (1263)
Magyarország nem keresztény állam. Az Alkotmány kimondja, hogy Magyarország demokratikus köztársaság, amely felekezetileg semleges, az állam az egyháztól elkülönül. Aki keresztény akar lenni, legyen, van aki bélyeget gyűjt, van aki meg a Valóvilágra rejszol. Mindenki mondhatja, hogy egyedül ő a magyar (mert keresztény, mert bélyeget gyűjt, vagy rejszol), legalább egy nagy mosollyal több lesz az országban.

(A bibsiző főmajomnak egy szalonképtelen üzenet: légyszi csapd a fejedbe az ezeréves koronádat, aztán basszad szájba háromszor a keresztény kurva anyádat, sőt a szentjobbot is feldughatod neki, náci faszszopó!)
[előzmény (1253)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 14:10:07 (1262)
Bocs, én nem vagyok keresztény.
Tehát már magyar sem vagyok?
[előzmény (1256)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-15 13:07:19 (1261)
Miért, az 1253-as mitől volt értelmesebb?
[előzmény (1258)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 18:20:38 (1260)
:))))

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 18:09:39 (1259)
Gratulalok, te hulye fasz!
[előzmény (1258)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 17:35:49 (1258)
te tudnál néha valami értelmeset is írni?
[előzmény (1255)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 16:48:00 (1257)
A magyaroknak csa azon része keresztény amely nem képes ésszerű materialista felfogás alapján gondolkozni. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy probléma ha valaki keresztény, dehogy ezt mondom. Csak éppen én MAGYAR létemre gondolkozom és ezt így látom.
Nem minden magyar keresztény.
Egyébként eléggé sokáig pogány nép voltunk.
[előzmény (1256)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 15:04:01 (1256)
A magyarok keresztények, benne is van a cimerünkben is a kereszt meg a szent koronán meg mindenhol.

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 13:39:50 (1255)
Gratulalok, te hulye fasz!
[előzmény (1253)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 08:03:57 (1254)
Én sem vagyok bibsi, mégis úgy gondolom az észszerű gondolkozás az materialista gondolkozás. Tehát én csak abban hiszek, amit meg tudok tapasztalni, érinteni, ÍGY a vallást nem ismerem el és úgy gondolom, hogy fikción alapul.

sok-sok generációs magyar vagyok. Vérem magyar, csontjaim is magyarok, semmi zsidó vérem sincs egy cseppig sem, de ha lenne az sem változtatna ezen a véleményen semmit.

Akkor én most hogy-hogy nem vagyok zsidó?
Biztosan zsidó kém vagyok álca alatt és csak hazudom magyarásgom!?


© Pali 1488válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-14 07:55:07 (1253)
gusztustalan cionista megmozdulásamit ez a bibsi elkövetett
ha valakinek nem tetszik hogyitt keresztények élnek akkor vissza lehet menni izraelbe

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-03 02:42:23 (1252)
de, azt jelenti. amiről te beszélsz, az az ateista (a theos: isten tagadás)
[előzmény (1251)]

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 15:16:21 (1251)
Már bocs Hunor, de a pogányok manapság már nem azt jelentik, aki sok istenben hisz. Az ókori görögöket és rómaiakat sem hívják pogánynak, pedig nem kevés istenük volt. A pogány szót mára az istent elutasító emberekre szokták mondani, nem igazán létezik már ez a Hold, Nap, Víz, stb. istenek imádása.
És soha nem mondtam, hogy kell lennie egy felsőbb dolognak, azt írtam, hogy LEHETSÉGES! Nem mindegy. Egyébként ez az isten kérdés kicsit kényes, ezért ez az egyetlen, amibe nem szívesen megyek bele, mert szerintem nincs isten, csak nem merjük bevallani. Az egyetlen dolog, amiért azt mondtam, hogy lehetséges, mert túl sok ősi kultúrában jelent meg az istenhit, tehát akár lehet is alapja. De ennyi erővel felvethetném, hogy szintén sok kultúrában megvan az olyan istenhit, amely égből leszálló idegeneket említ, vagyis ennyi erővel akár a földönkívüli származtatásunknak is lehetne alapja.

A kiírtós dologra annyit, hogy mint már asszem(?) mondtam, nem értek egyet Barangóval, mert ahogy már korábban kifejtettem egy más de hasonló dologban, én teszek különbséget a normális és a hülye emberek között a népcsoportokon és eszméken belül.
Nincs olyan csoport, aminek az összes tagja ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik, ezért nem lehet, hogy egy csoport összes tagja csak rossz vagy csak jó legyen. (ez a rossz meg jó kicsit hülyeség, mert túl relatív, de sejted, hogy értem.) Én nem utálom az összes keresztényt, csak azokat, akik nem úgy viselkednek. Hiszen beszélni könnyű, de ha közben homlokegyenest mást csinál, akkor az egy patkány. De amelyik komolyan is gondolja, az nyugodtan higyjen benne felőlem, sőt, ha egyszer találnék egy olyan keresztényt, aki tényleg betartja, amiben hisz, mindenkinél jobban tisztelném, hiszen a Biblia tanításai alapból jók.
És úgy vélem, hogy mindenki abban hisz, és azt utál, akit akar, és nyugodtan ki is mondhatná, ha rajtam múlna. Inkább az, mint az elfolytott gyűlölet, vagy a kétszínűsködés.
Ha ő kiírtaná mindet, hát mondja! Csak ne tegye.
[előzmény (1250)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:53:58 (1250)
sok ellentmondás van abban amit írsz.
Egyszerre nem lehet valaki pogány és ateista is, mert a pogány az egy vallás. Pl a honfoglalás korabeli magyarok voltak pogányok: sok Istenük volt. Tehát hittek Istenben, csak nem egy Istenük volt, hanem volt külön Nap, Hold, Víz stb. Isten. Gondolom Te nem ilyen vagy, úgyhogy pogány kilőve. Az ateizmus pedig azért hülyeség, mert ahogy Te is írtad, kell, hogy legyen egy felsőbb dolog ami megalkotta a világot, vagy az életet adta stb. Ezt a lényt nevezhetjük Pityunak, Riskának, vagy akárminek. A legelterjedtebb az Isten szó. Attól még ha valaki nem ért egyet egy vallás tanaival sem, nem ateista. Szerintem ateista ember nincs is. Te is írtad, hogy biztos van egy felsőbb lény. mi keresztények ezt a lényt hívjuk Istennek.
Ha pedig csak magát az egyházat nem szereted mert sok olyat csinál ami neked nem tetszik, még nem Istent kell tagadni, hanem az egyházak becsületét. Amihez természetesen minden embernek joga van. Egyvalamihez viszont nincs joga: azt mondani, hogy kiírtaná az összes keresztényt...

Az anarchista-Hungarista dologra visszatérve: értem mire gondolsz, de ebben a helyzetben nem megfelelő a Hungarista szó használata. Én az előző hozzászólásod alapján azt mondanám, hogy Te egy olyan anarchista vagy, aki nem akar káoszt, szereti a hazáját (amiből szerintem majdnem mindig egyenesen következik a revizionizmus) és megpróbál mindenféle gyűlölködés nélkül élni. A Hungarizmus szó jelentését pedig (nem lexikonból véve) így fogalmaznám meg nagyoln röviden: "A lelkébe akarom égetni a magyar nemzet minden parasztjának, munkásának, értelmiségének, nőjének, gyermekének, ifjának és katonájának, hogy nemzetünk szolgálatában meg lehet halni, de elfáradni soha!"
[előzmény (1248)]

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:44:54 (1249)
Amúgy meg a témához annyit mondok, hogy ki nem szarja le, mit mondott Barangó? Ha nem tetszik, ne hallgasd többet a Tilost! Tudtommal nem kötelező.
A keresztények meg viselkedjenek úgy, mintha tényleg azok lennének!

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 14:21:53 (1248)
Kedves Matthew és csabeeka!
Meg még azok, akik esetleg az infómat olvasva értetlenül előre néznek és lehülyéznek.
Olvassátok el, ami most jön. Lehet, hogy hosszú, de lehet, hogy komplikált az eszmerendszerem, vagy ahogy gondoljátok, és ez oknak minősül.

Én egy ateista, antiklerikális, pogány anarchista vagyok, aki részben punk, részben hungarista, részben neonáci, részben kommunista, vagy ha jobban tetszik a szíveteknek, akkor EGYETÉRTEK velük néhány vagy több dologban.
Bár nem hiszem, hogy én lennék a téma, de íme, miben hiszek:

Szerintem az egyház csaló, kihasználja az emberek hitét, álszent és alapjában egy undorító dolog. Sorolhatnám tovább, és felhozhatnék történelmi példákat, de nincs annyi hely. A lényeg, hogy ezért vagyok antiklerikális.
Szerintem nincs olyan isten, amiben a keresztények, krisnások, buddhisták, stb. hisznek. Lehet, hogy van egy lény, ami képes volt létrehozni a világegyetemet, de hogy a Biblia és az ilyen könyvek hitelesek lennének, ez hülyeség. A Biblia nem más, mint ősi legendák, példabeszédek gyűjteménye. Ezért vagyok ateista és pogány, bár tulajdonképpen a kettő majdnem ugyanazt jelenti.
Szerintem a demokrácia egy kalap szar, mert a demokráciának többről kellene szólnia, mint amikor két farkas és egy bárány szavaznak arról, hogy mi legyen a vacsora. Az anarchia viszont kifejezetten jó dolog (a káosszal ellentétben), és talán a legnagyobb álmom, hogy egyszer tényleg megvalósuljon az anarchia. Íme, ezért vagyok anarchista.
A felsorolt eszméim mellett több más dologban is hiszek, így például a punkokkal tökéletes összhangban vagyok többek között a rendőrök, a média és a politikusok kérdésében. Még mielőtt valaki belekötne - anarchista nem (feltétlenül) egyenlő punk. Viszont punk is csak részben lehetnék, mert velük ellentétben én például nem utálom a neonácikat, hiszen valamilyen szinten velük is egyetértek, vagy megértem őket.
Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, és utálom a külföldi behozott szarokat. Kibaszott nagy szívásnak tartom Trianont, pontosabban a köcsög nagyhatalmak által rendezett társasjáték számunkra kurva szar végkifejletének. (Bár lehet, hogy a társasjáték még tart, csak azóta új kört kezdtek.) A régi nagy Magyarország legalább akkora álmom, mint az anarchia megvalósulása, ezért egyszerre vagyok hungarista is, és nem is. (Mondjuk, egyetértek velük néhány dologban.)
A cigányok nagy részét nem szeretem, de nem valamiféle hitleri eszmerendszer miatt, már csak azért sem, kedves neonácik, mivel ő a németeken kívül mindenkit - igen, mindenkit, vagyis minket is - alacsonyabb rendűnek tartott. Én azért nem szeretem a cigányokat, mert a legtöbb lusta dolgozni, de panaszkodik, hogy őt elnyomják, és azért szegény, pedig csak egyszerűbb számára havonta egyszer bemászni a hivatalba és felvenni a segélyt a hatszáz gyerek után. Továbbá, mint a legtöbb kisebbség, ők is túlérzékenyek. Volt rá példa, hogy egy szórakozóhelyen egy cigány kiverte a balhét, jókora verekedés lett belőle, majd mikor megkérdezték a kidobók, hogy minek kellett balhézni, azt válaszolta, hogy azért, mert cigánynak nevezték. Hát baszd meg, aki cigány, az az. Emellett a zsidókkal sem vagyok teljesen kibékülve, de az okokat nem írom le, mert elkopnak a billentyűk. A lényeg, hogy ebben a tekintetben egy kicsit neonáci is vagyok tehát, viszont csak egy kicsit, mert mondjuk szerintem Hitler egy hülye volt, aki lusta volt különbséget tenni a normális zsidók és cigányok, valamint a maradék között. Én teszek, én nem nyírnám ki az összeset egytől-egyig, de még azzal is inkább elvagyok békében, amelyik olyan, amilyen.
Részben pedig kommunista is vagyok, mert szerintem az is csak egy rendszer, ami - bárhogy is mondják - nem feltétlenül rosszabb, mint a demokrácia. Igaz, hogy ott egy rossz szóért kinyírtak, a demokráciában pedig elvileg szólásszabadság van, de ott például nem volt olyan, hogy valaki az utcán csövezik. Dolgozott és kész. Kevés pénzért, de dolgozott. De kommunista sem vagyok teljesen, mert engem ott hamar lelőttek volna. Inkább maradok az anarchiánál.

Szóval emberek, van ez így is. Én nem egy értelmező debilszótárat lapoztam föl, hogy megnézzem, mit jelent, amiben hinni akarok, hanem egyszerűen hiszek benne, és ha nem egyezik egyik eszmerendszerrel sem, hát ez van.
Úgyhogy tessék végigolvasni a fenti sorokat és aztán megérteni, hogy meg tud lenni egymás mellett az anarchizmus és a hungarizmus néhány eleme, sőt még több is annál. Mindössze annyi kell hozzá, hogy toleráljuk a másikat és ne érezzünk késztetést arra, hogy minden adandó alkalommal kifejezzük, hogy mennyire utáljuk a másikat. Igenis sok ember van a Földön, sok eszmével, és nem kivitelezhető, hogy csak az egyéni hitünk legyen a mérvadó. Az olyan szélsőségesek, mint a Jobbik Magyarországért Mozgalom kedves feketelistázó, rádióbezárató, de mégis "hű keresztény" csapata nem fogja fel, hogy Magyarország nem csak ők, hanem még sok ezer más hitű, vallású, eszméjű ember, akiknek ugyanúgy joga lenne abban hinni, amiban csak akar. Nekik miért ne lenne, ha a Jobbik Magyarországnak van? Vagy talán kiírtanak ill. kiutasítanak minden olyan embert az országból, aki másban hisz, mint ők? Az igazságos rendszer lenne? Számukra. De ha valakinek ilyesmi jutna eszébe, ne felejtse el, hogy mi történne vele, ha épp az ő "ellenlábasai" tennék ezt vele.

Jó, hogy témánál vagyunk, egyébként.
[előzmény (1244)]

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-27 13:55:23 (1247)
Hunor, az anarchista nem a határok eltörlését jelenti, hanem azok a józan észhez igazítását. Mivel az anarchia sem egyenlő a káosszal, így nem a határtalan baromságot jelenti.

Én nem a drogosok ellen vagyok, hanem zum Beispiel az olyan kis szipus gyerekek ellen, akik felszállnak a buszra, az festék meg leolvad a környezetében. És nincs még 12 éves!!!
Nyilván nem csak a cigányok között van ilyen, de sajnos közűlük szabadulnak ki az ilyenek. És mi lesz az ilyen taknyosból, aki már a bébiétel mellett a ragasztón él?
De még mindig nem vagyok az összes cigány ellen, sőt! Kifejezetten együttérzek azokkal, akik normálisak, mert ők is szívnak a többi miatt.

Amúgy meg igazad van a "nemzeti érzelemmel" kapcsolatban, én azért írtam úgy, ahogy, mert együttérzek a hungaristákkal (is) több dologban.
[előzmény (1243)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 21:49:37 (1246)
kosz hogy szoltal, teso :)
jogos, "ilyen allat marpedig nincs" :)
[előzmény (1245)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 21:21:12 (1245)
Olvasd már el az inffóját!
Majd rájössz hogy nincs kinek mondanod.
[előzmény (1244)]

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 21:13:42 (1244)
"Nem szeretem az ingyenélőket, szipusokat, tolvajokat. Nem rasszizmusból mondom, de sajnos a cigányok között van ilyen. Több, mint kéne"

Ilyen a nem ciganyok kozott is van. tobb, mint kene.

a hozzaszolasod masodik felere pedig annyi a reakciom, hogy hulye vagy.
[előzmény (1241)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 17:16:41 (1243)
ja és ha valaki anarchista akkor kurvára mindegy, hogy hol húzódnak a határok. Meg a szabadság nevében miért ne lehetne drogozni?

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 17:15:12 (1242)
csak akkor nem Hungarizmust kellett volna írni, hanem "nemzeti érzelmet". de ezen nem fogunk összeveszni
[előzmény (1241)]

© KisVonaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 16:40:44 (1241)
Nem szeretem az ingyenélőket, szipusokat, tolvajokat. Nem rasszizmusból mondom, de sajnos a cigányok között van ilyen. Több, mint kéne. Továbbá Trianonnal sem vagyok kibékülve, de ettől függetlenül utálom a politikusokat, rendőröket, a hülyeséget, a médiát és igazán őszintén szólva utálom a demokráciát és igenis anarchiát akarok! Lehet, hogy te szótárból vetted az eszméid jelentését, én inkább magam határozom meg, hogy miben hiszek.
[előzmény (1239)]

© Placekválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 16:30:32 (1240)
A Jobbik Magyarország meg kollektíven elmehet a picsába!
Erről ennyit!
[előzmény (1236)]

© Hunorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-26 16:30:01 (1239)
nem vagyok begyepesedett.
Légyszi mond meg, hogy melyik az a része a Hungarizmusnak, ami nálad összefér azt anarchiával!!
[előzmény (1237)]



Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 ... > Következő >> Végére