Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Barangó és a Tilos
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Barangó Tilosos szereplése és annak következményei

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 14:22:07 (1448)
"(A "vitapartner" azért kicsit mókás kifejezés.)"

Igaz, talán nem kellenne partnernek tartani egy külföldről a hazáját fikázó kisfiút, aki azt sem tudja, hol van Zala....
[előzmény (1447)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 14:19:52 (1447)
"Téged megnyugtat, ha elhiheted magaddal, hogy a vitapartnered ideges? Ez doppingol téged?"

Nem is elhitetem, hanem inkább látom. (A "vitapartner" azért kicsit mókás kifejezés.)

"Amúgy örülök, hogy ezt beismerted, így nyugodt szívvel tekinthetem semmisnek a hsz-eid 95%-át. Na nem mintha ehhez kellett volna ez a beismerés...:)"

Ezt sajnos nem tudtam kihámozni. Mire gondoltál. Mindegy amúgy, lényeg, hogy tudsz örülni valaminek.
[előzmény (1446)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 14:15:54 (1446)
Téged megnyugtat, ha elhiheted magaddal, hogy a vitapartnered ideges? Ez doppingol téged? Mert az eredménye nem látszik...:)

Amúgy örülök, hogy ezt beismerted, így nyugodt szívvel tekinthetem semmisnek a hsz-eid 95%-át. Na nem mintha ehhez kellett volna ez a beismerés...:)
[előzmény (1445)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 14:07:18 (1445)
Az ember csak arra lehhet büszke, vagy amiatt szégyenkezhet, amit önmaga ér el. Ebből következik, hogy arra, hogy valaki hol él, nem lehet büszkének lenni. Lehet viszont neki rettentően örülni és a sorsnak hálát adni.
Egyébként sorolhatnám, mire még, de úgy tűnik, már ez a kis dolog is kiborított.
[előzmény (1444)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 13:52:10 (1444)
Öcsém, te azon kívül, hogy Ausztriában élsz mire vagy még/lehetsz büszke?:)
[előzmény (1442)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 12:52:55 (1443)
s pont arra volt, hol élnem kellett, s voltam büdös koszos cigánynak nézve kultúrnációk beképzelt suttyó polgárai által

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 12:33:56 (1442)
"jártam már pár országban, s nem feltétlenül ezt tapasztaltam"

Nem tudom persze, hogy merre jártál, de nyugati irányba is menj néha. Azért valami különbséget fogsz tapasztalni.
[előzmény (1441)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 10:44:17 (1441)
nem vagyok ebben a nyugi, elfogadó izében biztos, jártam már pár országban, s nem feltétlenül ezt tapasztaltam, akár a saját bőrömön

szerinte nem a magyarokkal, mint nemzettel, vagy néppel van baj, egy fura kárpát medenecei genetikai keverék ez, félig balkán, félig német, tüzesebb idegrendszerrel, mint sok EU náció, de depressziósabbal, mint a mediterrán. Mondjuk ritkán is mészárol, s ha mészáról, az is egy idióta kisebbség (nyilasok, komcsik), túlnyomó részt normális, de agyonfrusztrált, morálisan törött generációk lakják az országot

kurva ideges mindenki, mert szorítják az embereket a megélhetés napi szintű problémái, s ilyenkor alacsonyabb a tolerancia

úgy tűnik nekem, hogy a tolerancia akkor kezdődik, amikor egy ember megelégedik az élete alakulásával, s nem kell állandóan taposnia a mókuskereket, ebben a relaxált állapotban jobban nyílik mások felé.
amíg a hatalom csavargatja az állampolgár tökeit, addig az üvölt, s nem tolerál
---------------------------------------

a Tilost seggbe kellett rúgni, mint ahogy az összes többit is, ha megsérti a médiatörvényt
a rádió működik tovább és tanult, kicsit jobban figyel, s ez hasznára lett szerintem a rádiónak is, meg a hallgatóknak is
---------------------------------------

Barangó mellé nem lehetett szövegmagyarázatot fűzni - azt hiszem az egyházról, és a karácsonykereskedelemről akart mondani valamit, s ez a rosszul sikerült mondat jött ki. Én, mivel tisztelem őt, elszámoltam tízig. De aki nem ismeri, ezt a mondatot csak direkt tudta venni.
Persze a jobboldal ugrott, jól jött neki a propagandához. Nem tudom, hogy Barangó kereste-e a lehetőséget, hogy megkövesse az emereket egy rossz mondat miatt (szerintem igen), de vsz. a jobbos újságok nem adtak erre propaganda okok miatt lehetőséget.
Igazatok van, hogy a jobboldal fújt egyet ezen a lufin.
---------------------------------------------------------------- ----

Ebben nem értünk egyet, Pöti:

"És tényleg irtottak, de ha jól emlékszem nem keresztényeket..."

1919-ben akasztottak papokat
1941-ben zsidókat gázosítottak el
1947 után rengeteg keresztényt üldöztek el, lehetetlenítetek el, semmisítetek meg (Recsk, Hortobágy), sokszor csak azért mert gyakorolták a hitüket

A legnagyobb gondot tt látom, hogy ez egy pingpong volt, 1919-ben sok zsidó volt kommunista (pl. Szamulely leninfiu), s az antiszemitizmus erősödéséhez sajnos jelentősen hozzájárult az a kegyetlen pogrom, amit Szamuely elvtársék műveltek egy háborútól legyengült országban.
Aztán jött a nyilascsürhe, akiknek egy része az akasztófa helyett a MKP-ot választotta. Az ÁVH-ba ismét sok, táborokat, megaláztatást elszenvedett kommunista zsidó került, akik nem bántak kesztyűs kézzel, s a két dolog összemosódott, hogy az emberek kitől is félnek. Így aztán lett ez a kurva általános paranoia, hogy magyar fél a zsidótól és a zsidó fél a magyartól.
Az az őrület, hogy ez még mindig tart. Szerintem azért, mert legendákat tartanak fenn mindkét oldalon.

Egyetlen esélyünk, hogy leszarjuk, ki zsidó és ki nem, ki jobbos, vagy balos, meg ezeket a szar kis skatulyákat, amibe megpróbálnak a pártok belepréselni.

Uff.

[előzmény (1440)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 07:24:14 (1440)
"de hát az balga, aki nem tudja, hogy ez a társadalom alapviselkedése"

Pont az a nevetséges az egészben, hogy nem minden társadalom viselkedése ez. Máshol nyugisabbak, elfogadóbbak, türelmesebbek az emberek.
[előzmény (1433)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-11 00:37:21 (1439)
Tényleg hülyeség, ezért nem kellett volna komolyan venni.
És tényleg irtottak, de ha jól emlékszem nem keresztényeket...
Azért túlreagálták szerintem. Okés, Barangót rúgják seggbe, de a rádiót igazán nem kellett volna.
[előzmény (1427)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 18:56:17 (1438)
ok, fijatal mester!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 18:17:24 (1437)
én is így értettem csak nem vagyok öreg
[előzmény (1436)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 18:09:35 (1436)
Hallom ma Szemadamot a TV-ben, okos öreg mester, mondja, hogy Indiában kell pukkasztani a tehenekkel. Míly igaz. Valóban a sertés a sértés helyes módozata erre minálunk. Olvadó zsír.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 18:07:46 (1435)
Pálesz. Pííína.
Szmájli.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 18:06:12 (1434)
PA-A-LESZ-TÍ-NA PA-A-LESZ-TÍ-NA

Jelen esetben a sekrestyés volt az aki belekverte az egyházat egy nevetséges tehén miatt. és a tehén az ami igazán nevetséges. nagyanyám meg is kérdezte most a hétvégén, hogy minek nekünk tehén és teljesen igaza van. egyébként egy sima tehenet odabaszni a templom elé. na az szíthatott volna vallási háborút és joggal. bár a rabbit se értem hogy oda mérnem. mer ha még dsiznó lenne akkor azt mondom oké..

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 17:14:24 (1433)
adjon Isten, fogadj Isten

aki provokál, vessen számot azzal, ha keményen megtorolják az ellenvéleményét

Pl. a mi zenekarunknak van egy szar neve, de emiatt nem léphettünk fel egy fesztiválon
sírhatnék, hogy jaj jaj, kurvakeresztény prüdéria, de hát végül is, csak azt kaptuk, amit érdemeltünk, a közösség felfigyelt és diszkriminált - mi meg vigyorogtunk, mert valahol mégiscsak ugrasztottuk a nyulakat a bokorból

miért kell azért sírni, ha egy akció reakciót szül? ha pl. jön egy faszi és keresztekre birkákat kötöz, meg vért és szart locsol, miért baj, ha van egy csomó ember, aki kirohan ez ellen? szerintem ez így kerek, és helyén való akció-reakció

egy performernek két célja lehet, vagy nyugtatni, vagy kikattintani a néző, de mindenképpen hatással lenni rá
aki provokatív művészetet csinál, annak megrongálják az alkotásait, leköpködik stb.
de hát az balga, aki nem tudja, hogy ez a társadalom alapviselkedése

az meg ciki, ha valaki belekeveri mindebbe folyton a keresztény egyházat, olyan szánalmas ez a katolikusok ígyúgy, mint a büdös komcsik, vagy a büdös zsidók, hülye jobbosok, barom balosok...
hűűű, de utálom az emberek skatulyázását

egyébként
úgy látom, minta divatos lenne punk körökben utálni a keresztényeket

talán ha pontosabban lenne fogalmazva, még érteném is, hogy utálják a hierarchikus intézményesített morálköpködést, de hát ez nem ugyanaz

"....közröhej, ha valaki még a mai napig templomba jár"

miért volna közröhej?

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 13:45:29 (1432)
Igen. Lát valaki valamit, amivel nem ért egyet, nem tud azonosulni. Mit csinál? a.) Kifejezi az ellenérzéseit / gondolatait civilizált formában, b.) behabzik és nekimegy. Azért provinciális, mert a b.) verziót ismeri csak, arra jár a kis agya.
[előzmény (1431)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 13:39:20 (1431)
Na jah, mondjuk egy alkotást, mert el kell ismerni, hogy az, aki megrongál (amúgy mit csináltak vele pontosan? elvitték a deák térre?) az nem teljesen ép.
[előzmény (1430)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 13:37:05 (1430)
"Mért provinciális az, aki nem úgy gondolkodik, mint te, vagy én?"

Nem attól az, hogy én vagy te, hogyan gondolkodunk, hanem a rá jellemző gondolati sémáktól.

Nem baj, ha valaki így vagy úgy érez valamivel kapcsolatban. A világon mindenhol érez mindenki különböző dolgokat. Abból van mindig a baj, ha valaki nemhogy elfogadni sem tudja mások másfajta gondolkodását (nem is kell egyébként), de még elviselni sem. Ettől provinciális.
[előzmény (1429)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 13:24:31 (1429)
Provnciális gondolkodás? Valaki hisz valamiben, és ezért sértőnek érzi ha egy tehén segge irányul egy számára fontos, szent dologra. Személy szerint én leszarom, ahogy te is, de nem te beszélsz mindig elfogadásról? Mért provinciális az, aki nem úgy gondolkodik, mint te, vagy én?
[előzmény (1428)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 13:04:00 (1428)
Pöti nem kettős mércét használ, hanem a józan észt és a logika elemi szabályait.
Az a tény, hogy például az a mondat, hogy "halál a feketékre" nem ugyanazt jelentette egy fehér szájából a 80-as években Dél Afrikában, mint mondjuk egy apartheid nélküli afrikai országban, nem kettős mérce, hanem árnyalt gondolkodás. Az erkölcsi szabályok sem megszorítások nélkül érvényesek minden esetben.
A műanyag tehénnel kapcsolatos hiszti egy újabb szép példa a provinciális gondolkodásra.
[előzmény (1427)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 12:10:37 (1427)
ne csináld már
ebben az országban irtottak ki embereket faji, osztályszempontok szerint
bárki, aki mások kiírtásáról beszél, hülyeséget beszél
akár Barangó, akár Csurka
én úgy gondolom, hogy a kettős mércének egy demokráciában nincs helye

a polgárpukkasztás persze megint más, semmi baj vele, de aki pukkaszt, számoljon vele, hogy pofán basszák miata, ega pukkasztó úr pedig ne rohangáljon, hogy a többségi társadalom nem fogadja el, hiszen pont ez a célja, hogy felrázza az állóvizet - de szelet, vihart arat
aki nem viseli el, hogy a társadalom ezért nekimegy, ne csinálja, nem kötelező pukasztgatni, lehet kényelmes kispolgárnak is lenni

a műanyag tehén egy nagy nulla, semmi
az "alkotóknak" ingyen reklám

kár hogy nem kérdezték meg a Bazilika tisztelesét előtte, úgy, ahogy a főrabbit megkérdezték, s így nem is lett a Zsinagóga előtt tehén
a szervezők szerintem csak default hülyék voltak
[előzmény (1425)]

© HellRiderválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-10 06:36:48 (1426)
Ja, ha nincs ürügy, csinálnak. Hallottam erről a tehenes ügyről. Azt hittem valaki nevetségessé akarja tenni az országot egy ilyen álhírrel, de aztán kiderült, hogy mégis igaz. A jó öreg szittya logika szerint valószínűleg a magyarellenes összeesküvés ügynökei hurcolták el a tehenet, hogy a magyarokat lejárassák.
[előzmény (1425)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-08 09:12:31 (1425)
Ezt nyilván Barangó is tudta. Egy többségében keresztény országban egy ilyen kijelentést normális ember nem vesz komolyan. Jó űrügy volt ez a szemeteknek egy kis habzásra. Amikor Csurka zsidózik az persze nem baj nekik.
[előzmény (1424)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-07 17:38:17 (1424)
Kedves Kori! Barangó hülyeséget mondott. És ha te egyetértesz vele, akkor hülyeséggel értesz egyet. Mert bárkinek a kiirtását kívánni hülyeség. Ennyi.
[előzmény (1415)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-05 12:27:57 (1423)
nah,akkor megnyugodtam :)
[előzmény (1422)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-05 12:02:49 (1422)
aha
[előzmény (1421)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-05 11:44:00 (1421)
Igen,ezt szoktam használni.Mindenki megkérdezi,hogy mit jelent ebben az esetben?. Nos ezt= Nagyon SZépen Köszönöm 8) Most már leesett a tantusz?8)
[előzmény (1420)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-05 11:35:07 (1420)
NSZK?
[előzmény (1419)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-07-05 11:21:12 (1419)
NSZK! ilyen gyengéden-értsd:finoman- nem tudtam volna megfogalmazni...
[előzmény (1418)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 ... > Következő >> Végére