Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Rombold a fasizmust!!!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antinácik ide...meg nácik is...egy kis vita azért kell...

Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 ... > Következő >> Végére

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 08:30:15 (5370)
Az én társaságomban, családomban munkahelyemen nem szidják a kisebbségeket, melegeket, zsidókat, stb. legalábbis előttem nem, mert nem hagyom szó nélkül, és mivel megvagyok győződve róla, hogy alapvetően mindenki aki áthárítja a gondjait az említett csoportokra, a csak a saját kínjait vezeti le, viszonylag könnyű ráébreszteni az értelmes embereket, hogy mekkora baromság ez.

A mapam ami itt már szinte egy iskoláscsoport szórakozásának van beállítva, azért jött létre, hogy azokat az embereket akik úgy gondolják, a honlapon felsoroltakkal valamilyen szinten tudnak azonosulni, megtalálják egymást. Mivel a honlap még egy hetes sincs, az egész ötlet is csak alig egy héttel előzi meg, (és ezt már többször leírtam) ezért nem értem ki miért vár kiforrott dolgokat. A cél, ami miatt megcsináltuk, és felkerült ide is a link, hogy lehetőség legyen valahova csatlakozni, és tudjuk ki az, aki akar, vagy tud segíteni.

Ami feldühített és létrejött a lap a következő: tankoltam 30 liter benzint 12e forintért, felment a CHF az egekbe (autótörlesztő) és szinte minden olyan dolog ára, ami nélkülözhetetlen, és havi több 10e forint pluszkiadást jelent mindenkinek ugyanazzal a fizetéssel. Ennek ellenére hogy ez mindenkit érint, mindenki küzd vele és ezek dolgok a mindennapjainkat érintik, mégis csak a gárda tudja az embereket az utcára vinni, és a legtöbb embernek az a legnagyobb problémája hogy elcsatoltak területeket, amin nem lehet már változtatni.

Én azt gondolom hogy mindenki elvan azzal, hogy szidja a különböző kisebbségeket, a melegeket, megváltozhatatlan dolgokért küzdd és nem veszi észre, hogy ezzel csak azt éri el, hogy a sok műprobléma miatt nem veszi észre a saját és mindannyiunk nyomorúságát.

Engem nem érdekel mit gondoltok, rólam vagy erről az egészről, ez akkor is így van és kész. Nem tudok pontos válaszokat adni, terveket leírni, mert két hét alatt még nem ennek a pár embernek kitalálni a világmegváltást. A még nincs egy hetes honlap célja még egyszer mondom 1 a cél kicsit konkrétabban: megtudni mi az e-mail, címed, mit tudsz vagy akarsz segíteni vagy tenni, találkozni, beszélgetni, leszervezni, pár rendezvényt, és ha van értelme tovább folytatni, komolyabban.

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 07:33:58 (5369)
Nme akartam beleszólni, de mivel azt írtad adjunk tanácsot inkább ,hogy lenne érdemes elkezdeni valamit...
Először is ne hívd mozgalomnak, mert az emberek töbsége utálja a mozgalmakat, és ha jól vettem ki a célotok sokak megnyerése ( én ennek sem látom értelmét, de ez az én bajom) . Azt is el kéne dönteni, hogy mihez. Az, hogy minden szar és azt akarjuk, hogy legyen jobb az nem cél... mutass olyan mozgalmat a világtörténelemben, amelyik nem ebből a tézisből idult ki.

Több értelmét látnám, ha elérhető célokat tűznétek ki magatoknak( kisebbeket) és akkor esetleg sikerélényetek is lenne, nem pedig az jönne ki belőle, hogy basszameg ma se váltottuk meg a világot.
A vonulgatásnak (demonstrációkak) Magyaroszágon nincs hagyománya és szerintem értelme se, mert itt ez nem elfogadott titltakozási forma...tulajdonképen itt semmi sincs elfogadva ,mint titakozási forma...:(


Think global, act local! (ahogy a művelt franciák mondják)

Példa: Van egy könyvesbolt a városotokban, amelyik antiszemita könyveket árul, meg szálasi-t, meg hasonló szemetet. 1. Bementek és szóltok a tulajnak, hogy ne áruljon ilyen szart. 2. Csináltok egy nagy drapit és kiáltok a bolt elé vele: felirat: Ebben a boltban fasiszta,hungarista ,náci könyveket árulnak....(ennek lehetnek következméyei->rendőrség, vagy az ostobák megjelenése, de ha komolyan gondoljátok, akkor ezt be kell vállalni.)
3.Graffiti a bolt kirakatára( csak a képzelet szabhat határt) 4. Bebasszátok a kirakatot egy téglával ( az utóbbiak bűncselekménynek számítanak!)
A kiválasztott problémakezelést ismételni addig amíg célt nem ér( sajnos erre nincs garancia)

Vagy, ne hagyd, hogy a környezetetdben bárki rasszista,stb dumát nyomjon( család, barátok, munkahely, buszmegálló, stb) ...ebben is benne van a kockázat, de ez a hozzátartozik. Példa: Nem tudom suliba jártok-e, ha igen szervezzetek egy délutánt, ahol elmondjátok a véleményeteket osztálytársaknak, sulis társaitoknak, hogy ne hagyják szó nélkül a hasonló dolgokat és igenis jelezzék hogy nem teszik nekik ,ha valaki mondjuk a cigányokat, vagy a \"buzikat\" szidja...( nem aról van szó, hogy egy 150 kilós nácinak kell felállni, hanem a hétköznapi emberekben kell tudatosítani, hogy ez gáz!

Szerintem az egyén ellenállása itt kezdődik. Azt kellene megértenetek, hogy ha magatok köré gyűjtetek mondjuk 100 embert (csodálkoznék ,ha sikerülne), attól még semmi sem változik. Alulról szerveződve sokkal többre lehet jutni...aztán, ha már van egy hatékony kis csoport kereshettek más városokban,megyékben, országokan hasonlóan gondolkozó embereket.

Egyébként a facebook ilyesmire nem alkalmas, mert ellenőrizhető. Az például olyasmire kiváló, hogy a tüzjáték árát adjuk az árvizkárosultaknak...(konkrét cél!) mivel úgy tudom kétszázezernél is többen csatlakoztak, egyszerűen a média nem tudta megkerülni a témát és az illetékesek is rákényszerültek, hogy reagáljanak... sőt mivel még egy rádióműsort is hallottam erről, így azt is sikerült elérni, hogy társadalmi vita alakuljon ki. Ilyen egy eredményes akció!

Lehetne folytatni még...csak pár példát hoztam fel esetlegesen, hiszen nem tudom mi is a célotok.
Szerintem nem kell a világot megváltani( abból csak fruszráció lesz), de a rád eső részt ( ezt kell megtalálnotok)kötelező....
Minden jót!

[előzmény (5362)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 06:34:40 (5368)
zenekarok jelentkezését várjuk erre a napra az esti szolidaritási koncertre

http://afafi.blog.hu/2010/07/01/antifasisztak_a_homofobia_ellen

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 06:23:36 (5367)
Gondolom már látta mindenki, de azért havonta egyszer újranézni nem árt.
http://www.youtube.com/watch?v=G1ECtQImPEA

© CarTuuNválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 01:20:42 (5366)

atari teenage riot

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 01:04:17 (5365)
te hova tartozol? azért mert babaszol minden hétvégén meg nem bírod a faskókat még nem vagy a rendszer ellen.. SŐT. e mellett már csak csemege, hogy a hozzád hasonlók (lehet, hogy te pont nem, nem ismerlek) fele kb. homofób, szexista, de kibaszott nagy antikispolgárnak tekinti magát. nevetséges. de éljen a \"punk életérzés!!\"
[előzmény (5340)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 01:01:15 (5364)
nem olvastam vissza az egész délutáni pofázást, de nem értem ezt a nem kell olyan meg olyan ember dolgot nem értem.. a társadalom megváltoztatásához nem kell minden ember? vagy aki nem ért egyet az megy a táborba? vagy mi lesz?

ezt az antifa önmártírkodást sem értem, szerintem (remélem) az ide írók 99%-a antirasszista, maximum nem zászlók alatt, hanem életfelfogásban, saját gondolatai után..
[előzmény (5335)]

© pejeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 00:27:14 (5363)
Ne sértegess!
Á ez csak vicc volt, biztos tök jól meg lennénk egymással 100%. A pokoli géppel
[előzmény (5361)]

© pejeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-02 00:04:44 (5362)
Honnan tudnátok, hogy ki, ki csoda ezen a személytelen fórúmon, de ha olyan megélt bölcsek vannak itt, akkor inkább tanácsot adjatok annak, aki végre valamit kezdeményez.
Mert nem gondolom, hogy aki erre a honlapra járkál annak oly mértékbe, különbözne a világról a véleménye / tisztelet a kivételnek/.

Előre MAPAM

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 23:51:12 (5361)
szerintem itt boricsot utánozza. és mi tagadás hozza is a formát elég jól.
[előzmény (5359)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 23:50:35 (5360)
Eszembe jutott, mikor a haverjaim elolvastak egy csomó Crass/Conflict stb. dalszöveget és elhatározták, hogy na most ők is csinálnak valamit. A csoportjuknak nem tudom mi volt a neve, mert 15 évvel korábbról van szó. A lényeg, hogy kiálltak a központba szórólapozni, persze tarajosan, szakadtan stb. Ráadásul részegen, körülöttük egy csomó üres/teli üveggel, és minden járókelőre rátukmáltak külömböző állatvádő/vegetáriánus/anarchista/hatalomellenes szórólapot. hát meg kell hagyni óriási sikerük volt:) Leírhatatlan. Előtte hónapokig cseszegettek, hogy én miért vagyok ilyen seggfej, hogy nem megyek velük én is...No egyrészből ezért...Ki a fasz vesz komolyan egy rakás züllött punkot. A másik meg, hogy az emberek utálják, ha szórólapokat tukmálnak rájuk, akit meg érdekel, az csak azért van, mert eddig is benne volt az egészben.

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 23:36:23 (5359)
Ez valami dalszöveg? Nekem nagyon elvont!
[előzmény (5358)]

© pejeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 23:20:14 (5358)
A nem gyerekek meg otthon borzongnak a magyar gárdán.
Ilyen egyszerű.
Már itt fáj ott is, és egyébként már öreg bölcs pank vagyok úgy , hogy már ne zaklasson senki, mert az élet betört és már kezdem látni, hogy nincs semminek értelme minden olyan gyerekes kipróbált illúzió .
Úgy-hogy ha kell, jöhet a marhavagon, ha kell, fizetek, ha kell, ha kell , ha kell, értsétek meg, NINCS SEMMINEK értelme.:((

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 23:00:44 (5357)
Kell e ennél jobb terv egy mozgalomnak?
[előzmény (5356)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 22:47:59 (5356)
vad punk = CSoki.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 22:02:04 (5355)
Szerintem kicsit túl sokat foglalkoztok a kisgyerekekkel. Csináltak egy fb profilt, meg kicsit magas lóról nyomják a forradalmárt, de hát amúgy meg nem kurva mindegy?

Most kíváncsiságból én is megnéztem a Szellemi Rövidzárlat szövegeit és abban frankón benne van a lényeg:

\"NEM KELL LEXUS NEM KELL BANK,
LEGYEN MINDENKI VAD PUNK!\"

Ennyi. Nem elég?

Előre MAPAM!!!

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 21:34:32 (5354)
\"A mapam mozgalom első akciója egy megismertető és népszerűsítő kampány beindítása az interneten keresztül.\"

1. De megis mit ismertet es nepszerusit? kuldozgetni kell a linket a marha szep, nagy, es ures szavakkal?

mint mar elhangzott lentebb, az atlagember egyreszt irtozik a punkoktol (is), masreszt az atlagember vagy nem fasiszta, es nem szorul ra, hogy elmagyarazzak neki, miert ne legyen az, vagy ugyis mindegy.

2. baromira nem vilagos, hogy akkor most a mozgalmat szervezitek a celok elereseert, vagy probaltok akciokat kitalalni, hogy ne latszodjon ertelmetlennek a mozgalom.

mashogy fogalmazva: szerencsesebb lenne, ha lenne egy, mondjuk, 10 pontbol allo terv, hogy ezt es ezt akarjuk ilyen es ilyen sorrendben. latszodna, hogy az egesz tart(ani akar) valahova.

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:45:12 (5353)
Ott volt a „:))))))”!
[előzmény (5352)]

© floválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:42:13 (5352)
szemelyeskedes bemasolni a zenekarod dalszoveget? kotve hiszem.

csak vettem a faradsagot es utanajartam, kik szervezik ezt az egeszet..mert errol is elhangzott par kerdes: mielott barmihez adom a nevem, arcom, megnezem, hogy kik csinaljak, miert....tudod.
halasnak kene lenned, hogy a semmilyen-valaszaid ellenere erdeklodo maradtam es utanamentem a temanak...
[előzmény (5351)]

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:30:12 (5351)
:))))))))

És Te vagy aki a személyeskedés ítélte el nemrég?

Itt mindenki mond valami frankót, és az ellenkezőjét csinálja?

[előzmény (5349)]

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:27:50 (5350)
Rendben, mivel felhívtad a figyelmem, hogy „stílus” milyen fontos számodra ezért „elhúzok a kurva anyámba” és „kussolok”. Mert a Te véleményed nekem mérvadó!
[előzmény (5348)]

© floválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:24:40 (5349)
de azert ezeket a szovegeket ne nojetek ki...

ICI-PICI FÜRDİ RUCI,
ALATTA KÉT FONNYADT CICI.
AGYATLAN KIS PLÁZA CICA
ÉN VAGYOK A Fİ MUMUSA.
HIDD EL ÉN VAGYOK AZ ÁLMOD!
ÉSZTİL DUZZAD IZMOM LÁTOD.
ÉRZED TÉGED ÚGY AKARLAK!
JÓL MEG AZTÁN POFÁN BASZLAK!
OOO….
MEGHÁGLAK, DE JÓ!
OOO….
UTÁNA TAKARODÓ!

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:16:48 (5348)
ok, be lehet fejezni. nagy volt az arcotok a semmire és ahelyett hogy meghúznátok magatokat, inkább tovább veritek a nyálatokat. ne égessétek már magatokat, inkább olvassatok sokat, gondolkozzatok, ha úgy tetszik játszatok mozgalmasdit, próbáljatok tenni valamit, amiről úgy gondoljátok, hogy jó, de most elsősorban gyakoroljatok önkritikát és kussoljatok.
[előzmény (5346)]

© skaboválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 15:02:41 (5347)
Kicsit OFF, bocsi!
http://afafi.blog.hu/2010/07/01/antifasisztak_a_homofobia_ellen

© aenosválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 14:13:10 (5346)
stílusbeli problémáid vannak? érdkes...
mindenki gárda tag aki nem csatlakozik? mikor írtam ilyet, vagy ehhez hasonlót?
felesleges veletek vitatkozni… leírtam, hogy egy induló dologról van szó, az a baj hogy Ti csak fikázni tudtok, semmi mást! ha valaki tesz valamit a semmin kívül,attól jöhet a kritika. az a baj, hogy csak okoskodtok…
[előzmény (5344)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 14:02:57 (5345)
Srácok, inkább hallgassatok ilyen mókás zenekarokat:
http://www.myspace.com/bombsnotfoodhc
még a nevükkel is humorizálnak, hát nem jó?

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 13:52:08 (5344)
peje, aenos

tök jó, hogy ilyen lelkesek vagytok, de az életkorotok, vagy az iq-tok sajnos túl alacsony ahhoz, hogy felfogjátok amiről a többiek beszélnek a mozgalmatokkal kapcsolatban. valószínűleg teljesen feleslegesen ismétlem meg én is azokat a kérdéseket, észrevételeket. fogalmatok sincs, hogy mit akartok, nem tudjátok mi ellen lázadtok, hogy működik ez az egész, hogyan lehetne változtatni rajta. ezért még persze nem kell eltakarodnotok a kurva anyátokba, ezek ugyanis igen nehéz kérdések, nem sokan tudnának rá épkézláb válaszokat adni. ami miatt viszont igen, az a stílus, ahogyan reagáltok. mégis mi a faszt képzeltek? csináltok egy oldalt 0 információtartalommal, még csak ködös elképzeléseitek sincsenek és fel vagytok háborodva. úgy viselkedtek mintha a kizárólagos igazság birtokában lennétek és aki nem követ titeket feltétel nélkül az mónikasó-fogyasztó gárdatag.

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 13:49:38 (5343)
Nekem még van egy kérdésem, amire nem kaptam választ, miszerint, hogy miután eléggé népszerűek vagytok, milyen akciókat kívántok szervezni, és azokat hogyan akarjátok kivitelezni?

© floválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 13:42:40 (5342)
tipikus.

1. eloalltok egy ilyennel es hirdetitek.
2. kaptok par teljesen jogos kerdest, kritikat, amiket nem tudtok megvalaszolni, mert annyira gyerekcipoben jar, de a pofa azert nagy tovabbra is.
3. vegul atcsap szemelykedesbe az egesz, ugy, hogy szart se tudtok rolam, nem ismertek, egyaltalan fogalmatok nincs, a kritikusok (es esetlegesen ugyanolyan antifasisztak mint ti) milyen platformon mozognak.
4. legvegul pedig megkapom, hogy semmi kozom a punkportalhoz...
aki itt megoli a punkot, az nem en vagyok, hanem ti, mert egy gyermeteg, befejezetlen oldalon punk es antifa jelszavakat skandalva mozgositotok.

megis en voltam a naiv, amiert azt hittem, nem ez lesz a sorrend. ennyi.

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-01 13:36:34 (5341)
srácok,olyan szinten égetitek magatokat,hogy írás előtt használjatok naptejet...

ez az menjetek tiltakozni,tudod mennyi pénzbe kerül az adó fizetőknek,ha te a kis baromságaiddal elmész tüntetni ?mondjuk annyi jó van benne,ha viszel vörös csillagos zászlót,akkor legalább be is visznek és jól megvernek :)



Elejére << Előző < ... 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 ... > Következő >> Végére