Punk Portál >> Fórum >> Sport >> Ultra'
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ultras

Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 19:58:39 (124)
Egyet értek,majd az idő eldönti.Ha más nem,KI AZ IDEGENEKKEL!
Legjobbakat!
[előzmény (123)]

© Goyoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-16 18:45:57 (123)
Sajnos igazad van barátom. Holnap lesz meccs szerinted? Ha nem is lesz akkor azért még találkozhatnánk valami füstös csehóban nem? Majd szólj hogy hol meg mikor, ha nem lesz meccs....
a megoldás szerintem az lenne, ha valahogy megtudnánk változtatni azt a két embert vagy ha ez nem megy akkor nincs más hátra csak a .... szerintem itt tudod mire gondolok...nem verekedés meg megszűnés, hanem jótékony eltávolítás... na hali
Csak a SZEGED!
[előzmény (122)]

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 18:22:45 (122)
Hahaha!
Kispestre jössz szerdán?Meg kellene majd beszélnünk pár dolgot.Már a mi kis csoportunk is hanyatlik,és ez mindössze 2 embernek köszönhető.Teljesen más világban járnak ők 2-en!Azonban mikor alakultunk pont nem azt beszéltük meg,amit ők csinálnak...
Már kezd elegem lenni,komolyan elgondolkodtam(mások is),hogy érdemes e tovább csinálni.Jó pár ember komolyan gondolja a dolgokat,pénzt nem sajnálva fáradozik,hogy kicsit mindig jobbak legyünk,de sajnos olyan is van aki csak rombol,leszarják,hogy szép lassan tönkre megy a csoport.
Decemberben alakultunk...
Ha továbbra is ez megy...(erre azonban gondolni sem merek).
Boccs a hosszú szövegért,de ez kikívánkozott belőlem,és ezen fórumon azt hiszem sok mindent megbeszélhetünk,itt kicsit el vagyunk zárva a nagyvilágtól:-)
[előzmény (121)]

© Goyoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-15 15:26:58 (121)
Héj Fanatic! A kri nevű hozzászólást is én írtam, csak haverom volt bejelentkezve...:hahaha
robit: SZERINTEM PONT EZ A LÉNYEG (NA NEM A VEREKEDÉS) de aza az egészséges rivalizálás csak jót tesz és a válogatott meccseken meg nem egymás ellen kell lenni hanem egymás mellé beállni és szurkolni.
Verekedni könnyebb hidd el. Sajnos.
Hajrá magyarok!!!
Csak a SZEGED!!!
[előzmény (119)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-14 13:26:47 (120)
robit válasz erre | adatok | e-mail - ma 13:25:56 (8040)

hát én ezzel úgy vagyok, hogy az én életem a zene és nem bírom nézni ahogy a labdát kergetik és az egész a kib. pénzről szól.

közben meg a sok hülye (kinek nem inge) veri egymást, amikor meg magyarország - akármi meccs van akkor egymás nyakába borulnak és magyarkodnak. fúúúúúúúúúj elöttem is a kép... ááááááááááááá


ezt beírom az ultas topicba is...


© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-12 22:04:29 (119)
CSAK A SZEGED!
[előzmény (118)]

© kriválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-12 16:13:00 (118)
hahaha!!!! Hétvégén elverjük őket.(Szeged)

© Borsoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-12 13:20:45 (117)
milyen viccesek ezek a váci srácok! hehe

legyen őn is milliomos!

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 18:35:40 (116)
Megnéztem,nagyon jó,hogy fenn vannak a dalszövegek!
Nem tudod véletlen,hogy meg lehet e hallgatni őket?Mert én nem tudtam,pedig jó lenne,ha néhány olasz dal a fülembe mászna:-)
[előzmény (115)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 00:32:47 (115)
Különben a http://www.tifonet.it oldalon majd minden tábornak vannak fenn dalszövegei. ( A "cori" menüpont alatt.)

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-08 00:23:09 (114)
Hát az olaszom azért még nem perfekt...:))
Da azért az egyszerűbbek mellett már megy egypár többsoros is.
[előzmény (113)]

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 20:29:04 (113)
Akkor jó kis túrát hagytatok magatok mögött:-)
Biztos fasza lehetett élőben átélni az egészet.
Amúgy a dalokat mennyire sikerült eddig elsajátítani?
[előzmény (112)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-07 02:20:22 (112)
Akkor folytatom:

...19:30 körül nagy szirénázásra lettünk figyelmesek: a cara-k hoztak be egyszerre egy nagyobb doriást (3 nagybusz, pár mikrobusz, pár autó). Láthatóan ők voltak az ultracsoportok Genovából, hisz a brigád 80%-án vmilyen egyencucc volt (a sláger természetesen az UTC ninja-kapucnisa volt). Kipakolták a buszból a dobokat, zászlókat majd agyből a stadionba indultak. Mi követtük őket, hisz nagy baj már nem érhet.

Bent a hazai kanyar már fullon volt (egy órával a meccs elött!!!), a két tribün kb: 50%-osan volt tele + kb. 600 Doriano. Így jött ki a nagyjából 18000-es nézőszám.

Körülnéztem a blokkban, szépen fel volt díszítve. Gyakran megdörrentek a vendégek már a bemelegítés alatt is. A "Trieste vaffan culo"-ra egészstadionos fütty volt a válasz:))

Kezdéskor a hazaiak az Ultras Trieste vezetésével egy szép kiszászlós koreót mutattak be, íme:


Jó volt ahogy lüktetett az egész.

Nálunk zászlóerdő fogadta a csapatot pár tűzzel kiegészítve. Kb. ezt látták Flachi-ék amikor kivonultak:



Innentől beindult a szurkolás általam sosem hallott dalamossággal és változatossággal. Egyfolytában lengtek a rudasok, egymás után gyúltak a tüzek. Igen aktív volt a szektor ekkor még meglepő volt, hisz először tapasztaltam, hogy 35-40 évesek szurkolnak, tapsolnak 3-4 méteres zászlókat lengetnek (Vecchio Ultras!) a többi túránál már nem volt szokatlan. Kb. 1 percnek tűnt az első félidő 2-0-ra ment a Triestina, de ez a szurkoláson nem volt hallható. Szünetben sokan tekertek egyet a nagy izgalmakra. Ez egész meccs alatt ment amúgy (pár méterre a zsaruktól), és bár gyűlölöm a szagát, de egy olasz meccshez ez hozzátartozik!

A második félidő elején gyújtottak pár tüzet a hazaiak:



Mi újult erővel vetettük bele magunkat a szurkolásba. Mindig volt vmi. ami túllendített a holtponton (vagy egy-két tűz vagy egy gól!) és újra a topon pörgött a brigád. Persze 2-2 után már nem nagyon kellett minket noszogatni a szurkolásra.

Mi pont az UTC előénekese fölött voltunk 10-12 sorral. (ő az)

jó volt látni, ahogy irányítja a szurkolást, igen magával ragadó volt az előadásmódja.

Meg is tudom mutatni magam egy képen:

A "fotOtifo" felirat középső "o"- ja alatt vagyok kettővel, világos-barna kapucnival a fejemen.

A hazai szurkolásról sokat nem tudok mondani. Láttam, hogy néha ugrálnak, fej fölött tapsolnak, de hallani semmit sem hallottam belőlük.

A vége 2-2 maradt aminek persze mi örültünk jobban. Egy 10-15 percig még maradnunk kellet én meglátogattam a WC-t. Tisztára olyan feelingje volt, mint az Ultra c. filmben, tele volt firkálva, pottyantós wc stb. Bennem leginkább az Irriducibili Catania '91 graffitije maradt meg. Röpke 3000 km-t utaztak (oda-vissza), hogy itt hagyhassák a névjegyüket...

A parkolóba érve láttuk, hogy befutott még 3 busz így összesen 6 nagybusszal 4-5 mikrobusszal és cirka 40-50 kocsival voltunk jelen. Mindez hétfő este 20:30-kor 600 km-re Genovától...

A zsaruk vezették ki a kis karavánt a városból és egészen a Velence-Udine elágazásig kísértek, ahol is mi Udine felé vettük az irányt.

Megálltunk valahol Ausztriában aludni pár órát csak az volt a baj, hogy mivel 1500 m-en voltunk kb. -2 fok volt a kocsiban :))) de azért túléltük.

Itthon Veszprém környékén kaptunk egy fain hóvihart. Vicces volt a csávó aki kiment szántani (vagy mi ttudom én) a kombájnnal (vagy mivel) és elég tanácstalanul állt a 10 centis hó közepén :)))

De ez is belefért ebbe a 10 pontos túrába!!!

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-06 19:30:35 (111)
Na, újraéledt a Fototifo!!!

Ennek örömére (és mert pont holnap lesz 1 éve, hogy Triesztbe szólított a Serie-B Tim sorsolása...) mellékelek egy rövid képes beszámolót a Triestina-Sampdoria (2-2) derbiről.

Bizony derbi volt ez, hisz mi vezettük a B ligát, míg a hazaiak (bár végül nem jutottak fel) a meccs időpontjában másodikak voltak.

Reggel 10-kor indultunk útnak ( a meccs este 20:30-kor startolt). Szlovénián keresztül közelítettük meg Olaszország legkeletibb városát. A tervezettnél lasabban haladtunk, olyan fél hat felé pillantottuk meg a hatalmas trieszti kikötő darujait és a hatalmas teherhajókat. A stadiot kb. 10 perc alatt megtaláltuk. Az már kívülröl látszódott, hogy hatalmas és gönyörű, nem úgy néz ki mint egy átlagos másodosztályú pálya mifelénk...


18 órakor már a zárt vendégpénztárat stíröltük, majd tettünk egy kisebb kört (pénzt vettünk fel, kajáltunk stb). Hét körül néztünk vissza a Curva ospitihez, ekkor már jópár autó parkolt a vendégparkolóban, az utca túloldalán lévő kocsmát megszállták a blucerchiato-k. Megvettük a jegyet (14€/db) majd visszaültünk a kocsiba melegedni...

Folyt. köv.! (Bocs de ell kell mennem)

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-05 19:31:20 (110)
Hello Goyo!
Jó volt szombaton,Kecskemét ellen pedig kötelező nyerni.
Lehet,hogy lesz 1 kisbusz Tatabányára,de mindenkire szükség van!
A kis FG drapit megfestettük Tamással.
Üdv mindenkinek
[előzmény (109)]

© Goyoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-05 16:35:59 (109)
Hello! Mindenki! Nincs sok időm, de látom megyeget a fórum....:)))
Fanatic: Szombati meccsen jó volt a szurkolás mi?
FC : Már megint nem volt szerencsénk....ez van...na de majd itthon a Kecskemét ellen...az ám.:))))
na sziasztok
Alé Szeged!
by Goyo

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-04 15:11:34 (108)
O.K.
[előzmény (107)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-04 14:32:34 (107)
Egyenlőre a Fototifo nálam halott, úgyhogy az olasz képekre még várnotok kell.
[előzmény (104)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-04 14:31:18 (106)
Az a baj, hogy nincs scannerem. Azok a képek meg nincsenek meg digitális formátumban. :((

Láttad a Hali-Zete képeimet ?
[előzmény (105)]

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-04 09:45:11 (105)
Ave!

No hát akkor ideje lenne egy-két puhányt vagy munkásságukat is látni a beszúrt képek között, nem gondolja Tisztelt Huan Pablo? :-))
[előzmény (103)]

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-03 21:34:55 (104)
Ez igaz,hogy nem lesz valaki egyik napról a másikra Újpest,Kispest,Fradi...drukker,nem divatból kell kimenni,egyet értek.Akkor viszont kiderül számomra,hogy egyik felé sem húzódsz(az említettek közül).Nálunk is letargia volt,mikor a néhai SZEGED LC visszalépett,de szerencsére nem szünt meg Szegeden a foci(nem is bírnám ki nélküle).
Most egyenlőre felüdülés(NB3,NB2 után)a másodosztály,és hogy női kosáron is tudunk tombolni:-)
Kiváncsian várom a fotókat:-)
[előzmény (103)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-03 19:31:32 (103)
De-de! :)))

Szevasz Tomi!

© MrHydeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-03 15:55:38 (102)
Csak nem egy Városbéli Puhány? :-))
[előzmény (100)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-03 13:22:01 (101)
Ja és volt egy 100-as is !:))

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-03 13:19:38 (100)
Na akkor menjünk szépen sorba :)))

Nem lesz az ember huszonx évesen egyik napról a másikra Fradi/Újpest/Kispest stb... szurkoló. A BTC más volt. Pedig azt is "hasraütéssel" választottuk ki. Sokkal fiatalabbak voltunk, és kellet egy csapat, ahol mi lehetünk a "főnökök", ahol mi írhatjuk a dalokat , varrhatjuk a drapit, a zászlókat, mi szerezhetjük be a füstöket stb...

Mivel eddig mindíg idegenbeli meccsen voltam kint, azért a hazai csapatok shopjait hanyagoltam :)) De majd ha egyszer eljutok Genovába!!! :))

A költségek távolságfüggöek. A benzin+autópályadíj (ez a legnagyobb tétel) kb. 15-20000 Ft a jegyek eddig 8 és 18 € között mozogtak. Plussz persze költöpénz (egy fasza pizza vagy egy fagyi eredeti olasz recept alapján :)).

Vendégjegyet nem nehéz szerezni, amennyiban még nem fogyott el :)) Na most ez eddig négyből kétszer sikerült. (mármint, hogy elfogyott Vicenzában és Veronában is.) Ilyenkor az a teendő, hogy megveszed a legolcsóbb hazai jegyet, majd szépen odaállsz a curva ospiti-hez, majd előadod, hogy milyen messziről jöttél csak ezért a meccsért stb. és már benn is vagy !

Majd nyomok fotókat a turnékról!


[előzmény (99)]

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-02 20:52:02 (99)
Nem akarsz tartozni valamelyik pesti táborba,vagy valamelyik vidékibe?
Persze,az olasz összehasonlíthatatlan a mi "ultrásdinkkal",a mienk sajnos már csak egyfajta utánzata.
Azért fasza lehet kijárni,gondolom járod a shopokat is...
Általában mennyiből jön ki?
Vendégszektorba nem nehéz jegyet szerezni?
Boccs a sok kérdésért,de megöl a kiváncsiság:-)
[előzmény (98)]

© solosampválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-02 15:15:52 (98)
Természetesen hiányoznak a meccsek, főleg a hangulatos túrák, dehát mit tehetnénk, a csapatunk megszűnt. (pontosabban Ózdra költözött, majd év után ott szűnt meg.)

Maradnak a Samp meccsek. Ott más szinten pörögnek a dolgok! Ahogy hazatérek agy olasz turnéról, már alig várom a következőt!

Már megkezdődött a visszaszámlálás: ápr. 25 Modena-SAMP !!!
[előzmény (92)]

© Fanaticválasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-02 09:16:46 (97)
Hogy értve,hogy ki?
Ezt így nem lehet leírni,át kell érezni...
Az "ultra" a hétköznapokban is "ultra",úgy gondolkodik,ezen jár az esze,koreok a meccsre,látványok,öltözködés(bár nem a ruha teszi az embert).
Az "ultra" az egy életvitel.
[előzmény (96)]

© M_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 19:01:22 (96)
szerintetek egyébként ki ultra?
[előzmény (93)]

© M_válasz erre | adatok | e-mail - 2004-04-01 18:59:46 (95)
megyek
[előzmény (94)]



Elejére << Előző < ... 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére