Punk Portál >> Fórum >> Sport >> Bringás topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kerékpáros topic

Elejére << Előző < ... 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 ... > Következő >> Végére

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 12:51:56 (397)
a köcsögsapka (igazi nevén biciklis sapka) nem menő, hanem hozzátartozik ehhez a kultúrához. Nem a közlekedéshez, hanem a kultúrához. Fizikailag nem fog jobban menni a kerékpár tőle, de nekem ez tetszik, így vagyok teljes és így mutatom meg, hogy hová tartozom - hová szeretnék tartozni. ez olyan mint a pánkban a taréj ha így jobban megérted :-) nem fogsz tőle jobban berúgni, de mindenki tudja, hogy pánk vagy :-D
[előzmény (396)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 12:35:47 (396)
kimaradtam. :(

a köcsögsapka miért menő?
[előzmény (395)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 11:15:06 (395)
Itt a válaszom mindenkinek! Nem a PBC topicba írtam, mert az már nincs. :-P

Kalóz: én meg arra írtam egy példát, hogy mekkora hülyeséget írtál. Az már rám vall, hogy bringás példát írtam. De igazából örülök, hogy ez így alakult, pár emberből kifakadt a jóindulat és ez megerősített bennem pár kérdőjeles gondolatot. Írhattam volna bármit a CM helyett, de már örülök tényleg, hogy így alakult :-)

Zoli: a kipufogós beírásod nem áll messze a valóságtól, egész Budapest fulladozik a szmogtól, nem csak a bringások 95%-a :-). Mindegy, hogy biciklis, autós, kamionos, gyalogos, csecsemő, mindenki érintett itt Budapesten ebben a témában (még a fejesek is odafenn). Lentebb Stajnbergnek írom majd le, hogy miért a bringás kapja a legkevesebb adagot a finomporból.

Az 17366-os beírás alapján úgy gondolom semmilyen formában nem követed a CM céljait. Sőt azzal a sorral, hogy "jó, hogy van critical mass, csak nem tudnak ezek sem alternatívát felmutatni." pedig egyáltalán nem vagy tisztában mit is képvisel ez a mozgalom. A legutolsó őszi "megmozduláson" igaz nem voltak 80 000-ren, de nem is adott útvonalon történt a vonulás, nem volt rendőr, hogy vigyázzon a még ügyetlenebjére, aki még nem mer kigurulni az útakra. A korábbi évek felvonulásaitól különbőzően, nem lezárt szakaszon hömpölygött a kipufogóra kötendő sokezer bringás, hanem kötetlen útvonalon jutottunk el A-ból a B-be sokkal kisebb fennakadást okozva ezzel a városnak, jaj bocsánat, az autósoknak. Szerintem a CM éppen, hogy egy követendő alternatívát mutat fel, mégpedig a nagyvárosok élhetőbbé tételére közlekedési szempontból. Elég talán ezt elolvasni: http://criticalmass.hu/gyik és mindenki tisztább képet kap a dologról, nem fog leírni olyat, hogy a céltalan lázadás az egész.

A postás táskás, köcsögsapkás arcoknak lehet köszönni, hogy egyre többen látják be, hogy kerékpár használat jó/olcsó/kifizetődő/egészséges. Ha Budapestból Amszterdam lesz és mindenki friss levegőt fog lélegezni (igen Te is!) akkor azt részben nekik lehet majd köszönni. Sokan közölük csinálják, szervezik ezt az egészet, de a köcsögsapkások között is vannak olyan hardcore arcok, akik leszarják az egészet és nem tekernek, max. a bringaemelésnél annak ott(bár bringát nem emelnek). Mint ahogy vannak olyan arcok is postástáskával, akik kijönnek a szórakozóhelyről és bringa helyett az éjszakai buszra szállnak. Mondjuk csak hallottam ezekről, mert nem használom az jszakai járatokat. Rasztáshajú hippiknek nem nevezném ezeket az embereket, mert egyrészt, alig van rasztás közöttük, másrészt nem éppen hippinek való munka ám ez. Nagyon komoly fizikai erőnlét van ezekben az emberekben, szerintem simán több, mint bennem, benned.

Fogtündér: itt Butapesten szerintem igenis elismerés ha valaki kétkeréken közlekedik, remélem nemsokára ez elfogadott városkép lesz, mintha falun, vidéken, kisebb városban lennénk, ahol 20-70-ig mindenki kétkereküzik. Egyszer tehetnél pár kört a városban (Mondjuk egy Boráros - Blaha - Nyugati - Margit híd - Moszkva félkör is megteszi)mondjuk egy péntek délutáni csúcsban, mocsokban, latyakban télen és utána majd nyilatkozhatnál, hogy poszt-e egy ilyen nagyvárosban kerékpárral közlekedni. Nem mártírokat akarok szülni, hanem leírom, hogy nem a láncolaj és a gumikopás teszi ilyen mocskossá a várost, hanem az autósok!

Stajnberg: Egy kutatás során (Mérgező port szív a város - http://nol.hu/archivum/archiv-491985) kimutatták, hogy sokkal károsabb a dugóban ülve utazni (autó, BKV, egyre megy ugyan azt a szart szívod), mint kerékpárral átsuhanni a városon, veszélyeztetve meg a jövőnk van a legjobban: ha az ember a gyerekét a gyerekkocsiban tolja maga elött, a kisgyerek kapja a legtöbb szart a tüdejébe - vajon miért van annyi aszthmás kisgyerek? Szerintem ez tök logikus...
"Ameddig nincsen rendesen megoldva a világváros-fővárosban ez a bicikliút dolog, addig menni fog az anyázás." Hát igen ez egy ilyen ördögi kör. De gondolj bele, mi lenne ha nem mozgolódnának azok, akik változást akarnak. Ha sok bringás lesz csak észbekapnak a fejesek, hogy feljeszteni kéne a
dolgokat, hogy jó legyen mindenkinek.
Hogy az öltönyös faszok rájöjjenek, hogy jó dolog benyalni pár szavazatért a kerékpárosoknak az csak remélem egy eszköz... Azt meg nem fogom megköszönni senkinek, hogy elvégzi azt, amit MEG KELL CSINÁLNIA, MERT EZ A DOLGA.
Drogpara mindenhol van, néhol nem annyira, néhol jobban.
Az, hogy nem a vallásod, meg nem plakátozol-matricázol nem gáz, van, aki ezt csinálja, nem kell ezért lenézni valakit. Az szerintem nem baj, ha valaki aktívan tesz azért a célért, amiben hisz. Itt Butapesten, amúgy a köztéri CM plakátozást nem engedték a szervezők az "áktivistáknak", mert nem akarnak senkit se ok nélkül feldühíteni (gyagya autósok, nem a normálisabbja, mert mindekettő féle van), belemászni az emberek arcába, és rontani a városképet.

Akinkek bármilyen kérdése van, véleménye van az olvasottakról az nyugodtan írhat nekem.

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-14 18:59:26 (394)
Bikemag.hu --> piactér
Express
vatera

[előzmény (393)]

© Bubsyválasz erre | adatok | e-mail - 2008-10-13 21:06:06 (393)
srácok/lányok nem tudjátok hol tudnék eladni egy dirt biciklit?

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-09-12 18:58:57 (392)
http://www.origo.hu/allas/tipp/20080912-jobban-terhelheto-aki-munkaba-biciklizik.html

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-10 09:29:07 (391)
régen én is vadásztam használtat, de nem sikerült sehol találnom... végül egy éves hánykolódás után varrattam egy egyedit:

http://punkportal.hu/bands/nesze/P4261896.JPG

http://www.bagaboo.hu
[előzmény (389)]

© kImMeLválasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-03 08:30:27 (390)
http://www.vatera.hu/egyedi_bicikli_futar_oldaltaska_74946666.html

http://www.vatera.hu/egyedi_xthismo_biciklis_kerekpar_futar_oldaltaska_75021683.html

de szerintem: www.bagaboo.hu
[előzmény (389)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2008-07-01 18:20:13 (389)
helló!
érdeklődnék hogy valakinek nincs véletlen eladóba egy futártáskája? az a fajta amit így válonáttéve szokás használlni. asszem a pontosabb neve messenger bag...

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-19 23:25:35 (388)
szívembőlszóltál

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-19 15:14:30 (387)
ez jó nagy buziság!
[előzmény (386)]

© szadiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-19 15:03:24 (386)
http://onroad.hu/motor/hirek/1132/

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-11 15:43:14 (385)
http://index.hu/politika/belfold/budapest/halallista06/

tökéletes lista

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-02 20:50:52 (384)
Ti gecik:)
[előzmény (383)]

© kImMeLválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-02 13:19:20 (383)
én is meg szoktam.
[előzmény (376)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-02 13:13:45 (382)
én ma többször is
[előzmény (376)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-06-01 22:19:37 (381)

http://www.expressz.hu/sport/kerekpar/showAdvert8756914.html

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-30 21:00:52 (380)
Basszus. Nincs nálma hátsó lámpa... NEm szeretek ezzel hazárdírozni...

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-30 20:55:25 (379)
Ad alapot... Csak rugalmasan kezeljük. Amúgy én még a szabályosabban közlekedő futárok közé tartozom...
[előzmény (378)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-30 20:53:04 (378)
persze sok helyen logikátlan a KRESZ, de ha mindenki megpróbálja a saját logikája szerint átvariálni, abból csak a káosz sülhet ki. persze én se tartom be mindig, se autóval, se biciklivel, de azért mégis ad egy alapot az egész közlekedésnek.
[előzmény (377)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-30 18:26:14 (377)
Ha ő kezdi,akkor önvédelemről lenne szó,ami állampolgári jogom,és én nem is verem a mellem a hibás KRESZ-re...
Amúgy általában mindent leszarok,de ha valaki belém kötne ÍGY... MA csak 3szor akartak úgy elütni,hogy ÉN voltam a szaabályos. Az egyiknél állóhelyzetből meginduló kocsi súrolta a gatyámat... Én meg csak visszanéztem és mutattam, hogy ha kikanyarodik egy utcából és rááll a teljes bringaútra,akkor legalább ne basszon el,mikor kikerülöm(ezt jól el lehet mutogatni).

Amúgy nálunk komolyabb tudású emberek szerint SEM alkalmazható a jelenleg használt KRESZ a biciklisekre 100%-ban. Pl.: A buszsávot se használhatnánk, denem tudom, mennyire örülne az autós társadalom, ha még ott is betartva a szabályokat, egy sávval beljebb közlekednénk.
Lámpa: Mi a jobb? ha elötted kacsázik, mikor zöldre vált a lámpa, vagy már lendületben van, és egyenesen teker. Persze ez nem igaz minden lámpára és minden bicósra...
És végezetűl talán annyi, hogy úgy tűnik sokak farkas törvények szerint vezetnek, így ha nem vagyunk néha szabályáthágók meg kicsit agresszívek, akkor nem jutnánk el sehova... Ma pl.: kb6 perccbe telt átjutnom a budafoki úton,mert egyik tahó se állt volna meg. Aztán megált egy,akit ledudáltak érte, és emellett nem értem vele semmit, mert nem a járdám melletti sávban állt meg, hanem egyel beljebb...
Ez a város mocskos,szar. Alkalmazkodni kell. Mi bringások vagyunk az úttest gyors csótányai:D
[előzmény (374)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-30 16:40:17 (376)
Szerintem nevetseges hogy a bringasok szarnak az osszes szabalyra, en olyat meg nem lattam, hogy barki megallt volna a pirosnal.

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-30 08:46:27 (375)
:-)
[előzmény (374)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-29 22:14:14 (374)
"Az önbíráskodás meg törvénytelen... Szerintem."

...és most olvasd vissza a hozzászólásod elejét!
[előzmény (373)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-29 20:00:21 (373)
Ezt így mondjuk meló közben megcsinálod velem, vagy bebaszom a szélvédőd, vagy 5 perc alatt lebontja 12 kolega a kocsidat... Amúgy a kresz az egy szabályrendszer. Az önbíráskodás meg törvénytelen... Szerintem.
[előzmény (368)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-29 17:54:07 (372)
ámen

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-28 16:52:33 (371)
itt úgy megy az ugatás mintha minden járművel közlekedő egyén csak vagy jó, illetve vagy csak rossz lehetne. igenis baszki van az autósok között is barom meg korrekt, és ugyanez így van a bringásoknál. nem lehet általánosítani. aki meg megérdemel valamit az úgy jár. autós biciklis egyaránt. néha jól pofánrúgnék egy két gyalogost is amikor csak úgy kiugrálnak elém az útra amikor tekerek. attól még hogy nem autó jön ugyanúgy nem kéne meggondolatlanul közlekedni. fakk!

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-28 14:25:20 (370)
:-) ez egy marionett figura :-D
[előzmény (369)]

© kImMeLválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-28 13:56:06 (369)
bárcsak engem borítana le az a tetű, kapna egy lyukat a fejére az U lakattól az tuti.
[előzmény (368)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-05-28 13:37:17 (368)
Achmed the dead Terrorist · http://www.youtube.com/watch?v=sDsK8ZnmhC4 2008.05.28. 12:52:36
Egy birka biciklist nekem már sikerült leborítanom a kecskéjéről. Az autók megálltak (pedig nem is lámpás volt a kereszteződés), a biciklis meg lassítás ill. fékezés nélkül jött tovább felém. Én megálltam (ha azonos tempóban haladok tovább pont nekem jön), majd amikor elém ért egy jól irányzott rúgást helyeztem el a hátsó kerekén, amitől ő elég szépet zakózott. Tanult belőle? Remélem. Megbántam? Nem. Büszke vagyok rá? Igen. A biciklisre is vonatkozik a KRESZ, tartsa be. Ha éppenséggel nem én vagyok ott, hanem egy nálam jóval idősebb, vagy egy kisgyerekét toló anyuka, akik nem feltétlen tudják úgy felmérni a sebességet és távolságot, simán elcsaphatta volna. Ennyit az offról.

http://autozz.blog.hu/2008/05/28/gyalogosok_koze_tolatott_a_zebran



Elejére << Előző < ... 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 ... > Következő >> Végére