Punk Portál >> Fórum >> Sport >> Bringás topic
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kerékpáros topic

Elejére << Előző < ... 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 ... > Következő >> Végére

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-16 10:15:26 (427)
http://1.bp.blogspot.com/_WH1TPNCTIRE/RbEx5smjlMI/AAAAAAAAADU/PTyLdcWCt8U/s1600-h/chupacabra.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_WH1TPNCTIRE/RbEx3cmjlLI/AAAAAAAAADM/xtB6CBYY654/s1600-h/Golden-Gate-Bridge-Bike.jpg

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-12-16 10:13:52 (426)

© Exaybachayválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-21 17:53:39 (425)
hiába suhansz át a városon, mikor állandóan vörös egész Budapest a mérési adatok alapján :-))
[előzmény (395)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 17:41:19 (424)
Stanfordon $282-t kap, aki egész évben bicóval jár-kel a campusban, a wisconsini Ripon College meg hozzád vág egy Trek mtb-t, bukót és lakatot, ha azzal rakod. Helo Mo!

Forrás: http://treehugger.com/files/2008/11/california-colleges-pay-students-to-bike.php

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 17:33:23 (423)
Végig olvastam a másik topicot, mert reggel ne volt időm. Most komolyan a buzi aki nem jöttből hogy tudta(to)k addig elmenni... Én ezen komolyan beszartam. MIndenki tök hülye volt. Higgadt fejjel nézzék meg, miket irogattak. Átgondolatlan hülyeség hegyek. Amikor meg alább hagyna a dolog, akkor meg jön a főokos és ahelyett, hogy hagyná a szarba odaír valamit, amitől még 40 szardobáló hozzászólás csapódik ki a topicra...
Ez az egész annyira... magyar...

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 17:20:15 (422)
A kiemelt rész a pozer brigád. Ők divatból hordanak bicós cuccokat, mert ez menő a mai fiatalok közt. Pl.: van,aki ezzel csajozik, mert hogy vannak lányok,akiknek bejönnek a vagány futársrácok,akik "halált megvető bátorsággal" forgatják az aszfalton. Nekem pl. azt mondta egy csaj,hogy a futárok az aktív sport miatt biztos jobbak az ágyban, tovább bírják. Nos a komoly HC futárok ezeket mélyen megvetik, mivel más tollával ékeskednek. És persze röhögünk is rajtuk futárberkekben, mert annak ellenére, hogy így meg úgy divatos, ezek okkal olyan ruhadarabok,amilyenek. például a futárzsák normál használatra egészségtelen,mert félvállra terhel, viszont ha a bringán ül valaki,akkor az a súly a hátára fog nehezedni úgy 60-70 százalékban. A ruhadarabok viselése is vicces lenne télen, de ezek az arcok télen inkább eltünnek( a bringás téliruhák arra vannak tervezve, hogy az ember tekerjen bennük tempósan, így jól kell szellőzniük,hamar ki kell száradniuk. Mozgás közben az ember hőt termel, így a ruhának nem kell. Utcai használatban ezek a ruhadarabok használhatatlanok télen, kivéve, ha alávesz az ember 2-3 pulovert.

A másik verzióról még nem hallottam. Aki olyan fiatal,hogy javában elmegy szórakozni, az tuti bringával megy, mert gyorsan akar odaérni. Az idősek meg vagy nem járnak bulizni, vagy ők is bringával. Egy kivétel van,a Lézer futár, de ő hülye. Na jó nem, de ő is csak ritkán jön gyalog.

És SgtD, szerintem nem neked címezte, csak besokalt a másik topicban felhalmozódott hülyeségfolyamtól...

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 10:53:52 (421)
Ez két dolgot jelenthet, vannak, akik használnak postástáskát és nem cangások, mert a futártáska elég divatos lett manapság, a másik jelentése pedig, hogy vannak bringás futárok, akik addig cangáznak, amíg tart a munkaidő és utána inkább mondjuk éjszakai busszal mennek haza. Mindkettő életszerű, tehát igaz!:)
[előzmény (416)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 10:18:04 (420)
ha ez nekem szólt, -de ha nem is- akkor egy érdembeli válasz jobban jött volna, szerintem nem kérdeztem egetverő baromságot.
[előzmény (418)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 10:16:20 (419)
az a része világos volt, a félkövérrel kiemelt résszel nem tudok mit kezdeni.
[előzmény (417)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:59:29 (418)
annyira sötétek vagytok bazdmeg hogy valaki törölje a regisztrációmat MOST AZONNAL! KÖSZI!

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:55:45 (417)
Itt a nem tekernek azt jelenti, hogy nem mennek végig a cm-en, csak a végén emelnek, viszont ők biciklin élnek...
[előzmény (416)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:52:28 (416)
tudom, nem te írtad, de nem ebben a kontextusban kérdeztem.

"Ha Budapestból Amszterdam lesz és mindenki friss levegőt fog lélegezni (igen Te is!) akkor azt részben nekik lehet majd köszönni. Sokan közölük csinálják, szervezik ezt az egészet, de a köcsögsapkások között is vannak olyan hardcore arcok, akik leszarják az egészet és nem tekernek, max. a bringaemelésnél annak ott(bár bringát nem emelnek). Mint ahogy vannak olyan arcok is postástáskával, akik kijönnek a szórakozóhelyről és bringa helyett az éjszakai buszra szállnak. Mondjuk csak hallottam ezekről, mert nem használom az jszakai járatokat. "
[előzmény (407)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:47:14 (415)
Tibi, hagyd a faszba! Van amiben igazuk van. Fogtündértől meg mit vársz? Tényleg geci sok pózer van köztünk, és a CM-es brigád téma is igaz. A többit meg szard le és forgasd. Tudod mi volt a reakció a pajtinál a szabálytalankodós bkv-figyelős cuccra? Röhögés,poénkodás. NAgyobb pánkok, mint a fórum együtvéve. szarnak bele... Tedd te is ezt és rakd meg. Szarból nem lehet váratépíteni. Én örülök, hogy nics rendezve a bringások sorsa. Így a hiányzó szabálok miatti mesgyén tekerhetek, és ha jön a rendrőr, kidumálom magam.
[előzmény (410)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:42:01 (414)
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. mennyé dolgozni
[előzmény (413)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:32:00 (413)
nekem nincs is... odadtam neked meg a gergőnek...
[előzmény (411)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:24:34 (412)
Ma reggel kigurultam a garázsból, akkor még nem éreztem, hogy milyen kibebaszott hideg van! Egészen a Népligetig konkrétan fáztam, akkor felkelt a napocska és kicsit melegebb lett, de a Margitszigeten a fák árnyékában ismét fáztam. Szerencsére onnan már csak egy köpésre van a melóhelyem.

Zacskós megoldást én is kipróbálom.
Asszem kabátot is fel kell mostmár venni, mert a két réteg pulcsi nem véd a csípős hideg ellen.
BKV-ról annyit, hogy egyet kell értenem Samival, bár vizsgaidőszakban jobb metrózni, mert lehet olvasni, tanulni, de egyébként gusztustalan és irreálisan drága a nyújtott szolgáltatás színvonalához képest.

A kisvárosi, falusi biciklizés és a budapesti között az a különbség, hogy Budapesten nagyok a távolságok, még autóval is, ezért az emberek többsége autóval próbál meg eljutni A-ból B-be. Mára azonban oda jutottunk, hogy annyi autó van, hogy túltelítődött a város, emiatt:
1. mindenhol dugó van, hacsak nem reggel 6-kor indul el az ember,
2. még a tömegközlekedés is áll, pl. tőlünk kijutni a kökire busszal mióta én odaköltöztem menetidőben minimum 5-8 perccel hosszabb (ami egy fél óránként járó busznál azért elég jelentős). csak összehasonlításként kerékpárral annyi idő alatt vagyok a Kökin, mintha a tőlünk 2 utcányira induló busszal mennék..
3. kerékpárral 1 óra alatt vagyok bent és 1 óra 10 perc alatt vagyok otthon, ez autóval befele 50 perc, de akkor fél hétkor kell indulnom, hazafele csak a dugó, ha már akárcsak 20 perccel később indulok, ez az idő akár másfél- egy és háromnegyed óra is lehet; tömegközlekedéssel még csak úgy számoltam, hogy kivittek a kökire, úgy kb 1 óra 5 perc. De ha teljesen BKV-val mennék, akkor olyan korán kéne indulnom, hogy olyan korán már nem tudok felkelni.


A kisebb városokban, falvakban teljesen természetes a kerékpáros közlekedés, ahogy mondtátok. Ott az emberek nem tartják ezt lázadásnak, vagy szubkultúrának és ez így van jól... A helyén kell kezelni a dolgokat. Szerintem Budapesten is csak azért minősülhet "lázadásnak" vagy különcségnek, mert így tekintenek rá az emberek. Az extrém megjelenés szerintem meg részben a praktikumból adódik - hülye gatya, hogy ne akadjon bele a fogaskerékbe, hülye sapka, mert a kerékpársporthoz ez illik (nézzetek meg a Tourt, Vueltát, Girot stb.), extrém fixi, egy sebességes bicajok mert Budapesten elég egy sebesség, és minek olyan alkatrész, ami csak elromolhat. Meg egyébként is a forgalomból adódóan kell egy bizonyos elkötelezettség, hogy elinduljon az ember. Ez általában jobban megvan a fiatalokban, mint az idősebb korosztályban, ezért természetesen több az "extrém" megjelenésű cangás is, ez szerintem korosztályos kérdés is...

Én azért járok bicajjal, mert jót tesz a mindennapi testmozgás, de ha kicsit lustábbnak érzem magam, akkor inkább hibrid módszert alkalmazok (autó-bicaj, autó-bkv) vagy csak egyszerűen autó.
Azonban úgy vélem, hogy Budapestnek az tenne a legjobbat, hogyha azok, akik tehetnék és fizikailag képesek rá, hétköznap is bicajra ülnének, így azok, akiknek tényleg szükségük van az autóra, nem ülnének a dugóban, lenne parkolóhelyük a kórházak mellett stb. Ehhez azonban az kell, hogy legyenek bringautak - SÁVOK-, mert nem mindenki olyan bátor, hogy kimerészkedjen egy reggeli csúcsba cangával.
Szegeden vagy Gyulán vagy a Balaton körül járva az ember elcsodálkozik, hogy a főváros mennyire fejletlen ilyen téren...


© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:12:32 (411)
akkor te miért nem hordod? :-)
[előzmény (406)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 09:11:36 (410)
olvasd át ezt a topicot
http://www.punkportal.hu/forum/forum.php?id=punkportal&cat=2&topic=27

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 08:12:48 (409)
Tibi! Nem teljesen értem, mire válaszolsz. PL.: Fogtündibündinek se, kalóznak se. VAgy ezek régebbi dolgok?

Kalóz, szólók a fatelnek hogy veljen el, de dulván...
[előzmény (395)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 08:11:17 (408)
Téli tippek:
Csináltam térmelegítőt egy nem használt polárpulcsi újjából. Fasza lett.
Aki télen teker, hordjon ilyet, vagy rendeset, mert így elejét veheti az izületi kopásnak. Eléggé tud fájni és maradandó is lehet, uh. vigyázni.

Kétréteg zoknit vettem fel, közé egy-egy zacskót, így kizártam a szelet. ez is jónak bizonyúlt. (spd)

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 08:05:19 (407)
NA erre válaszolok én. Én speciel nem a menőség meg a sportosság okán pattantam bringára, hanem mert TELE LETT A FASZOM A BKVVAL. Kiszámíthatatlan, lassú, koszos, SZTRÁJKOL, tahók az utastársak az ellenőrökről nem is beszélve, irreálisan drága, tarhálnak, hánynak, kötekednek rajta. JA és pár éve egy elég megrázó érbedés következtében van egy enyhe tömegiszonyom,ami egy megálló alatt képes kikészíteni, ha négyoldalról tapadnak hozzám emberek...

Ezt annak ellenére írom,hogy tudom: A BKV a világ egyik legjobban szervezett tömegközlekedési vállalata, nem ázom el rajta, tespedhetek az ülésben, OLVASHATOK utazás közben (ez volt a legjobb benne).

MOst ennyi jut az eszembe.
[előzmény (403)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-18 07:59:43 (406)
Ez így nem igaz. A köcsögsapka szélfogó, vékony (így befér a bukó alá is), nem nehéz és a sildje úgy van kitalálva, hogy ha esik,akkor ne menjen a szemedbe az eső.
[előzmény (397)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:18:40 (405)
Jah, hát igen, nekem kívülállóként alapból nem tűnt úgy, hogy lesz abból valami.
[előzmény (401)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:17:34 (404)
Na meg a biciklisfutárok között is van még fogtündér által is elismert arc:
http://www.flickr.com/photos/roxysreal/2439276279/in/set-72157604714361010/

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:15:42 (403)
Nekem csak egy bugyuta kérdésem van.

Mi a baj a tömegközlekedéssel?
[előzmény (395)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 15:09:26 (402)
No azert a "kocsogsapka" vedelmeben meg kell emlitenem, hogy kul csavok is hordhatnak am ilyet:

http://www.youtube.com/watch?v=0WOp9Yy35UQ&feature=related

A banda oszlopos tagjai, Jim Bob es Fruitbat nagy kerekparverseny-buzik. A zenejukben, klipjeikben tobb utalas is van erre. Pl. a Young Offender's Mum klipjeben a bortonoron gatyaszarcsipteto van, stb. A Surfin' USM c. szamuk pedig valamelyik nagyobb nemzetkozi verseny, asszem a Tour of Ireland teves kozvetitesenek volt a betedala.

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 14:45:04 (401)
nem magát a topicot értettem ez alatt, hanem azt, hogy volt valami, ami lehetett volna valami, de most már nem lesz semmi, mert nincs
[előzmény (399)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 14:43:39 (400)
Miért baj ha pár hasonló gondolkodású ember csinál egy baráti társaságot, elnevezi valahogy és hirdeti a gondolkodásmódját? Legyen itt is olyan, mint ott és akkor nem kell "csinálni", meg "szervezni". De elötte csinálni kell és szervezni.

Amszterdam helyett bármelyik nyugati nagyvárost írhattam volna.

Az utolsó két sor kicsit zavaros,de megpróbálok reagálni. Szerintem a többség (és Te is) így is BKV Punk Crew tag, csak nincs I love BKV póló mindenkin és páran nem vesznek bérletet, jegyet :-) A Critical Bus megszervezésével pedig nagy feladatot vennél le a rendőrség válláról!

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 14:42:44 (399)
"Nem a PBC topicba írtam, mert az már nincs. :-P"

Ez mi?! :-D http://punkportal.hu/forum/forum.php?id=punkportal&cat=14&topic=1462
[előzmény (395)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2008-11-17 14:10:22 (398)
"Ha Budapestból Amszterdam lesz és mindenki friss levegőt fog lélegezni (igen Te is!) akkor azt részben nekik lehet majd köszönni. Sokan közölük csinálják, szervezik ezt az egészet..."

Na ez az, hogy Amszterdam (es egesz Hollandia es egesz Belgium, legalabbis Flandria, amennyit lattam belole) olyan, mint nalunk a videki varosok: termeszetes mindenkinek, hogy biciklizik, nem tekinti menőnek, szubkulturanak, "valahova tartozasnak", hanem kozlekedesi eszkoznek - de ennel nem kevesebbnek, es nem tobbnek. Egy egyeni kozlekedesi eszkozon pedig nincs mit "csinalni", meg "szervezni". Eljutsz vele valahonnan valahova es kesz - mit kell ehhez szinteret, szubkulturat, valahova tartozast hozzacsapni?

Ha geci akarnek lenni, megkerdeznem, hogy nem-e alapitjuk meg a BKV Punk Crew-t, aminek a tagjai I love BKV polokat hordanak es berlettel utaznak nap mint nap iskolaba/munkaba/koncertre? :-)
Vagy megszervezem a Critical Bus-t, ahol a buszsavokat jogtalanul hasznalo paraszt autosok ellen tiltakozunk intenziv buszozassal. Ez is jo kozosseget kovacsolo cel.
[előzmény (395)]



Elejére << Előző < ... 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 ... > Következő >> Végére