Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Super size me!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Ez nagyon durva...

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:29:52 (26)
Ne imádkozz, inkább kezdj el gondolkodni.
Ha meg véleményed van, azt fejtsd ki.
[előzmény (22)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:29:14 (25)
Kösz az imát... Mellékesen ha 200 bérgyilkos lenne rajta, az is csak az ő igazát bizonyítaná...
[előzmény (22)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:29:11 (24)
Azt még nem :)
[előzmény (23)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:28:07 (23)
Ja erre emléxem. 100-ból egy ember tudta, hogy ez a víz. Ilyen példák voltak, hogy évente sok fulladásos halált okoz, meg ez az égéstermék elárasztja a világot. Azt hallottad mikor a burda szabásmintát eléjük rakták, hogy mutassák meg a térképen, hol vannak?
[előzmény (19)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:27:59 (22)
Skasami: Legsötétebb nép? Most felállok leveszem a polcról az íma könyvet és elmondok egy ímát a lelki üdvödért.
Eb: Szerintem ezt a filmet be kéne tiltani. Kiváncsi vagyok meddig fog élni az aki megcsinálta ezt a filmet. Mert ha én lennék a McDonalds igazgatósága már 200 bérgyilkos szaglászna utána.

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:26:50 (21)
Ha az én agyamról van szó, szerencsére már négy éve "átmosták": azóta nem eszem zsíros cukrot a drága mekidben.
[előzmény (17)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:26:23 (20)
Ezek szerint te nem vagy ellenálló, sőt fokozottan befolyásolható személy vagy, ezáltal te már befolyásolva vagy a média részéről... Amúgy már régebben elkezdődtek a meki ellenes dolgok a portálon, és az undergroundban úgy általában...
[előzmény (17)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:24:53 (19)
Tehát magyarul adott egy ország, aminek a kultúrája odáig nőtte ki magát, hogy ontja a túlsúlyosakat és a cukorbetegeket, meg az olyan tömegeket, akik szó nélkül aláírják azt a petíciót, hogy a hidrogén-dioxid (h2o) ártalmas, és szüntessék be a gyártását. Ez ellen valaki felszólal, és szerinted az a szánalmas? Pont ideje volt, hogy valaki a médiában is megfelelő súllyal kritizálja az egészségtelen táplálkozást, meg az elkényelmesedett, magukat becsapó embereket.
[előzmény (14)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:24:51 (18)
Ameikai életérzés 14 évesen 100 kiló körűl lenni... Amerikai életérzés a cukorbetegségtől látáskárosodást szenvedni...Amerikai életérzés a hülyeség...(mert a világ egyik legsőtétebb népe...)
[előzmény (14)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:23:36 (17)
Nem vagyok hajlandó ilyen filmet megnézni ugyanis félek hogy átmossa az agyamat ahogy a tiéteket.
[előzmény (15)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:21:46 (16)
Balfasz.
[előzmény (14)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:21:24 (15)
A saláták se túl egészségesek... Amúgy meg a film nem azt mondja, hogy sose egyél ott, sőt azt se mondja, hogy ne. A döntés a tied, ő csak megmutatja mit tesz e testével egy hónap meki kúra... És mivel elért néhány változást a film, ezért még pénzért is megéri, sőt el kell menni rá...
És nem csak a meki a célpont, de mivel ő a legnagyobb, ezért vele kellett csinálni. És a meki csak az egyik teszt rész. Egyáltalán, láttad a filmet ,mr CCrocker???

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:19:49 (14)
Szerintem a film a szánalmas. A McDonalds az amerikai kultúra söt az amerikai életérzés szerves része, ez ellen propagálni szánalmas. Szeencse hogy az amerikaiak nem hagyják becsapni magukat egykönyen.
[előzmény (13)]

© Ebválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:16:52 (13)
Akkor nem a film szánalmas, hanem az átlag amerikai, nem?
[előzmény (2)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 15:04:22 (12)
Szerintem is.
[előzmény (11)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 14:59:50 (11)
ennek az akciónak már vége nem?
[előzmény (9)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 14:49:27 (10)
Tegnap este azt néztük tüzijáték helyett...
[előzmény (9)]

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 14:42:29 (9)
állítolag a pesti mozikban ingyen meglehet nézni diákigazolvánnyal, csak nem tudom játszák e még??!

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 13:52:51 (8)
Azt nem is részleteztem mennyi chipset, ropit, patogatott kukoricát fogyaszt el maga a film alatt.
Nagyszüleimnél régen sokszor patogattunk kukoricát, mindig azt mondta nagyapám hogy ez a jó eledel a disznó is ettöl hizik.
[előzmény (7)]

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 13:49:16 (7)
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
[előzmény (2)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 13:46:51 (6)
Én akkor se látok semmi rosszat a McDonaldsban, szerintem heti egyszer-kétszer ott eszik valaki az még böven belefér meg vannak saláták is.
A film maga szánalmas üzleti próbálkozás a konkurencia pénzelhette valószinüleg az egészet a subway meg ezek az "alternativ" gyorsétterem-láncok igy akarják lejáratni a McDonaldsot. Olyan ez mint az izraeli zászlót égető férfi esete az is egy komcsi bérenc volt.
[előzmény (5)]

© vurgaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 13:39:55 (5)
ennek semmi köze ahhoz, hogy a film szánalmas-e vagy nem.
én a hatására, a geci sok mcdo látványára egyszerűen besokalltam.
szóval a látványtól, nem attól, hogy milyen egészségtelen, mert ezt már tudtam eddig is
[előzmény (2)]

© vurgaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 13:38:41 (4)
nézd meg moziban, ott van felirat

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 12:47:54 (3)
de valaki könyörgöm akinek van hozzá feliratja küldje el mert én angolul nem fogom megnézni

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 12:23:33 (2)
Szánalmas ez a film, egy amerikai elmegy a moziba megnézi aztán beül a McDonaldsba és megeszik három dupla sajtburgert, két nagy adag hamburgert hozzá megiszik egy liter kólát.
[előzmény (1)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-21 06:10:33 (1)
Miért olyan kövérek az amerikaiak? A Super Size Me című filmből gunyorosan, hamburgerrel a kézben kaphatjuk meg a magyarázatot - a produkció betekintést nyújt Amerika gyorséttermeinek legális, financiális és fizikai költségeibe.

Egy baljóslatú felmérés szerint az amerikai gyermekek és felnőttek 37 %-a kövér, minden három felnőtt közül kettő túlsúlyos vagy elhízott. Vajon az önkontroll hiányát vagy a gyorséttermi ételeket hibáztathatjuk ezért?

Morgan Spurlock rendező útra kelt, és 20 amerikai városban - beleértve Houstont, Amerika "legkövérebb városát" - készített interjút szakértőkkel. Kifaggatta a szövetségi közegészségügyi szolgálat vezetőjét, a gyermekélelmezésben dolgozó szakácsokat, a törvényhozókat és azokat a hatóságokat, amelyek részt vesznek a kutatásban, hogy véleményeket gyűjtsön a túlzott derékbőségről.

Utazása során Spurlock saját magával is kísérletezett, egy hónapon át csak a McDonald's által kínált ételeket ette, s három egyszerű szabályhoz tartotta magát:

1. Nincs válogatás: csak azt eheti, ami ki van rakva a pultra (beleértve a vizet is).
2. Semmi extra adag, hacsak nem ajánlják fel.
3. Nincs kifogás: legalább egyszer meg kellett ennie minden, a menüben szereplő fogást.




Elég kemény film, de a változáshoz talán ez a drasztikus, szinte sokkoló dokumentum film szükséges. NAgyon kemény, mikor a nagy menűt ebéd után kihánnya, mert nem képes rendesen feldolgozni. Meg kilyukad a mája...

Bemásolom még ezt ide, hisz ide vág...(ha már a másik topicba begépeltem...)

"Mcdonald's. Igen vagy nem?

Naná, hogy nem! Ez nem lehet kérdéses. Azoknak a lelkes aktivistáknak sem volt az, akik egy antiMcdonald's világnapot tűztek ki a naptárra(okt. 16). E nevezetes napon egy csapat vegetáriánus burgereket készített, valamint kézzel facsart gyümölcsleveket kínált egy Mcd's gyorsétkezdével szemben- természetesen ingyen- Newcastleben.

Lássuk csak, mi van eddig a mc dönci számláján azon kívűl, h. ránk eröszakolja az amcsi kultúrát, amit mi jól be is nyalunk, mint az édességet:
A Mcdonald's a világ első számú marhahúsfogyasztója, valamint másidik csirkefelhasználója. Ezeket az állatokat gyáriasított mega-farmokon nevelik. Ráadásúl a marhákat gabonával etetik, ami több problémát is felvet. Egyrészt, mivel a marha tízszer annyi gabonát és szóját igényel, mint az ember, a feletetett évi 145 millió tonna gabonából és szójából csak 21 millió tonna hús lesz- a gazdaságtalanság és a föld pusztitása kéz a kézben járnak. Az már "csak a hab a tortán", h. a hatalmas terület igény miatt rengeteg őslakos törzset kipateróltak saját hasznuk növelésének érdekében.
A mcd's a gyorséttermek 50%-át teszi ki. A háttérben pedig flyamatosan pörög a megalkuvósdi az adott ország mezőgazdaságával. Undorítóbbnál undorítóbb reklámkampányainak céljai gyakran a gyerekek, a legkönnyebben befolyásolható csoport. A Mcd's azonban nem csak őket, hanem nagyon sok tudatlan felnőtett is levesz a lábáról azzal, h. váltig bizonygatja , mennyire egészségesek az általa kínált ételek. Ha egy icipicit utánanézünk, máris fény derül arra,h. egyáltalán nem rózsás a helyzet ezen a téren sem. A zsírokban ,cukorban és konyhasóban gazdag, ugyanakkor rostokban, vitkaminokban és ásványi anyagokban szegény étrend nagy valószínüséggel vezet bélrákhoz és szívproblémákhoz. A meki kosztja ezen kívűl olyan kevés szárazanyagot tartalmaz, h. gyakorlatilag szinte nincs is mit rágni rajta. Még saját adataik szerint is ételeik 48% vizet tartalmaznak-az ilyesfajta abrak túlfogyasztásra bíztat, ami könnyen meg is valósúl, mert a magas só- és cukortartalom miatt az emberek könnyen rászoknak. De ami a legcukibb: ha a hús túl friss, nem lehet belőle húspogácsát csinálni, ha öreg, akkor viszont elveszti szinét...hacsak nem trükközünk egy kicsit! A furfangos emberkék jégkockákat dobálnak a darálóba, ettől a hús pirosabb árnyalatot kap. A mélyhűtőből elővett húsnak 10 perces ún. "tarthatási idöt" engedélyeznek, de töbnyire már hamarabb elkel. Feloldva ugyanis egy kis idő után megbüdösödik... Hmmm de finom!
Az étlapon természetesen híre sincs a vegetáriánus burgernek. Egy nemrég felbukkant reklámjukban a vegetáriánus életeszmével poénkodva igyekeznek eladni új dupla húsos terméküket. Szóval ezt nagyon nem nekünk ajánlják. Még szerencse!
talán ezek után nem is véletlen, h. az Állati Jogol Szervezete az egész világon nyíltan közli véleményét a kizsákmányoló oriással szemben. Az iméntiek voltak a fő okok melyek miatt demonstrációt szerveztek. Még a helyi egyetem környezetvédö közössége is részt vett az akcióban. Akik jelen voltak, megkapták a választ, az emberek miért választják a könnyebbik utat, miért nem töröödnek környezetükkel és önmagukkal. Tanácsokat kaphattak az egészséges és tápláló étkezésről, ami megvalósítható az állatok szenvedésének elkerülésével.
Az akciónak nagy sikere lett: több, mint 150 vegaburger elfogyott, és elérték, h. a helyi újságokban rendszeres tájékoztatást közölhessenek. De h. ne legyen olyan tökéletes a megmozdulás, dorgálást is kaptak a lelkes fiatalok, ami egyébbként két csatorna híradójában is látható volt. Mindenesetre a negatív reklám is reklám. Talán kis hazánkban sem ártana ilyen vagy más módon rávilágítaniaz igazságra, mielött belefuladunk a szemétebe. Amit te tehetsz: ne étkezz többet a Mcdonald's-nál, és mondd meg a barátaidnak is, h. pontosan miért. Nagyon is sokat nyom latban az egyéni cselekedet."




Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7