Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Érdektelen történetek érdekes tálalásban
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Érdektelen történetek érdekes tálalásban

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 > Következő >> Végére

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-15 11:51:43 (276)
Nem leszek többé friss fórumozó

© xTinaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-04-15 11:51:41 (275)
Nem leszek többé friss fórumozó

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-19 11:34:45 (274)
/www.haldorado.hu/articles.php?articleid=789

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-12 07:51:18 (273)
Nem, csupán tenmagad.
[előzmény (272)]

© SS - Hungariaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-03-08 17:37:51 (272)
itt semmi sem érdekes...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-26 20:32:25 (271)
Kabbe.

Marikaválasz erre - 2005-02-25 19:27:54 (270)
Micsoda baromság! Fogalmatlan ne mond hogy ezt el is olvassa vki?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-02-21 10:56:33 (269)
Varázslat történt

A Haldorádó horgászportál látogatói előtt még 2003-ban felfedtük a muzslyai homokosok titkát. Bíztunk ugyan sorsuk jobbra fordulásában, ám magunk sem gondoltuk, hogy egyik közülük, a tengerszem szépségű, legöregebb tó olyan gazdára talál, akiről még álmodni sem mertünk volna.


www.haldorado.hu/articles.php?articleid=773

Fogalmatlanválasz erre - 2005-01-14 10:42:00 (268)
Tessék művelődni!

Fogalmatlanválasz erre | e-mail - 2005-01-14 10:41:20 (267)
A kávé őshazája: Etiópia


A legenda szerint egy etióp juhász megfigyelte, hogy az állatok egész éjszaka ébren maradnak, ha napközben egy bokor vörös bogyóit eszegetik. Tapasztalatairól beszámolt a közelben lakó szerzeteseknek, akik a bogyóból keserű italt fôztek, és a hosszú imádságok alatt ezzel tartották magukat ébren. A történet egy másik változata, amely 1400 körül keletkezett, jemeni pásztorról és kecskékrôl szól. De arról is tudomásunk van, hogy 1000 körül Avicenna már gyógyszerként használta a kávét. Egy titokzatos, fekete, keserű, élénkítô hatású ital a sokkal régebbi arab mondákban is szerepel. Az sem kizárt, hogy a kávét eleinte nem itták, hanem ették. Az ugandaiak, ha hosszú útra keltek, állítólag szárított kávészemeket rágtak (úgy gondolták, hogy ettôl erôre kapnak), az abesszínok pedig egyszerűen azért rágták a kávét, mert szerették.

Ha a feketekávé eredete homályba vész is, a különbözô források abban megegyeznek, hogy a kávécserje egy etióp tartományból, Kaffából származik. Innen terjedt el Jemenbe, Perzsiába, Arábiába és Egyiptomba. Egy arab szerzô, Sehabeddin Ben, úgy tudja, hogy a kávéivás szokását az adeni mufti, Gemaleddin honosította meg a XV. század közepén Boldog Arábiában. Gemaleddin Perzsiában látta néhány honfitársát kávézni, és amikor hazatérve gyengélkedni kezdett, maga is kipróbálta az italt. Nemcsak meggyógyult, hanem megtapasztalta a kávé serkentô, áloműzô hatását is. Fogyasztani kezdte, és ajánlotta, hogy a dervisek kávéval élénkítsék magukat az imával töltött éjszakákon.

A kávé hamarosan egész Adenben elterjedt, sôt eljutott Mekkába, Medinába, Kairóba, Damaszkuszba, Konstantinápolyba is. De nemcsak az áhitatos mohamedánok fogyasztották. Az 1500-as évek derekán Konstantinápolyban divatba jöttek a kávéházak. A vallásos mohamedánoknak egyre kevésbé tetszett az új szokás, és a muftival betiltatták a kávét mondván, hogy a pörkölt kávé szénféleség, és Mohamed törvénye nem engedi a fôzet fogyasztását. A kávéházakat bezárták ugyan, de az emberek otthon továbbra is itták a kávét. Végül a hatóság nem törôdött a zárt ajtók mögött kávézókkal, a kávéházak lassan újra kinyitottak, az új mufti kijelentette, hogy a kávénak semmi köze a szénhez, így aztán nemsokára több kávéház üzemelt, mint valaha, és a nagyvezír adót szedett a tulajdonosoktól.

A XVI-XVII. században a Balkán és Észak-Afrika felé terjeszkedô török birodalom magával vitte a kávézás szokását. Velencében is hamarosan megjelent a kávé. Francesco Morosini, a Velencei Köztársaság követe, 1582-es konstantinápolyi jelentésében megemlíti, hogy Keleten számos olyan üzlet van, ahol az emberek naponta többször találkoznak egymással egy forró, sötét ital mellett. Az 1600-as évek elsô felében megnyílt az elsô velencei kávéház, és az olasz ízlésre átformált kávézók gyorsan szaporodtak az itáliai városokban. A fanatikus hívôk ezúttal VIII. Kelemen pápát próbálták rávenni arra, hogy tiltsa be "az ördögi italt". VIII. Kelemen – a legenda szerint – megkóstolta a kávét, és úgy vélte, kár lenne, ha csak a hitetlenek fogyasztanák.

Az elsô párizsi kávéházat 1672-ben nyitotta meg egy örmény kereskedô, de nem aratott sikert. Késôbb más örmény és perzsa vállalkozók is kísérleteztek – eredménytelenül. Valószínűleg nem ismerték a francia szokásokat. Nemsokára ugyanis franciák rendeztek be elegáns, tágas helyiségeket, ahol kávét, teát, csokoládét, egyéb üdítôket kínáltak, s ide már szívesen eljöttek az írók és a társasági emberek. Ötven év múlva több mint háromszáz kávézó volt Párizsban, ám Dubois bíboros a régenskorban (1715-23) betiltotta a kávéházi csevegéseket, és késôbb – 1789-ig – szigorú rendôri ellenôrzésnek vetették alá a kávéházakat.

Az elsô londoni kávéház néhány évvel megelôzte a párizsit. Az angol törvénykönyvek 1660-ban említik elôször a kávét; a kávéárusokra gallononként négy penny adót róttak ki. 1675-ben Károly király betiltotta a kávéházakat, amelyeket felforgató eszmék terjesztésével vádoltak, de a tilalmat néhány napon belül visszavonta.

Az európai piacokra többnyire Alexandria és Szmirna kikötôibôl érkezett a kávé. Az ital növekvô népszerűsége és a nagy kikötôi adók miatt azonban megpróbálták a kávét a gyarmatokon is meghonosítani. A hollandok az Indonéz-szigeteken, a franciák Martinique-on és az Antillákon, az angolok, spanyolok és portugálok Ázsia és Amerika trópusi vidékein létesítettek ültetvényeket. A két leggyakoribb faj, a Coffea arabica és a Coffea robusta, Afrikából került a világ különbözô tájaira.


Ui.: Sokkal ízletesebb az étel, ha tudjuk az eredetét , érezzük származásának helyét. (Ezt valami tv-főzőcskében mondták) .

válasz erre - 2005-01-12 12:40:36 (266)
http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=556

válasz erre - 2005-01-12 12:26:50 (265)
http://www.haldorado.hu/articles.php?articleid=471

Na így talán.

válasz erre - 2005-01-12 12:26:11 (264)
javascript://\/\\
Teljes mérethez klikkelj a képre!

Fogalmatlanválasz erre - 2004-12-31 18:30:33 (263)
Boldog újévet minden kedves olvasónak!

Fogalmatlanválasz erre - 2004-12-07 15:58:34 (262)
Ja és nem dogam, hanem dogma, és akit netán érdekel a kép, keresse meg a "gugli"-val!
Még egyszer elnézést!

Fogalmatlanválasz erre - 2004-12-07 15:56:56 (261)
Glamour , avagy (félre)vezető magazin szellemi fogyatékos asszonyoknak

A minap épp álltam a a zebra előtt, amikor egy rendkívül érdekes dolgon akadt meg a tekintetem. A melettem nem messze elhelyezkedő újságosbódé fala merészen és felemelkedetten hírdette a sajtó eme-a címben szereplő- radikális újításokat hozó magazint. Ahogy messziről megakadt a szemem-illetve mindkettő- az átlagosnál jobban öltözött, nem éppen matuzsálem korú , hölgyet, s mellette a virító pirosas szöveget gyanítottam, hogy egy újabb -feltételezhetően tiszavirág életű- Nők lapja-klón fogja kultúrára és családi problémák megoldására tanítani a gyengébbik nem általában középkorú-és közel sem olyan tetszetős külsejű - tagjait.
A meglepetés csak - ahogy mai társadalmunkban sokszor lenni szokott - az apróbetűs részből került ki, mikor a nőről tekintetem a környezete felé fordult.
Hogy asszongya: "Kéne egy új ruha. Valami piros . Is. "
Mondom magamban ej de fennt hordod a nyelved kislány. Ennyivel el is intéztem volna a dolgot, de az utolsó szó (Is.) rágós volt, így hát kiváncsiságom nem tudott nyugodni. Egye meg a fene , mostmár elolvassuk az egészet!
Hoppá mi van alulra írva: "Európa vezető stílusteremtő magazinja".
Ejha!
Így már világos az első dogam (Is).
Agypakolás nőknek mondogatom magamban, és nem hagy nyugodni a téma. Egy magazin, hogy fojtsuk el magunkban az egyéniség legapróbb szikráját, hogy váljon legfontosabb problémánkká a sztárok öltözködése, hogy válasszuk a gyereknevelés helyett a karriert, hogy fogjuk be a pofánkat , hogy illeszkedjünk bele az erkölcsi, szellemi, civilizációs és társadalmi romlásba. Hát lányok sok szerencsét. Vigasztalásul szóljon nektek egy cikk az újságból:
Britney-t 2003. április 19-én, New Yorkban kapták lencsevégre az új frizurájával! Az énekesnő úgy döntött nem akar többé szőke cicababa lenni és inkább visszatér eredeti hajszínéhez, a barnához! A színváltoztatás mellett Brit egész rövidre is levágatta a haját! Szerintem jól áll neki az új frizu! Hogy nektek tetszik-e, azt döntsétek el az alábbi 11 kép alapján! (Vicky)
Hiába a hír az hír!


Fogalmatlanválasz erre - 2004-12-06 07:44:04 (260)
Ezt írd be a '"köszönöm állapotom rendben" topikba. Viszlát!
[előzmény (259)]

© stigmaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-12-01 09:30:49 (259)
nem nevetek
[előzmény (255)]

Fogalmatlanválasz erre | e-mail - 2004-12-01 07:40:56 (258)
"Csiki-csuki" szisztéma.
[előzmény (257)]

© editválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-22 17:58:05 (257)
Ez akkor jó igazán, ha pl. Újpestre mész és a Lehel térnél csuk téged oda.
[előzmény (255)]

Fogalmatlanválasz erre | e-mail - 2004-11-22 17:17:03 (256)
"Cikis" vót mi?

Ancsiválasz erre - 2004-11-12 19:44:25 (255)
Tegnap úgy utaztam a metrón, h az ajtó kizárta a kabátom felét a metrón kívülre és egy megállón keresztül úgy utaztam, h az összes utes azon röhögött, h nem tok elmozdulni az ajtótól...a következő megállónál a metróra várakozó emberek is rajtam röhögtek...aztán mindenki más is, akivel megosztottam eme egybk nem túl izgalmas történetet..ez az én formám

Fogalmatlanválasz erre - 2004-11-08 10:51:44 (254)
Nah gyerekek visszatértem, hogy újabb érdektelen történetekkel vívjam ki a köz utálatát, illetve szánalmát. Phantom te zseni vagy a javából(kár, hogy ezt a történetet csak a fórumon 3-szor olvastam)!!
Roly ne káromkodj, én sem teszem, ha nem muszáj........
Skacok, ti nem értékelitek a művészetet, hogy ilyen szaroktól vagytok elájulva (netán a DANika adott nektek útmutatást, mi jó, és mi nem?):(((((((((((
Na mindegy kitartás itt vagyok, visszajöttem, most már nem lesz semmi baj !! Töröljük le a a csippává alakult régi könnycseppeket, és megújult frissességgel vágjunk is bele a közepibe!

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-05 15:48:51 (253)
bammeg ez kivételesen jó

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-05 15:08:18 (252)
Mese a derék szegény emberről

Valamikor régen élt egy derék szegény ember. Olyannyira derék volt, hogy híre az egész országban elterjedt. Még a király fülébe is eljutott.
Nosza, több se kellett, hívatta is nyomban a szegény embert, aki uralkodója hívására fel is kerekedett. Ez is bizonyította milyen derék volt. Messze lakott a királyi udvartól, így hát gyalogszerrel vágott neki a hosszú útnak.
Egyszer csak elérkezett egy nagy vízhez. Hősünk belévetette magát, és úszni kezdett. Akkoriban még éltek lóhalak arrafelé (A lóhoz semmi közük nem volt, de hát, mint tudjuk, a lótetű sincs másképp ugyanezzel ;) egy ilyen hatalmas állat azonnal be is kapta a derék szegény embert, és vadul úszni kezdett vele. Meg kell jegyeznünk ezen a ponton, hogy ezeknek az állatoknak nagy, üreges álluk volt.
Derék, szegény emberünk gyorsan belecsusszant az állüregbe, hogy a viziszörny ne tudja lenyelni. A lóhal megelégelte a derék , szegény ember hiábavaló cipelését, úgyhogy a partra úszott és kitátotta hatalmas száját.
A derék, szegény ember kiugrott és - lássatok csodát - éppen a király palotájánál találta magát. Sietett is a trónterembe uralkodójához, hogy elmesélje csodálatos utazását.
Azota is mondják az emberek, ha sietve érkeznek valahova:
- Lóhal állában siettem hozzád. :))))))

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-27 14:41:30 (251)
Hétköznapi kudarcaim

Ha az újságban vagy épp itt a portálon olvas az ember egy cikket valamely módszerről, olyan magától értetődőnek tűnik minden. A horgász fogja célszerűen összeválogatott felszerelését, elbaktat a tuti helyhez - mert ugye nem csak úgy vaktában horgászgat az ember - aztán szépen, tempósan fogdossa a halakat. Tök egyszerű, nem? Hát egy fenét!

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-27 14:40:53 (250)
"........."

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-27 14:39:48 (249)
Nehéz nap

Vannak napok, amikor nem szabadna kilépnem a lakásból. Ilyen napokon mindent leverek, mindenben elbotlom, minden kicsúszik a kezemből. Túlzás nélkül mondom: ön- és közveszélyes vagyok. A Természet és az ember alkotta tárgyak összefognak ellenem és én csak abban reménykedhetek, hogy nagyobb baj nélkül megúszom. Sajnos azonban nem tehetem meg, hogy otthon maradok, mert munkába menni kell, néhanap horgászni is. Meg aztán sokszor csak utólag derül ki, hogy egy "nehéz nap" van mögöttem. De legalább túléltem...

Pedig a dolog jól kezdődött. Azon ritka alkalmak egyike volt, amikor párom is beült velem a csónakba. Ez nagy reményekre jogosított, mert amikor velem van, szinte mindig fogok valami szebbet. Az előző nap kinéztem egy ígéretes helyet, ahol szép mozgásokat láttam én is és Karcsi barátom is. És hogy a helyválasztás nem volt rossz, mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az előző nap egy nyolckilóst adott az a nádcsücsök az ott horgászó srácnak. Munkára fel!

Közepesen erős, délies szél fogadott a parton, ami a kiválasztott hely szempontjából nem ígért sok jót. Azt jelentette, hogy folyamatos hullámzásra és erős oldalszélre számíthatok. Remek. Nem baj, Ági itt van velem, a mai nap csak jó lehet! Amikor megérkeztünk, elszomorító kép fogadott: a ritkás csücsök tele volt a szél által behordott uszadékkal. A nád és a gyékény megtépázva, némi "takarítás" nélkül lehetetlen a horgászat. Sebaj, takarítottam egyet a folyamatosan erősödő szélben. Aztán amikor kiderült, hogy karóim rövidek, azaz nem tudok megállni a már kipucolt hely előtt, nos ekkor jelentek meg az első ráncok a homlokomon.

De nem olyan fából faragtak, hogy minden apróság a kedvemet szegje. Egy közelben horgászó cimborát megkértem, cseréljünk karókat. Ahol most horgászik, oda az én rövidebb karóim is megteszik, ő pedig kölcsönadhatja nekem a karóit, melyek majd egy méterrel hosszabbak. Megtörtént. A szél, az áramlás és a sóderos fenék okán csak nehezen tudtam lebökni az első "műszert", de nem gond, így is tart. A második karó leszúrásakor azonban már elfogyott a cérnám. A horganyzott csövet a mester elvágta sikítóval, ahogy kell, de a sorjázásról már megfeledkezett. Úgyhogy a karó leszúrása közben a cső éles széle rendesen szétvágta a kezemet. Hogy az a jó édes... Több mint egy órája szarakodtam már, horgászni ugyan még nem sikerült, de legalább vérbe borítottam mindent.

Két cigi kellett ahhoz, hogy képes legyek elkezdeni a sok örömmel kecsegtető horgászatot. A szél néha már viharos erővel tombolt, de ekkorra sokat vesztettem a tisztánlátás képességéből. Bedobtam hát. Bárcsak ne tettem volna! A következő egy órában mindent előadtam, amit nem célszerű. A szél által a legváratlanabb pillanatokban megfektetett nádon legalább ötször elakadtam. Tíz dobásból hét rövidre, kettő hosszúra sikerült. A tizediknél a felkapókart felejtettem el átváltani...

Úgy a harmadik szereléket szakíthattam be, amikor egy hirtelen ötlettől vezérelve levágtam a kezemben lévő botot a deszkára és közöltem életem párjával: Menjünk innen! Azt éreztem, hogy még egy perc, még egy rosszul sikerült dobás és sírva fakadok. Vagy megölök valakit. Márpedig kizárólag a feleségem volt a közelben, aki semmiről nem tehetett. Akkor meg inkább hagyjuk, álljunk odébb!

Eleveztem hát egy másik helyre, mely szélárnyékban volt, s így esélyt nyújtott a kedvesemnek a túlélésre. Meg nekem is. Két órát – viszonylagos szélcsendben, nyugalomban - elücsörögtünk itt is, egy óra elteltével már kommunikálni is tudtunk. Az első órában ugyanis minden kérdésre csak hörgéssel vagy morgással tudtam válaszolni. Fogtam egy kiló-hetvenes pontyot is regenerálódásom időszakában, de arra is csak morogni tudtam. Mit mondjak, nehéz nap volt.


© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-27 14:36:37 (248)
Hétköznapi kudarcaim

Ha az újságban vagy épp itt a portálon olvas az ember egy cikket valamely módszerről, olyan magától értetődőnek tűnik minden. A horgász fogja célszerűen összeválogatott felszerelését, elbaktat a tuti helyhez - mert ugye nem csak úgy vaktában horgászgat az ember - aztán szépen, tempósan fogdossa a halakat. Tök egyszerű, nem? Hát egy fenét! Három rövid villanás az idei nyárból.

Meglepetés

Harmadik alkalommal ülök ennél a nádöbölnél, de sok-sok óra ücsörgésen és egy rontott kapáson túl semmit nem tudok felmutatni. Jogos a kérdés, hogy akkor mégis miért is ülök itt? A válasz egyszerű: semmivel sem rosszabb ez a hely, mint bármelyik másik. Halmozgást nem láttam sehol, de itt legalább szélárnyékban nézelődhetek. Ráérek, a halak nem zavarnak ebben.

Fogalmatlanválasz erre | e-mail - 2004-10-27 13:18:11 (247)
Ahaladás halálos, de legalábbis káros.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 > Következő >> Végére