Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> A Balcsi örökké a miénk!
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
leugrani Horviba, Riviéra ígymegúgy, a Balcsi már snassz - mondják a köcsög yuppiek, de mi nem feledünk el, Balaton, soha!!!!!

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-10 14:09:33 (97)
Srácok lassan neköszönt a tél, a nyárfa levelei már szinte mind leponyogtak , a hínár már kipusztult, a nádasban énekesmadarak danolásznák, és vadkacsák úsznak a strandok széleinél. Közel távol egy-egy ember csak mutatóba akad, a nyáron hangos lángossütöde helyén a csend hangjai furulyálnak, s a stégeket is már kiszedték, ott árválkodnak , mint néma hírmondói a balatoni nyárnak. Én mondom nektek ilyenkor éli fénykorát a magyar tenger , a mozdulatlan, tiszta víz simaságát néha-néha megtöri egy-egy vizityúk, vadkacsa. A hajóállomásnál, a révben a nagy - nagy üresség merengésre csábít. Merengésre múlton és jövőn, s a hétköznapi problémák elmerülnek a kékvíz mélyén. A megmagyarázhatatlan hirtelen tiszta lesz és világos , és eluralkodik ember és természet örök harmóniája, a lelki békék. Érzem , én hazatértem , és a révben révbe értem,. A vadkacsák , a nádas, a fácánok., a virágok, a fák , a szél susogása, a nyáron még gyermekhangtól zajos kisutca mind-mind legkedvesebb barátaim, kikben sosem csalódom. Ugyan holvan már az a német kislány akivel több kellemes estét eltöltöttem. Vagy az barna debrereceni, aki amolyan igazi magyar lányka volt, jajj de olyan szép mosolyt én mégv sosem láttam azóta sem. A balatoni "bennszülöttek, akik a kocsmában élő csirkével üzletelnek?Tudom ezek olyan emlékek, amelyek egy életre elkísérnek.
Ehelyett marad a nagyváros, nyaralók helyett betonkalitkák, ráérés helyett sietség , merengés helyett futás, barna kislány helyett számító nők, s tér helyett sikátorok. Adományok helyett elvárások. Szeretet,szerelem helyett számítás. Ó Balaton te mindig többet nyújtasz . Nem bosszankodtam, ha néha a horgászat csak egy-két kishalat adott, hiszen a tudatomban ott éltek még azok a napok, amikor vödörnyi volt a zsákmány . Hát ezt jelenti számomra a Balaton dióhéjban. Nem befolyásol mások véleménye, már nem,

[előzmény (92)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-04 09:17:05 (96)
"konzerv tengerpart" :)
[előzmény (94)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-04 09:11:09 (95)
Bárcsak nyár lenne már..................

apunkválasz erre | e-mail - 2004-11-03 22:16:00 (94)
Szerintem is, a Balaton ezerszer különb a csodálatos iható "víztükrével" (csakazértis), mint az emlegetett konzerv-tengerpartok. Itt minden vulkánnak történelme, bora van. És ráadásul a sajátunk is. Hát nagy becsben kell, hogy tartsuk. És nem csak a vize, hanem a környezete is rengeteget tisztult az elmúlt években. Úgyhogy vettem is egy jó nagy sátrat, és jövő nyárra más vágyam sincs, mint hogy letáborozzak a partján valahol és jó nagyokat kerékpározzak meg borozzak a környékén.
[előzmény (90)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-02 11:22:44 (93)
A Balaton nem víz meg iszapgödör . Az valami egészen más ( több annál) .
Nem tudod miről beszélek, ugye Danika?
[előzmény (92)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-01 15:31:30 (92)
en meg soha nem ittam viztukrot
[előzmény (90)]

© petiokosválasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-01 13:13:31 (91)
szerintem nem ciki a Balaton, 0 éves korom óta minden nyáron ott vagyok van hogy heteket is és nagyon szeretem

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-11-01 12:25:03 (90)
A Balatonon nemcsak nyáron jó lenni. Kár , hogy mi magyarok ( igen mi) úgíykezeljük ezt az egész témát , mintha közünk se lenne hozzá, mintha egy távoli ország számunkra teljesen érdektelen sárgödre lenne. Ergó a Horvátországgal való hasonlítgatás teljesen értelmetlen.
Nagyon elszomorító - típikusan magyar - hogy senki nem foglalkozik a témával , a BALATONnal behatóbban , csupán légből kapott hülyeségeket hangoztat, hogy koszos meg hogy kicsike a vize. Ébresztő! Ez nem ugyanolyan , mintha azt mondanánk, hogy elfogyott a tej, meg hogy koszos a WC? Ki a franctól várjátok a megoldást? A német hülyegyerekektől (azért nem mind hülye) akik vandálkodnak az éjszakában. Csak úgy magától tutti, hogy nem fog megoldódni.
Ciki a Balaton szerintetek srácok? Szerintem ti vagytok "ciki"-k, mégpedig eléggé rendesen. Az a csoda , hogy a Balaton az állandó vandálkodásaitok ellenére állíthatom, hogy még mindig él és virul. Avval , hogy életetek első bebaszásakor belehugyoztok a vízbe, nem nekem tesztek szívességet.
Avval, hogy a fűrdőskurvák két koktél között magukról a kemikáliákata vízbe áztátva panaszolják hogy felhős az ég......
Hogy átlássátok a témát elárulom: nem a pontyok túrásaitól habzik esténként a víz széle...........
Beszéltem németekkel, de horvátokkal is akik összetennék a két kezüket, és térdreborulva imátkoznának egy ilyen csodáért, mint a Balaton.
Németországban van egy Chiemse nevezetű tavacska ( tudjátok a régi kinőtt pulcsitokra is ez van rányomva) ami egész évben hideg és ráadásul, nem is túl nagy meg a pici is a vize. Csak úgy elmondom voltam ott: körbe van kerítve , vitorlásklub 50 méterenként kuka, és lenyírt fű, és semmi megjátszás . Az övék , és maximálisan vigyáznak is rá meg reklámozzák is. Itt egy szemetelős-pisilős akcióért rendőrök vinnének el öcsisajt!
Apropó láttatok már Balaton felíratú pulcsit, vagy tísörtöt?
Mer ha igen szóljatok, nem akarok hülyeségeket írogatni................
Persze a z egy hónapra redukálódott "szezon" -ban valami oknál fogva (biztos kevés volt a benzin) öreg alkoholista friccek bőségesen megelégszenek azzal , 10000 jó magyar Forintért ki van nyalva fényesre a picsájuk, és Juliska-ruhába táncolnak nekik a szép magyar lányok, és fitymálásukra kicserélik az ungarische Gulaschsuppét echte magyar balatoni (=értsd:halastavi) Zanderre(süllő) . Szomórú szívvel, savanyú képpel mennek haza a25 emeleters panelházba jó német konzervet zabálni és régi ndk-ás tv-zt nézni, meg Zeitungot olvasni. Meg lehet őket érteni..............
Különben meg a magyar fiatalok 5 klasszissal jobb kocsikkal és ruházattal sovárognak azért a pár Forintért amit "nyugati" német turisták adnak. A nyugati egyébként a következő miatt került idézőjelbe: nézzétek a neveket : orosz, ukrán, román "németek". A német német meg Ciprusra jár meg a Maldív-szigetekre.
Ezzel nem is lenne baj , ha ismernék az ősi elvet miszerint, ha kapni akarsz vmit, azért elsősorban tenni is kell vmit. Tennivaló pedig bőséggel akad, úgyhogy tessék már abbahagyni a vállvonogatást letörölni a könnyeket és együtt danolászva a régi sorokat egymást átölelve nézzük a -még mindig iható- kék víztükröt, hogy assongy:
Ó MELY SOK HAL TEREM A NAGY BALATON-BA-HA-RA-HA-HA!

© Punk Gusztiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-09-28 00:31:29 (89)
Noha már frankón hallani a "fák lehulló Levelének lágy neszét", azért a szívünkben még ott dobog az átbulizott balatoni nyár, és ott fog továbbra is, egészen jövő májusig, hisz amikor a kabátunk gallérját felhajtjuk az szélben,újra és újra be-bevillanhat a siófoki dizsi második emeletén a szeletelő tömeg, és ez, igen, Ez az ami segít, kibírni a hosszú hónapokat a szürke ég alatt.

Emlékezzünk



apunkválasz erre | e-mail - 2004-08-26 19:40:55 (88)
A kövér bácsi a fonyódi mólón a bicajokkal, a Badacsony és a Gulács (meg persze a tó) előtt: apunk.
[előzmény (59)]

apunkválasz erre | e-mail - 2004-08-26 19:20:19 (87)
"a fosos vízbe (vizes fosba)" ez konkrétan mit jelent?

© Punk Gusztiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-10 13:39:04 (86)
ott a pont!
[előzmény (83)]

© 664válasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-10 02:13:50 (85)
én nemrég egy volt osztálytársam partyjára mentem berénybe és elég vicces volt este 11kor egyszálfaszba kis híján megfulladni abba a fosos vízbe (vizes fosba) de amugy persze a balaton alap főleg azzal a rettenetesen sok buta fritczzel tudjátok ilyen hátul vállig érő haja van meg bajsza és mindig be van baszva és ordibál

© Matuszválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-09 23:41:56 (84)
A víz tényleg nem retkes, legalábbis ahol én voltam ott tiszta volt. Hát az árak nem igazán voltak átlag alatt...

apunkválasz erre | e-mail - 2004-08-09 23:38:18 (83)
"tény hogy szerintem sokan elpártoltak tőle, elégg retkes a víz, ahol van benne, és oltári árakat kérnek mindenhol a környékén mindenér"

Nagy hiba, hogy a magyarok a sokkal szarabb és drágább mediterrán tengerpartokat választják.
A víz tiszta és édes.
Az árak kifejezetten az országos átlag alatt vannak. A minap Alsóörsön egy fasza sztéket ettem mindenestül 1200-ért, ezt máshol 1500 alatt nemigen úsznám meg. Ja és ajándék aperitif is járt....
[előzmény (59)]

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 14:03:54 (82)
jo majd igyexem
[előzmény (80)]

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-05 14:02:51 (81)
ö igen szoval nem füredre gondoltam hanem fűzfőre
[előzmény (79)]

© slodoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-02 17:02:19 (80)
Tényleg? Akkor menj a francba, te sátán!
[előzmény (73)]

© meaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-08-02 13:48:45 (79)
ha nem rég voltál alsóbélatelepen akkor alighanem sokkal inkább egy fesztivál vonzott (efot) mint a balaton. szégyelheted magad hogy leszólod ezekután azt a helyet ahova zenét hallgatni mentél, s nem igazán a víz miatt. A koncertek közben kétlen hogy a balaton érdekelt jobban. Ja és senki nem veszi észre hogy te nem tudod hogy füred az északi parton van megnézném ahogy átugrasz arra "a kis szar helyre" ami mondjuk nem is olyan kicsi meg nem is csak a balatonról híres hanem a gyógyvizéről is meg messze is van alsóbélateleptől.
[előzmény (70)]

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 17:17:31 (78)
pedig szegény wcpapir is érző lény ám, ha most erre megint megkérdezed én mivel törtlöm ismételten nincs seggem:)

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 17:01:03 (77)
ja hát általában wc papirral

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 17:00:50 (76)
:-DD
[előzmény (75)]

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 16:59:18 (75)
ja, bocs, akkor szted mivel törlik az emberek a seggüket?

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 16:53:50 (74)
szerinted? nincsenek hülye kérdések csak hülye emberek, mikor láttad h a wcpapirnak segge van? :D

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 16:52:59 (73)
az a punk gusztis vers nagyon gyenge :)

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 16:52:48 (72)
Te mivel törlöd a segged?

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 16:52:14 (71)
pedig a bebebaszas a strandon es a menekules a parti villa tulajdonosatol tipikusan balatonos élmények kaloz

© wcpapirválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-30 16:50:55 (70)
jo az a balaton nemrég voltam alsóbélatelepen ami egy nagyon kis fos hely nincs ott smeii közel van hozzá fonyod meg füred, de azok is kis szar helyek de vizsonylag tövid idő alatt le lehet vonatozni boglárra meg lellére és az már nem olyan rossz:)

© Rolyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-23 23:04:44 (69)
és le szoktál menni boglárra a ifi clubba
[előzmény (66)]

© Siegelválasz erre | adatok | e-mail - 2004-07-22 11:25:05 (68)
gyertek a balatonba mer nagyon meleg van
a kosszal meg a belefulladással ne törödjetek :)



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 > Következő >> Végére