Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Tolsztoj
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Lev Nyikolajevics Tolsztoj

© Traktormaffiaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-06 00:02:32 (12)
"bünbánó nemes". Ha jobban belegondoltok, ennek az embernek -attol függetlenül, hogy egy zseniális író volt- nagyon komoly személyiségproblémái lehettek. Ugy értem, rémes lehet úgy élni, hogy gyűlölöd az életedet, mert hihetetlen kifinomult társadalmi érzékenységgel áldott (v. vert) meg a sors, és tisztában vagy az élet igazságtalanságával. Gyűlölöd, hogy neked jutott a sok "ízletes kaja", a hatalmas birtok, és azt sem tudod elviselni, hogy rengeteg ember élete van a kezedben. Próbálsz változtatni, de csak rosszabb lesz, közben a megmérgezed a környezetedben élők életét...nem lehet egyszerű...

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-05 20:14:17 (11)
Alapvetően nem igazán értette sem önmagát sem a nőket. Őket okolta minden rossz dologért, bűnösségét, boldogtalanságért.. Egyszer elment a szegényekhez kaját osztani , meg meghallgatni őket és mikor otthon tálalták neki az inasok az izletes kajákat dühösen üvöltözni kezdett. Azt akarta hogy éljenek szegényen, a felesége pedig hát nem értett vele egyet. Ráadásul akkor volt beteg egyik gyerekük is, Tolsztoj barátunk visztont mégis elhagyta őket. Aztán mikor hazatért az az ölete támadt hogy éljenek ugy mint a testvérek (külön szoba meg minden). Kb minden nap veszekedtek, a feledége és gyermekei majnem öngyilkosak lettek, de minenesetre idegbetegek ettől.

© Traktormaffiaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-05 10:03:05 (10)
Hejj, miaz, hogy minden orosz antiszemita???
Nem, csak kicsit maradi elképzelései voltak a nők szerepéről a társadalomban...
Tipikus "akkor jo a nő, ha kis tenyerestalpas osszonka, ül otthon, neveli a kölyköket, rendben tartja a családi fészket".
Ennek persze nagyon emelkedett szinezete van...
[előzmény (9)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-05 02:45:16 (9)
Ő is antiszemita volt, mint a többi orosz?
[előzmény (8)]

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-04 20:06:40 (8)
Nos igen, a nőkről alkotott véleménye tényleg hagy kivánni valókat, de ez hozzátartozik a korhoz, és ő még nagyon is szolid a többi oroszhoz képest (pl. Dosztojevszkij). Más műveiben egyébként nagyon szépen tud irni nőkről is ( a maga férfi módján persze)

ui : az első mondatod tényleg kissé erős, de igaz is.


© Traktormaffiaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-04 11:25:37 (7)
Egy nagyon kedves barátnőm szerint az ember azért él, hogy Anna Karenyinát olvasson, és azért szenved a sok fasztól, hogy Anna Karenyinát megértse. Ez kicsit erős tudom, de az tény, hogy hihetetlen jó regény. Nemrég kezdtem csak, még az első kötetet se fejeztem be, de nagyon nagyon jó. Alapjáraton nem vagyok kibékülve Tolsztoj gondolataival (főleg ami a nőket illeti) leginkább egy himsoviniszta papának tarom, de ennek ellenére elképesztő érzékenységgel tud írni a női lélekről...ehhez több kell puszta írói tehetségnél! Szóval ajánlom nagyon (inkább csajoknak persze).

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-06-01 10:48:40 (6)
Hülye vagy.
[előzmény (5)]

© Nietzscheválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-30 21:18:29 (5)
Álszent fasz volt. Verte a szolgáját és szeretetet reklámozott.
[előzmény (4)]

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-30 19:47:16 (4)
Nemtomn, nekem eddig minden tetszett amit olvastam tőle. Najó az Ivan Iljics annyira nem csodálatos mint a többi. De különben én Tolsztojnak az életét is szeretem, mármint azt ahogy élt, meg ahogy gondolkozott dolgokról.
[előzmény (2)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-28 23:07:04 (3)
idén sok fiú született...

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-28 21:51:48 (2)
Hmmm. Háááát, például az Újkor vége igen érdekes olvasmány...
keresztény-anarchistáknak alap.

Egyébként én csak a kisebb irásait szeretem (Kreuzer szonáta, stb.)

© anarchist77válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-28 21:34:36 (1)
A kedvenc íróm, tisztelem , becsülöm. Ha vkinek van rola vagy a müveiröl véleménye irjon !.