Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Kompromitáló dolgok...
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
...és hasonlók cégekről, politikusokról, stb.

Elejére << Előző < 1 | 2

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-24 13:44:43 (17)
pizzából az a legjobb amit anyukám csinál abban az érdekes sütőben. itt-ott néha megég, de azér király.
[előzmény (16)]

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-24 13:43:35 (16)
faszé kell pizzáról írni? nagyon megéheztem, pizzából amúgy a don pepe a legjobb

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-24 13:35:49 (15)
Nah. Amikor kicsi voltam engem is elvarazsolt ez a McDonald's cucc, de aztan rajottem, hogy a kajajuk draga es/vagy szar. A sima hamburger ehetetlen, a jobbak meg eleg sokba kerulnek.
Bevallom oszinten az allatok engem nem erdekelnek, az a lenyeg, hogy hus legyen beloluk, mindegy mekkora helyen elnek, mivel szorakozhatnak. (Persze a tobbi azert gaz.)
A Pizza Hut meg ugyanaz a kategoria, bar ettem mar parszor az olaszkolbaszos "pizza"jukbol, nem rossz. Az nem pizza, aminek a tesztaja vastag, hogy azzal lakjal jol. Az igazi pizza tesztaja jo vekony. (Najo nem kell kemenceben sutni.)

© Candyválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-24 13:26:40 (14)
Erdekes lett, szerintem kicsit eltert a dolog a celkituzestol, mivel ugy tunik most mindenki a Mcd fektelen ajnarozasaba kezdett...amugy miota fizetos lett a wc, azota semmi ertelme nincs az egesznek, addig mig nem volt, addig legalabb mo. legnagyobb nyilvanoswc halozata volt, most meg...

© Trillianválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-24 12:03:08 (13)
ez tokjo topic

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-24 10:22:50 (12)
Mivel bemásoltam a dolgot, ezért nem teljesen napra kész. A végén láthatod a forrást. Gondolom ,tudod mi az...
[előzmény (11)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 16:18:34 (11)
jaj, bevalom bunkó votlam és nem olvastam végig a szöveget. ÖÖÖ a mekiben van sajtos burger, saláta. jah és az egészség nagyon fontos ám. ezt még azok a fórumózók is tudják akik tudatlanságig isszák magukat minden bulin, vagy csak dohányoznak.
[előzmény (1)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 16:14:45 (10)
és azt tudtátok, hogy a mcdonalds táplálta az egész gestapót is? nagyon durva, én tegnap hallotam. majd megkeresem a szöveget azt bevágom. vannak abban is százalékok meg ilyenek. bár lehet inkább szétküldöm a világba hátha bezárják az összes helyet. az persze azért is jó lesz mert akkor a föltöttünk lakó alkesz nő elveszti az álását, és nem kell majd hajnalba arra ébrednem, hogy megint összesett és a wc-n okádik.
[előzmény (1)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:49:59 (9)
a legjobb mégis a pizza. kíváncsi vagyok hogy pl a Pizza Hut micsinál a pizzáival. az a lényeg hogy finom :)

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:47:30 (8)
a sék az télleg nagyon finom, mondjuk maradok egy jó kis doboz kukorica, krumpli, borsósaláta majonézes , céklás öntettel hagymával , gombával és feta sajttal
[előzmény (5)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:46:57 (7)
Amúgy ez a topic nem xcsak a mekiről fog szólni- terveim szerint-, hanem úgy mindenről, tehát ti is hozhatnátok ilyen anyagokat...

© Whaveválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:46:26 (6)
a mekdonac bekaphatja, azt irja roluk mindenki, hogy hizlalnak a kajaik, hat en hiaba zabaltam egy ideig hizasi cellal, egy kilot sem szedtem fel :)
[előzmény (1)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:45:19 (5)
én szeretem a sültkrumplit meg az epres séket. az is baj?

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:44:55 (4)
ezeket eddig is tudtam, de néha megkívánom, eszek egyet éhes maradok és utána 1-2 évig nem is megyek a közelükbe, csak hugyozni
[előzmény (3)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:03:56 (3)
A te dolgod... Én most csak bemásoltam ide egy tájékoztatást. Ezek után mindenki csinálja azt, amit jónak lát...
[előzmény (2)]

© SkinheadBválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 15:02:51 (2)
én két évente egyszer be szoktam nyomni egy sajtburgert bevallom:(
[előzmény (1)]

© skasamiválasz erre | adatok | e-mail - 2004-05-23 08:38:33 (1)
"Mcdonald's. Igen vagy nem?

Naná, hogy nem! Ez nem lehet kérdéses. Azoknak a lelkes aktivistáknak sem volt az, akik egy antiMcdonald's világnapot tűztek ki a naptárra(okt. 16). E nevezetes napon egy csapat vegetáriánus burgereket készített, valamint kézzel facsart gyümölcsleveket kínált egy Mcd's gyorsétkezdével szemben- természetesen ingyen- Newcastleben.

Lássuk csak, mi van eddig a mc dönci számláján azon kívűl, h. ránk eröszakolja az amcsi kultúrát, amit mi jól be is nyalunk, mint az édességet:
A Mcdonald's a világ első számú marhahúsfogyasztója, valamint másidik csirkefelhasználója. Ezeket az állatokat gyáriasított mega-farmokon nevelik. Ráadásúl a marhákat gabonával etetik, ami több problémát is felvet. Egyrészt, mivel a marha tízszer annyi gabonát és szóját igényel, mint az ember, a feletetett évi 145 millió tonna gabonából és szójából csak 21 millió tonna hús lesz- a gazdaságtalanság és a föld pusztitása kéz a kézben járnak. Az már "csak a hab a tortán", h. a hatalmas terület igény miatt rengeteg őslakos törzset kipateróltak saját hasznuk növelésének érdekében.
A mcd's a gyorséttermek 50%-át teszi ki. A háttérben pedig flyamatosan pörög a megalkuvósdi az adott ország mezőgazdaságával. Undorítóbbnál undorítóbb reklámkampányainak céljai gyakran a gyerekek, a legkönnyebben befolyásolható csoport. A Mcd's azonban nem csak őket, hanem nagyon sok tudatlan felnőtett is levesz a lábáról azzal, h. váltig bizonygatja , mennyire egészségesek az általa kínált ételek. Ha egy icipicit utánanézünk, máris fény derül arra,h. egyáltalán nem rózsás a helyzet ezen a téren sem. A zsírokban ,cukorban és konyhasóban gazdag, ugyanakkor rostokban, vitkaminokban és ásványi anyagokban szegény étrend nagy valószínüséggel vezet bélrákhoz és szívproblémákhoz. A meki kosztja ezen kívűl olyan kevés szárazanyagot tartalmaz, h. gyakorlatilag szinte nincs is mit rágni rajta. Még saját adataik szerint is ételeik 48% vizet tartalmaznak-az ilyesfajta abrak túlfogyasztásra bíztat, ami könnyen meg is valósúl, mert a magas só- és cukortartalom miatt az emberek könnyen rászoknak. De ami a legcukibb: ha a hús túl friss, nem lehet belőle húspogácsát csinálni, ha öreg, akkor viszont elveszti szinét...hacsak nem trükközünk egy kicsit! A furfangos emberkék jégkockákat dobálnak a darálóba, ettől a hús pirosabb árnyalatot kap. A mélyhűtőből elővett húsnak 10 perces ún. "tarthatási idöt" engedélyeznek, de töbnyire már hamarabb elkel. Feloldva ugyanis egy kis idő után megbüdösödik... Hmmm de finom!
Az étlapon természetesen híre sincs a vegetáriánus burgernek. Egy nemrég felbukkant reklámjukban a vegetáriánus életeszmével poénkodva igyekeznek eladni új dupla húsos terméküket. Szóval ezt nagyon nem nekünk ajánlják. Még szerencse!
talán ezek után nem is véletlen, h. az Állati Jogol Szervezete az egész világon nyíltan közli véleményét a kizsákmányoló oriással szemben. Az iméntiek voltak a fő okok melyek miatt demonstrációt szerveztek. Még a helyi egyetem környezetvédö közössége is részt vett az akcióban. Akik jelen voltak, megkapták a választ, az emberek miért választják a könnyebbik utat, miért nem töröödnek környezetükkel és önmagukkal. Tanácsokat kaphattak az egészséges és tápláló étkezésről, ami megvalósítható az állatok szenvedésének elkerülésével.
Az akciónak nagy sikere lett: több, mint 150 vegaburger elfogyott, és elérték, h. a helyi újságokban rendszeres tájékoztatást közölhessenek. De h. ne legyen olyan tökéletes a megmozdulás, dorgálást is kaptak a lelkes fiatalok, ami egyébbként két csatorna híradójában is látható volt. Mindenesetre a negatív reklám is reklám. Talán kis hazánkban sem ártana ilyen vagy más módon rávilágítaniaz igazságra, mielött belefuladunk a szemétebe. Amit te tehetsz: ne étkezz többet a Mcdonald's-nál, és mondd meg a barátaidnak is, h. pontosan miért. Nagyon is sokat nyom latban az egyéni cselekedet."

Az ö betükért bocsi, de szar a klaviatúrám.

Forrás:Warning again 8. szám



Elejére << Előző < 1 | 2