Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Taurine
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Egy neo-thrashcore zenekar...

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 17:16:40 (7321)
Ez a vakolatos cucc nekem annyira nem jön be.
Nem passzol hozzánk szerintem.
Inkább valami olyat tudnék elképzelni, ahogy egy ember atommá evolválódik, vagy egy atom körül rohangálnak emberek, de mindenesetre bolygókhoz meg atomokhoz legyen köze :3

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 17:05:49 (7320)
Blabla bla bla? lab la babab lab blab?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 17:05:15 (7319)
Vasárnap lesz amúgy próba? Mert ha igen, akkor szerintem ki kéne próbálni, hogy a V-Twin milyen vonalból ládaszimcsivel, mert ugye jelenleg az az opciónk felvételre és ha nem jó valamiért, akkor ki kéne találni valami alternatívát.



© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 16:26:28 (7318)
Valaki képes lesz a jövő héten elugrani a páramentesítőért, vagy ne is álmodjak róla?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 14:15:40 (7317)
Igaz, a gyakorlat azt mutatja hogy szoros határidők kitűzése nélkül is szorgoskodunk és tempósan haladunk.
Hát...akkor visszasüppedek a lápba.


© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:53:33 (7316)
Na, indulok matekra. Addig beszéljétek meg itt a jogdíjak valamint a számok levédetésének kérdését is. :P

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:52:08 (7315)
Plusz a kisebb híreket csak a facebookon posztolnánk. Pl. kész vannak a szuper csigás polók, koncertek itt-ott-amott, leleplező képek Titiről, aki ülve pisál, stb.

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:50:06 (7314)
Eddig eleve háromról volt szó. 1. első két szám 2. második két szám 3. klip. Szerintem elég 2-3 hónapra előre tervezni. Aztán adódik a többi hír: koncertek, az egyik szólógitáros kirúgása, világ körüli turné a DEP-el, lemezszerződés, az évtized metál zenekara-díj, stb.
[előzmény (7312)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:41:17 (7313)
Ahhoz több, mint egy percet kellett volna adnod, tündérbogár .
[előzmény (7311)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:40:09 (7312)
Miért, összesen csak 2 posztot akarunk? Annak nem látom túl sok értelmét, hogy két posztnak ilyen grandiózus felvezetést tervezzünk.
[előzmény (7309)]

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:37:23 (7311)
Várom Totya poénját azzal kapcsolatban, hogy még csak 2012 van.

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:36:04 (7310)
Ja, nekem is új. Ezért kérdeztem 7301-ben, hogy mi az elképzelés.

© kexmanválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:28:34 (7309)
Nyugi Totyus, mondom, én alapvetően benne vagyok a dologban :)
Nem azt mondtam, hogy "ez az ütemterv nem lesz jó", hanem hogy "nem tudom", mert sok dologtól függ. Ezt az "annyiféle tényezőt" pedig inkább próbán beszéljük meg személyesen, és ne itt a fórumon, mert az káosz lesz. (Ha mégis itt akarjátok, akkor felőlem...). Csupán annyi a kérésem, hogy ne vakrepülést csináljunk a felvételekbe. Ha a fontosabb dolgokat átdumáltuk, akkor be tudjuk osztani az időt, és akkor át is látjuk, hogy mi lesz, és mikor mit kell pontosan csinálni, mikorra tudunk végezni. És akkor megvan az ütemterv.

Amúgy most akkor mindegyik számot fel akarjuk venni és kiposztolni, vagy mi a végső cél? :) Csak mert nekem ez új :)
[előzmény (7306)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:25:23 (7308)
Mit akarsz mikrofonozni? Csak az éneket vesszük mikrofonnal.
És igen, én is a rendszerességről beszélek. Az adagolás megköveteli a rendszerességet.
[előzmény (7307)]

© m3st3rválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 13:03:16 (7307)
Nekem tetszik ez a menetrend dolog.
A felvétel rész ha nem is egy, de két hétvége alatt biztosan teljesíthető, habár ha pénteken kimegyünk, aznap este mondjuk minden praktikát megállapítunk, hogy mit hogy kellene mikrofonozni, stb. akkor látom esélyét, hogy két nap alatt a nyers felvételek megvannak.
A keverés dologba viszont én nem szeretnék belepofázni, azt csinálja Titi ahogy ideje van rá és ez részemről így tök oké.
Persze ha kész lesz most a babos meg a folyékony utána mindenképp előnyös lenne ha havonta/max2havonta kész lenne egy új szám és ebből mondjuk rendszerességet is lehetne csinálni.
[előzmény (7306)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 12:39:15 (7306)
Az "annyiféle tényezőt kell figyelembe venni hogy csuhajj" duma a munkahelyemen akkor szokott előjönni, mikor valaki kurvára húzni akarja az időt, vagy nem akar megcsinálni valamit :D
A többség döntött az adagolós "stratégia" mellett. Ennek nyilván követelményei is vannak, méghozzá az, hogy egy bizonyos tempóban adagoljuk a dolgokat, ami mondjuk nem félévenkénti 1 poszt, mert akkor az érdeklődés baromira el fog tűnni.
Ha ezt az elnagyolt ütemtervet sem tudjuk tartani és maradni akartok az adagolás mellett, akkor bizony valakinek ki kell adni a munkát pénzért.
Ez van.

© kexmanválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 11:58:23 (7305)
Ha egy banda egy albumot felvesz, az általában nem azt jelenti, hogy az egyik srác a bandából a maradék szabadidejében megpróbálja egymaga összerakni az albumot. Ha csak ezzel foglalkoznék minden nap egész nap, bizonyára hamarabb meglenne, de nem tudok.

A menetrendről pedig: nem tudom. Ezt szerintem személyesen kéne átdumálni pl. egy próbán. Sok tényezőt kell még figyelembe venni, amiről elkezdhetünk itt írogatni, de abból csak káosz lesz. Egy próbán ha összegyűlünk személyesen, akkor normálisan megbeszéljük 15 perc alatt. Félreértés ne essék: alapvetően benne vagyok az egész hétvégés cuccban, csak akkor tényleg úgy kell odamennünk, hogy ne kelljen mással baszakodni, csak a felvételre koncentrálni. Tehát a dob meg van írva, a gitárt kitapasztaltuk, hogy hogyan érdemes felvenni, megvannak a kívánt hangzások, stb. tehát van még előkészületi idő a hétvégén kívül.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 11:29:32 (7304)
Kitaláltam egy menetrend izét, tartható?

Június végéig 1 szám kiposztolása.
Július végéig 1 szám kiposztolása.

Június 22-24 ottalvós tree felvétel, ami alatt megoldjuk a húros hangszerek és ének nyers felvételét.
Augusztus végéig a tree kiposztolása.

Július 20-22 ottalvós paul trap felvétel, ami alatt megoldjuk a húros hangszerek és ének nyers felvételét.
Szeptember végéig a paul trap kiposztolása.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 11:18:43 (7303)
Szóval egy számot korrekt állapotba hozni minimum egy hónap? Nekem ez sajnos faszságnak tűnik :(
Ha így nézzük, egy album felvétele kb egy év és általában más zenekarok ennyi idő alatt ÍRNAK meg számokat és veszik fel EGYBEN.
Szerintem ez az irreális.
Nézem a méjlt.

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-28 01:04:36 (7302)
Én még egy olyat nagyon megnéznék, ami a cover7 zavaros vonalait kombinálja a cover4-gyel. Ahogy elképzelem, nekem az lenne az űberfasza.
[előzmény (7287)]

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 23:56:38 (7301)
Amúgy a "hír-darabolás" úgy tetszett meg, hogy nézegettem a heavymetal.hu-t, és magamon tapasztaltam, hogy minél többször olvasok hírt egy zenekarról, annál jobban megmarad.
Ha elkezdjük a promóciót, akkor simán írok nekik, hogy adják ki. Szerintem nincs semmi akadálya. Pl. az elsőnek egy "Anderson Pose - bemutatkozás" című kis hír lehetne, amiben felhívjuk a figyelmet a facebookos oldalunkra és a rajta található két demó számra, meg leírjuk, hogy hamarosan új felvételek kerülnek fel. Aztán jöhet a második adag: "Anderson Pose - új nóták" Hírt adunk az új két szám felkerüléséről, a készülő klipről, meg ajánljuk a fb oldalt, ahol már fent vannak a legfrissebb koncertdátumok. Majd a harmadik szenzáció "Anderson Pose - kész a klip" Melyik számra, G.B., esetleges új fejlemények, stb. Minden alkalommal nő az esély, hogy új emberek kattintanak a fb profilunkra.
Ez a szép kis folyamat áll szemben az egyetlen egy bemutatkozós hírrel, ami után egy darabig nem lesz miről nyilatkoznunk.


Totya, azt kihagytad, hogy nem kis munka a dobot sem megcsinálni. Szerintem az eleve van vagy két hét.
Amúgy tervezzük felvenni az összes számunkat? Mi az elképzelés?

© kexmanválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 23:38:01 (7300)
Na csináltam egy kibaszott google docs-t a nyomorék cover szavazásra :D. nézzetek emájl.

A fekete zaj nekem is oké. (azért legyen előbb facebook még mielőtt nagyon szervezkedés lenne ezügyben).

Facebook túltárgyalva: mehet fel a két nóta, képek, meg minden.

Koncert: nincsenek még zenészismerősök? (csak mert úgy rémlik, többeteknek van.) Vagy azokat még nem akarjuk bevetni?

Felvételek: Sajnos könnyű így kívülről mondani, hogy mehetne ez gyorsabban is. Kurva sok meló, csak nem látjátok. Ettől függetlenül tőlem kezdhetünk következő nótákon dolgozni, ha ezek kész vannak, csak ne legyenek irreális elvárásaitok.

© tortaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 23:15:27 (7299)
Ez derék

© liktorbalazsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 21:51:31 (7298)
Apum felajánlotta, hogy egy Eger-Pest szállítást vállal nekünk. Persze ha lenne Egerben hely játszani, de lehet a Mátrai tehetségkutatóra is jó lenne a lehetőség.

KÖSZ FATER!

© liktorbalazsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 21:50:06 (7297)
ÓÓÓÓÓÓÓ
[előzmény (7296)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 21:45:34 (7296)
azok meg ugye nem szeretik az igényes zenét.
magas-lab-daaaaaa
[előzmény (7295)]

© m3st3rválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 21:36:34 (7295)
én bármilyen lehetőségnek örülök, így benne vagyok a fesztiválos dologban is.
a promo-t sztem meg lehet oldani darabokban is úgy hogy jó legyen, mivel ha minden alkalommal benyomjuk pár fórumra a fészbúkos linket h felkerült ez és ez a nóta akkor annál nagyobb az esélye h sok emberhez eljut. egyelőre ennyi részemről, helyre javaslatot nem nagyon tudok, egykét zenekaros ismerőssel próbálok majd szervezni közös bulit, de az sem lenne hátrány ha valamennyire célzott közönség előtt tudnánk fellépni én meg inkább metalcore-os arcokat ismerek.
[előzmény (7294)]

© liktorbalazsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 21:25:45 (7294)
Végleges szavazatom a coverekre:
cover és cover3 (Márk jegyezd)
Aztán majd hergeld a népet! :D

Promó szempontjából Totya pártján állok, de most gyakorlatban kiderült, hogy legalább a fecebookon legyen fent két nóta meg egy jó cover mert kérik a klubok a linket. És nem tudok mutatni nekik semmit....
Szóval ez szerintem minden további vitát kizár: KELL EGY MINIMUM, különben amatőrebbeknek nézünk ki mint amilyenek vagyunk! Így pedig Tominak lesz igaza, lépésben fognak felkerülni a dolgok. Na ezt kell úgy csinálni, hogy figyeljenek ránk! És pont.

Jóval rövidebb idő alatt is készen lehetnének a nóták.... Lenin egyet ért! Más kérdés, hogy mivel kb Titire hárul a nagyja így könnyen nagy a pofám! De akkor is.

Fekete zaj fesztivál: Tomi, Totya és én már bólintottunk. Többiek? (ez még kevés az igenhez)
Ha megszavaztuk, kezdem szervezni.

Klubok: Trafiknak írtam, még nincs válasz, kedden telefonálok, ha nem írnak.
Egyéb kocsma neveket várok és oda is írok, LÉGYSZIKE JAVASOLJATOK MÁ MÉG TÖBBET! Szorít az idő.

Hirtelen ennyi, de tuti akartam még valamit. bázz
[előzmény (7287)]

© liktorbalazsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 20:50:12 (7293)
Mekkora lenne! :D

© liktorbalazsválasz erre | adatok | e-mail - 2012-05-27 20:49:58 (7292)
Mehetnénk moziba is!



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére