Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Aktivizmus
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Antiglobalizmus, környezetvédelem, tüntetések , egyéb megmozdulások

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 > Következő >> Végére

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-01 19:36:41 (64)
Az aktivizmussal kapcsolatban jött. Mint említettem van némi közöm újságokhoz, és ez volt az egyik publikáció.
...és úgy néz ki, hogy a jövő hónap egy új újság születését hozza. Csak 1000 pld-ben, de érdekesnek lesz.
[előzmény (63)]

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-06-01 19:20:41 (63)
mijez?
[előzmény (62)]

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 22:10:06 (62)
A struccok, avagy a fej a homokban, a fenék meg felénk.

A közönyösök a kollektivitás és a szolidaritás Tőkései. Más dolgozik, ők élvezik. Ha valami netalán nem úgy sikerülne ahogy ezt a elvárhatnánk, a közönyösök mindig készek a válasszal: Na ugye...

„…A közönyösök élősködők. Ők azok, akik a kívülálló szerepében tetszelegve várják a világuk jobbra fordulását. A közönyösök elvárják, hogy a dolgok fejlődjenek, a közönyösök enyhe undorral nézik végig azokat, akik –szerintük- betegesen izgága és magamutogató hajlamuknál fogva a közjó érdekében bármit is tenni próbálnak. De a közönyösök persze szeretik élvezni az eredményeket.
A közönyösök a kollektivitás és a szolidaritás Tőkései.
Más dolgozik, ők élvezik. Ha valami netalán nem úgy sikerülne ahogy ezt a elvárhatnánk, a közönyösök mindig készek a válasszal: Na ugye megmondtam.”

„…él ni annyi, mint állást foglalni”. Ezt egy Friedrich Hebbel nevű német drámaíró úriember mondta, és ismerjük el, hogy elgondolkodtató ez az állítás, biztosan visszavezethetnénk egészen a mitől különbözik az ember az állattól, vagy a gondolkodom tehát vagyok szintű filozófiai mélységekig.
A kedvenc témáim egyikét veti fel, az általános –és most gonoszul kijelentem hogy gusztustalan- politikai, társadalmi, közéleti és egyben össznépi szintű közöny meglétét.
A közönyösök.
Néhánya n elhiszik magukról, hogy -ők bár valamely állam polgáraiként kénytelenek köztünk élni a teljes vélemény hiány állapotában, talán valamiféle élni és élni hagyni elvre hivatkozva- a legkisebb kárt úgy okozhatják saját és környezetük életében, ha nem alkotnak véleményt semmiről. A merészebbek,
-ők azok akik akár flegmán megrántják vállukat ha bármi egyéni gondolatot próbálunk kicsikarni belőlük- a végletekig képesek fokozni azt a képességüket, hogy bárkivel elhitetik a vélemény alkotás feleslegességének tényét. Őket az ideges, -rosszabb esetben szájhúzogatással is járó- viselkedésükön kívül a minden közhelyek királya címre is pályázó „…minek, úgyse lesz ez másként” jellegű közhely iránti fanatikus hitük is jellemzi.

A közönyösök élősködők. Ők azok, akik a kívülálló szerepében tetszelegve várják a világuk jobbra fordulását. A közönyösök elvárják, hogy a dolgok fejlődjenek, a közönyösök enyhe undorral nézik végig azokat, akik –szerintük- betegesen izgága és magamutogató hajlamuknál fogva a közjó érdekében bármit is tenni próbálnak. De a közönyösök persze szeretik élvezni az eredményeket.

A közönyösök a kollektivitás és a szolidaritás Tőkései.
Más dolgozik, ők élvezik. Ha valami netalán nem úgy sikerülne ahogy ezt a elvárhatnánk, a közönyösök mindig készek a válasszal: Na ugye megmondtam.

A legrosszabb fajta önámító módon elhiszi, hogy ha nem tesz semmit nem is hibázhat. Pedig olyan összefüggő dolgok esetében mint a történelem folyása vagy a társadalmi változások, a cselekvés és vélemény alkotás hiányának tömegméretű megléte ugyanolyan befolyásoló tényező, mint az aktivitás. Ez a fajta nemtörődöm viselkedés maga a megtestesült fatalizmus. Egy minden próbálkozást elnyelni képes, szinte leküzdhetetlen sötét mocsár, amely beszippanthat bármilyen gondolatot, változtató eszmét, és amelyből kilábalni nehezebb, mint egy falat áttörni.
A közönyösség a maga tehetetlen, félretúrhatatlan tömegével minden idők legkonzervatívabb ellenfele.
Maga a cselekvő passzivitás. Az ami bekövetkezik, legyen az a mindenki számára jó, vagy a ránk szakadó rossz, nem a cselekvő kissebség akaratán, hanem a közönybe fulladó tömeg érdektelenségén múlik. A bekövetkező események annak köszönhetők, hogy az emberek nagy része önszántából lemond a véleményalkotás jogáról, -ölbe tett kézzel nézi az aktívak szélmalomharcát- és bárgyú módon elvárja, hogy mindenki más cselekedjen. Nem a kissebség dönt. A közönyösök lemondanak arról a jogukról, hogy a dolgokat a maguk idejében békésen megváltoztassák, végignézik az önfeláldozó, csökönyös erőlködést a közjó érdekében, így őket hibáztatom azért, hogy bármiféle érdemi változásért a radikalizmus kell előtérbe hozni.

A beszédesebb közönyös csökönyösen hirdeti, a bekövetkező rossz elkerülhetetlenségét , bárminemű cselekvés alapvető hiábavalóságát.

A közönyösök siránkozó fajtája a legrosszabb. Ő az, aki naponta képes elmesélni sanyarú sorsának alakulását, miközben a tehetetlenséget és a dolgok megváltoztathatatlan ságába vetett hitet szórja igeként a világba. A siránkozó közönyös egész nap panaszkodik. De nem tesz semmit. Ha megunjuk a véget nem érő sirámait, és provokatív módon a legutolsó országgyűlési választásokon való állásfoglalásuk után érdeklődünk, hamar kiderülhet hogy ők azon nem vettek részt. Felháborodnak a naivitásunkon, a filozofikusabb alkatúak talán a dolgok sorsszerűségéről is beszélnek megfűszerezve az ilyenkor szokásos közhelyek teljes körével, („…minek, úgyse lesz ez másként” és célba értünk) de mire ide eljut az élesebb elméjű hallgatója, már tudja…ez is csak egy közönyös.

A közönyösök tagadják a felelősség kollektivitását. Sőt, ők sose ismerik el a felelősségüket, nem győzik hangsúlyozni a kívülállásukat a dolgok bekövetkeztekor. Egyszerűen gyávák és aljasok. Semelyikük nem teszi fel a kérdést, hogy mi történhetne másként, ha ő is felhagyna önámító politikájával. Ő sohasem érzi magát felelősnek, még akkor se, amikor az élete törik ketté a hálátlan társadalom önzése miatt, még ekkor is képes ujjal mutogatni másokra. És elölről kezdi a siránkozást…

[SZ. E.M.]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-31 19:09:35 (61)
Itt is látom magasröpűen zajlik a vita, amihez én nem konyítok. De ha valaki aktivista szeretne lenni, akkor kézbe a kalasnyikov, a fegyver csöve előtt legyenek nacik, liberálisok, bolsevikok, újgazdagok, és béketüntetők!!!

Bye, bye!!

© [SZEM]gulliver.huválasz erre | adatok | e-mail - 2006-04-01 10:33:34 (60)
acdc. te tudod mi az anarchia? Gondolom az anarchia =kukaborogatás szintjén vagy
[előzmény (56)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-03-08 00:49:18 (59)
Sose hallottam rola, pedig majdnem 100 eves vagyok!

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-19 15:13:24 (58)
Az aktivizmus lassan 100 éves mozgalom.
[előzmény (57)]

© ctgválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-19 01:21:35 (57)
Ez mi a fasz...tenyleg?
man megint valami uj iranyzat, mint a strait edge, meg ilyan faszsagok?
Az isten bassza man meg...legalabb magyarul beszejjunk man!
Ki a nyavalya akar mindig forditani?
mert sznob szarok vagytok...az egesz!

© AC/DCválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-30 17:08:21 (56)
teteves anarhisták!!! Mit romboljátok kis hazánkat ti büdös punkkok! Huzzatok a piébe és csináljatok másshol anarhiát ti senkik!

© S.B.D. Turiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-27 22:31:31 (55)
Nem rég létrejött az Akció Vagy Apátia Munkacsoport.. Akit érdekel is a punk, illetve nem elégedik meg a azzal,hogy a punk=csak zene+közöny, akkor nézzétek meg az oldalt. DIStro is van, de alvint nem árul bakker....

http://aora.gportal.hu

© Traubiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-07 13:19:49 (53)
nézz bele a "foglaltház" topicba.
[előzmény (50)]

© Charriereválasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-07 12:45:28 (52)
de. az operában minden este van.
[előzmény (51)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-07 00:02:58 (51)
nem lesz valamikor egy drága koncert?

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-10-04 13:46:30 (50)
http://www.indymedia.hu/cikk.shtml?x=25560

http://www.nol.hu/cikk/379410/

http://www.reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=24082

Na mi a véleményetek???

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-03 15:59:19 (49)
Fuck art, let's dance!
[előzmény (48)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-08-03 15:51:40 (48)
Felejtsd el, hogy a népművészet kinn van az utcán! Süppedj el az ikea székedben, kapcsold be a Mac-edet, WiFivel hipp-hopp fenn vagy a hálón, és máris töltheted le az urbánus népművészetet!

ruganegra.tk

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-10 09:12:37 (47)
Nekem eleg volt megnezni a J Lo szormebundajarol szolo kis videot. Uhh.

© NoFarewellválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-10 00:46:15 (46)
Ebben igazad van; mindenesetre nekem az a véleményem hogy azért elég nagy a látogatottsága a fórumnak. Ha már egy ember benéz ide, elolvassa a plakátokat, kicsit elgondolkodik, utána jár a témának és bármilyen szemlélketváltást eredményez nála ez a topik, akkor már megérte.
[előzmény (45)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-08 19:07:19 (45)
Nem konkrétan neked címeztem a hozzászólást, csak arra céloztam, hogy az Aktivizmussal általában nagyon csínyán kell bánni, mert sokan aktivizmusnak álcázzák a kis köreik tehetetlen vergődését
[előzmény (44)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-08 16:54:13 (44)
nem tudom honnan gondoltad hogy nem teszek semmit a dologért, mert ez nem igy van
csak felhivom ittis a figyelmet hátha komolyabban érdekel valakit és tudok is valamit kezdeni vele..........

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-08 16:25:09 (43)
Nem tudom, ki mit vár ettől a topictól, de nem hiszem, hogy bármit is sikerülne itt elérni ilyen szőrmebundás propagandaplakátokkal. Nem, mintha nem lennének meghatóak, csak elég kevés a portál látogatói között a szőrmebundát hordó.

Ebből adódik a következtetés, hogy a köldöknéző aktivizmusnak nincs sok értelme. Ha tenni akarsz valamit, tegyél, de azt nem itt kell.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-08 14:58:59 (42)
vááááááááá

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-08 14:58:47 (41)
A képet a Kepfeltoltes.hu tárolja.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-08 14:58:38 (40)
A képet a Kepfeltoltes.hu tárolja.

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-01 22:03:01 (39)
Ennek szerintem is van értelme.Az állatkínzókat én is utálom.
[előzmény (33)]

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-01 20:19:40 (38)
én is csatlakoznék
[előzmény (37)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-01 20:17:45 (37)
Na ehhez még csatlakoznék is. Nagyon tudom utálni az állatkínzó rohadékokat.
[előzmény (33)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-01 18:16:24 (36)
A képet a Kepfeltoltes.hu tárolja.

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-29 09:37:14 (35)
http://www.indymedia.hu/cikk.shtml?x=22528

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-05-11 17:37:46 (34)





Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 > Következő >> Végére