Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Mel Gibson: A Passio
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Korrekt dolog volt-e megfilmesiteni Jezus halalat?!

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

© titanválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 23:56:41 (15)
Én most jöttem haza a moziból. Nos, a véleményem: sokkoló, megható, lenyűgöző... Nem tudom mit lehetne elmondani, de szerintem nagyon jó film. Jellemző rá, hogy miután elkezdődött a vége címszó, még percekkel később is csak ült a közönség egy helyben és figyelte a vásznat, mintha arra várnának, hogy folytatódjon... velem együtt.
A film alatt néha végtelen hosszúnak tűntek a másodpercek. Természetesen nem amiatt, hogy unatkoztam volna, hanem amiatt, hogy átéreztem a fájdalmat. Persze csak amennyire egy olyan ember át tudja érezni, aki nem élte át.
Mel Gibsonnak csak gratulálni tudok azért, hogy elkészítette. Ajánlom mindenkinek.

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 23:55:09 (14)
Mármint mibe lehetne besírni?
[előzmény (12)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 23:53:52 (13)
Csutortokon lesz az uj South Park, ami errol fog szolni. A filmet nem lattam.

© mansizválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 23:51:38 (12)
Nem láttam a filmet, de szerintem kismillió másik van, amire legalább
ennyire jogosan be lehetne sírni. De ebbe inkább nem fogok belemenni.

© Waynerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 23:47:34 (11)
Én szombaton láttam a filmet a régi sulimban.Nekem az a véleményem,hogy nagyon is jó,hogy egy film ilyen alaposan bemutatja Jézus szenvedését.Aki nem igazán vallásos,annak lehet,hogy csak egy újjabb véres amcsi film.Számomra ez több volt.ComePlayWithMe szerintem ismerjük,mint tényt,hogy milyen szenvedésen ment keresztül Jézus,de nem vagyunk vele tisztában.Megdöbbentő és megrázó film.Én úgy érzem a film nem jelenti ki,hogy Jézus haláláért egyértelműen a zsidók lennének a felelősek.Ott volt pl.Heródes,aki elküldte a farizeusokat,hogy Jézus csak egy bolond és nem kell kivégezni,mutatnak olyan zsidókat is,akik próbálnak segíteni Jézusnak.A magyar zsidó hitközség egyik rabbija/szóvivője kijelentette,hogy aki eddig nem volt antiszemita,az a film hatására nem fog azzá válni.Remek film,remek rendezés,remek operatőri munka és le a kalappal a színészek előtt,akik arámi és latin nyelven beszéltek a filmben.Nagy élmény volt.Csak ajánlani tudom mindenkinek.

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 22:05:32 (10)
Ezt mondta az anyam is meg meg a tori tanarom is...van benne igazsag..nem is keves, de vannak emberek akik viszont ugy latjak ezt a dolgot, hgy ez a film felhaborito...
en is igy gondolom...
azert mert szerintem mindenki aki ismeri a bibliat,vagy van nemi foggalma a vallasrol az tudja h Jezus min ment keresztul , hogy az emberisegnek tegyen jot...ezt mindenki elolvashatja a bibliaban es ott is tokeletesen leirja h mi tortent , szorol szora.
De szerintem az h , egy mar ismert tortenetet, megfilmesitenek ,kinagyitjak a dolgot a nagy kepernyore...az szerintem vmilyen szinten "embertelen"...ertitek mire gondolok...
[előzmény (8)]

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:59:23 (9)
en valami hasonlot hallottam..de nem teljesen azt...
de az teny h a zsidoknak volt kozuk a dologhoz,mivel ok kertek meg a romaiakat h vegezzek ki jezust
de hat nem tom...en nem lattam...nem is akarom megnezni

© Enforcerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:59:06 (8)
Jómagam úgy gondolom, hogy ez egy nagyon hasznos film, mivel utat mutat az embereknek, hogy hogy viselkedjenek azokkal, akik megölték Jézust, ráadásul brutális kegyetlenséggel, felakasztották, sajnos a mai napig közöttünk vannak ezek az emberek, és sajnos vezető beosztásban, bankárok, kereskedők.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:53:23 (7)
valami olyasmit pampogott a tanár, hogy Jézus haláláért a zsidókat teszi egyértelműen felelőssé, vagy valami ilyesmi nemtom
nekem is nézzétek el ha hülyeséget beszélek
és MG jó pasi akkor is ha öreg :) máncsakazéris :)
[előzmény (5)]

© Proszkriptorválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:35:27 (6)
Eleve a hollywoodi filmek gázok!!

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:33:37 (5)
mel gibson itt nem tema...(es oreg is)
masik meg h , en is hallottam , h allitolag van benne (mint minden filmben) rasszizmus meg ilyenek a zsidokkal szemben....
de mondjuk ezt nem nagyon ertem ,mivel h Jezus is zsido volt...
(Egyebkent en nem vagyok vallasos, de azert van fogalmam a temarol...szal hogy ha veletlenul vmi hulyeseget irok, nezzetek el,mert akkor azert van mert hogy nem vagyok teljesen otthon a temaban..)
[előzmény (3)]

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:29:52 (4)
aham...de szerinted korrekt dolog volt ezt megfilmesiteni...???szal szerinted nem gaz h csinaltak egy Hollyood-i filmet errol???
[előzmény (2)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:29:18 (3)
nem láttam a filmet még, magyartanárom lökött egy olyan szöveget, hogy nem is azzal volt a baj, hogy megfilmesítették, hanem az a lényeg hogy teljesen más szemszögből dolgozza fel a témát. egyebet nem tudok mondani
majd ha megnéztem
viszont mel gibson egy nagyon jó pasi kibaszottul kék gyönyörű szemekkel :)

© Oneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:27:44 (2)
40 percet láttam eddig, marhára untam.. mondjuk a minősége is rossz annak, ami nálam volt.. Nem tok véleményt alkotni még.. de ha az egész ilyen uncsi.. :/

© ComePlayWithMeválasz erre | adatok | e-mail - 2004-03-30 21:19:46 (1)
na emberek!
Mar egy par hete ez a film a tema sulimban meg a csaladomban....kivancsi vagyok h nektek mi a velemenyetek errol!



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8