Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Joe Strummer (The Clash)
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Rest In Peace Joe!!!

Elejére << Előző < ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 > Következő >> Végére

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 12:46:23 (167)
Az apád faszát. A punk fehér, a reggae meg fekete. Kétségtelen hogy van rajt mindkettőből.
[előzmény (165)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 09:42:34 (166)
na buzik írjatok, akarnák már diskurálni a Cut the Crap progresszivitásáról.

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 09:35:41 (165)
A Give'em nekem egyáltalán nem tetszik, se nem néger, se nem sápadt, leginkább semmilyen. Viszont nem tudom miért nem dobjátok el a tarajatok a Cut the Crap-től, ami sztem a Clash életmű csúcsa, és mindig csodálkozom, hogy 83-ban (asszem!) hogy lehet valami ennyire őőő izé modern vagy mifasz.
A JS&the Mescaleros-t viszont én sokkal jobban szeretem a clahs-nél, persze nyilván hülyeség ezt összevetni, mer nagyon más műfaj. Illetve annyira nem nagyon, de azé mégis.
A Combat Rock is jó. Abba még hegeda is van, az egyik szám nem egy magyar népdal parafráz?

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 08:29:49 (164)
© clashtribute válasz erre | adatok | e-mail - tegnap 15:18:11 (2010)
Szegedi basszusgitáros CLASH tribute zenekart alapítana.

clashtribute@freemail.hu

Erre, azért kiváncsi lennék.Ha nem szegedi lenne a gyerek, elgondolkodnék a dolgon.Szívesen magamra vállalnám Mick Jones szerepét.

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 08:20:53 (163)
Na ja, ez sem rossz ötlet:-)
Számok tekintetében nekem sem sikerült előbbre jutnom.
Mozart, a The Card Cheat-et én is nagyon komálom ám.
[előzmény (161)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 08:05:17 (162)
Nem igazán tudok listát írni. Az alapján meg főleg nem, hogy mennyit hallgatom: mostanában például sok hip-hop zenét hallgatok (ki tudja, talán az időjárás:))))), de ez ugyebár nem jelenti azt, hogy bármelyik is felvenné a versenyt a Clashel.
Azt hiszem csak azt tudom mondani, hogy a London Calling és a Sandinista! a megosztott első helyen, a többi meg mögötte... És tényleg a Cut the crap az utolsó.
Számok? Rengeteg legjobb szám van

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-15 07:24:12 (161)
Nem sikerült a TOP 5 szám, az első 3 albumról beírtam 10 számot, aztán nem volt szívem egyiket se kivenni. Mostanában a Capitol Radio 2.-t hallgatom legtöbbet.
2 London Calling? Kevés lett volna egyhuzamba. Tudok egy jobbat! A Give 'em...-hez készülhetett volna még egy lemez, mert az tényleg rövidnek tűnik. :-)))
[előzmény (156)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 20:44:59 (160)
"Clear as winter ice
This is your paradise..."
nagyon messze ,egy nagyon szar országban ,ahol csináltam a rutinszerű szar melómat , ezt énekelgettem magamnak mindig ...
[előzmény (158)]

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 20:02:06 (159)
TOP 5 lemez:

1.London Calling
2.The Clash
3.Give 'Em Enough Rope
4.Sandinista!
5.Combat Rock

TOP 5 számot nem tudnám eldönteni, de ami biztos benne van, és totál megfeledkeznek róla:
The Card Cheat (nemtommiér, én imádom ezt a számot)

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 19:11:06 (158)
Nálam a lista:

1. Combat Rock
2. Clash
3. Sandinista!
4.Super Black Market
5.London Calling
6.Give'em Enough
7. Cut the Crap

Érdekes ,dehát nem vagyunk egyformák szerencsére:DDMellesleg a
London Calling nálam nem egy előkelő helyen van ,de a Clampdown
egyik legjobb Clash szám.
A választás nagyon nehéz a legjobb Clash számot illetően.
Talán ha nagyon nagyon szigorú vagyok akkor : Rock The Casbah ,de szinte minden albumról van az embernek kedvence ,a Combat rock-ról meg fúú nagyon sok:)Pl sosem felejtem el milyen gyönyörű szám a Straight to Hell mikor kiültem egy kis ér partra hajnalban a Bükkben még 2.os osztály kiránduláson és nagy régi kazis magnóból szólt aláfestő zeneként és annyira jó volt merengni rá ,csak úgy iszogatni az üveg bort
merengeni majd kijöttek a zene hallaltára barátaim ,talán akkor kezdődött el igazán a barátságunk...elnézést hogy személyeskedésbe mentem át ,mind1 ,csak ez tényleg egy oylan élmény volt ami sokat jelent nekem és a Clash-hez kapcsolódik:)

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 18:08:31 (157)
Nehéz kérdés.Az effajta listákat alaposan át kell gondolni.
[előzmény (155)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 17:59:36 (156)
Szerintem az elsővel nincs semmi baj.Nyers,dühös,nincs túl komplikálva,igazi punk lemez.Mellesleg már itt megjelennek a "fekete" hatások.Gondolj csak a Police & Thieves-re.
A London Callingot én is hülyére hallgattam, de egyszerűen nem tudom megunni.Az a lemez úgy tökéletes, ahogy van és a borítója is zseniális.Néha mondjuk elgondolkodom azon,hogy mi lett volna, ha nem dupla albumként, hanem két szimplaként jelentetik meg.Két isteni lemez?Nem biztos, mert ez így kerek.
[előzmény (154)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 17:35:10 (155)
Akkor legyen dal toplista is ! minden idők legjobb Clash nótája a "Straight to Hell ". Bár ez nálam rohadt szubjektív -magánjellegű dolgok miatt.

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 17:16:15 (154)
Az első meg az utolsó kettő nálam is elég stabilnak tűnik. De a címadó albumban sem nagyon bízom, hogy feljebb jön. Elég kiforratlan. A 2.-3. hely viszont nagy krízis, szerintem azért van így mert a London Callingot szarrá hallgattam.
A Give 'em enough rope meg azért rohadt jó, mert előtte túl fehér zenét játszottak, utána meg túl feketét. Ez az optimális vegyítés szerintem. Na meg 3 ilyen számmal kezdeni egy albumot!? Ekkora erejű kezdése talán a 999-Separates albumának van, ami szintén 78-as. Micsoda véletlen? :-)
[előzmény (153)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 17:04:58 (153)
A London Calling-ot leszámítva (mert az szerintem nem csak a Clash , hanem minden idők legzseniálisabb lemeze) még nálam is változhat a sorrend.Ha a második helyet nem is, de a bronz érmet még megszerezheti. :-)
[előzmény (152)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 16:55:38 (152)
Nagyon lent van már a Give 'em enough rope. :-(
[előzmény (151)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 16:53:22 (151)
Egye fene férjen bele, így nálam az a 4.
[előzmény (150)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 16:44:42 (150)
Remélem a B-Side belefér még. Még változhat ez is.
Tehát:

1. Give 'em enough rope
2. Super black market clash
3. London Calling
4. Combat Rock
5. The Clash
6. Sandinista!
7. Cut the crap
[előzmény (149)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 15:51:37 (149)
Lehet, én valahol máshol olvastam.
Most már eléggé kiveséztük az utolsó három lemezt , de mi a helyzet a többivel.Na és a toplistákkal.Minden valamire való zenehallgatónak rendelkeznie kell ilyennel.Íme az enyém, kizárólag a sorlemezeket figyelembe véve.
1.London Calling
2.The Clash
3.Sandinista!
4.Give 'Em Enough Rope
5.Combat Rock
6.Cut The Crap

Mondjuk a 4. és az 5. érdekes eset, most épp így látom , de lehet, hogy holnap már felcserélném őket.
[előzmény (148)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-14 10:29:57 (148)
Fingerpoppin'...
Egy Magyar Tarajban volt ez az idézet: "Hibáztam... Ezt hittem, hogy én vagyok a Clash. S közben a dolgok nem ott romlottak el amikor kirúgtuk Micket, hanem amikor kirúgtuk Toppert..."
Még Simonon sem játszott minden Cut the crap-es számban. Ezért írtam, hogy nem Clash, csak kurva jó.
[előzmény (143)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 19:15:34 (147)
Valóban nem sikerült neki, de ha jól tudom ezt később ő is beismerte.
[előzmény (146)]

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 18:30:27 (146)
Szerintem a "We are the Clash" cím tuti, hogy fricska volt a bandából távozott tagok felé... meg akarta mutatni nekik Joe Strummer, hogy nélkülük is megy a Clash. Csak éppen nem sikerült, de ez már más tészta...

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 18:12:52 (145)
Hát ja.85-ben a "bukás" szélén ilyen szám címmel előrukkolni nem semmi.
[előzmény (144)]

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 18:07:45 (144)
Szerintem mindkettő egyben:))
[előzmény (143)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 17:57:08 (143)
Szerintem nem fog senki azért megkövezni, hogy tetszik a Cut The Crap, én legalábbis biztos nem.Nekem abszlut nem tetszik, de szived joga, hogy mit hallgatsz.Mondjuk van a lemeznek egy egész jó periódusa.A This Is England pl. nem olyan rossz, a Movers And Shakers és a Cool Under Heat pedig más hangszereléssel teljesen jó lenne.Halottad pl. ez utóbbi két dalnak a Back To Basics-es verzióját, amikor egy szál gitárral és tapssal kísérve adják elő őket, az valami zseniális.Szóval nem tudom lehet egyébként, hogy ugyanezekből a számokból valami jobbat is össze lehetett volna hozni, csak az a baj,hogy túl sok a ha.A hangzás is borzalmas(nem a minőségre gondolok elsősorban, bárcsak arról lenne szó), a gitárok rettenetesen szólnak, aztán ez a cím:We Are The Clash, hmmmm, ez valami vicc, vagy irónia...?!
[előzmény (141)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 15:37:10 (142)
A We're the Clash meg külön vicces:-)

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 15:34:34 (141)
Én időről időre tartok olyat hogy elejétől végéig meghallagatom az egészet, fel is tölötődöm egy időre... Nehezen emészthető zene az biztos, de nagyon fontos egy alkotás az is biztos. Akkoriban az emberek nem nagyon értették meg ezt a zenét, és hát ugye nekünk is nehezünkre esik megérteni még 25évvel később is... De szerintem nekünk már könnyebb a dolgunk.
1szómint100: haladó zene volt.

Ja még: lehet megköveznek itt, de a Cut the crap szerintem szintén kurva jó. Tudom, nem volt Topper és Mick... Tudom, Strummer is visszavonta később... De még emögött is ott volt Ő, aki a kisugárzásával hozzájárult egy nagyszerű zenéhez. Igazából ő csinálta az egészet. Nem is Clash. De kurva jó.

© Mozartválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-12 19:42:35 (140)
Ami a Sandinistát illeti, talán ezt hallgattam végig legkevesebbszer, de hát tényleg nagyon hosszú. Azért vannak rajta kegyetlenül jó számok. Például a Sound of sinners. Imádom, amikor kicsit a jazzhez is hozzányúlnak.

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-12 16:58:38 (139)
Let"s Go Crazy az tényleg nagyon jó hangulatú ,olyan mintha egy karneválon lennék...a Sandinistát ált háttérzenének rakom be festés vagy rajzolás közben ,nagyon jó kis inspiráció ,főleg mikor jön a Charlie Don't Surf meg a Broadway..áhh csodás..talán ezért is csinálok kissé szomorkás képeket ,annyira szívből jön az a zene...na jó befejezem az ömlengést:)

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-12 11:15:39 (138)
Hát igen, az mondjuk tény , hogy hangulat kell hozzá.Szerencsére én gyakran vagyok olyan állapotban, hogy betegyem és ilyenkor mindig ledöbbenek, hogy milyen zseniális.És bár korábbi mivoltukra egyedül talán a Police On My Back utal, az olyan opusoktól mint a Living In Fame , vagy a Let's Go Crazy mindig átszellemülök.Utóbbitól elég komoly szinten beach szindrómás állapotba tudok kerülni.hehe
[előzmény (134)]



Elejére << Előző < ... 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 > Következő >> Végére