Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Globalizáció
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
globalizésön

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-30 16:34:53 (768)
hello!

Nem más terület. A poliikában is elemezni kell a helyzetet, és megfeleloképp reagálni. A helyes reakcióhoz tudás, és tapasztalat kell, és nyilván több embernek több tudása van, ha ezt a tudást "összehozzuk"

"elemezni a helyzetet"? A saját gubóján kívül hol máshol tudna a polgártárs utánajárni a nagy helyezetnek ("tapasztalatot szerezni"), mint a médiában? Azt talán sikerült megértened, amit a habzószájú komcsik valszeg már a szádba rágtak, hogy a "médiát" mindig az éppen uralkodó csoport irányítja. Ezért mondtam, hogy ő az információforrás.

Egy keleti, tradicionális gondolkodású (vad)ember minimálisan befolyásolja a világ dolgait. Ez abból ered, hogy a kultúrája nem jutott el arra a bizonyos szintre. Ez nem tetszik neki, és támadja a nyugati világot (a nyugati világ globalista eszközeivel).

hát gratulálok baz. tehát szted a tálibok azért robbantgatnak, mert nem ők vezetik a Friderikuszsót? igazán csavaros elgondolás hehe

Honnan tudod, hogy ez így van? (Ez olyan mint egy vallás, tudni nem lehet biztosan, csak hinni benne.)

nézd, Caulimo, te is csak hiszel, amikor az illuzórius világod "tényeiről" beszélsz pl elképzeled "körülötted" az atomokat, az elektromosságot vagy akár saját magadat kívülről, ahogy ülsz a gép előtt (hiszen ilyen "objektív nézőpont" nem létezik). Ez itt viszont metafizikai és szolipszisztikus bizonyosság, amely a profán tudományok közül leginkább a matematikai bizonyosságokhoz hasonlítható, tehát cáfolhatatlan (és ez a cáfolhatatlanság érvényes egyébként minden tradicionális-szakrális tudományra), szemben -teszem azt- a modern fizika "kísérleti bizonyításával". (a természetfölötti az, ami a természetet megalkotta, így független annak a befolyásától. mit kell ezen bizonyítani?)

Apró istenek, sápadt szentek
Céltalanul járnak-kelnek,
Magukban hisznek senki másban,
Jéghidegek, de így égnek lázban.

Hazug szemükből könny csorog ...

Vigyázz ha ledől a bálvány,
Ó a széttört testeket ne is érintsd meg,
Porrá lesz úgyis a márvány,
Ó hadd maradjanak érinthetetlenek...

A népszerűség csúcsain járnak,
Könnyen nevezik magukat sztárnak,
Ha róluk álmodsz izzadva ébredsz,
Ha hiszel nekik biztos, hogy tévedsz!

Mert hamis a mosoly az arcukon ...

Vigyázz ha ledől a bálvány,
Ó a széttört testeket ne is érintsd meg,
Porrá lesz úgyis a márvány,
Ó hadd maradjanak érinthetetlenek .

Ha ledől a bálvány,
Ó a széttört testeket ne is érintsd meg,
Porrá lesz úgyis a márvány,
Ó hadd maradjanak érinthetetlenek...

Hamis a mosoly a hatalmas arcon,
Nem vagy még túl az utolsó harcon,
Hát küzdj meg magaddal és próbálj győzni,
Legyél képes a szemükbe nézni
Az érinthetetlen senkiknek ...

Vigyázz ha ledől a bálvány
Ó a széttört testeket ne is érintsd meg,
Porrá lesz úgyis a márvány,
Ó hadd maradjanak érinthetetlenek...

Porrá lesz úgyis a márvány...

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-29 00:44:00 (767)
Nem más terület. A poliikában is elemezni kell a helyzetet, és megfelelőképp reagálni. A helyes reakcióhoz tudás, és tapasztalat kell, és nyilván több embernek több tudása van, ha ezt a tudást "összehozzuk".

Egy keleti, tradicionális gondolkodású (vad)ember minimálisan befolyásolja a világ dolgait. Ez abból ered, hogy a kultúrája nem jutott el arra a bizonyos szintre. Ez nem tetszik neki, és támadja a nyugati világot (a nyugati világ globalista eszközeivel).

Németül meg nem tudok.

Még egy kérdés, ami a legelső bekezdésedre vonatkozik:
Honnan tudod, hogy ez így van? (Ez olyan mint egy vallás, tudni nem lehet biztosan, csak hinni benne.)
[előzmény (766)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-28 22:21:28 (766)
Die, hippie scum! ..hehe:)

Oké, akkor te a természeti törvényeket akarod szolgálni, mások meg kihasználni. Ez nevetséges

természeti törvények? nem-nem, a Rend nem egyszerűen természeti, hanem transzcendens. Aki pedig hűséggel szolgálja a Rendet, az szintén természetfölötti lénnyé, valósággá magasztosul az Ő kegyelméből.

A több ember többet tud elvröl pedig pl egy kutatócsoport eredményesebb, mint egy kutató, mert minden tagja máshoz ért jobban, és így újabb dolgokra jönnek rá

igen, csakhogy az egy teljesen más terület, amiről te beszélsz, mint a politikumé. Erre könnyedén rájöhettél volna, ha előbb végiggondolod, mire is alkalmazod ezt a hasonlatot. Szerinted mi után kutatnak a derék állampolgárok, amikor a "jogukat gyakorolják" és elmennek szavazni? A hatalom maga az információforrás. A világi hatalom: hatalom az individuumok agya fölött (ugyanis ebből már következik a korporális világ fölötti uralom is).

globalizáció:

Akkor szerinted minek van köze az egészhez?

Talán nem a mcdonalsról, meg az IBM -rol , stb. beszélnek a globalizáció kapcsán legtöbbször?

rendben, lehet, hogy egy pöttyet túlreagáltam a dolgot, hehe.. a gazdaság sem mellékes persze, de a keleti ember (pontosabban a tradicionális gondolkodású ember) szemében ez egy teljesen sokadlagos szempont, és eltörpül amellett a fertőzés mellett, amelyet a modern nyugattól kaptak, és amelyet leginkább egy rákos daganathoz lehetne hasonlítani.

otrombaságomért kárpótlásképpen itt egy csodálatos Bethlehem szám szövege, csak neked!

Zufallspriester des Sarkasmus
brüten aus ein üppig' Leid
Wenn nackend sie schreiten
verwanzt ein rohes Geschlecht

Wo Engel einst geflissentlich tanzten
und bleicher Schwärze Lügen strafen
stürzen nun Sperlinge seitwärts hinab
und erforschen Trug mit komischer Ironie

Wie Nadelstiche in Singularitäten
Letztgültig und verlängert in Bu?e
Kalt darliegt der Gärtner beider Rassen
und vereitelt Variablen
toter Notwendigkeit und Raum

Doch hört mich morgen nicht an
Ich kann den tröstlichen Beweis erbringen
kann hinab in das mütterliche Dunkel
Wo Finsternis und Chaos über
Erd' und Himmel richten

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-22 12:46:55 (765)
Talán nem a mcdonalsról, meg az IBM -ről , stb. beszélnek a globalizáció kapcsán legtöbbször?
[előzmény (762)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-22 12:44:08 (764)
Akkor szerinted minek van köze az egészhez?
[előzmény (762)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-22 12:42:50 (763)
Oké, akkor te a természeti törvényeket akarod szolgálni, mások meg kihasználni. Ez nevetséges.

A több ember többet tud elvröl pedig pl egy kutatócsoport eredményesebb, mint egy kutató, mert minden tagja máshoz ért jobban, és így újabb dolgokra jönnek rá. Ez teljesen ésszerű, az egyes emberek szellemi kapacitása véges. De nem is azon van a lényeg, hogy töbet tud, hanem hogy többre képes fizikailag és szellemileg is.
[előzmény (760)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-21 22:36:34 (762)
tévedsz, a monopóliumok senkit nem érdekelnek. nem veszed észre, hogy itt egyzerűen egy védekezésről van szó. Nem értem, minek akarod a nevetséges gazdaságcentrikus szemléletedet idetukmálni, amikor nyilvánvalóan semmi köze az egészhez.
[előzmény (759)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-21 22:32:29 (761)
Annyit akrtam ezzel mondani, hogy mindíg egy különös érzés fog el amikor ilyen kis gyerekekt látok, mert ezek a gyermekek tszerepet játszanak, méghozzá a tömegigényeknek megfelelo szerepet

ők játszák a szerepüket, te meg játszod a sajátodét. Hol itt a gond? Érthetőbben is kifejezhetnéd magad, bár annyit sikerült megértenem, hogy ma már nincs az a szolidaritás, közösségi érzés, "bennsőséges hangulat", stb.. mint régen (amit szerinted a kommunizmusnak köszönhettünk) vagy vmi ilyesmi. meg persze az is világos, hogy bár a tömeguralmat mint "népuralmat" áhítod (mer' hogy ugye mindenki egyenlő), de azért a mai tömegembert (aki "nem akar uralkodni") azt nagyon lenézed, gondolom, mert nem olyan okos meg nem olyan egyenlő, mint te... teee.. hehe:)
[előzmény (754)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-21 22:27:15 (760)
Caulimo.

Több ember többet tud, ez egyértelmu. Ez nem csupán mennyiségelvbol van. Minden ember mást tud jobban, a tudásuk összeadódik

egy nagy lófaszt. még ilyen überelhetetlen hülyeséget bazz.. Ilyen alapon pl (hogy a legelemibb hasonlatot hozzam fel) a diákoknak kéne a tanárt tanítaniuk, ha a tudásuk "összeadódik", ami ugye elég nyilvánvaló badarság, nem? Ha mindketten olvastuk a Sörgyári capriccio-t, akkor az már 2 regény, he?

A rendet mint kozmikus méretu dolgot képzeled el, de ez nem igaz. A világ folyamatos változásban van stb

nem szükséges megcáfolnom, mert metafizikai abszurdum. Gondolj már bele, ha kimondod a "rend" szót, már eleve olyasmit takar, ami "általánosan érvényes" (a változás fölött áll). Ha nem létezne, akkor hogy a rákba tudnál törvényekről (akár fizikai törvényekről) beszélni? Szerinted történhet olyan változás, ami "véletlen", "ok nélküli" vagy valamilyen törvénynek nincs alávetve (azon felül, hogy esetleg számodra, a saját individuális világodban "szokatlan")?

minden változás a Rend törvényeinek van alávetve, a Rendnek engedelmeskedik.

amit te fejlődésnek nevezel, az valójában egy fokozatos, ill fokozatosan gyorsuló degenerálódás (devolúció). Az embernek és világának kizuhanása a primordiális, paradicsomi létből (vagy létfelettiből). Kár azon töprengeni, hogy ez miért volna "jó" vagy szükséges a "túléléshez", mert nem az. Max a májadat hízlaltatod, hogy milyen nagyon "fejlett" vagy bizonyos felmenőidhez képest, akik ilyen korukban még a fán csüngve zabálták a banánt vagy (korábbra visszamenve) magányos hidrogénatomként repkedtek az űrben, hehe!

még jobb: Ladies From That House

They're charming, they won't debate
But they've got the smile
That cuts like a razor blade
Ha!
They're speaking, they're intimate
Whatever they do they are accurate
Ha!

Ladies from that house
Ladies, ladies from that house
Ladies, ladies from that house...

They're not young, they're not old
They've got no past,
No stories to be told
Ha!
Superior mind, killing eyes
They've got no power,
It's coming from that house
Ha!

Ladies from that house
Ladies, ladies from that house
Ladies, ladies from that house...

Let them take the lead
Or they'll take it anyway
Science fact is here for you.
Let them take the lead
Or they'll take it anyway
Science fact is here for you

Ladies from that house
Ladies, ladies from that house
Ladies, ladies from that house...

Oooh, I am trapped..


azt nem hallom tisztán, hogy a legelején mit nyög be az Ákos (asszem "science fiction is science fact" vagy hasonló), de régebben mindig +szakadtam a röhögéstől, amikor meghallottam (az az akcentus az nem semmi.. hehe:)
[előzmény (758)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 14:09:36 (759)
A kapitalizmus, mint verseny, szükségszerű a társadalomban. A gond ott van, hogy létrehozott olyan dolgokat, amik maguk is a kapitalizmus ellen vannak: a monopóliumokat. Ezek egyértelműen a versenyt gátolják. A globalizmusnak ezt az oldalát támadják, mert ezek globális méretű cégek. Bár szerintem hülyeség ezt globalizácinak nevezni, mert hosszútávon a globalizációt is gátolná.
Aki globalizációellenes, az inkább monopóliumellenes. Ez a globalizációs balhé csak egy fogalomzavar.
[előzmény (755)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 14:03:16 (758)
Több ember többet tud, ez egyértelmű. Ez nem csupán mennyiségelvből van. Minden ember mást tud jobban, a tudásuk összeadódik. Másrészt te is tudod, hogy a számítógéped (vagy az agy) annál hatékonyabb, minél több kapcsolat van benne az információs egységek közt. (-Most ebbe nem megyek bele, mert szerintem nem itt kéne elmagyarázni hogy működik az agy.)

A rendet mint kozmikus méretű dolgot képzeled el, de ez nem igaz. A világ folyamatos változásban van. Minden változás az entrópia növekedését (rendezetlenséget) okozza. A másik ilyen fizikai törvény, hogy az entrópia csökkentéséhet egy másik rendszerben entrópiát növelni kell. Ez azt jelenti, hogy a rend csak rendezetlenséget okoz, ha egy nagyobb rendszerben vizsgáljuk a dolgot. Mivel anyagi világban élünk, ezek a törvények ránk is érvényesek. Biztos meg akarod majd cáfolni, de ezek a Termodinamikai törvények (amiket egyébként utálok, mert utálom a fizikai kémiát). Szóval ha van ilyen rend, az csak szétesőben lehet.

A te általad elképzelt Rend csak akkor jöhetne létre, hogyha a világban a változásokat leállítjuk. Erre nyilván nem is vagyunk képesek.
Ráadásul a civilizáció, és a technológia fejlődik. Egy olyan világban, amit te elképzelsz, ez lehetetlen. A fejlődés változással jár -így lett globalizáció (ha az eredeti értelmezését vesszük, tehát az információ gyors áralását). De ha úgy gondolod, hogy a fejlődés szükségtelen, abban az esetben az általad elképzelt rend ki van téve a természeti változásoknak (entrópianövekedésnek), és pusztulásra lenne ítélve. Ez még egy evolúcióellenes gondlat is lenne, hiszen a földi életnek is folyamatos feljődéshez, alkalmazkodáshoz van szüksége, hogy túléljen.
Tehát a fejlődés fontos, és a fejlődéshez fontos az egyén szabadsága is holgy mint egység, a leghatékonyabban működjön a rendszerben.
[előzmény (751)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 13:17:12 (757)
nézd meg a csodálatos elmét, abban van az a rész amikor elmagyarázza hogy mért kell a verseny asszem, amikor egy bárban ülnek és bejön 3 csaj
[előzmény (754)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 13:14:48 (756)
szerinted attól függ egy ember hogy milyen ruhát hord? most erre persze azt mondod hogy nem, de aki devergo pulcsiba jár azt lenézed. az lenne a jó ha mindenki keményen acélbetétesbe meg kemény punk meg rocker egyenruhában járna, mert gondolj csak bele, ez ugyanolyan egyenruha mint amit te olyannyira megvetsz. bár engem ez az egész öltözködés nem érdekel mert "nem a ruhád vagy"
[előzmény (754)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 12:42:38 (755)
Persze hogy lehetne másként! Ne rivalizáljunk mert az csúnya kapitalista szokás ne rivalizáljunk egy csinos nő kegyeiért se hanem inkább osszuk fel egymás között. Ne versenyezzünk mert az felesleges hanem inkább osszuk el a nyereményt a részvevők között. Ugyan kit izgat hogy a verseny egyik résztvevője jobb mint a többi és tiz éve tréningezik mint az állat? Ne különcködjön az se, nem kellenek ide tehetséges emberek mert mindenki egyenlő. Aki okosabbnak születik mint a többi az ne merje hasznositani a tudását mert ezzel elnyomja a butákat. Mit képzelnek ezek a szarházi jogászok meg mérnökök? Több pénzt keresnek csak azért mert tehetségesek plussz áttanulták, dolgozták az életüket, a szemétládák! Bezzeg a rossz tróger proletárok! Na az már igen! Tanulni nem tanultak, dolgozni utálnak, ambicióik nincsenek de azért nekik kéne jól keresniük. Logikus.

A tömegigénynek való megfelésére nem tudok reagálni mert nem értem az egészet. Azért kifejthetnéd hogy miféle tömegigényekröl beszélsz? Vannak ugye az embernek igényei, tiszta sor. Vannak alapigények (levegő,viz,étel) amire minden embernek szüksége van, ezeken kivül vannak az embernek a speciális igényei, pld vki igényli a heti egyszeri szaunázást, vki az elegáns ruhákat mert abban érzi jól magát, vki a napi két doboz cigit stb... Persze van olyan hogy két embernek vagy egy egész társaságnak nagyon hasonlóak az igényeik talán ezért is találtak ök igy egymásra. Hol itt a probléma?
[előzmény (754)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 08:54:30 (754)
Nem arról van szó!
Most kivételesen nem a kapitalitmus társadalomrohasztó hatásáról akartam beszélni.
Annyit akrtam ezzel mondani, hogy mindíg egy különös érzés fog el amikor ilyen kis gyerekekt látok, mert ezek a gyermekek tszerepet játszanak, méghozzá a tömegigényeknek megfelelő szerepet. És sehol sincs már az a közmorál, az a viszony ami ismeretlen és ismeretlen között volt valah az utcán, eltűnt már rég minden ami emberi.
A buszon, az utcán, a tömegben, a metrón, a vécében, mindenhol hiányzik.

Nemlehet, hogy ez csak nekem szúr szemet.

Reagálva: tudom, hogy minden kapitalizmus, tudom, hogy minden rivalizálás, tudom, hogy minden verseny, tudom, hogy minden a másiuk elnyoimása, de akkor nem állunk meg egy pillanatra. Nem gondolunk bele: lehet, hogy ez nem jó. Lehetne ez másként is?!



© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 00:08:00 (753)
már nagyon nyomta a lelkedet, igaz?
[előzmény (739)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 00:05:34 (752)
szólj a portálszekrényeknek, azok maj' jól megmoderálnak, vagy tégy panaszt a szakszervezetnél, nem tudom, de ezt a hülye nyafizást fejezd be, mert sztem már neked is tele van a tököd a saját vinnyogásoddal.
[előzmény (733)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-15 00:03:48 (751)
természetesen minden rendszer a Rendet próbálja utánozni (erre magadtól is rájöhettél volna). Csak a Sötét-korra jellemző beszűkült tudatállapot (amilyen a mennyiségelvű "több ember többet tud" faszság) az, amely akadályozza ennek a tökéletes kivitelezését.

nem esett szó semmiféle elméletről. Idefigyelsz egyáltalán?:)

entrópia? "ősi ösztön"? jesszusom, honnan szeded ezeket a baromságokat? tábortűz melletti szalonnasütéskor hallottad vmelyik szakállas béke-nagymestertől?:)
[előzmény (728)]

© v.o.n.válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 23:57:48 (750)
nem Ludd a RENDet nem kell és nem is lehet megalakítani. a Rend mindig is volt és örökké lesz, de igazából fölötte áll az időnek, térnek, az érzékszervek világának és a cselekvésnek vagy a gondolkodásnak is. A Rend maga az alkotó. Az univerzum a Rend műalkotása. ezért nem is lehet vele szembeszegülni, mert az individuumok mind Őbenne vannak, az Ő játékszerei. Na, érted már?:)
[előzmény (727)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 20:36:05 (749)
Ja, én is megférek vele. Sőt, a monoplyt kifejezetten kedvelem. :)
[előzmény (748)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 20:27:41 (748)
hát csak mondtam hogy a kisbolt is ugyanolyan kapitalista mint a nagy, persze nekem tökmindegy mert én és a kapitalizmus tökre megférünk, megkapok mindent, kell még más...
[előzmény (747)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 20:26:00 (747)
Igen, itt minden kapitalizmus. Még az ég is. Meg a kutyaszar is. Meg az egész naprendszer. Isten egy óriási dagadt, cilinderes pénzeszsák.
De unom már ezt a felhajtást. Kapitalista ez, kapitalista az. Mégis ki nem szarja le?
[előzmény (746)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 20:17:54 (746)
az is kapitalizmus
[előzmény (745)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 20:15:47 (745)
Ott a piac, a magángazdálkodás...stb. Ha annyira undorodik a globalizáció franchise vállalkozásaitól, akkor menjen a józsefvárosi piacra mondjuk ruhát venni, élelmiszert meg mondjuk valami Marika csemege boltba.
[előzmény (744)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 18:25:15 (744)
A kapitalizmus szennyes barlangjaiba mindenki bemegy, akár komcsi, akár náci. Mivel nincs hely azon kívül.
[előzmény (743)]

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 17:12:25 (743)
Szóval bementetek a "kapitalizmus szenny barlangjába" és miközben vásároltatok habzó szájjal acsarogtatok a többi fogyasztóra. Ez olyan, hogy én kivégzőtiszt vagyok, és miközben lövöldözöm az embereket ugatok a kollegáimnak, hogy: mocskos gyilkosok. Mellesleg egy besült gyerek irodalmaskodni próbáló töményen értelmetlen hozzászólását olvashattuk.
[előzmény (739)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-14 09:44:46 (742)
Ez most a antikonzumeranarchistakommunista iróniája lenne vagy provokáció?
[előzmény (739)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-12 22:02:52 (741)
te fogyatékos vagy
[előzmény (739)]

© Caulimoválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-12 20:48:04 (740)
Igen!
Az ifjúság ne járjon fekete ruhákban mindenféle koponyában, hanem csak fehér ingben, kék kendővel a nyakukban, hózentrógeres nadrágban a fiúk, piros kendővel, szoknyában a lányok.(kisdobos style)
[előzmény (739)]

© Jurij A. Gagarinválasz erre | adatok | e-mail - 2004-10-12 18:52:08 (739)
Off de azért elmondom.

Na szóval ma találkoztam kedves (EN)joy01 barátommal, és elmentem véle a ciánkáliba nadrágvásárlása végett.
A ciánkálit mindnyájan ismerjük, tudjuk milyen aranyos kiksapitalista szenny. Nos ott kiderül, már három darab van csak a blaha környékén.
Majd szemembe csillan a felirat: antidivatáru.
Szép mattvörös betűk világítanak a szennybarlang ajataja felett.
Oztán míg ködves barátom felpróbál, én szétnézek. Három eladóból kettő a gázt piszkálja. A harmadik ábrándozik. Majd kinyílik az ajtó és egy ilyen bolthoz szokatlan középkorú nő lép be. Munkából jövet.
Útjába akad a még szabad boltosunk, ki pillanatok alatt kiesik álmaiból, s lezuhan a valóság rettenetes partjára. Történik mindez amikoris a nő (tudod a kb. 40 éves) megszólítja. Hallom csevejüket félfüllel, de tisztán.
"13 éves kislányomnak keres bőrkabátot, úgy kb 162 cm magas lehet"
Ez ugye annyira nem volt vicces, inkább szánalmas. Deformált ifjúság. De ez még semmi.
Eget rengető munkájával végezve joy kolléga távozóra fogja. Vele tartva leül a bolt előtt bekötni a bekötnivalóját, majd vígan ám mégis komolysággal meséli, hogy az imént a középkorú anyuka, a bolt hátsó traktusába édes kicsi kislányának dzsánkíz pólót keresve fagatta tovább eladónkat.
Bumm.
Csakazértis elveünket követve benéztünk a másik boltba is amely már ennélis jobban ráépült a kellemes megazdagodás reményével kecsegtető tömegigényekre. Kérem a boltból kilépő tetőtől-talpig diszkós picsa is orcul csapott. Beljebb hasonlóan bűzös vásárlóközönség népesítette be az amúgy igencsak szűkös helyet.
Távoztunk.
Nemazt mondom, hogy a ciánkáli szar, mert vannak jód dolgok benn. Azt fájlalom, hogy teljesen a kapitalizmus jeyében dörög az ég felette, és azért jajjogok itt mert az ifjúság korcsabbnál is korcsabb, és nemhogy stagnálna ezen a szinten de ez egyre csak romlik rohad bomlik süllyed...

>Bezzeg az úttörő éveink...




Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére