Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Új "szubkultúra"
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Az új felvilágosodás

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

© balu5válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 18:12:20 (26)
Sztem mindenkepp jobb. Ilyen, gondolkodo emberekre lenne szukseg a sok 'divatember' helyett...
[előzmény (25)]

© kobaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-08 11:43:57 (25)
Békés egymás mellett élés, nem utállok senkit mert más, nem azt mondom, hogy ne legyenek gazdagok. Jampo te újra feltaláltad az anarchokapitalizmust. Persze lehet, hogy jobb, hogy magadtól találtad ki, mintha készen kaptad volna.
[előzmény (1)]

© balu5válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 20:56:37 (24)
Victim, akkor en hasonlitok rad("én teljesen normális emberek érzem magam. egyetlen különbségtől eltekintve: Én punk zenéket hallgatok.")!!! ;)

Amugy sztem az a kurva nagy baromsag, hogy ha valaki kitalalta, hogy na akkor most o teszem azt pank(de lehet diszkos, rapper, vagy barmi), akkor neki utalnia kell a skinheadeket, a diszkosokat, meg mittomen kit. Meg hogy valaki tarajat nyirat, mert o most punk, es csak fekete Exploited-es polot vesz fel, meg nyaron is bakancsban rohad. A fiatalok kozt van ilyen kurva sok, mert a tobbseg csak sodrodik az arral. Ez a szubkulturak igazi arca, szerintem kar ebbe a politikat belekeverni.
[előzmény (22)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:22:21 (23)
Nekem az eszmei fanatizmussal van bajom. Ami azt jelenti hogy sokan csak abban hisznek amit a szubkultúra előír nekik.

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:20:31 (22)
én teljesen normális emberek érzem magam. egyetlen különbségtől eltekintve: Én punk zenéket hallgatok.
téged nem lehet meggyőzni és már nem is akkarlak. ha azt hiszed ez hülyeség akkor hidd. utánad is lesznek lemezek/koncertek/emberek akiknek ez jelent valamit. szerintem nem is kell olvasnod egy nosztalgia fórumot úgyis baromságokat beszélünk.

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:19:24 (21)
nekem a punk az egyfajta fanatizmust jelent...olyan fanatizmust pl. amit a zene iránt érzek és és hogy eljárok koncertekre akár több száz km re is és meghallgatom,valamint ez tényleg egy közösség,(legalábbis ahova én járok bulizni)nem ismerek sok embert ott de ezt látni és mindig ugyanazok az emberek vannak ott ,engem ez jóérzéssel dönt el....régebben én is lenéztem elég sok embert ,manapság már alaptalanul nem teszem,de vannak emberek akikre ránézek és nem csal a gyanum....például én kibaszottul utálom ha tarhálnak tőlem,főleg ha csöves pankok,főleg ha mellette izomből bevannak baszva.

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:12:50 (20)
Szóval hagyjuk ezeket a punkos baromságokat oké

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:12:26 (19)
Ez a topik tudod direket arról szólna hogy leszarom hogy ki miben hisz csak alapvtő embei dolgokat elfelejtenek a kurva nagy hívők

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:03:50 (18)
ha semmi értelme akkor miért ír ide nap mint nap 100-nál több ember?
miért van kurva sok punk/hardcore/stbstbstb zenekar?
miért hiszenk abban nálunk okosabb emberek, hogy a punknak még van értelme?
[előzmény (17)]

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 16:00:29 (17)
nem egyszerűen megpróbálom megmagyarázni hogy ennek a szubkultúrázásnak semmi értelme. Néha komolyan (néha úgy hogy te is megértsd :-) )

© Victimválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:59:40 (16)
szerintem annyira alapvatő dolgokat írtál le, hogy felesleges erről beszélni. talán annyiban módosítanám, hogy én semmilyen formában nem akkarok a kommunizmus-hoz közel kerülni. És nem akkarok minden embert szeretni és elfogadni, ahogy van (de bántani se akkarom őket)
[előzmény (1)]

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:57:54 (15)
sztem te túl komolyan veszed ezt az egészet

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:55:20 (14)
Nem ezt mondtam én is hogy a politika egy másodlagos szempont kellene hogy legyen. Ma sajnos ez nem így van. Ezen kellene változtatni hogy a kultúrákat ne egy politikai irány vonalról lehessen behatárolni. Hanem egyáltalán ne lehessen behatárolni, mert mindenkinek saját gondolkodása van csak ez egy szubkultúrán belül nem tud kibontakozni mert korlátok közé szorít.

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:48:49 (13)
engem mondjuk kurvára nem érdekel a politika...az is idegesit egy kicsit pl.hogy az amerikaiak (bandák)mostanság kurvára politizálnak,baszok rá

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:48:37 (12)
Nem a globális átformáslásról van szó csak a mai világ begyepesedett vagy fanatikus és senki nem hajlandó gondolkodni csak más dolgok után megy.
Egyébként lehet hogy nem jött le a szavaimból de én is ezt mondom hogy az ember éljen úgy ahogy akar csak a mai mentalitás ezt nem engedi.

© Gabika XXválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:45:29 (11)
Szerintem se a politika se a vallás nem változtatja meg a világot. Itt a pénz fütyül. Semmisem szól már ideológiákról meg hitről. Az emberi mentalitást nem lehet megváltoztatni. Mindenki éljen a neki tetsző mentalitású közegben, és ne akarja globálisan átformálni a világot. lehetetlen.

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:42:12 (10)
azé

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:41:35 (9)
jóvan jóvan

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:40:32 (8)
Nem a rohadt kommunizmusról beszélek hanem a 1. beírásról szólna ez a téma

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:39:24 (7)
mivan?

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:37:49 (6)
akkor meg mir fáradozol?;)

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:31:55 (5)
A kommunizmuson nem a sok éven át taró diktatúrát értem fogd már fel.
Járjál utána hogy mi az. Szép dolog csak lehetetlen. Már erre is rájöttem kommunista korszakom után.

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:15:04 (4)
azért a kommunizmusban most énse a gyilkolásra gondoltam,voltak ott más dolgok is,amiket mondjuk nem szeretnék mégeegyszer vissza,ha nem éltem benne akkor sem

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:10:30 (3)
A kommunista tudod nem azt jelenti hogy legyilkolja az embereket meg ilyesmi hanem tudod az idealizált kommunista eggyütt tud élni másokkal.
Ilyen a diktatúrában nem volt (ami nem kommunizmus volt) ugyanis irtották a burzsuáziát. Én ezzel csak arra gondoltam hogy testvériség.
De gondoltam hogy ebbe valaki beleköt de remélem mostmár érthető hogy gondoltam

© jail breakválasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 15:03:39 (2)
"...emberileg meg kommunista"?

© Jampo99válasz erre | adatok | e-mail - 2004-01-07 14:55:53 (1)
Na ezt az egész dolgot azért gondolom mert az összes kultúra elkorcsosult a punk a skinhead hippy stb. Arra senki nem gondol hogy nem anarchizmusról meg fasizmusról meg ilyenekről kéne vitatkozni mert ez már lerágott csont.
Arra meg senki nem gondol hogy GONDOLKOZNI kellene nem csak fanatikusan hinni előre lefektetett eszmékben.
Arról senki nem beszél hogy a mai világ erkölcsileg egyenlő a nullával.Pedig ez lenne a lényege minden egyes társadalmi rendszernek a "testvériség"
Tehát én abban hiszek hogy minden embernek legyen saját gondolkodása, vegyék észre hogy ez egy elcsépelt szóval élve és kicsit elvonatkoztatva egy "haldokló" világ. Meg az se ártana ha az emberek nem eltaposnák egymást hanem lenne valamennyi erkölcsösségük, emberbarátságuk. Mert sajnos a mai szar rendszerekről nem rendszer tehet hanem az emberek hatalomvágya. Ezzel most nem azt akarom mondani hogy ne legyenek gazdagok meg hogy szeretkezz ne háborúzz és nem egy utópikus társadalmat létrehozni, hanem hogy legyen bármilyen rendszer a gazdag és szegény, zsidó, cigány, keresztény és fehér tudjon egymás mellet élni.
Szóval egy politikailag demokrata emberileg meg kommunista társadalom.
Szóval mindenki megtarthatná saját eszméit csak elkezdene mellete gondolkozni és nem utálna másokat csak azért mert az más. Szóval szerintem egy új felvilágosodásra lenne szükség amikor az ész és a testvériség játszaná a fő szerepet

Ez az egész pesze csak egy vicc és nagyon közhelyesen hangzik, De azért érdemes rajta elgondolkodni hogy nem muszáj fanatikusan hinni néhány eszmében csak azért mert punk vagyok vagy akármi más.
(na aki egyetért velem az legalább csak az egyik cipőjébe tegyen barna fűzőt :-) )
Kössz ha végigolvastad



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6