Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Peter and the Test Tube Babies
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
PTTB

1 | 2 | 3 > Következő >> Végére

© Open Airválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-27 20:20:23 (61)
jól tudod. De én se találok semmi London SS-es anyagot. (Gyakorlatilag abból lett a The Clash...)
[előzmény (59)]

© Dee Dee Burnelválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 17:10:32 (60)
Rattus Bambi, Te csak Stranglers-t hallgathatsz, tudod!!!?
Ja, és aki kihagyta a Pétert a hétvégén, az hibázott..
[előzmény (59)]

© Bambiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-13 11:46:01 (59)
Hello!

Van valakinek London SS albuma? Ha joltom az a MIck Jones os formacio?

© (K)Noxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-12 17:53:51 (58)
Ó, köszi. Először muszáj volt visszaolvasnom, hogy én voltam-e totál seggfej, de ezután megint csak úgy tűnik, hogy Fuxi Maxi az.

...és most esetleg vissza is térhetnénk Peterhez, akiktől lehúztam a Schweinlake koncertet, és muszáj volt nagyon röhögnöm, amint a koncert felénél Peter eszmét cserél a t. publikummal: "More? Gimme more money then!" (csak hogy "ontopic" is legyek egy kicsit)
[előzmény (35)]

© toylaciválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-12 15:45:32 (57)
Huszár Janinak üzenem hogy járjon már utána annak hogy ki vette fel a D.O.A. koncertet, hú az nagyon fasza volna ha meglenne...
Köszi:
Laci

© toylaciválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-12 15:42:07 (56)
Gyerekek! Állati volt a tegnapi Peter and the test tube babies koncert!
Ha valakit érdekel a koncert DVD változata, esetleg a Toy Dolls A38- as koncertje, netalán a tavalyi U.K. Subs/Vibrators koncert itt érdeklődhet:
toylaci@yahoo.co.uk
Üdvözöl mindenkit:
Laci

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-10 12:37:34 (55)
A holnapi PTTB illetve a vasárnapi Oneway system koncertekre a jegyeket még meg lehet venni:
nemArt shop: péntek 18 óráig
wawe: szombat 14 óráig
underground store: szombat 14 óráig

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-07 22:49:51 (54)
Hal valakit érdekel, lehet jegyet kapni a hétvégi PETER AND THE TEST TUBE BABIES, illetve ONEWAY SYSTEM koncertekre a WAWE-ben is és az UNDERGROUND STORE-ban is.

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-04 12:38:07 (53)
A két favorit név: Koyaanisquatzi, Gerogerigegege.
Azért a Peter and the Test Tube Babies se rossz.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-04 12:19:23 (52)
A Hitler SS jobb.
[előzmény (51)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-04 12:06:28 (51)
szerintem a London SS (amiben tudvalevőleg nem játszott Joe Strummer) a legjobb zenekarnév azóta is, bár nem korai, és a Clash sem az, és egyébként is minek írok ide egyáltalán.
[előzmény (49)]

© Rock And Roll Samuraiválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-03 09:19:58 (50)
A London SS-t Mick Jones és a későbbi Generation X-es Tony James alapította.(Ők egyébként mostanság ismét együtt zenélnek a Carbon Siliconban.)

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-03 07:59:23 (49)
A London SS-hez még nincs köze Joe-nak. A Clash meg nem korai.
[előzmény (48)]

© Rovarválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-03 06:46:50 (48)
nem nagyon hiszem, hogy a London SS pubrockot játszott volna, viszont már igen korán létrehozta Joe Strummer a legfaszább nevű punkzenekart.

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 21:09:53 (47)
:-DDDD
Azt hittem ekkora ziccert nem hagyhatok ki. Bocs.
Ja, én is hallottam hogy korábban pub-rockot játszottak, akárcsak a London SS, a 101'ers, vagy a Dr. Feelgood. Ezekről a váltásokról szívesen olvasnék egy magyar nyelvű tanulmányt. Érdekes téma, és feldolgozatlan. Elő az okosokkal. Hajrá!
[előzmény (45)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 18:52:01 (46)
Ja, álnéven egyébként sem írnák, mert ha akarok valamit mondani, azt a saját nevemben teszem.
[előzmény (45)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 18:51:06 (45)
:DD, ez nem én voltam álnéven, a fiúval(pr) annyi a közös bennünk, hogy én most leszek 27(ő már 27), meg tud valamit úgylátszik a Vajdasági dolgokról, ha már tudja, hogy Szabadkán játszott a U.K. Subs '86-ban(én csak videófelvételen láttam, ahol a Nade iz Inkubatora benddel léptek fel). Egyébként én is más dátumokat írtam be mint ő, meg te a zenekarokról, bár én úgy tudom még most is, hogy a Subs 74 óta játszik, csak elejiben még más zenéket játszottak, és 75-76 táján kezdtek punkot játszani, csak most nincs kedvem előszedni a fanzinjaimat, ahol olvastam, a cikket mégegyszer én is beküldtem egy újságnak, ahol Charli Harper ezt nyilatkozta.Na abban nem vagyok biztos, hogy akkor is Subs név alatt-e futtak, de az első számok akkor kezdtek készülni...
Mozart-ot meg Vivaldit egyébként nem hallgatok, nem azért mert nem becsülöm meg őket, csak épp nem az én zsánerem :)
[előzmény (37)]

© Nancy Spungenválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:54:08 (44)
ó az én kicsi sidikém...
sajnos nem. De nem tehet róla! Be volt lőve, nem tudta, mit csinál! Bevadult..
[előzmény (43)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:52:39 (43)
még 1 kérdés!

sid ártatlan?
[előzmény (42)]

© Nancy Spungenválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:50:39 (42)
naná...és imádom amikor belemarkolnak a hajamba, miközben csinálom
[előzmény (41)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:46:43 (41)
tényleg jól szopsz?
[előzmény (40)]

© Nancy Spungenválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:45:25 (40)
New York Dolls....olyan régi együttes, hogy még a Pistols előtt az ő gruppijuk voltam !

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:37:05 (39)
én most nem rúgtam seggbe senkit, kérdeztem hogy ő, a tankcsapda énekese mit szól ahhoz hogy sok rajongója van. erre elkezdte mondani, hogy már 89-ben németországba turnézott. erre én mondtam hogy azt ki nem szarja le. egy általam diagnosztizált szituációról kérdeztem meg, mint közvetlen a (z általa provokált) szituáció részesét, nem mint bűnöst, erre fel bunkózott, és félrebeszélt. én meg nem szarok be tőle, és nem fogok nyalni neki. ő mondta hogy a tankcsapda énekese. a kérdéshez meg jogom van. érted már?
OFF...OFF...OFF... mindig ezzel jöttök
[előzmény (38)]

© KKKválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 14:19:04 (38)
Ez így is van rendjén , a fiatalok seggberúgják a vén szarosokat ,ha arcoskodnak. csakhogy itt erről szó sem volt !

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 13:16:08 (37)
pr!

Először azt hittem, elintézlek annyival, hogy: Kurva anyád!
De időközben rájöttem, hogy te vagy Kori álnéven!!!!
Veled nem akarok kibaszni, megbántani sem akartalak, csak védted ezt a fazont. Aki szerinted szentimentális, szerintem gőgös. Nem érzed a kioktató, gőgös faszakalapságot abból, hogy "peter 17 évesen"...? Mindegy.
A lexikális dolgokat nem én kezdtem, később hogy továbbfűzzem knox szamárságait elkerülhetetlen volt, illetve konkrét példákkal TÁMASZTOTTAM ALÁ elméletem mechanikáját. Mert engem az érdekel. A mozgatórugó. Azt pedig objektív tényekkel lehet leszűrni. Olyan ez mint a szociológia. Jó, slaughter-t lehet elbasztam, mert valahol azt nyilatkozták hogy már a pistols előtt punkot nyomtak, és 75 végén alakultak meg, ezért gondoltam hogy 75-ösek, bocs. Ők mondták. Az ilyen nem hivatalos punk77.co.uk honlapok nekem nem számítanak hiteles forrásnak. A subs-ról is hallottam egy 76 végét, de ténylegesen tényleg 77-től voltak. Az adicts nem biztos hogy 75-ös, de szintén egy interjúban mondták, hogy 75-ben vagy 76-ban alakultak, ők sem emlékeztek rá pontosan. Gondoltam nem hazudnak. De látom a kedvemért te is utánanéztél ennek-annak, és ez már valami, köszönöm. Habár nem gondoltam volna, hogy ez ilyen fontos akárkinek is. Én is csak azért hozakodtam vele elő, mert knox hazugságok között élt a kedvenc zenekarának keltezését illetően :-(.
Arra én szarok, hogy ki mennyiért lép fel, nem érdekel. Tudom, hogy téged igen, mert érintett vagy egyik oldalról, de ez a te dolgod. Nekem nem azért hiteltelen mert (nem) a pénzért csinálják, hanem mert... de ezt már elmondtam korábban. Légy figyelmesebb! Habár erről tényleg érdekes adataid vannak. Valahova beírtad már, ki mennyiért lép fel. Neked ez az elkurvulás mércéje. Nincs ezzel semmi gond. De ezzel elég messzemenő következtetéseket vonsz le a punkkal kapcsolatban, miszerint független a "gonosz" üzleti húzástól. Ez csak egy megközelítés. De lehet neked van igazad. Mint mondtam a dolgok mechanikája érdekel, téged meg hogy anya, apa és a kölyök kézenfogva váltson belépőt erre a kellemes, békés esti rendezvényre. Ég és föld.
[előzmény (35)]

© prezliválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 09:24:40 (36)
és nekem nem akarták elhinni hogy a Pistols '75-ös! azt mondták, hogy hülye vagyok, maga A PUNK MŰFAJA 75ös. Pedig a Pistols az egyetlen együttes aminek szinte teljes egészében vágoma történetét.

Köszi pr, nemtom ki volnál, de kösz!
[előzmény (35)]

© prválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 08:44:39 (35)
Mr. Lexikon!

Talán inkább a bulikra kéne elmenni és nem azt bemagolni, hogy melyik zenekar, melyik gitárosa mikor cserélt alsógatyát!

UK SUBS: http:1977 (http://www.uksubscom.anarchistuk.com/cgi-bin/bio.html)*
New York Dolls:1972 (http://www.punk77.co.uk/punkhistory/newyorkdolls.htm)*
The Vibrators: 1976 (http://thevibrators.com/biography.html)
Ramones: 1974 (http://www.ramones.com/)
Cock Sparer: 1974 (http://www.punk77.co.uk/groups/cocksparrer.htm)
Adicts: 1977 (http://www.punk77.co.uk/groups/adicts.htm)*
Slaughter & the dogs: 1976 (http://slaughterandthedogs.com/_wsn/page3.html)*
Sex Pistols: 1975 (http://www.sex-pistols.net/main.html)

nem is olyan rossz! 8-ból csak 4-et hibáztál! Azt hiszem ezt te is elkúrtad!
Jah egyébként (K)NOX nem mondta senkinek, hogy őt tisztelni kéne sőt még csak be sem ugatott, mint te kis SID növendék. Egyszerűen csak örült annak, hogy már régóta hallgatja ezeket a zenekarokat és ráadásul eltud menni a buliba, mert kapott fizetést. Tudod sokszor az emeberek, ha megemlítik, hogy valamit milyen rég óta csinálnak az nem azt jelenti, hogy tapsot kérnek. Sokkal inkább azt, hogy elmélázott azon, hogy milyen szép hosszú múltja van és mi mindennek örült fiatalon. Tök jó volt látni a koncerten olyan embereket akik a gyerekeikkel érkeztek, ma már ugynevezett konszolidált állampolgárok, de mégsem irtóztak lejönni a csőcselék közé! Volt olyan aki egyenesen könnyezett, hogy annak köszönhetően láthatta a The Vibrators-t, hogy a magyarországi Szerb menekült táborban kénytelen meghúzni magát és a 15-18 éve elszakadt barátokkal most itt találkozhat fiatalságuk egyik kedvenc zenekárának a koncertjén. Mert ők csak a UK SUBS-ot láthatták még 1986-ban Szabadkán. Nagyon jó élmény volt beszélgetni ilyen emberekkel, tudod nekik nem csak egy lexikon adatait jelentik ezek a zenekarok.

Különben meg hol van a hatalmas biznisz abban, hogy egy zenekar ( The VIBRATORS ) évente lenyom kb. 40 koncertet és kap bulinként 5-600 euro-t? Az Auróra is kér ennyit, pedig rá közel nem kiváncsiak annyian a világon! Egyedül amikor nagy fesztiválokra hívják őket kapnak több pénzt, de ott is nem ők kérik, hanem a szervezők ajánlják fel! Szerintem az ha valakik 30 év után is képesek ugyanazt a zenét nyomni és nem szállt el velük a ló (tehát nem 4-5000 euro-t kérnek) valamint nem derogál nekik kis klubbokban 2-500 embernek játszani igenis hű maradt ahhoz, amit még 1976-ban elkezdett. Tudod a punk közeg már a 70' évek közepe óta hullámzik, 4-5 évente váltják egymást a hullámok és a völgyekben bizony nem könnyű a zenekarok sorsa. Azok akik ettől nem ilyedtek meg és nem hagyták abba soha azért mert éppen csak feleannyian jártak a bulijukra, mint régebben igenis tiszteletre méltóak! Én személy szerint nem szeretem a zenéjüket, de elismerem a munkásságukat és felnézek rájuk. Sok más zenekar amikor a hullámvölgybe ért abba hagyta, majd néhány évvel később amikor megint elszaporodtak a nézők a punk koncerteken újra alakultak ez sokkal inkább szól az üzletről! Egyébként én 27 éves vagyok és szeretem Vivaldi-t meg a Mozart-ot is. Pedig ők aztán tényleg oldschool!!!
szerintem gondold át újra!

[előzmény (34)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 06:56:17 (34)
Kori, ezt jól elkúrtad. a New York Dolls 71-ben (van is 72-es felvételem). Az első album 73-as. A Vibrators és a U.K. Subs 76-ban.
74-ben a Ramones alakult, meg a Cock Sparrer. Már a Slaughter & the dogs, a Sex Pistols, és az Adicts is "csak" 75-ös.
[előzmény (33)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-02 00:00:30 (33)
A Vibrators, New York Dolls, Ramones, U.K. Subs mind 74-ben kezdtek, szóval 31-32 éve...

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-02-01 23:38:24 (32)
Ja és 30 éves a Vibrators.



1 | 2 | 3 > Következő >> Végére