Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> GFT
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Gerelyhajító Férges Tetvek

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 19:35:41 (28)
Jó a kérdés.
Talán én azt mondanám hogy ideológiájukat tekintve egy oldalon állnak de a megjelenés a külsőségek stb. különböznek

Talán bocsi a politikai példáért de én a komcsi és anarchista párhuzamhoz hasonlítanám egy a cél csak más eszközökkel ill. más úton

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 19:31:01 (27)
hogyha a punk meg a skin alapjában véve tényleg ugyanaz, akkor miért megy át annyi ember egyikből a másikba?

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 19:21:26 (26)
na de akkor látod s egyetérthetsz hogy sarkítva az OI tényleg "megöli" a punkot?
Nem? S nem más értelemben csak és kizárólag itt a pepitára és huzentrógerre kihegyezve ahogy az sanyaaa oly jól megfogalmazta

Különben csodálkozom hogy a Sham69-t nem említetted ők is OI-os banda nem?
Én őket ismerem igazán a The very best of the hersham boys album meg is van tőlük.... s igazán fasza kis kocsma punk rockN'roll


[előzmény (24)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 14:09:32 (25)
ezért csináltam a fanzinet és a többi dolgot

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 14:09:20 (24)
az lett de én ennek örülök!

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 14:08:03 (23)
de te nem úgy látod, hogy kicsit sok lett a huzentrógeres - pepitakitüzős ?

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:53:59 (22)
Oi!

Legtöbben azt írták róla, hogy ugye egy Cockney akcentus, amit a Cockney Rejects felfutása tett oylan népszerüvé, de már a 70-es évekbeli punk bandák is használták...mivel legtöbbjük London munkásnegyedeiből származik innen ez a köszönés is : Oi! azaz cső kb. vagy akármi..az, hogy Oi! stílus a 80-as években alakult ki igazán ugye a Cockney Rejects feltünésével, akkor húzták rá azokra a zenekarokra ezt a cimkét amikor a legtöbb punk és skinhead zenekar elindult a munkás lakótelepekről...a különbség a punk rock bandák és az Oi! között talán inkább az volt, hogy a z Oi! még inkább az utca gyermekeinek szólt még inkább a perifériákon élők zenéje volt. olvastam azt is, hogy sokan az Oi!-t azzal különböztették meg, hogy az Oi! erőszakos volt és aggresszív...lehetséges, tehát ha megnézed azoknak a punk rock zenekaroknak a szövegeit, akik magukat az Oi! címkével tüntettek ki, azoknak tényleg keményebbek, szókimondóbbak és agresszívabbak a szövegeik...De azt jó ha mindenki tudja, hogy oylan, hogy Oi! hangzás nincs és nem is volt...az Oi! Punk Rock kemény, agresszív, az utca és a munkásosztály hangja de semmi más...semmi több..a 4 Skins is a punkok és a skinheadek egységének a zenei stílusaként kezelték az Oi!-t..ahogy a Cockney Rejects tagjai sem voltak skinheadek, talán még punkok sem, inkább mindekettő, de egyik sem....de még is Oi! zenét játszottak...ők indították el Garry Bushellel az Oi!-t és a hozzájuk hasonló csapatok...
Azt hiszem Mickyí Fitz mondta ezt vagy valami hasonlót:
Az Oi! az punk rock, egy kis futball hangulattal a lelátókról, egy kis kocsma hangzás, és kőkemény munkásosztálybeli kiállás, az utca hangja ez foglalja össze az Oi! stílust!
Valami ilyesmi az Oi! szerintem is...

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:45:39 (21)
Előre is köszi, nekem most sajna mennem kell, este jövök.
[előzmény (19)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:44:35 (20)
Orsiról még:

Tehát volt ott az az Elitosztagos kivonulás van is valahol róla topic-ezért nem részletezném de
az egyik szervező leakarta "rúgdosni" a színpadról az egyik zöldfülű bandát hogy had lépjen fel már az Elitosztag erre Orsi persze eléggé illuminált állapotban nekiment a rendező-szervezőnek- akivel mellesleg mamár megbeszélték a történteket- hogy bevédje a zöldfülűeket.
Persze erre kirakták.(ekkor ő már túl volt a fellépésén)
...

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:40:41 (19)
Oi! ban illetékesnek érzem magam a HChoz nem sok közöm van...csak szeretem...némelyiket...

akkor mingyá kifejtem de hosszú lesz készülj fel

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:39:44 (18)
Igen igazad van neked is, de én úgy érzem kicsit másról beszélünk...

különben lehet hogy én vagyok alulinformálva de te röviden hogy jellemeznéd az OI-t

Maga a fogalom a punkkal egy szinten van vagy a punk egyik alága s kérdésem a hc-re is kiterjed-te hogy látod ezt?

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:36:06 (17)
ebben igaza van!

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:35:36 (16)
Hogy a zenekarról is ismét szó essen egy idézet álljon itt Orsitól:

"Nekem a fellépés csak annyit jelent hogy felmegyek a színpadra és elmondom a véleményemet, érzéseimet és eszmémet akinek nem tetszik az úgy sincs ott"

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:35:11 (15)
szerintem nem mivel benne vagyok azokba akik propagálják ami falakba ütközünk azok a boneheadek a legtöbb normális ember megérti...és elfogadja...
nem nem mondom, hogy polgári körökből ,de több volt közöttük a középosztálybeliek és a diákok, mint skinek között...és ebben különbözött a zene is pontosan ez benne a különbség...de természetesen a punkoké ugyanúgy az Oi! mint ahogy a skinheadeké...ennyi

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:31:40 (14)
Na de akkor szerinted a punk gyerekek inkább a polgári körökből kerültek ki?-ezzel azért vitáznék

Különben mondok példát van egy srác aki robbantott séróval, színes fűzőkkel stb. járt egyszer jól megverték a nácik s lásd--> ezek után azt mondta őt ne verje meg senki azért mert úgy öltözik ahogy s hc-s lett--> skin

Plusz ha már eljutottam ide nem érzed te azt hogy elég nehéz itthon propagálni ezt az egész dolgot skinhead vagy bonhead ?
[előzmény (12)]

© abdulválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:29:57 (13)
elkezdheted a neszével
[előzmény (5)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:25:48 (12)
szerintem nem...
az Oi! inkább munkás gyerekeké votl mindig is erről szólt az ő véleményükről..., a punk meg inkább tényleg a pukkasztgatásról és a nihilről...

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:24:17 (11)
Jó, jó de te nem érzed hogy a kettő már azért nem ugyanaz?

Hogy eltünik a polgárpukkasztás,a nihil, a magamutogatás az anarchia stb.?
[előzmény (10)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:19:52 (10)
de ez ugyanaz a stílus csak másnak hívják! Én örülök, hogy mindenki tarajosok és tüskebökik is járnak a koncertekre sőt rohadt jó a hangulat, ha nem csak 100% kopaszok vannak...szóval a punkhoz hozzátartozik az Oi! is...de nekem a kedvenceim között ugyanúgy vannak első helyen 77-s csapatok is..mint Oi!-k...

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:15:13 (9)
Az hogy kinek mi a fos elég szubjektív s szerintem e topicba igenis belefér egy kezdő banda is akár fos akár nem fos.
[előzmény (4)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 13:13:22 (8)
Tehát először is nem az én célom.

De a szövegíró itt elsősorban arra gondol hogy csomó régi "77-es" punk tehát ilyen old arc aki kűlsőségekben is magán hordozta a punk jegyeket amit most nem részleteznék... átment az Oi-ba Lonsdale,kockás ing,hc zene meg stb. egykori Pistols,Clash,Buzzcocks stb. rajongók én is nem egy ilyet ismerek én nem vitatom hogy mindkettő underground és hogy a rendsszerrel szemben helyezkednek ill. alternatívát mutatnak-sőt mivel a punk mára már inkább eldivatosodott az OI még talán eredetibb és hitelesebb is.

Dehát mit várjunk a régi punk arcoktól ha egyedül maradnak ill. ha mindenki kilép s átmegy egy más zenei stílusba ezzel mind életmódot mind gondolkodásmódot váltva.
[előzmény (3)]

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 12:59:09 (7)
hát szerintem leszünk páran aki beszélgetni fog az énekessel az oi!-s dalotok miatt! :))

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 12:57:29 (6)
A félreértések elkerülése végett én nem vagyok ebben a bandában benne csak a frontembert ismerem, akivel megbeszéltem hogy felrakom őket.

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 11:01:00 (5)
lenne mit törölni bakker

© robit666válasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 11:00:51 (4)
csináljatok egy olyan topicot hogy "ismeretlen zenekarok" vagy mittudom én... annyi fos topic van hogy az kész beszarás...

© Skinbombválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 10:57:38 (3)
nagyszerü amit én semmiképpen sem értek a kopasz agyammal hiába töröm a fejem...szóval az elgondolkodtatást nem érzem Az Oi! Megöli A Punkot dalban mit akarsz ezzel kifejezni? Amikor végre megbarátkoztak és megismertettük az Oi! a magyar punkokkal és elfogadták, hogy az Oi! a Punk része akkor erre elkezdtek kavarni vagy mi ezzel a dallal a célotok?

© Matthewválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 10:53:08 (2)
wow. lenyugozo.

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-11 09:28:15 (1)
Na hát nem is tudom hol kezdjem e igen egyéni zenekar bemutatását.

Első fellépésük a mára már nevezetessé lett (Elitosztag kivonulása) III. Vazzeg fesztiválon volt a (volt) lift klubban

A zenekar egyéni arculatát ki és mi is adhatná meg legjobban mint a frontember ORSI (fiú)
Nem tudom mennyire ismerős nektek e név?

Azért csak a rend kedvéért a többi tag neve is szerepeljen itt:
Petike(gitár)
Bandi(dob)
Maci(basszusgitár)

Továbbá két számuk szövegét említeném nektek melyek szerintem érdekes s továbbfontolandó gondolatok lehetnek főleg az első szám mondanivalója-talán.

Az OI megöli a punkot

OI-os vagy
Punk voltál
Mivé lettél
Meghaltál

ref:
Az OI megöli a punkot
Az OI megöli a punkot
Az Oi megöli a punkot

Hát mit mondjak, amilyen egyszerű,vulgáris olyan érdekes s valóban én úgy érzem elgondolkodtató. Persze elsőre félreérthető is lehet majd ha van kérdés megpróbálok válaszolni.

A másik szám számomra botrányosabb s egy kis naivitásról tesz tanúbizonyságot dehát egy szárnyait bontogató zöldfülű bandától ez talán megbocsátható

Kommunista-Fasiszta

Kommunista voltál/vagy/lettél
Undorító voltál/vagy/lettél
Fasiszta voltál/vagy/lettél
Seggfej voltál/vagy/lettél

ref.
Kommunista-Fasiszta menj a kurva anyádba!
Kommunista-Fasiszta menj a kurva anyádba!

Anarchista lettél
Jó gyerek lettél
Anarchista vagy
Jó gyerek vagy
Anarchista voltál
De már akkor is
Jó gyerek voltál

Fu na hát ennyi, a 3 igeidőt nem akartam külön-külön leírni de gondolom igy is értitek

Szerintem első szuszra ennyit igy is hosszú lett de még van egy sztori melyet a későbbiekben majd leírok.-több sztori is.



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3