Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Európai Unió
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Milyen lesz?

Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 > Következő >> Végére

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:13:49 (68)
azert mondjuk nezzuk ennek a jooldalat is...
pl a multkor a tescoban voltunk a burgerrel es a ruhak kozott szaladgaltunk, kertunk segitseget egy arctol aki cipoket rendezett, es akkor derult ki szamomra, hogy az ember elegge sulyosan fogyatekos (ertelmileg), DE a munkajat eltudta latni (rendbe rakni a cipoket) meg nekunk is tok kedvesen segitett... es mondjuk egy helyi kiskozertbe sehol nem lehet ilyen alkalmazottat latni, itt mondjuk azert, mert gondolom eloirjak nekik, de ez egy jo dolog, mert ezeknek az embereknek a legnehezebb az eletuk, de igy normalis helyen, normalis berert, normalis korulmenyek kozott tudnak dolgozni... es megmondom oszinten, hogy sok "normalis" ember/elado.. foleg kis magan kozertekben nem tudott olyan normalis hangnemet megutni, mint a "fogyatekos" a tescoban... de ez nem kapcsolodik ide szorosan..
[előzmény (63)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:08:41 (67)
az intézkedés célja mint lentebb valaki már leírta az volt, hogy bejöjjön a külföldi pénz. a külföldi pénz hogyan jön be az országba? én vagyok a külföldi. aszondom csinálok egy bótot. az építésével magyar vállalkozókat bízok meg akiket az én külföldi pénzemből fizetek. fölépül a bolt. a személyzetet az én külföldi pénzemből fizetem, a fölhalmozott árukészletben is az én külföldi pénzem van. innentől azonban már csak a bejövő pénznek a forgatása történik ami után öt évig nem adózok. de ez már magyar pénz amit kivihetek külföldre. a kérdés az, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy az én befektetett pénzem visszajöjjön.
[előzmény (64)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 20:07:32 (66)
Ja, csak itt van még egy gond:
a hozzáállás
na meg a kedves plázákba is van egy olyan trend hogyha nő a bevételed akkor az adód is nő.
Tehát nem éri meg feladni a függetlenséget.
Mert ha nő a kiadásod a plázatulaj felé akkor nem igazán fog nőni a profitod.
És ha nem nő, tehát ugyanakkora, azt még legalább két részre kell osztani az egyeülés miatt.
És itt megint van az hogy ki adott bele többet a bérleti dijba először meg az egyéb olyan dolgok amikből látszik az hogy az emberek mennyire is pénzáhesek.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:59:29 (65)
az egysülést én úgy értettem, hogy abból a pénzből már be lehetne költözni a plázába, szóval új a vevőkör. ha meg a két kisközért ilyetén egyesüléséből ahogy te leírtad a vevőkör nem változna, mer ugyanúgy helyi lenne, akkor annak nincs túl sok értelme.
[előzmény (62)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:53:50 (64)
Az 5 év letelte ztán?

Nevet cserél és kezdi előröl!

Jééééééből Julius Meinl.

Matchból Smatch.


© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:52:40 (63)
Rendben. Válasszuk szét a dolgokat. Igen, a hypermarketek mások, mint a plázák, de ebben a vitában összemosódtak. Nincs is ennek különösebb jelentősége, ne is firtassuk a különbségeket, amelyek persze, hogy nagyok, de alapvetően itt a multik vagy a multiként működő nagytőkések és a kisvállalkozók között feszülő ellentétekről van szó. A "kiváltságos" gazdagokról és a megnyúzott, de mégis a saját lábán élni akaró kisvállalkozóról.
[előzmény (55)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:51:11 (62)
Mada!
Te is tudod hogy gazdasági szinten, ez az emberek miatt lehetetlen!

Ez egy jó megoldás lehetne!

De akkor ha, teszem azt két élelmiszerbolt ami 500 méterre van egymástól, egyesülne akkor nem lennének ilyen dolgok hogy a vevők többségét én hoztam tehát nem 50 50 százalék hanem nekem 70-30!
Amig az emberek nem tesznek közösen a multik ellen, addig semmi esélyük nincsen!

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:50:23 (61)
és az 5 év letelte után mi történik?
[előzmény (58)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:47:56 (60)
Adókedvezmény még most is van.
Minden külföldi befektető 5 évig teljes adómentességet élvez.
Ezt még a rendszerváltás után hozták létre hogy legyenek külföldi befektetők.
Csak átestünk a ló tulsó oldalára.
Ennek ez a lényege Mada!

Az állam nem nyer semmit.
Viszont a politikusok elég sokat nyerhetnek ha haggyják hogy ilyenultraliberális legyen a gazdaság.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:46:57 (59)
ez tény de a bevétel is lényegesen nagyobb a plázában.

tehát a probléma ott van, hogy ha nincs sok pénzed nem lesz még több... de mi van ha a nem sok pénzt a másik ember nem sok pénzével egyberakod? pont ezt írtad a Vörös Yukas topicba.
[előzmény (56)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:44:27 (58)
és szépen leadózik utána ahogy illik

Volt valami adókedvezmény az első öt évben, nem?
[előzmény (55)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:43:54 (57)
há tesco sört én se vennék :o) de valóban van aki megveszi de ebbe egyszerűen képtelen vagyok beleélni magam. ez legelőször akkor ütközött ki amikor a Plazakban megjelentek a kávézók. én helyből magamból indultam ki, hogy ezekbe csak akkor vagyok hajlandó beülni ha ingyen iszok. ozt mégis nyereséges mind.

az adómentességből az állam mit nyer?
[előzmény (52)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:43:37 (56)
Arra céloztam hogy egy plázában nem ugyanakkora a bérleti díj mint egy kis külcárosi boltban.

Tehát aki családi vállalkozást csinál valószinüleg egyszerübb lesz elkezdeni a külvárosban.
És mint azt már leirtuk ott akármit csinál, gyenge lesz.

És ha gyenge, onnantól nem tud bekerülni a plázásba mert kevés a tőke.
És innentől csinálhat akármit.

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:38:29 (55)
na állj! csak a tisztánlátás végett. van a pláza tulaja aki fölépít egy nagy ingatlant. bérbeadja a benne lévő bolthelységeket. és szépen leadózik utána ahogy illik. mást mit tudnál tőle kérni?
[előzmény (49)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:36:25 (54)
mi az, hogy korrekt ar?
[előzmény (53)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:32:42 (53)
Oxy, az a baj, hogy a plázákban abszolut nem korrekt áron lehet üzlethelyiséget bérelni, ezt bizonyára Te is tudod.

Elsősorban nem magunkra céloztam, csak figyelem magam miatt is a folyamatot.
[előzmény (50)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:29:55 (52)
Igen, ezt tudom hogy van olyan aki utánajár 10 FT-nak, különben a kisvállalkozások nagy része teljesen tönkremenne.Sőt mivel azért egy jó rész utánajár ezért lehet az is hogy még vannak kisvállalkozások.

Bemész a Tescoba és veszel szar minősgü tesco gazdaságos sört.
A sarki élelmiszerboltban meg a fogyasztók különféle izélését kielégiteni próbáló mindenféle sörrel találkozik az ember.

És itt is bejön az hogy utánajár 10GTnak az ember mert a tesco sör nem csak 10 FT-al olcsóbb.
Én el sem tudtam képzelni hogy van olyan aki megveszi a tesco sört, de nyáron meloztam tescoban, és hihetetlen hogy mekkora mennyiséget vettek meg akár 1 nap alatt is.


Ugyhogy a hiőpermarketek meg a plázák akár két oldalról is vihetik el a vásárlókat.

Ja, és a hipermarketeknek ezz addig meg fogja érni amig rendesen nem szabályozzák az adózásukat, mert szerintem az nem állapot hogy ezek a külföldi cégek adómentességet élveznek 5 évig, utána meg nevet cserélnek azt megy az egész előröl.
Ennek szerintem véget kell vetni.
[előzmény (47)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:27:54 (51)
akkor=attol meg
[előzmény (50)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:26:48 (50)
hat noha nem erdemled meg az empatiat, akkor sajnallak... de tudod ezekre a dolgokra fel lehet keszulni, es mondjuk le lehet cserelni a kisboltot es megcsinalni mondjuk egy plazaban, ugy hogy ott berelsz uzlethelyiseget, termeszetesen bizonyos korlatokon belul. Ha meg nem tudod, akkor nem piackepes a szolgaltatasotok vagy a termekeitek, ami szomoru, de a piacok valtoznak es erre fel kell keszulni... az elet velejaroja, es ha jol tom egyikunk sem kotott szuletesunk elott szerezodest arra, hogy az elet igazsagos..
[előzmény (45)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:24:53 (49)
Ez az egész viszont ott büdös, hogy a plázák kapják az adókedvezményeket, míg a kisvállalkozót megfojtják a járulékokkal.
Ő a csúny "maszek" míg a pláza tulaj a fasza befektető, természetesen lefizetve az összes hazudós, és úgy tudom a jelenlegi főhaztudósnak is valamilyen erdélyi plázás-haverja van, akit szintén nyom rendesen a, mondjuk "demagógan" szólva, a lakásravágyók álmait megszüntető, onnan elvett pénzekből. Mert annak ugye jár a kedvezményes hitel. Egy dáknak milliárd.... Sok magyarnak meg semmi... A fasisztája....
[előzmény (47)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:24:40 (48)
jo akkor nezz meg egy olyan tarsadalmat, ahol az egyen a fontos nem a tarsadalom:
usa
case closed...
[előzmény (46)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:06:10 (47)
hátha az 500-as lélekszámú Öskün építenének egy ÖSkü Plázát há tuti bezárna a sarki ABC... lehet többen vannak.. vagy kevesebben. a lényeg, hogy nem nagy.

tény, hogy bezártak kisközértek, de nem hiszem, hogy ennek oka plázák elterjedése. lehet, hogy a csődbemenést előmozdította de nem lehet a kiváltó ok. Oxynak igaza van abban, hogy a tömeges bezárás esetén beszélhetünk elszipkázásról, mint ahogy abban is igaza van, hogy mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb. Éppezért igaza van Csabinak is amikor a saját szarjáról beszél.

Csabi. Van olyan ember aki utánajár annak a 10 ft-nak. Tudom, mert ismerek olyat. Tény, hogy mikor cipőt akartam venni először a Westendbe mentem aztán meg a Váci utcába vettem meg, mert csak ott lehetett azt kapni amit kerestem... az más kérdés, hogy minden második boltban. Tény az is, hogy tévét a mediaMarktba veszek holott a mosógépnél meg a hűtőszekrénynél kiderült, hogy a Keravil olcsóbb. Élelmiszer esetében a plázában lévő közért ugyanúgy létezne max nem a pláza helyén, arra nem is problémázott senki, hogy jön a Tesco meg a SPAR. vagy igen? a Plazakban lévő kisboltok meg ugyanúgy magánszemélyeknél vannak nem? A sörözők biztos.
[előzmény (43)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 19:02:34 (46)
Már ne haragudj, de ez teljesen a régi, már történelmi szocializmus dumája. Ahol mindig csak a "társadalom" a lényeges és nem az egyén. A csabeekával teljesen egyetértek.... A "társadalom" pedig egyénekből áll. De ettől függetlenül, tendencia is. Ha nem is mind ment tönkre, de legalábbis a vegetálás szintjére süllyedtek a viszonylagos tisztes megélhetésből.
[előzmény (44)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 18:45:11 (45)
Ja, csak én nem vagyok kivülállo, és érdekel hogy a családom miből él.
És ha valaki nem vágja hogy miről beszél az zavar.

Ennél már csak az lenne jobb, ha azt mondanád hogy jobb lett a családi vállalkozások helyzete.
AZ egy dolog hogy nem zár be, de kurvára visszaeshet a forgalom.
A másik meg hogy senkit nem fog érdekelni hogy szar e amit csinálsz hogy ha ott egy tetszetős pláza amiben minden megvan. Ja és az okos magyar emberek egy jelentős része szarik arra hogy 10 ft-val olcsobb valami hogy ha a plázásban a teljesen más kategóriáju árucikket is megveheti.

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:44:39 (44)
jo csak ha osszevetjuk, hogy az en keruletemben, meg abba a nehany kulvarosiba amibe rendszeresen jarok (jo ez nem sok), meg a belvarosba mindenhol nem volt tomeges kisuzlet bezaras, az azt jelenti, hogy ez nem egy brutalis gazdasagi tores, de meg csak nem is tendencia.. persze mindenkinek a maga keresztje a legnehezebb, es elhiszem, hogy sokaknak kurva szar, de mint kivulallo, ez nem egy olyan nagy problema, hogy ezert hisztizzunk...
[előzmény (43)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:36:57 (43)
Akkor az a te kerületed, másutt meg bezártak a szegény kis garázs ABC-k, meg trafikok meg ilyenek.
[előzmény (40)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:35:08 (42)
ui: amugy meg a lenyeg nem ez, hanem fenyegtozott az osszes veszmadar, hogy a sok kis bolt mind tonkrefog menni es csak a plazakba lehet majd vasarolni es monopolium lesz meg faszom tudja..
bekovetkezett?
nem.. lehet, hogy zartak be uzletek emiatt, de ez teljesen termeszetesen, hiszen ha valaki nem hozza a szinvonalat, az rabaszik, de nem hiszem, hogy a vaci utcai herendi porcelan gyar boltjat, vagy a tokaji borok kiskereskedeseit barminemu plaza fenyegetne.. ha meg szar amit csinal zarjon be...
[előzmény (39)]

© Oguzválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:34:20 (41)
Majdnem én írtam...:-)
[előzmény (39)]

© Oxygeneválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 17:32:51 (40)
mert itt a kulvarosokban eddig is hemzsegtek a boltok...
jelzem neked, hogy amiota beindul a plazasosdas ebben a kulvarosi keruletben ahol en lakom csak egyre tobb bolt nyilik es mukodik...
[előzmény (39)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2003-12-13 16:37:02 (39)
Sétáljáll végig az összes külvároson, meg az olyan agglomerációs városokban ahol hipermarketek létesültek!
[előzmény (38)]



Elejére << Előző < ... 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 > Következő >> Végére