Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> FoTóK
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Pillanat képek az életből

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 09:33:45 (13709)
Ujra latni akarod a parzo kutyakat?
[előzmény (13703)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 08:40:32 (13708)
Úgy értettem, hogy festészeti létjogosultságának megkérdőjelezése, korán volt még na :-P
[előzmény (13707)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 08:28:29 (13707)
TEDD LE A SPANGLIT!!!!
[előzmény (13706)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 08:13:40 (13706)
De valahol a pacás festés léte lehet minőségi kritika is, nem?
[előzmény (13702)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 07:40:24 (13705)
Oké rájöttem a "második" értelmére. Nem thumbnail nézetben kezdtem. :D
Szerintem ez csak simán az, hogy egy vonalban vége az erdőnek oszt kész.
A 22-es ezek szerint a második sorozat 14-ese.
[előzmény (13704)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 07:35:38 (13704)
Szerintem ez a galéria inkább arról szól, hogy a faszi császkál a világban és lefotózza, amit érdekesnek tart. Valószínűleg nem arról van itt szó, hogy komolyabb mondanivalója lenne, inkább arra a dologra megy rá, hogy mi megtudjuk, Amszterdamban is egy kazis magnót bömböltetnek a munkások, meg ott is van szemét a folyóban, ha az emberek bebasznak. Bizonyítja a logikusat.
A Mátrás kép olyan mintha a déli sarkon egy kutatóállomáson lennénk, a 22-esnek meg van egy érdekes Jeunet-és hangulata, noha Pesten lőtte. A nyolcas kép (remélem ugyanarra gondolunk, mert a "második" bezavart) nekem azért érdekes, mert első ránézésre egy tipikus falu széli focipályának tűnik.
[előzmény (13697)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 01:41:51 (13703)
tanyabuliról készült képeket meg tudnád osztani? szeretném összerakni az este történéseit, de sajnos az emlékeimre nem hagyatkozhatok
[előzmény (13694)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-19 01:13:52 (13702)
nem azt mondom, hogy a te hibád, hanem inkább a dolgod, hogy keresel mondanivalót. aztán lehet, hogy tényleg szánt a srác ezekbe a képekbe, és nem jött neki össze. én csak úgy voltam párral, hogy tetszett a táj, mint amikor mondjuk felmentem először a norma fához és csak olyan jó érzés volt ott lenni és látni a helyet. de bt fotóira down-kórosokról is csak jó ránéznem, nekem legalábbis mondanivalóilag nem adnak többet, mintha egy jó csajról készülne egy sima portré. szerintem már elérhetőbb és nagy tömegében gyakorolhatóbb is az alkotás eléggé ahhoz, hogy fellazuljanak olyan elvárások, hogy minden szóljon valamiről, ami ráadásul még értelmes, érdekes és új is. lynch filmek is addig fárasztottak, amíg értelmet kerestem bennük, amikor meg úgy voltam vele, hogy ő csak meg akar mutatni jeleneteket, amik szerinte baromi jól néznek ki a tévében, onnantól tökre élveztem. vagy lehet csak hülye vagyok és az értelem helyett inkább azt várom, hogy a hangulatomra hassanak dolgok.

igazából én csak azt gyűlölöm amikor valaki nem a minőségét kritizálja valaminek, hanem a létét. kibaszott retardált dolog olyan dolgokra rápörögni, amik nem tetszenek / utálsz. ha pilhál györgynek nem tetszik, hogy ma nem úgy festenek, mint leonardo, akkor nézegessen leonardo képeket. most neki az miért rossz, és hatóságilag betiltandó, hogy olyan képek készülnek amik szerinte szarok? ezzel elkezdenek a festék pacák lehullani a leonardo képekről? vagy könyékből esik le azok keze, akik olyan új képeket festenének amik tetszenek neki? estleg a belső szemhéjjára mázolják fel a képeket és néznie kell élete végéig? szegény bácsika mondjuk ha olyan hülye, hogy azt hiszi neki végig KELL néznie egy műsort, mert nem tudja hogyan lehet csatornát váltani, akkor mondjuk hagyjuk is az okoskodást, bt fotózza le, nekem meg jó lesz ránézni.
[előzmény (13699)]

© Bubsyválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-18 09:29:32 (13701)
könnyű dizájn
[előzmény (13695)]

© petiokos2válasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-18 09:10:33 (13700)
Az első részével abszolút egyetértek. Ezekben a fotókban még az sincs meg, amire egyszerűen jó ránézni. Persze lehet, hogy a netes verzikóknak szarabb a minőségük, de szerintem egy két képtől eltekintve ebben a sorozatban igazából ránézni sem jó és csak azért időztem el rajtuk 1 másodpercnél tovább, mert lassan töltötte be a gép a következőt.
Bt-t fényezve, az ő képei tényleg sokkal jobbak és fa is van rajtuk általában, ami nagyon fontos!
[előzmény (13699)]

© Vikktoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-18 05:26:30 (13699)
Ebben teljesen egyetertek, hogy amint magyarazni kell a mondanivalot, ott el van baszva a dolog. De nekem az a bajom ezekkel a kepekkel, hogy nem eleg jok ahhoz(persze ez az ami tokre szubjektiv), hogy csak nezegessem oket mert olyan zsenialisak. Itt jon be az, hogy en gondolkozom rajta, hogy ezzel most megis nekem mit kene kezdeni, csak gyonyorkodni benne vagy keresni a mogottes tartalmat, es itt van a hiba a fotoban vagy csak szimplan bennem.

Nemnagyon olvasom a Hirlapot(sot szinte semmilyen napilapot sem), ezt a cikket is a comment.com-on lattam evekkel ezelott, de ha a 'muveszi' tulzasokon tultesszuk magunk(amik szerintem nagyon viccesek) akkor szerintem Pilhal elegge fejen talalta a szoget ebben a temaban.

Fotomuveszet mint 'muveszet ag' szerintem egyenlore meg nem letezik, egyszeruen tul fiatal mufaj, tul szubjektiv a megitelese, tul sok indulat es irigyseg van a kozossegben ahhoz, hogy letegyek az alapokat es objektiven megtudjak hatarozni, hogy megis mit jelentene fotomuvesznek lenni.
[előzmény (13698)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-17 17:18:26 (13698)
nem ott baszódik el a "művészet", amikor mindenbe üzenetet kezdenek keresni / magyarázni és megfeledkeznek arról, hogy mondjuk egy kép lehet egyszerűen valami, amire jó ránézni, de különben kurvára nem mond semmit? persze akkor bejön az is, hogy ez nem egy statikus, eldöntött, lepecsételt dolog, hogy kinek mi tetszik és pilhál györgynek talán így nehezebb lenne betiltatni azt, amit ő nem szeret.
[előzmény (13697)]

© Vikktoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-17 17:04:02 (13697)
Addig eljutottam, hogy ez a srac a hetkoznapi dolgokat akarja bemutatni erdekesen az o szemszogebol, de ez nem johet mindenkinek ossze.
Szoval pl a te fotoid nekem sokkal jobban mukodnek es szerintem koroket vernek Gaspar kepeire. Nalad tudom(vagy megtalalom), hogy mit kell nezni, es talan at is jon neha amit szeretnel attadni. De az o sorozata tokre semmitmondo nekem es itt jon be Pilhal irasa a kepbe. Szoval vagy az van, hogy tenyleg en vagyok 'remenytelen' es ezek a kepek tul magasak nekem, vagy egyszeruen o sem tudja, hogy megis mit akar veluk es igy az uzenet/ertelem is elveszik benne.

pl a 3-as 4-es es a 'masodik' 8-as kepen azt se tudom, hogy most mit kene nezzek, talan a 8as kepen azt akarja mondani, hogy a fakbol szepen villanyoszlopok lesznek a modern vilagunkban? vagy azoknak a piros bogyoknak(?) van valami mogottes tartalma?
A bicska nem nyilt ki a zsebemben, es felolem akar fotozhat ez a srac hajszalrepedeseket a falon amik Krisztus urunk szakallara emlekeztetik, de nekem ezek a fotok csak pacak maradnak, bar mint irtam lehet bennem van a hiba.
[előzmény (13694)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-17 15:11:56 (13696)
És akkor mi lesz?
[előzmény (13695)]

© Bubsyválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-17 14:46:39 (13695)


könnyű dizájn
http://www.flickr.com/photos/mrbubsy/4900870434/

© btválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-16 13:40:46 (13694)
értem, de nem értem.

értem (asszem):

mármint tőlem úgy és azt ábrázol valaki, ahogy, és amit akar, legyen szó akár képzőművészetről vagy fotográfiáról. én egy kicsit "fődhözragadtabb" vagyok, szóval a pacákkal és a mázolmányokkal én sem tudok a legtöbb esetben mit kezdeni, de azért a bicska mégsem nyílik a zsebemben. tetszik, nem tetszik, hat rám, nem hat rám. ennyi. egy pisztollyal a tarkómon biztos tudnék mondani dolgokat, de csak úgy magamtól inkább nem.

de nem értem (asszem):

mármint, hogyan kapcsolódik pilhál györgy írása riksó fotóihoz. azért nem értem, mert (szerintem) ő pont nem elvontan, meg érthetetlenül fotózik, hanem zavarba ejtően hétköznapi témákat komponál meg marha jól. ami az utcán hever, ami mellett egyébként a legtöbbször elmennénk. nemtom, én szeretnék jobban odafigyelni és értékelni ilyen apróságokat.
megyek is, teszek egy spirituális sétát a konyháig, és iszom egy pohár csapvizet. höhöhö. :o)
[előzmény (13693)]

© Vikktoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-16 12:07:20 (13693)
En ezt kurvara nem ertem.
De errol eszembe jutott Pilhal legjobb irasa, csak csereld ki az ecsetet fenykepezore, a vasznat photoshopra es igy tovabb.
(amugy lehet hogy isteni fotos ez a Gaspar, de 25. kepnel en feladtam)

Pilhál György: Korunk ízlése

Egy mai magyar képzőművész tárlatából mutattak néhány képet valamelyik este a közszolgálati televízióban. A gyerek hál' istennek már aludt, az asszony is szendergett a képernyő előtt, vagyis komolyabb károsodás nem érte a család pszichéjét, csak nekem kellett végignéznem.

Tessék engem reménytelennek nézni, bennem semmiféle mentálhigiénés örvény nem kezdett el kavarogni a látottak kapcsán, még csak perverz látomásaim sem támadtak, ellenben káromkodtam egy egészségeset, amilyet a parasztember szokott, amikor a zabolázatlan bivalycsorda betéved a vetésbe. Pacákkal telefröcskölt, pemzlikkel agyonmázolt borzalmakat mutatott a kamera, a képek alatt a címek: Krisztus feltámadása, Anya gyermekével, Apokalipszis, miegyéb_

Ha én lennék a kultuszminiszter, rendeletben doboltatnám ki, se vásznat, se ecsetet ne adjon senki az efféle kortárs festőknek. A leghelyesebb, ha a kolléga az iparban vagy az agrárszférában helyezkedik el - amennyiben befogadja őt az adott terület. Szép nagy betűkkel kérdezem: miért kell a Jóistent egy szétfröccsentett lila pacával ábrázolni (az angyalok hupikék pöttyök), mellette a hívő emberiség egyetlen szürke köd, kevéske világos pöttyel, mint ahová hirtelenjében beletüsszentett valaki.

Szerintem arról van szó, hogy a mai kor "festőművészei" nem tudnak olyanokat festeni, mint Leonardo da Vinci vagy Munkácsy Mihály - így aztán kitalálták, az a jó piktor, aki minél nagyobb pacákat ejt a vásznon. A pacákban mondanivaló lapul. Aki nem lel mondanivalót, az reménytelen. Annak annyi.
[előzmény (13692)]

© btválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-15 19:35:01 (13692)
http://www.gasparrisko.com

hétköznapi témák mesterfokon.


© skaboválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-15 15:53:51 (13691)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-10 17:01:07 (13690)
király, remélem jönnek errefelé is vmikor, az se lenne baj ha a graffal = )
[előzmény (13687)]

© lovecokeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-10 16:55:12 (13689)
csak 1-2 szellem hiányzik róla.
[előzmény (13688)]

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-10 13:46:19 (13688)
http://www.origo.hu/i/1008/20100810perseidam4.jpg

elég király egy kép

© Vikktoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-10 10:22:41 (13687)
Annyira nem vagom a Dangers-t bar a koncertek kurvajok voltak(ja mer 2 buli volt egymast koveto napokon) annyira nem erdekelt, hogy meg akar a myspace oldalukig elmasszak. Mindenkeppen kilogtak zeneileg a turnebol mert ez a Graf Orlock+Robotosaurus kozos orulet volt, de mivel a graf-ban ugyanaz gitarozik mint a Dangers-ben gondolom megerte nekik is atjonni. Amugy ok voltak az egyetlen zenekar akik dumaltak szamok kozben, neha eleg kemeny temakat hozott fel az enekes csavo, ami nekem eleg furcsa is volt(pl arrol beszelt, hogy mennyire megvetette a rakos nagyapjat, mert hogy mennyire elvezte azt, hogy a rokonok es baratok a halalos agya mellett sirtak es szomorkodtak miatta), meg beszelt egy csomot a punk/diy dolgokrol(ez foleg az elso koncerten volt mert az AA volt, szoval volt egy csomo tini, ami szerintem tokre kiraly) es, hogy mennyire popec, hogy ennyi mindenki eljott stb. Ami viszont kurvavicces volt, hogy a csatak reszeg Roboto enekes folyamatosan oltotta a Dangers-es csavot mikozben dumalt, es en meg nemtudtam azt megallni rohoges nelkul.
De mindket este nagyon porgott rajtuk a kozonseg, kurvajo hangulatot csinaltak szoval tenyleg kiraly koncerteket nyomtak.

Szerintem tokre nem lenne nehez leszervezni oket, ahogy mondta a srac akarmilyen helyeken(probaterem, iskola akarhol) szivesen jatszanak szoval tuti meglehetne oldani.

A masodik esterol is lesznek fotok, ott mar a Graf Orlockot is letudtam fotozni, majd bedobom ide, ha kesz vagyok vele!
[előzmény (13686)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-09 20:51:19 (13686)
papi! dangersről nem akarsz vmi beszámolót írni? = )
[előzmény (13682)]

© Vikktoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-09 14:35:03 (13685)
Koszi!!
Ja itt Melbourne-ben azert tenyleg hideg van, olyan 15 szokott lenni nappal, este meg lemegy 5fele ahogy Kajbasz irta. De ilyen elbaszott hideg ez nem ugy mint otthon, mert ott semmi gondom nem volt -20 fokkal, de itt a plusz 8 olyan csontbamaro hideg tud lenni, hogy az nemigaz. Kabatot azert nagyon ritkan hordok, egy sapka/sal/2 pulcsival meg lehet lenni, de neha befigyel a jeger a gatya ala.
A ho viszont kurvara hianyzik, ez rohadtul idegesit is ha mar ennyire hideg van akkor eso helyett siman eshetne a ho...
[előzmény (13683)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-09 13:27:10 (13684)
Ott tél van, éjszaka ilyen 5 fokok is asszem.
[előzmény (13683)]

© btválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-09 13:23:24 (13683)
faszák! a hideg mit jelent amúgy? 30 fok árnyékban?
[előzmény (13682)]

© Vikktoválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-09 07:03:33 (13682)
Ujabb frissites:

Rollerderby mokasag 2. nap, meg tobb beton, meg tobb sor, meg tobb miegymas, nomeg a gyozelem



Mivel a hudenagy rokk es metalsztaroknak itt most kurvanagy hideg van es inkabb europaban hakniznak rovidgatyaban ezert most itt maradnak a helyi underground bandak(nagyreszt), ami rohadtul nem is baj mert reg nem latott kedvenceim koncerteztek:

Miles Away


Dangers


Robotosaurus (amugy ezt a bandat kurvara mindenkinek ajanlom, nekem az eggyik kedvenc itteni zenekarom a Miles Away mellett)


http://www.cocoonjuice.com

© btválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-07 10:32:54 (13681)
http://bop.nppa.org/2006/still_photography/winners/OES/67966/134496.html

© btválasz erre | adatok | e-mail - 2010-08-06 22:25:24 (13680)
usa 50-es évek előtt:
http://blogs.denverpost.com/captured/2010/07/22/from-the-archive-american-cities-pre-1950/2360/

usa 39-43-ig (színes!)
http://blogs.denverpost.com/captured/2010/07/26/captured-america-in-color-from-1939-1943/




Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére