Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Fuseism
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
believers of fuseism

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 > Következő >> Végére

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 14:46:29 (58)
kicsit kiverne a víz, ha miután a házamat elvitte a tisza még egy kibaszott húskonzervet sem kapnék csak egy tasak szójaport.

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 13:15:18 (57)
Ismered magyarország összes alapítványát? Elég klafa memóriád van. Viszont újat még mindig nem mondtál, mármint úgy ÁLTALÁBAN az ide írogatók nagy része tényleg tisztában van azzal, hogy a legtöbb alapítvány mekkora lehúzásokkal funkcionál. Nem kell adni itt a megváltót, aki most hirtelen olyan adag igazság szérumot ad be itt az olvasóknak, hogy attól rögtön az utcára rohannak tiltakozni.
Én bízok a szervezők \"szakértelmében\" (ismerősök), illetve abban, hogy KisG sem állna oda csak úgy bármihez. Ennek ellenére sajnos nekem is vannak kétségeim, hogy mire megy el a pénz, 100%-osan tényleg csak akkor lehet biztos az ember, ha a dolgokat a saját kezébe veszi. Lásd ételosztások (pl FNB).
Amúgy szimpi ez a zöld anarchista hozzáállásod.
[előzmény (56)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 12:57:49 (56)
pontosan. tudom hogy működnek az alapítványok. ...
[előzmény (54)]

© Freedomfighterválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 12:20:37 (55)

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 11:43:39 (54)
ha jól értelmezem akkor a lényeg az,hogy ha neked lenne egy zenekarod (lehet,hogy van,nem tudom) és meghívnának titeket játszani egy ilyen koncertre,csak úgy vállalnád be,ha előtte megbizonyosodsz arról,hogy mi fán terem az a bizonyos alapítvány. mire költik a pénzt, vesznek-e húsos kaját...stb?

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 10:11:09 (53)
lehet a sok kislépés helyett, egy nagy ugrás is működne...
vízügyi berkekben, pedig évtizedek óta vannak akik mondják, hogy ezek az áradások nem elkerülhetők és kikell használni az előnyeit! a válasz vagy legyintés vagy \"sok kis lépés\".... ááá
[előzmény (51)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 10:05:55 (52)
ok, persze szolidaritás, támogatom!
...de, ha újra generáljuk azokat a hibákat amitől szenvedünk, az nem segítség!
igen, nagy árvíz volt, de az várható volt, hogy az a néhány évenkénti áradás megakadályozhatatlan lesz, ezt tudták a szakemberek is, az ott élők is!
természet mindennek felett!!!
[előzmény (51)]

© Szeretem a virslitválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 03:39:07 (51)
wxe! nagyon összetett dolgokról beszélsz most és talán meg kéne vizsgálnod az érem másik oldalát is, mivel itt is kétoldalú a dolog, mint az legtöbbször lenni szokott. A mostani árvíz soha nem látott méreteket öltött és olyan területek is víz alá kerültek ,amiket eddig ez a probléma sosem érintett. Ha elviszi az árvíz a házadat sőt az egész utcádat, akkor szerintem nem problémáznál azon hogy konzervet osztanak, örülsz hogy van mit enned. És az emberek közti törődés talán itt kezdődik, hogy a bajban összefogunk egymásért ,ha már a mindenapokban közönyösek vagyunk.

Nem akarom játszani itt a nagy megmondót, de amiket leírtál mind szép és jó de nagyon távlati célként lebegnek, és ahoz ,hogy elérjük sok kis lépést kell megtenni, aminek a csírája lehet hogy egy ilyen koncert.

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 03:09:41 (50)
http://www.globalenvision.org/files/Cairo%20Trash%20Pigs.jpg
[előzmény (39)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:43:03 (49)
mit tehetek az építészeti forradalomért, ha vannak akik ugyanolyan házakat akarnak (csak nagyobbat és szebbet, itt jön a képbe a cukor...) mint eddig, és sírnak hogy nagy a fűtés számla, vagy elviszi a tetőt szél... de ha kereslet van lesz kínálat, és addig csak annyit tudok csinálni hogy beszélek, felhívom a figyelmet: hallo ébresztő!!!
hívjál illúziorombolónak
egyébként láttál engem füvet szívni? nem akkor mit magyarázol? he?
[előzmény (46)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:37:35 (48)
igen az áradást nem kihasználni, ostobaság! vannak területek amik teljesen művelhetetlenek, szikesek, de többezer köbméter vizet elpazarlunk... nem afrika bazze, alföld!

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:35:26 (47)
tudod,ha még csak beszélni se beszélnének az olyanok mint én, akkor még szarabb lenne... egyébként azt nem vetted észre hogy egy erőszakos, természetpusztító hatalom van uralmon jó régen? jóég, szerinted kileht zárni a kapitalizmust akárhol is ha egy helyen van? olyan mintha aztmondanád: hát mit izgulsz: béke van! de nincs háború van ember!!
tudom hogy nem vagyok jófej, mert kimondom amit gondolok, amit tényekkel tudok alátámasztani... ez a véleményem, nem a fociról, sörről, pináról, filmekről, hanem ilyenekről kérdezek... a legrosszabb hogy nem mondom meg mitcsinálj, de te megmondod nekem!

tupak sakur: ...lehet hogy a szavaim nemváltoztatnak meg mindent, de lehet hogy hatással lesznek arra aki igen...

© villanytothválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:26:28 (46)
öreg te egy sajátmagad épitette kommunában élsz valahol a hegyekben magad termeled magadnak az élelmet és a kapitalista világot teljesen kizárod? amennyiben nem nemtudom miket hadoválsz itt össze. tök jó dolgok lennének amiket leirsz, na hajrá csináld tegyél az épitészeti forradalom érdekében, élj harmoniában a természettel(ez nem csak azt jelenti ám hogy füvet szivsz), használd ki a 6-7évenkénti áradást, semmilyen körülmények között ne építs kerítést, és menj homokzsákozni. ennyi teendö mellett meg nem hiszem hogy van idöd a pánkportálra irogatni
[előzmény (29)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:25:16 (45)
tudom milyen elveszteni egy barátkutyát vagy macskát, ugyanannyira fájdalmas mint egy embert.
de ha uralkodás (egy felé és egy alárendelt) van, az hogy lehet barátság?
mióta van kutyatartás? minek és miért? ... hosszúhosszú sorokat lehetne írni, az állatartás és fennálló hatalmi rendszer kapcsolatáról... de nem most..
asszem nekiállok befejezni a 3ik számát az újságnak.
[előzmény (43)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:25:15 (44)
tudom milyen elveszteni egy barátkutyát vagy macskát, ugyanannyira fájdalmas mint egy embert.
de ha uralkodás (egy felé és egy alárendelt) van, az hogy lehet barátság?
mióta van kutyatartás? minek és miért? ... hosszúhosszú sorokat lehetne írni, az állatartás és fennálló hatalmi rendszer kapcsolatáról... de nem most..
asszem nekiállok befejezni a 3ik számát az újságnak.
[előzmény (43)]

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:11:04 (43)
figyelj haver,ezekben mind igazad van,de ezen az utópisztikus elméleti síkon (nevezzük anarchiának) nem hagyhatjuk figyelmen kívül az olyan (nagyszerű) állatok létezését, mint a kutyák. ez fontos kérdés. szerintem nincs állat és ember között \"barátibb\" kapcsolat,mint a kutyák és a homo sapiens között (és ebben a legtöbb esetben minimális szinten tényleg közrejátszik némi \"uralkodási kényszer\" vagy kisebbségi komplexus,de alapvetően szerintem a kutyatartás a barátságról és a szeretetről szól)

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:09:51 (42)
ja szemét:
http://www.youtube.com/watch?v=en4XzfR0FE8

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:06:54 (41)
értem de azt is mi hoztuk létre, olyan áron hogy kiírtottunk egy csomő őshonos fajt és lakókörnyezetét, azért hogy fenntarthassuk az illuziot hogy azért jók vagyunk és szeretjük az állatokat...
de ami kicsibe az nagyba: hiába engedem ki a macskát a lakásból sétálni, visszajön mert itt kap kaját> az állam is megenged bulikat, szabadnapokat, de utána visszakell menni a mókuskerékbe...
lehet nem jól fogalmaztam, remélem azért érted...
[előzmény (39)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 02:02:32 (40)
hmm jó kérdés, de ha más szemszögből kérdezem:
vajon tényleg annyira eltávolodtunk egymástól hogy élőlényeken (ha máson nemtudunk) éljük ki hatalmi vágyainkat, amit a tömegmédia, hierarchia és félelem keltés kelt bennünk?
ha nem lenne benne pénz, szerinted hányan tenyésztenének kutyát?
ha nem lennének kerítések akkor is kellene házőrző?
mi lenne ha (amit gyakran látok) nem a kutyákra állatokra vigyorognának és simogatnák az emberek hanem egymást? spontán ölelés vagy mosoly? vagy ezek a dolgok már csak mesében léteznek?

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:56:54 (39)
érted,pl a kóburkutyák is a városok,falvak szemétjében turkálnak inkább,minthogy vadásszanak vagy ilyesmi

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:54:48 (38)
ez igaz. de nem gondolod, hogy a kutyák (pédául) már olyannyira függenek az emberektől,hogy szükségük van rájuk (ezalatt nem az irányítást hanem a gondoskodást értem)
[előzmény (37)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:52:09 (37)
az utpisztikus trsban nincs elidegenedés, az emberek egymást szeretik, és nem szeretnek uralkodni egy másik élőlény felett! mert valljuk be őszintén: még a legjobb gazdi is megköti néha a kedvencet és az csak akkor tud életben maradni ha gondoskodnak róla...

mi ez ha nem fasizmus?

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:50:37 (36)
az utpisztikus trsban nincs elidegenedés, az emberek egymást szeretik, és nem szeretnek uralkodni egy másik élőlény felett! mert valljuk be őszintén: még a legjobb gazdi is megköti néha a kedvencet és az csak akkor tud életben maradni ha gondoskodnak róla...

hallottál erről a csipről?:
http://www.youtube.com/watch?v=UDhDrFrs7as&feature=related

na ezaz amit úgyhívnak hogy állatútlevél, így lehet kísérletezni! ;)

vannak vega/n állatok de az szerintem nem természetes, mint ezek ölebek sem... amúgy nézd meg hány %húsvan a állateledeles konzervekben! ;)
[előzmény (34)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:43:28 (35)
kérdezem!
1.koncert
2.bevétel megy az alapítványba
3.alapítvány vásárol
4. akérdés hogy mit?
[előzmény (33)]

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:38:44 (34)
egy utópisztikus társadalomban mivel etetnék az emberek a kutyákat/macskákat? szerintem a természetes halállal elhunyt állatok és emberek tetemeiből csinálnák a tápot,bár láttam egy gráci jugendzentrumban egy \"vegetarianische hunde und katze\" című könyvet,de nemtom hogy ez mennyire reális

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:24:41 (33)
Tényleg támogatja a húskonzervek vásárlását? Nem tudok erről, de valami forrás jó lenne. Mondjuk ez is olyan, hogy az ő dolguk, szóval nekik rósd fel légyszivel. Bár tudom, nincs Motivation topik, de ennek ellenére szerintem rengeteg csatornán el lehet őket érni, kb 2 perc a google mellett.
[előzmény (31)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:20:23 (32)
csak nem értem! ennyi!
[előzmény (30)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:19:40 (31)
csak még egy kérdés (kolombo):
ha pl a motivation állat és környezetvédő zenekar, nem tart attól, hogy húskonzervek vásárlását támogatja? vagy a speciezizmus az ok? http://en.wikipedia.org/wiki/Speciesism
tényleg nem értem...

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:18:36 (30)
1. nem én vagyok a szervező, de ezt lekérdezem
2. inkább ez legyen divat, mint a trollkodás fórumokon
3. szerinted portálról senki sem jelentkezett önkéntesnek, mikor árvíz volt?
4. ezek tök jó dolgok, miket felsorolsz, csak nem értem, miért nekem/nekünk szegezed. pláne, hogy újat nem mondasz vele.
[előzmény (27)]

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-06 01:11:47 (29)
nem a koncert ellen tiltakozok, hanem:
-hogy a 20iszázadban (és mégmost sem) nem történt építészeti forradalom, holott a technika lehetővé tenné
-hogy nem a természettel harmóniában élünk/vagyunk kényszerítve
-hogy nem használjuk a kb6-7évenkénti nagyonnagy áradásokat, mezőgazdaságra, energiatermelésre
-hogy önző emberek kerítessel kisajátítanak egy területet a természettől és miután az visszafoglalja, sírnak
-hogy másképp is segíthetnének az árvízkárosultakon (csináldmagadelv)
-hogy tudom hogy működnek az alapítványok és hogy milyen cégeket támogatnak



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 > Következő >> Végére