Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> VÖRÖS és fekete
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
a punk politika nélkül csak pop

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 17:12:39 (243)
A nagy lószart vesztette el a jelentőségét. Mivel, az EU-val? Aha, és szerinted az EU forever? Ez egy nagy baromság. A felvidéki testvéreinket a mai napig alázzák, ahogy a székelyeket és a vajdasági magyarokat is, mostanság meg a kárpátaljaiakat is. Mennyire impotens az EU pl. most Szlovákiával kapcsolatban. Ugyanúgy megvannak a határok, ezt a dumát csak azért nyomják, hogy azt higyjük minden a régi. Persze, lehet hogy át tudsz menni a határon megállás nélkül, és? Attól még az ott van! A belügyi kérdésekbe nem szólhat bele továbbra sem senki.Az országok itt még nem tartományok, bármennyire is szeretnék ezt elérni. A magyarokat ugyanúgy pofánbasszák még mindig azért mert magyarok a saját földjükön!

Az lehet, hogy fejlődött a technika, de pl. falat építeni még mindig csak kőműves-lapáttal építenek. Ebbe is száz helyen bele lehetne kötni, hogy lerövidült e valaminekaz elkészítése. Nyilván igen, és az is igaz, hogy máshol kevesebbet dolgoznak az emberek. Most mindent digitalizálnak, egyik családtagom is szerelő és mindent számítógépről csinálnak. Ott regisztrálnak, rendelnek, fotóznak,stb,stb. Ezek régen nem voltak!

Szerinted ha lenne Nagy-magyarország, akkor is ennyire ki lennénk szolgáltatva a többi országnak, nagyhatalmaknak? Elárulom neked, hogy ez az ország szinte fenn tudná tartani magát a saját élelmiszkészleteiből, nyersanyagaiból. Szerinted jobban keresnének, élnének az emberek? Hát természetesen igen. Már leírtam neked, de akkor lehet átsiklották felette, hogy a trianoni békediktátum előtt gazdasági prosperitás volt, az emberek életszínvonala növekedett. Az, hogy emellett sok új, főleg szociális probléma megjelent az már más tészta. Nézd meg hogy éltek az emberek trianon előtt és után. Hát kellett jópár év mire talpraállt az ország valamelyest...
[előzmény (242)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 16:52:24 (242)
"Baszdki, nyilván fontos a munaidő is ,de fontos a határ is. Ennyi. 8 óra a munkaidő a legtöbb helyen, mi a faszt akarsz ezen még változtatni?"

A legtöbb helyen a határ elvesztette jelentőségét, mi a faszt akarsz ezen még változtatni?
(Csak hogy az itteni klasszikus logikát kövessem) :)

Viszont csodálkozom, hogy nem tűnik fel, hogy amióta hivatalosan is 8 órás a munkanap több évtizede már, azóta mekkora fokú technológiai fejlődés ment végbe.
Ergo ugyanazt a terméket rövidebb idő alatt vagyunk képesek előállítani, miközben a munkaidő nem csökkent, vagyis a kizsákmányolás csak nő.
Hiszen ma 8 óra alatt több terméket vagyunk képesek előállítani mint 25-30 éve és nem 30 éve fogadták el a 8 órás munkanapot.
(Sajnos erre nem találtam adatot, mindenhol más pl Svédo.-ban 1920-tól de a 30-as évektől pl: Románia vagy Bulgária is ratifikálta az erre vonatkozó törvénytervezetet)

Nem véletlen, hogy a társadalomnak csak bizonyos rétegeit lehet bepalizni a nagymagyarországos dumával, hiszen a melósnak tök mind 1 hová tartozik Erdély, hiszen ha megteheti egzisztenciálisan, akkor így is eljut oda, ha meg nem teheti meg akkor úgy se jut el....
[előzmény (220)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 16:38:05 (241)
A Tiananmen téri mészárláshoz nem tudok mit szólni....
Nincs elég infó a birtokomban, de úgy álatlánosságban elég gáz, ami ott történt.
(Nem néztem meg végig a videót)
Viszont belehelyezve az adott történelmi korba, érthető, ami ott történt.
(Érteni és elfogadni nem jelenti ugyanazt).

A másikkal kapcsolatban:

Ők most azért életmentők, mert gárdisták vagy azért gárdisták mert életmentők?
Nem értem az összefüggést?
E logika alapján, az a kiskatona (Vörös Hadsereg katonája), aki embereket ölt és talán meg is erőszakolt útja során, az végül küldetésének célja eredményeként emberek ezreit mentette meg a biztos haláltól.

Szerintem, aki tud elsősegélyt nyújtani az ugyan úgy ezt tette volna tök mind 1, hogy punkrocker pólóban vagy gárdista egyenruhában van.
Ennyire átpolitizálni egy ilyen emberi, segítő cselekedetet na ez a szélsőjobb sajátja na, meg persze a diktatórikus balé is, olykor.
[előzmény (211)]

© Toto_válasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 21:01:35 (240)
Ez nem volt hülyeség!
[előzmény (239)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 20:07:20 (239)
nyilván, rengeteg hülyeséget mondok!
[előzmény (238)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 19:16:18 (238)
ebben teljesen igazat adok neked. főleg, hogy nem a nácik a felelősek a mohácsi vészért. a háború elvesztését viszont biztos hogy nagyon elősegítette az, hogy leszerelték a hadsereget, meg egyáltalán, az állam instabilitása. akkor dúlta föl és fosztotta ki a kisantant az országot. erre is rosszul emlékszem az óráról?
amúgy javaslom maxwellt szarjuk le.
[előzmény (236)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 19:10:37 (237)
a magyar kormány a lehető legrosszabb lépést választotta, amikor a komcsikat a kormányba ültette. ez olyan "utánunk a vízözön" stratégia volt kb. a kommunista-hatalomátvétellel gyakorlatilag engedélyezte az antant csapatoknak, hogy azok lerohanják Magyarországot, amit meg is tettek. ezzel együtt nem hiszem, hogy trianont nekik köszönhetjük és nem is magunknak. ez nagyon sok összetevőből állt, amiről idáig rengeteg szakirodalmat adtak ki, szóval bőven utána lehet olvasni!:)
oka lehet a háború, hogy nem volt hadseregünk, a kommunista hatalomátvétel, a nemzetiségiek erős propagandája a magyarok ellen trianon előtt, a nemzetállamok kialakulása, stb,stb...

kropotkin nem csak a szélsőjobb "hamisítja" a történelmet, nem csak ők mondják, hogy a kommunisták nagy mértékben a felelősek, hanem mindenki;)
te mindenben szélsőjobbos összeesküvést látsz bazdmeg! olyan vagy mint a nácik! minden sarkon és minden mögött kaftános ortodox zsidókat látnak! te olvastál olyan történelem könyveket, amik '89 után íródtak?

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 18:59:29 (236)
nem arról van szó hogy azok nem voltak vörösök hanem arról hogy nem ők tehettek trianonról. voltak szemét dolgaik de ahogy a nácik sem tehettek a mohácsi vészről a komcsik se az első világháborúról!
[előzmény (234)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 18:57:54 (235)
az meg okosan mérlegelt tiszta és kiegyensúlyozott kép, hogy magyarország kezdte a háborút, illetve trianont magának köszönheti?

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 18:55:45 (234)
én nem tudom, kezdek tényleg elbizonytalanodni, az őszirózsás forradalom és kun béláékat vörösöknek hívni tényleg történelemhamisítás lenne?

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 18:21:01 (233)
az akkori közvéleménynek VALÓSZÍNŰLEG elege volt a háborúból és az abból következő irtózatos nyomorból és VALÓSZÍNŰLEG nem akartak se háborút se katonákat se fegyvereket látni többé. ez ilyen mértékű emberveszteségnél és anyagi károknál szerintem természetes. ilyenkor nem higgadt politikus módjára szoktak gondolkodni....

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 18:16:21 (232)
vörös bajkeverők? hát ez már megint a mai szélsőjobb nótája hogy az elődeik sarát is a komcsikra akarják kenni! a vörösök harcoltak egyedül az országcsonkítók ellen 19-ben(stromfeld aurél) miközben horthyék antant pénzen,antant-fegyverekkel,antant-piával,kajával mulattak szegeden.ez a mai szélsőjobb legnagyobb bűne hogy úgy hamisítják a történelmet mint az állat.....azt meg hogy mi volt akkoriban a közvélemény óhaja talán nem mi fogjuk itt 2009-ben,békében és a gép előtt eldönteni. na az meg végképp hülyeség hogy a monarchián belül lerohanták volna az osztrákok az országot ha nem lépünk be! ez ilyen utólagos magyarázkodás amit semmi sem bizonyít. figyi én nem bírom a komcsikat és nem is akarom mentegetni őket de trianonhoz az ég világon semmi közük,ez csak mostanában divat a jobbosok részéről hogy mindent a komcsik nyakába akarnak varrni mert egy csepp önkritikájuk sincs és szeretnék szellemi elődeiket tisztának és erkölcsösnek meg hibátlannak tartani és így aztán a legdurvább történelemhamisítástól sem riadnak vissza annak érdekében hogy egy sohasem létezett hősi magyar történelmet vízionáljanak össze maguknak.
[előzmény (230)]

© sixsixsixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 18:11:10 (231)
Nem a méret a fontos.
[előzmény (218)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 17:57:08 (230)
ez így is van, mindkét országgyűlésnek meg kellett szavaznia. a magyar azonban nagyon nagy nyomásnak volt kitéve, ha nem engedelmeskedik, talán magyarország annexiójával indul a buli. magyarországnak egyáltalán nem állt érdekében háborúznia és próbálta is elkerülni. ha jól emlékszem, valami francia mondta, hogy tisza istván volt az egyetlen európai politikus, aki határozottan ellenezte a háborút.
a háború befejezése volt az általános óhaj, nem a hadsereg leszerelése. önvédelem nélkül maradt az ország, meg is lett az eredménye.
a háborút és trianont magunknak köszönhetjük...hm ja... ha nem lettek volna a vörös bajkeverők, talán máshogy alakul...
[előzmény (229)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 17:01:31 (229)
"saját külügy, hadsereg nélkül hogy maradhatott volna ki az ország egy háborúból,"
ez tényleg általános ötödik osztály! te arról nem hallottál hogy mindkét országgyűlésnek( az osztráknak és a magyarnak is) meg kellett szavaznia a háborúba lépést különben nem lehetett volna elkezdeni és a magyar országgyűlés megszavazta.......tehát kimaradhattunk volna belőle és hidd el nem jött volna haynau megtorolni mert azok már nem azok az idők voltak! tudom hogy sok embernek nehéz elviselnie hogy saját magunknak ( pontosabban az akkor hatalmon lévőknek) köszönhetjük a háborút és trianont de ez van. a hadsereg leszerelése pedig általános óhaj volt akkoriban a közel kétmilliós emberveszteség miatt.
[előzmény (226)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 15:33:27 (228)
ez a polgári történelem-szemlélet! ez hamis! ez nemjó! kukába vele!
[előzmény (226)]

© uniformchoiceválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 15:31:13 (227)
Itt a lényeg! látom vannak itt olvasott emberek is.
[előzmény (226)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 15:08:17 (226)
"De ki mondta, hogy kezdeményezzünk egy világháborút?
Vagy, hogy egyáltalán beleszálljunk, ezt nevezik kalandorpolitikának."

atyaúristen!! vissza ötödikbe!
saját külügy, hadsereg nélkül hogy maradhatott volna ki az ország egy háborúból, ahol a kiváltó ok a (szintén az osztrákokkal közös) trónörökös meggyilkolása? jó kérdés, mi? próbálkoztak is vele hónapokon át, nem sikerült!

igaz ez csak a közvetlen ok volt, addigra megérett a helyzet a háborúra - osztrák részről! de Magyarországnak nem volt érdeke a háború, nem is akarta és még amikor a legjobban állt a háború, akkor sem akart pl. újabb területeket annektálni!
a magyar csapatok egy észak-olaszországi front kivételével (amikor ugyancsak a betörés megakadályozása volt a cél), meg amikor az al-dunáig kergették a románokat, a saját állam területén harcoltak, amiket honvédelemnek szokás hívni, nem háborús agressziónak!
ennyit a "megérdemeltük"-ről, de a "kikaptunk"-ot is lehetne elemezni, ugyanis az történt, hogy a forradalommal (és a miniszterelnök megölésével) hatalomra szert tett vezetők a háború közepén - azaz így lett vége - fogták és leszerelték a hadsereget! ez a kalandorpolitika!
tanulhatnál egy kis történelmet, ha már ennyire érdekel! az idióta magyarellenes kettős mércét meg haggyuk már meg a szomszédok legbutábbjainak!

© birdieboyválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 15:06:42 (225)
Kicsit giccses,de azért szívhezszóló
[előzmény (222)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-07 12:55:03 (224)
:)
[előzmény (223)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 17:39:53 (223)
a "nagymagyarországos térkép" és az árpádsávos zászló nem (kizárólag) a háborúhoz köthető, hanem előbbi sokak számára a kismagyarországon kívül rekedt magyar ajkúakhoz (rokonokhoz) való kötődést jelképezi, utóbbi pedig állami jelkép, többek közt a címerben is benne van.

Az más kérdés, hogy a szemetek beemelték egy párt/eszmerendszer jelképrendszerébe.
Erre senki nem hatalmazta fel őket.
[előzmény (219)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 17:33:24 (222)
[előzmény (218)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 17:17:08 (221)
Köszönöm a választ, világos.
Csakhogy én nem hiszem, hogy a nagymagyarországos matricák mindenkinél egyet (a háborút) jelentenék. Szerintem ez nem jelent minden esetben revizionizmust. Ha úgy vesszük én is revizionista vagyok: kívánom, hogy az 1920 előtti egység, mely sokkal inkább volt egység mint a mai, visszaálljon. Utalhat például a magyar kisebbség autonómiájára, de legalább is a figyelembe vételére. Ez az itthoniaknak szól, nem a szlovákoknak, románoknak stb... Ha én kiállok emellett a hányás-önkényuralmi jelkép mellett, az ezért van. De, mint írtam, fenntartásokkal kezelem, és nem is raknám ki soha. Ugyanakkor egy határon túli magyar esetében megértem.
A döntő érv számomra a kis-antant. Ma már csak két állam tartja magát igazán hozzá, az egyik Szlovákia az agresszivitásával, a másik Magyarország a mulyaságával.
Érdekes, hogy egy olyan ember, aki mindig a közösséget tartja szem előtt, az EMBERI közösséget, pont a személyes jövőre hivatkozik. Itt pont hogy nem arról van szó. Nem hinném, hogy a jelenlegi Magyarország ki tudná használni a régi adottságokat. Hiszen a mostani, még mindig igen kedvező adottságokat sem tudja... Viszont, a határon túliaknak lehet, hogy a személyes jövőjükben például komoly változásokat hozna.... A kérdésedre a válasz részint már meg is van. Itt nem egy ország méretéről van szó, hanem egy, de inkább több nemzet sorsáról.
Istenadta vidék ez a Kárpát-medence. A benne élő népeknek sok-sok hosszú évszázadon át volt közös a történelme, és bármennyire sem szeretnék, a sorsuk még mindig azonos. Addig működött rendesen a rendszer, amíg egy irányítás alatt állt. A kisebbségekkel való viszony egyre javult.

Nem-e potenciálisabb háborús bűnös a mai szlovák politika több résztvevője, ha ezt a mesterségesen szétbomlasztott állapotot még tovább rohasztja? Nem-e veszélyesebb ember az, aki szíve szerint a magyar nemzet (legalább) 1/4-ét sorsára hagyná és elfelejtené a béke és egyenlőség nevében?

Van-e okunk csodálkozni azon, ha sokan nem elégedettek a jelenlegi helyzetével (és helyzet-felismerésével) a magyarságnak?

S végül, de nem utolsó sorban: elítéled-e Klebelsberg Kunó politikáját, amikor nem nyugodott bele a vesztes háború következményeibe és az asztalra csapva lényegében visszaszerezte az elszakított területek egyetemeit?
[előzmény (218)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 16:56:20 (220)
Az OMM-ben volt a kor legkorszerűbb nemzetiségi-törvénye. Hatszázezer érvet fel lehet sorolni, hogy nem voltak elnyomva a nemzetiségek, bár kétség kívül a magyar állam érdeke az asszimiláció volt, mely ha mé most is tartana eredményes lenne.

Te nagyon leegyszerűsíted ezt az egész háború volt és vesztettünk dolgot. Németországot nem baszkodták meg annyira, mint minket. Az hagyján, hogy egy 1000 éves országot szedtek darabokra, de mindezt olyan időben, amikor kialakultak a nemzetállamok és a wilsoni-elveket le se szarták a mi esetünkben. Nem az az igazi büntetés, hogy elvettek területeket, hanem, hogy azt hogyan és milyen mértékkel tették.

Baszdki, nyilván fontos a munaidő is ,de fontos a határ is. Ennyi. 8 óra a munkaidő a legtöbb helyen, mi a faszt akarsz ezen még változtatni?
[előzmény (218)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 16:25:19 (219)
A sarló-kalapács és a vörös csillag nem (kizárólag) a szovjet uralomhoz köthető, hanem munkásmozgalmi és elég sok helyütt antifasiszta jelképek.
Mely nem volt egy nemzethez köthető....

Az más kérdés, hogy a szemetek beemelték egy nemzet jelképrendszerébe.
Erre senki nem hatalmazta fel őket.
(De ezt tőlünk nyugatra jobban tudják, hiszen épp ezért nincs tiltva.)
De hát ezért nem véletlen, hogy többen, akik áldozatul estek a sztálini önkénynek bizony "vörös fasisztákról" vagy épp "fasiszta kommunizmusról" beszéltek, a sztálini típusú államkapitalizmus szinonimájaként.
Ráadásul a szovjet megnevezés is hibás, hiszen a "szovjet" tanácsot jelent és a legfőbb hatalom nem a szovjetek (tanácsok) kezében volt, hanem a bolsevik pártéban, később pedig egy személyében - mondhatni.
A tanácsok a melósokból álltak, légyen az párttag vagy párton kívüli.
Kb. úgy mint nálunk 56-ban. (munkástanácsok)
A tanácsrendszer egy politikai berendezkedési forma, olyan, mint a parlamentarizmus.
Ennek egy lehetséges alternatívája.
[előzmény (217)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 16:11:41 (218)
Az Osztrák-Magyar Monarchia úgyan úgy elnyomta a nemzetiségeit.
Ez egy fontos "ürügy" volt később.
Természetesen a győztes hatalmaknak nem volt érdeke, hogy egy ilyen nagy kiterjedésű jó geopolitikai adottságokkal rendelkező államot, egybentartsanak -ez az előbbinél is fontosabb.
(70 évre rá erre a sorsra jutott Jugoszlávia is.)

De ki mondta, hogy kezdeményezzünk egy világháborút?
Vagy, hogy egyáltalán beleszálljunk, ezt nevezik kalandorpolitikának.
Há épp nem jött be.
Ez már nem Attila kora volt.
Nyílak voltak meg ló is, de a puska ellen már kevésnek bizonyult. :)
Egy háború már csak ilyen, a vesztesek veszítenek a győztesek diktálnak.

Persze, hogy igazságtalan volt, de ez az igazságtalanság soha nem érhet fel egy háború okozta szenvedéssel és igazságtalanságokkal.
Persze nem mintha az igazságtalanság mértéke mérhető volna.
De itt a döntő érv számomra az - és ezt felejtik el sokan, - hogy elvesztetük azt a kurva háborút.
A történelem már csak ilyen.
Járhattunk volna sokkal rosszabbul is:
a románok a Tiszánál akarták meghúzni a határt.
A nagymagyarországosok hálát adhatnak az istennek (úgy is előszeretettel hisznek benne), hogy nem csak rajtuk múlt.

Amúgy meg épp ez a határosdi-nemzetesdi, melyet felhasznál a mindenkori hatalom a hatalomnélküli emberek ellen.
Kijátszák egymás ellen őket.
Nemzettudatban ringatja őket, miközben sorstársak, hiszen úgyan úgy nem irányítják sorsukat.
Sőt képesek egymás ellen háborúba menni.
Mintha az a személyes jővőjükben bármiféle pozitív változást eredményezne.

Ezért ez utóbbi miatt én teljesen más dimenzióban közelítem meg a kérdést, sőt nem így merülnek fel nálam ezek a kérdések, ahogy nálad.
De azért ha már kérdeztél megpróbáltam válaszolni.

Továbbra is az én kérdésem:
Miért fontosabb vkinek egy ország mérete, mint a saját munkaidejének a hossza vagy keresete avagy pl az, hogy "szabad dolgozni vasárnap vagy sem"???
[előzmény (213)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 15:55:07 (217)
Na álljon meg a menet!
Egyrészről az a Magyarország nehezen hasonlítható a szovjet uralom stílusához és következményeihez.
Másrészről ebből nekem az jön le, hogy te nem pártolod, hogy az alant említett jelképek be vannak tiltva. De nyilván a horogkereszt és a nyilaskereszt az legyen. Én egyiknek a betiltását sem pártolom, de mintha a sarló-kalapács nem is lenne az. Legalább is pár éve még nem volt az...
Én tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy ezt a "kurva emléktáblát" hozzáállást mondjuk a Zentai Nyári Játékokon is vállalnád-e? Esetleg elnézhetnél Csíkszeredára is, és mondjuk nem kell, hogy hangoztasd ebbéli véleményed, csak beszélgess egy kicsit az ottaniakkal. Akik ráadásul nem revizionisták!
Harmadszor: várom a választ az első bekezdésemre...
[előzmény (216)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-06 15:09:12 (216)
Talán a tiedről...

Amúgy meg az utána lévő hozzászólásomban leírtam a lényeget.
Ki gondolta volna, hogy jogilag itthon ez sincs letisztázva.
Majd beadok az AB-nek egy beadványt, hogy tiltsák már be ezt a jelképet is...ha a sarló-kalapácsot és vörös csillagot belehetett akkor ezt mér ne?
Hogy kibasznék a sok rockerral, varrhatnák át a felvarróikat. :)
Ha nem akarnak pénzbírságot vagy dutyit.
Na meg egy-két kurva emléktáblát is le kéne verni.


Ma nem az számít lázadónak, aki ilyeneket hord, hanem az, aki nem hordja.

[előzmény (206)]

© csabeekaválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-05 23:39:38 (215)
ne mentegetőzz, te ingyenélő csicska! vagy menj foglalj vissza valamit a Felvidékből a barátaiddal, tutira jó muri lehet az ilyesmi!
[előzmény (210)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-05 22:04:29 (214)
S még annyit, hogy hányáshoz hasonlítani ezt az ősi kultúrával rendelkező vidéket, véletlenszerűséggel "magyarázni" csak az alakját, hát....... Nem is tudom, lelki szegénységre vall. De nem baj, biztos boldog vagy:)
[előzmény (194)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére