Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> VÖRÖS és fekete
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
a punk politika nélkül csak pop

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 18:23:15 (273)
nem faszfejseg, ha jogtalan kirugas utan felnyomod egy-ket vidam helyen a ceget, meg esetleg a munkaugyi birosagon is nyersz ellene nemi karteritest.
[előzmény (272)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 18:21:30 (272)
igen, hogy egy faszfej. vannak ilyen emberek, akik csak úgy elbaszott köcsögök...:)
[előzmény (271)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 17:13:26 (271)
Semmi baj nincs a 8 órás munkaidővel.
Csupán rendet kéne tenni, de azoknak a bélférgeknek, akik megtehetnék, nem érdekük.

Ha meg a munkavállaló meg akarja szopatni a céget, gondolom van valami oka is.

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 16:51:08 (270)
csak próbálok megint ellenérvelni:P

az alapgondolat ugye az volt, hogy kevesebb legyen a munkaidő mint 8 óra, mert az EU tagországaiban kevesebbet dolgoznak meg a technika amúgyis fejlődött és ezért kevesebbet kell dolgozni. ezt kurva könnyű mondani, csak ez sokkal komplexebb annál...
[előzmény (269)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 16:33:59 (269)
ez nagyon sok mindenen mulik azert. pl. akinek van annyi hattere, meg infoja, az nekimegy a cegnek a birosagon, viszont sokan vannak olyan helyzetben, hogy inkabb kussolnak es turnek, ha nem akarnak ehenhalni.

egyebkent meg persze ketton all a vasar, egynemely munkavallalo/allaskereso mentalitasa is bicskanyitogato tud lenni.
[előzmény (267)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 16:31:04 (268)
kis kiegeszites: vagy van rendesen 10 perc szunet, ebedszunet, lofasz, de finoman kozlik, hogy delutan 2 oraval tovabb maradsz, ohne tulorapenz.

(es akkor ez meg csak a munkaugyi torvenykonyv, a kulonbozo ceges poliszikrol meg nem is beszeltunk...)
[előzmény (266)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 16:28:15 (267)
Én nem vagyok naiv, tudom, hogy ez létezik, csak azt nem értem miylen jogszabályokat akartok még, amikor a meglévőket sem tartják be a munkáltatók, pláne ha mindenhol ezt csinálják. És nem csak a munkahely ilyen, ez kb. az élet minden területén kijön ez a mentalitás. A suliban se érdekel senkit semmi. Mellesleg én úgy vettem észre, hogy ezek a gecik kurvára összetartanak és informálják egymást. Mondjuk ha neked nem tetszik valami és beintesz, lelépsz, aztán az felhívja a többieket, hogy téged ne vegyenek fel, mert fasz vagy, mondjuk ha azonos munkakörről van szó. Ismerősömék ugyanezt játszák a bejövő ügyfelekkel, ha az gecin viselkedik. Kibasszák és utána széepn leadják a drótot, hogy senki ne engedje be:) Egyébként némelyik munkavállalót sem kell félteni, mert iszonyú köcsög módon tudnak viselkedni az emberek és tudják a réseket. Jóanyám pont ilyen munkakörben van és mindig meséli hogyan akarják megszopatni a céget a munkavállalók, pláne akkor ha kilépés előtt állnak...szóval nem vagyok naiv, van elég infóm;)
[előzmény (266)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 16:14:12 (266)
Kis naiv, látom életedben nem volt még munkahelyed. :-)
Nem a munkaügyi törvényekről beszélek, hanem azok be nem tartásáról.
Hogy értsd: 10 perces szüneted megesik, hogy csak papíron van (ha egyáltalán van papír), és ha nem tetszik, igen, elhúzhatsz a faszba. De hová? Egy ugyanilyen helyre? Kerestél te már munkát ebben az országban?
Mellesleg szerencsére nem ilyen munkahelyem van (és nem ülök számítógép előtt), de volt már részem benne eddigi életemben bőven.

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 15:36:06 (265)
http://munkahelyiterror.blog.hu/

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 14:16:05 (264)
Félreértettél, én nem arra írtam, hogy a munkaidő alatt kevesebbet dolgozol, hanem magára a munkaerőre céloztam. Igen, de ezzel mit lehet kezdeni? Az ember ha ilyen munkát kap és megteheti, akkor lelép a faszba. Viszont az meg a másik, hogy ha téged felvesznek 8 órában dolgozni, akkor elvileg köteles vagy 8 órán keresztül dolgozni és ebbe beletartozik mondjuk jó esetben egy 1 órás ebéd szünet. Úgy tudom, hogy számítógép előtt ülsz, akkor meg köteles a munkaadó neked 10 perces szüneteket engedélyezni óránként. A másik meg az, ha te dolgozol de nem cigizel akkor nincs cigiszünet, ellenben, aki cigizik annak meg van. És ha te fogod magad és csak úgy leállsz és nézel ki a fejedből, akkor rádszólnak, hogy miért nem dolgozol, ellenben ha cigiznél, akkor nem kérdezik meg.
[előzmény (262)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 01:57:30 (263)
Ez pontosan ráillik a munkámra.
[előzmény (262)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-12 01:50:12 (262)
Majd mikor minimálbérre bejelentve három ember munkáját végeztetik veled nyolc órában, úgy hogy szinte szarni, hugyozni, étkezni sem hagynak, aztán közlik veled, hogy még pár órát benn kell maradnod és még az is bizonytalan, hogy kifizetik-e a túlórádat, mindezt persze eljátsszák veled heti háromszor, szerintem nem fog meghatni ez a "felgyorsult világ" szöveg.
[előzmény (261)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-11 18:26:37 (261)
ez egy kurva képlékeny dolog. most lehet ezt problémának nevezni, hogy 8 órás a munkaidő, de mondom, ha egyszer kapnak megfelelő kompenzációt a túlórázás miatt, akkor mi a probléma? amúgy sem értek egyet azzal, hogy a felgyorsult világban kevesebb munka kéne. 100 évvel ezelőtt kevesebb ember élt a földön, volt munkájuk többé-kevésbé. most legalább 3szor annyian vagyunk a földön, és ígyis szerintem hasonlóak az arányok a munkanélküliséget tekintve. tehát attól még, hogy felgyorsult a világ nem dolgoznak kevesebbet az emberek, sőt...
[előzmény (260)]

© Night_Of_Fireválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-11 16:34:21 (260)
erdekes, hogy szinte kizarolag a fizikai munkak (komuves, postas stb.) kerultek szoba. sok irodai oltonyos rabszolga inkabb visszaadna a diplomajat, ha cserebe fix 8 ora utan rogton kieshetne a kezukbol a szerszam.
[előzmény (258)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-11 15:28:24 (259)
ennyire.
[előzmény (258)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-11 14:39:03 (258)
te komolyan ennyire tájékozatlannak nézel??? szerinted én nem beszélek élő emberekkel, akik dolgoznak, nem olvasok?:D És modntam, hogy a legtöbb helyen. Vannak olyan munkakörök, ahol 8 órás munkaidővel vannak szerződtetve a munkavállalók, mégis kevesebbet dolgoznak, mert a te teljesítményedtől függ, hogy mikor végzel, van ahol ezt betartják, valahol nem. Szerintem azzal nincs gond, ha az embert a túlórázásért pl. kifizetik vagy még pótlékot is, vagy emiatt több fizetett szabadságot kap. A kőműves az lehúzza általában a 8 órát és kész. A postás ( ezt tudom, mert voltam kézbesítő), az meg előbb hazamehet, ha kiszórta a területén az öszes levelet. Ne nézzél már engem ennyire hülyének baszdki...
[előzmény (256)]

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-11 14:33:45 (257)
Igen, ez a hónapi fizetés.
[előzmény (255)]

© dzsanesválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-10 15:33:21 (256)
"Ennyi. 8 óra a munkaidő a legtöbb helyen, mi a faszt akarsz ezen még változtatni?"

Ha csak annyira lennének a munkavállalók "kizsákmányolva", mint 50 évvel ezelőtt, akkor most kb napi egy órát kellene dolgoznunk. Mivel sem elméleti, sem gyakorlati ismereteid nincsenek erről a témáról, inkább ne próbálj meg saját kútfőből válaszolni, mert záporozni fognak rád a kurvaanyádok. Persze ha élvezed, akkor nyugodtan fejtsd ki a véleményedet :)
[előzmény (243)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-10 13:44:28 (255)
Vajdasag es 200-250/honap. Gondolom.
[előzmény (254)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-10 10:57:24 (254)
Fekete meló?
Hol?
Ez 200/hét vagy
nap?

© Koriválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 23:20:06 (253)
Én pl. már a 8 órának is örülnék. Ma is 11 óráét dolgoztunk,de volt már 16 és 18 órás munkaidő is. Haveromnak volt 60 órás munkaideje, vagyis 2,5 nap alvás nélkül. Egyébként napi 13-14 órát dolgozik , beleértve szombatot is 200-250 euróért.
[előzmény (251)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 22:02:06 (252)
Először talán odáig kéne eljutni, hogy a munkáltatóval betartatni a munkaügyi törvényeket. Aztán majd vitatkozhatunk arról, mennyi a haszna egy buszon ülő dolgozónak. :-)
[előzmény (251)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 20:47:55 (251)
Természetesen csak papíron.
Hiszen ott az utazási idő, stb.

Épp ezért volna időszerű például célul kitűzni a 6 órás munkanapot.
És akkor a hatórás foglalkoztatás nem részmunkaidő lenne, vagyis a nyugdíjazásnál (ami nekünk már valszeg nem lesz) teljes munkaidőnek számít.

Én úgy számolom, hogy a 8órás munkanap követelése és az azt először bevezető ország között eltelt idő 40 év volt.
És jóval erősebb és szervezettebb volt az ezért küzdők tábora....
szóval mi most szarul állunk - finoman szólva.


[előzmény (244)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 20:06:19 (250)
egyébként az nem sovinizmus, ha a magyar lakta területeket akarod visszakövetelni. tudod mi a sovinizmus? az amit a románok, szlovákok csinálnak. nah az, az!! meg a nagy-magyarország jelkép is valamennyire sovinizmus, bár akik ezeket viselik szerintem maguk sem tudják mit adnának a nemzetiségeknek...

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 20:04:28 (249)
össze se lehet hasonlítani japánt,németországot és a történeti magyarországot!!!!

előtte persze, hogy nem volt, ahogy nálunk se!!!! nem tudom miről beszélsz!!!
[előzmény (248)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 19:01:34 (248)
érdekes hogy az nszk-ban 89-ig semmi soviniszta hőzöngés se volt pedig 15 millió német került komcsi uralom alá és kb. 2 és fél millió maradt cseh és lengyel területen mégsem emlékszem a " vissza elzászt és lotharingiát" valamint a " ide nekünk az egykori poroszországot" és a "szudétavidék a miénk" meg az " oderán túlit csatolják vissza" jelszavakra....

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 18:54:41 (247)
"a magyar lakta területekről azonban soha nem fogok lemondani személy szerint. "
" ki itudja mi lesz 50 év múlva"
". attól még nem kell lemondani azokról a területekről."

na kb. ez a különbség a" magadfajta" és a németek meg a japánok között. ja persze őket csak leatombombázták és 40 évre kettészakították.....
[előzmény (246)]

© maxwell murderválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 18:22:05 (246)
ő jött nagymagyarországgal, nem én. én csak azt mondtam, hogy ha az lenne, akkor minden szempontból jobban élnénk és nem lennénk függésben. már százszor elmondtam, hogy én nem ábrándozom nagy-magyarországról. a magyar lakta területekről azonban soha nem fogok lemondani személy szerint.
te miért jössz a japánokkal meg a németekkel? nekik milyen arányban maradtak a határmódosításoknak köszönhetően nemzet-testvéreik más országokban? mekkora területeket vettek el tőlük? most mekkora országok ezek? japánoknál pl. volt szovjet megszállás?:)
ugye ugye...ez a kurva nagy különbség...
nyilván soha nem fogják visszaadni, amíg nem aktuális például. jelen esetben nem aktuális, de k itudja mi lesz 50 év múlva. attól még nem kell lemondani azokról a területekről. én leszarnám őket, engem csak a magyar lakta területek érdekelnek.
[előzmény (245)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 18:09:30 (245)
"ha lenne Nagy-magyarország" ez kb. olyan mint ha azt mondanád hogy "ha lenne meseország" DDD..már megint ez a délibábos nacionalista ábrándozás,tiszta röhej! te képtelen vagy felfogni hogy az a kb. 100 millió ukrán,szerb,román,szlovák,horvát,osztrák,szlovén soha nem fogja visszaadni azokat a területeket és soha nem fog bocsánatot kérni az elvételükért!! és az a sok száz millió nyugati állampolgár és politikus sem kér bocsánatot az akkori döntésükért! ezt csak a hozzád hasonló hibbant ,elkábított ,nacionalizmusba menekülő örökbalfaszok képzelik reálisnak.az kkori vesztesek közül a németek,olaszok,japánok tanultak a történelemből és csak mi vagyunk egyedül akik készülnek újra elkövetni azokat a hibákat és bűnöket amiket az akkori hülye politikusaink elkövettek. na ehhez aszisztáltok ti idióták! a németek,olaszok,japánok tanulva a vereségből a nacionalizmust csírájában elfojva újra nagyhatalmi pozicióba verekedték magukat az iparukon,mezőgazdaságukon,kultúrájukon keresztül kemény melóval ti pedig soviniszta hőzöngéssel próbáljátok mindezt elérni természetesen 100%-os kudarcra ítéltetve újra.na akkor csak hajrá,basszátok még mélyebbre az országot a sárba,trianonozzatok csak ezerrel,biztos az egész világ ellen újra győzni fogunk pont mint 14-18-ban meg 39-45-ben!de szetretnélek megkérni valamire ,kérlek ígérj meg valamit: ha majd harmadszor is kinyírjátok az országot akkor tényleg vonjátok le a tanulságot ebből és ne a bartókoknak,szent-györgyiknek stb azaz a hasznos magyaroknak. kelljen innen elmenniük végleg hanem ti kártékony állatok húztok el az anyátok picsájára és soha nem jöttök vissza! ezt a biztos győzelem tudatában igazán megígérheted!
[előzmény (243)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-09-09 17:28:00 (244)
8 órás munkaidő? Gyakorlatban, vagy papíron?



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 > Következő >> Végére