Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Alvin és a Mókusok
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
www.alvinrecords.com

Elejére << Előző < ... 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 ... > Következő >> Végére

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 15:20:13 (2379)
Ja mellesleg mielött valaki azt hiné megrögzött punk/Alvin rajongó vagyok...
Alvin mellet hallgatok még mást is:
Prosectura, Picsa, Tatu18, Mig-29, Osszián,Kalapács , System of a down, Ramstein, Zorall, (régi!) Metallica, +1 rakat ismeretlen metál/punk zenekar (őket főleg a próbáik alkalmával)

© Szaffiválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 15:16:43 (2378)
nekem ezzel az egésszel az a bajom, hogy úgy csinálnak, mintha az illegális zenemásolás és terjesztés valami újdonság lenne. régen, mikor nem volt net, sőt cd sem és számítógép is elvétve, akkor sem volt egy eredeti albumom sem. ugyanis az volt, hogy mondta a haver, hogy megsmert egy tök jó zenekart, mondom, télleg, add már kölcsön. kölcsön adta és ha tetszett, akkor átmásoltam magamnak. és ha kijött egy új album és valaki megvette és kölcsön adta, azzal ugyan így tettem. és mindenki ezt csinálta, persze mindig volt valaki, aki megvette, különben ez az egész nem működött volna. ezt nem geciségből csináltam, hanem mert nem vagyok egy rajongó alkat, hogy hallatlanban megvegyem bárkinek is az albumát, ha meg már nálam volt, logikusan átmásoltam. a borító sosem érdekelt.

egy szó mint száz, ami manapság megy, az ugyan ez. talán annyiban más, hogy mivel nem kell ismerőst találnod, aki megvette, vagy akinek már le van másolva az album, mert vadidegentől megszerezheted. de ugye már azt is tudjuk, hogy mindenki ismer mindenkit 2-3 emberen keresztül. tehát ha nem lehetne netről tölteni zenét, az legjobb esetben is 2-3%-al dobná meg az eladásokat.

és azért valahogy azelőtt is megéltek a zenekarok.

mindez nem jelenti azt, hogy a zenemásolás korrekt dolog, csak azt mondom, hogy másolás azóta van, mióta vannak hozzá gépek és lesz is.

csak a neteseket el lehet kapni és jól be lehet börtönözni, míg ha nem neten terjed a zene, akkor gyakorlatilag semmit nem lehet tenni.

ami a punk dolgot illeti, szerintem a punk hobbiból zenél, nem azért, hogy az eladott lemezekből pénzt keressen, éppenezért általában nem is nagyon tud zenélni, szar hangszere van és szar minőségben veszi fel a zenéjét. VAGY megtanul zenélni, jó hangszert vesz és jó minőségben veszi fel a lemezét, de azt azért csinálja, mert ő úgy akarja, tisztában van ennek az anyagi vonzataival, de vállalja. ő maga és nem hárítja át másra. legalábbis így kéne működnie sztem.
[előzmény (2371)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 15:13:13 (2377)
Errol van itt szo, nem arrol hogy vissza tudjak-e nyerni a studiopenzt, a probateremdijat stb.

Ami meg a Picsat illeti: gondolom a fajlcserelok elott is nem keves ember masolgatta a kazettaikat/cedeiket...
[előzmény (2376)]

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 15:08:57 (2376)
/ hozzáfűz
Persze tudom hogy jóval több a bevételük mint a kiadásuk...

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 15:06:38 (2375)
Gandalf pls legalább 1szer egy teljes mondatra reagálj (a zárójeles részt is olvasd el, és nem csak magyar zenekarokra gondolok):
"Szívesen várom azoknak a zenekaroknak a listáját, akik ingyen osztják a cd-iket (gyári cd-kre gondolok...most hagyjuk ki azokat a zenekarokat akiknek nincs hivatalosan nyomott cd-jük)"

Más részt zenél innen valaki?
Ha igen:
Ingyenes próbateremben (most a garázszenekarokat hagyjuk ki)???
Vettetek már fel számokat stúdióban? Ingyen volt?
Kinyomtátok CD-n? Gondolom ezt sem ingyen....

Akkor miért fáj az valakinek, ha legaíább ezt a pénzt vissza akarják nyerni.

Pl a picsa régen szinte ingyenes koncerteket adott (fájlcserélő rendszerek elött)...de CD-t meg KELLETT venned, ha hallgatni akartad...

mhmb: Sajnos belfegoi koncertre még nem jutottam el :( pedig a haverom az énekes benne (mellesleg szinte a szomaszédom is)...de el fogok menni, ha ez megnyugtat..
[előzmény (2370)]

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 14:57:17 (2374)
Köszönöm.
[előzmény (2371)]

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 14:52:22 (2373)
Alvin mint "mélyanarchista"??? O_o
Ugyanarról a zenekarrólbeszélünk?
[előzmény (2370)]

© Calypsolválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 14:50:55 (2372)
nemtom hogy vagy vele, én 2k lóvét másra is el tudok szórni...pl sört nem nagyon lehet netről letölteni :) szal a lehetőségekkel élni kell, én úgy gondolom
[előzmény (2371)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 14:07:14 (2371)
most azon vagyunk felháborodva, hogy van pl egy zenekar, aki kitalál 10-12 zenét szöveggel, hónapokon át próbál, hogy össze legyen rakva, aztán bevonul a stúdióba, hogy felvegye, azért, hogy szépen szóljon, aztán végül eljut oda, hogy kiadhatja a szaros kis lemezkéjét, és ezért nekünk PÉNZT kéne adnunk, hogy meghallgathassuk?! Annyi munkáért pénzt adni? végülis tényleg felesleges. már ha nem érdekel az album.
Gandalf, a konzervatív erők még nem harcolnak a lemezmásolás ellen? ennyi a szerencséd.

Sok olyan zenekar van, aki felteszi netre a cédéjét. Biztos már eladták azt, amit elterveztek, hogy el fognak adni, hogy visszajöjjön az ára a munkának.
Koncerten meg csak az osztogat cédét, aki híresebb akar lenni, azt akarják, hogy megismerjék a zenéjüket.
Ez nem szeretetotthon. Ja, majd még ők érezzék magukat megtisztelve, amiért megveszed a cédéjüket. Hát a nagy faszt.
Én is letöltök, ha megtalálom neten, amit keresek, de ha nem találom meg, akkor nem háborgok, nem keresgélek, ha engem érdekel az album, akkor bemegyek a bótba, oszt megveszem.
Volt olyan album, amiért 200 kilométert utaztam, csak hogy 2 nappal korábban hozzájuthassak, mint egyébként jutottam volna. Persze megvárhattam volna, hogy felrakják netre, csak én nem akartam ettől függeni. Ha meg valakinek nincs két rugója egy zenekarra, az ne is hallgasson zenét, ha még annyit sem ér meg neki. Akkor költse azt a pénzt valamire, amit jobban szeret.

A ftp-ket meg azért tartom jó dolognak, mert sok olyat le tudok szedni, amit még ha akarnék se tudnék megvenni.

Visszakanyarodva Alvinra, ha ő azt kéri a rajongóitól, hogy vegyék meg azt a kibaszott cédét, akkor vegyék meg, hát milyen rajongók már ezek?
Ők már amugy is azon a pofátlan szinten vannak, hogy a pénzért zenélnek, hát akkor meg mi olyan furcsa ebben a kérésben?
Ha meg ingyen kapsz egy cédét egy zenekartól, akkor örülj neki, hogy milyen rendesek, de könyörgöm, ne vedd természetesnek. Nem az őskorban vagyunk, mindennek ára van. Ha tetszik, ha nem.
[előzmény (2370)]

© Gandalfválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-09 11:16:25 (2370)
Sok olyan zenekar van, amelyik felteszi a netre a cédéjét, így nekik is ingyenes a megosztás, meg a rajongóknak is ingyenes a zene. E mellett arra is van példa, hogy koncerteken osztogatják a cédét (ami lehet, hogy nem cédégyárban készült, de Mo-n viszonylag kevés az a punkegyüttes, amelyik cédégyárban nyomat albumot...).

Ha kötelékek nélküli szabadság világában élek, akkor nekem jogom van lemásolni a cédét, feltenni az internetre, vagy beverni bárkinek az arcát, lopni a boltból satöbbi. Arra szeretnék rávilágítani, hogy A. mélyanarchista baromsága már önmagában is nevetséges, hát még ha hozzávesszük az illegális zenemásolás ellen való kardoskodását.
[előzmény (2359)]

© Sadaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 21:40:26 (2369)
nanana kérem már hátrébb az agyarakkal :) azéé az erős lenne,hoyg a pankhoz sorolod :) azéé sztem max az újkori blinkvánéjttuu meg hasonloak közé max :P ez a karaokíí meg egyenesen szánalmass sztem az alvin rájött,hogy szar ahangja:P

na akkor én is egy pár alap cuccost:)
-na maradjak lokális embőr Szegődhőz hívven : CPg, 88as sztem a két legnagyobb ami akkor volt :) vagy leginkább ők maradtak meg :) CPg ma is rakja jah és megosztom veletek hátha aki betér ide az elolvasa és megtud egy pár dolgot a 80as punkrol =) na szóval a titok a CPg-nek 2tagja is 88as tag volt ha jók az infoim =)=)
ETA is jó csak úgy vok vele mint QSS kéne vmi jobb minőség csak nicns sajna:(

hát jah mhmb ezek már az ujabbak :) bár teccenek is meg nem is egyéni :)
-na meg szegedre visszaterve NOTNORMÁÁÁL =) ezt hallgasátok faszás régi punk nyakon csapkod rendesen , na ez télleg visszaadja :P meg Agitácija PIroska:stbstb:P

- jah ha meg télleg le akarsz szokni alvinról akkor ajánlom figyelmedbe feltéve van alapszintű angol tudásod : - össze Crass szám sztem a legszarabb is alázza alvin bármely szövegét =) főleg ajánlom : CRASS: THIS IS THE GREATEST WORKING CLASS
sztem a mai napig az egyik legjobb ÁLTALAM ismert pank dalszöveg=)

na most ennyit azt tessék leszokni a mokusokról gyerekek már télleg nem kéne :P =)
csináljunk mi is egy párizst ide is =)
[előzmény (2366)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 21:26:24 (2368)
az általad felsorolt zenék nem rosszak, bár valjuk be néhol elég klisések.
[előzmény (2365)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 21:25:44 (2367)
Spionsról csak annyit hogy a legelső magyar punk zene ...
80-as évekböl biztos hallgatál már te is... CPg, ETA, QSS, Agydaganat, 88, stb

A kitérő válaszodat félig-medig elfogadom annak, hogy ez egy (újabb) szar hülye lépés volt az Alvintól.
[előzmény (2363)]

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 20:48:14 (2366)
lehet, hogy mielött dumálnál, hallgass meg "pár" együtteset! és rájössz utána, hogy mért utálják annyian annyira alvint! :) ezt komolyan mondom!!! mert alvin szégyene a punk zenének!
[előzmény (2363)]

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 20:46:18 (2365)
jó együttesek, csak neked:
Fegyelmező Részleg
Iszonyat
Linx
Derkov
de ide tartozik egy Picsa, egy Nesze, egy Semmi Komoly, egy The Buttholes is..
és még lehetne sorolni!
egytől egyig olyan együttes, aki NORMÁLIS emberekből áll, nem beképzelt, pénzéhes faszok, hanem ők igen is azért csinálják, mert szeretik azt, amit csinálnak, mert hisznek benne!
nézzél fel punkftp-re, mindegyiktől találsz ott anyagot! és meglátod, hogy ez az igazi punk!


(kihagytam belfegoi-t, és boilert!)
[előzmény (2361)]

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 20:39:30 (2364)
/edit *mostmár; 2327-28-asra; mind1--> megyek gyakorolni a nyelvtant....

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 20:37:53 (2363)
Én nem voltam ott szal nem tom.... könnyen lehet ha ott lettem volna akkor se tudnám...mivel attól hogy Alvint hallgatok és szeretem őket, az nem azt jelenti hogy én írom az életrajzukat... (mellesleg mostár minden koncerten van karaoki... bevallom azt a részt utálom.)

A Picsát én is szeretem, Hobót is, a többit igaziból sose hallottam, szal nem tok róluk véleményt alkotni.

(mellesleg azt írtad hogy 2327-28 asra válaszoljak...., de min1)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 18:10:13 (2362)
Nem én arra vagyok kiváncsi, hogy amit a 2317-es hozzászólásomba írtam (olvass vissza) mire volt jó?

Rendben szerintem pl. a Csók és Könny jobb mint az Alvin (Abbé finom a segged íze :)))))))
A Picsa jobb koncertett tud csinálni mint az Alvin.
A 80-as évek punkzenéinek többsége klaszisokkal jobb mint az Alvin.
A Hobó ezerszer jobb szöveget ír mint az Alvin (bár ez nem punk)
A Spions pedig egyenesen az isteni kategóriába esik, össze se hasonlítom az Alvinnal

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 18:02:43 (2361)
Ahogy egyre jobban visszaolvasok ebben a topicban egyre inkább az az érzésem hogy a magyar "foci" effektus ide is beitta magát....
Kimész egy focimeccsre, legyen pl ute-fradi, és nincsenek a lelátón drukkerek...senki nem üvölti hogy hajrá fradi vagy hajrá ute...mindenki csak azt üvölti, hogy a q**** anyját a másik csapatnak....
Ahogy nézem itt is ez van..senki nem mondja hogy "Jaj de jó az xy zenekar" vagy hogy "Xy zenekar klasszisokkal jobb mint az Alvin..." mindenki csak azt hogy "Az Alvin egy szar /béna/...stb." .....
Ez normális?
Ezt most komolyan kérdezem, mert ezt én valahogy nem értem....

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 17:56:29 (2360)
/edit *Ahogy látom Gandalf-nak megint sikerült kiragadnia a mondat egy részét és arra reagálni, mindegy.

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 17:55:43 (2359)
"a punk a kötelékek nélküli szabadságot jelenti neki, akár zenében akár gondolkodásban"
Asszem erre kéne válaszolnom..ugye?
Ja meg Gandalf rögtön ezután következő hozzászólására...Akkor elöbb ez...
Ahogy látom Gandalf-nak megint sikerült a mondat egy részét és arra reagálni, mindegy.

"a punk a kötelékek nélküli szabadságot jelenti neki, akár zenében akár gondolkodásban"
És most i van akkor ha ő ezt így gondolja, miért ti hogy gondoljátok? sztem mindenkinek mást jelent mind a zene mint a punk mint mentalitás...

Hogy ezek ellenére mégis tüntet az ILLEGÁLIS cd másolás ellen?..hmmm
A punk egy ugyanolyan zenei műfaj mint bármelyik másik... a punk nem azért van/létezik hogy a csóró, tarajos, bakancsos idótákat egy helyre gyüjtse. Attól mert valaki punk-ot jáccik még nem kell ingyen adnia a cd-it, hogy még a hajléktalanok is tudják hallgatni..
Szívesen várom azoknak a zenekaroknak a listáját, akik ingyen osztják a cd-iket (gyári cd-kre gondolok...most hagyjuk ki azokat a zenekarokat akiknek nincs hivatalosan nyomott cd-jük)

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 17:42:20 (2358)
Nyugodtan meg lehet nézni az ip-m, fogadok hogy csak Solon-al fog egyezni....
[előzmény (2351)]

© Solonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 17:40:34 (2357)
Ez így igaz!
[előzmény (2356)]

© AntiChrisWagonválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-08 17:23:44 (2356)
aki kiváncsi arra milyen is egy normális interjú, az olvassa el a Mozart által készített Lagwagon interjút...

© Sadaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-07 22:55:53 (2355)
dobált meg sárral arra szeret bemutatni :) Alaa szIN
[előzmény (2353)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-07 22:36:04 (2354)
Nem Alvinnal, abbol mar van 2, az egyik elegge megosztotta a velemenyeket. Ez ezuttal egy jobb zenekarral keszult.
[előzmény (2353)]

© mhmbválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-07 22:30:57 (2353)
ugye alvinnal???
alvin a kedvencem! :D
ha lesz INGYENES alvin koncert, nem jön valaki alvint kifütyülni? :D:D:D
mert ezért nem dobnék ki pénzt, de egy ingyenes koncerten buli lenne ezt elsütni :)
[előzmény (2352)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-07 21:32:18 (2352)
Sajnos nem fog. Tovabbra is megtalalod majd, de nem a fooldalon, ellenben megnyugtathatlak, egy kurvajo interju mar keszen is van, napok kerdese es kikerul :-)
[előzmény (2348)]

© Sadaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-07 21:10:11 (2351)
Dan nélzzél IP-t hátha egyezik vkiével:)
[előzmény (2349)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2005-11-07 20:04:57 (2350)
ezt már hallotúúúúúúúúúúúúúúúk. Inkább válaszolj te a 2327-es és a 2328-as kérdésre. Vagy akár-melyik Alvin-szimpatizáns megadhatja a választ mert már majd meghalok
[előzmény (2335)]



Elejére << Előző < ... 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 ... > Következő >> Végére