Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Ratos de Porao
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Alagsori patkányok

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 21:03:44 (23)
...ez bizony így van, pedig már nem húsz évesek....basszus már akkor koncerteztek, amikor az őseim fejében csak megfordult, hogy legyek egyáltalán.... :-)))
[előzmény (22)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 19:08:33 (22)
na csak annyit tennék hozzá,hogy kevés banda veszi fel velük a versenyt,koncert intenzititást illetően.olyan hévvel játszanak,hogy leesik az ember álla :)
[előzmény (17)]

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 17:01:48 (21)
....vigyázzatok!!!Egészségre ártalmas az olvasása, tele van helyesírási hibával...:-))
[előzmény (17)]

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 16:08:15 (20)
...ok...átnézem és megy
[előzmény (19)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 15:35:03 (19)
Legy szives kuldd el e-mailben, es lehetoleg futtass rajta helyesirasellenorzot, olvasd at, stb. Most nincs idom elolvasni. Koszi.
[előzmény (18)]

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 15:17:46 (18)
DAN!

Nézd át légyszi és ha gondolod rakdd ki a beszámolók közé....

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 15:16:38 (17)
STEP ON IT, HUMAN ERROR, RATOS DE PORAO
Music Factory 2005 07. 18.

Egy kicsit meg voltam lepődve, hogy mennyire foggalmuk sincs az arcoknak, hogy micsoda buli készülődik az MF.ben hétfőn-derült ki rögtönzött-és korántsem reprezentatív közvéleménykutatásomból a freefest-en. Pedig hát a Ratos De Porao letett már egy-két dolgot az aztalra '81 (?!)óta, amióta zenélnek, na sebaj.Kicsit még mindig kótyagosan (freefest) és egy szép kötéssel a térdemen (freefest) érkeztem a helyszínre egy finn faszi társaságában, akivel a buszon futottam össze-három napja nyaralt itt az emberünk és megtudta, hogy mi lesz ígyhát felkerekedett egy igen kezdetleges, valaki által rajzolt térképpel (szerintem, ha nem futunk össze, az életbe nem talál oda a térkép alapján), viszont respektálta a környéket erősen, főleg a klubhoz vezető "kurvás utca"tetszett neki...Megérkeztünk. Az ilyen bulik alkalmával szokásos kis társaság gyülekezett a bejárat előtt( én balga azt hittem, hogy matiné lesz, azaz nyolckor elkezdődik a mulatság, de nem). Viszont beigazolódott amit sejtettem: többszázas tömeg SEHOL, nem úgy,mint a süsi-s koncert előtt...igazából akkor kezdtem realizállni, hogy itt ma RDP koncert lesz, amikor felmentek a színpadra összerakni a cuccot és lenyomtak egy pár nótás blokkot. Hát mit mondjak, ÁLLAT!!!!!Túl az első katarzison, meglátogattam a disztrót. A "kirakodóvásárt" egy oyan faszi csinállta, hogy arra leginkább a "húúúbaszki" kifejezés alkalmas: kb. 2 méter magas, feka srác, raszta, full kivarrva mindenféle motivumokkal, és olyan átmérőjű fültágítőval, mint egy söröskorsó felső karimája (micsoda hasonlat!!) illetve akkora orrtágítókkal, mint a mutatóujjam (?!).Lehet, hogy ez csak nekem volt új, de én ilyen fazont még nem láttam. Ennek megfelelően leginkább piercingeket és tágítókat lehetett kapni mindenféle méretben és mintával...
Túl a sokadik sörön, végre elkezdődtek a koncertek. A Step On It kezdett és nagyon jó kis koncertet nyomtak, bár nem voltam végig jelen bokros teendőim miatt :-))...róluk enyit tudok mondani, kérem kaccsojja ki...
Az átszerelések és a - már-már a zenekar védjegyévé vált - kötelező szarakodások után kezdett a Human Error. Kifejezetten jó bulit nyomtak szerintem, volt is némi mozgolódás a közönség részéről. Dr. Slayer-ék egyre jobban nyomják koncertről koncertre mostanában, avagy én szoktam egyre többet piázni a bulijaikon és a megszépítő emlékezet mondatja ezt velem...:-))
11 órakor léptek színpadra a Brazilok. Semmi tökölés, rögtön lenyomtak egy 5-6 számos blokkot és mire oda eljutottunk, hogy Gordo közölje "mi vagyunk a Ratos", meg hasonlók, mér 10 számon túl is voltunk.Hát mit mondjak, kurva jó volt az egész. Profi zenészek, a gitáros valami hihetetlen mit lenyom-mind zenélésben, úgy színpadi show tekintetében. A koncert alatt végig egy faszi jófajta pálinkával itatta a banda tagjait, akik rendesen be is ittak a végére...ÓÓÓÓ meg volt egy lassúbb, reggae-s rész is, amikor is a közönséggel együtt keresték Gordóék mariska társaságát (!?)-ennél árnyaltabban nem tudtam fogalmazni. Úgy az 50. perc környékén meg is jegyezte a Step On It gitárosa, hogy már eddig is lement vagy 100 nóta és VAN MÉG!!! És tényleg volt. A Crucificados Pelo Sistema és az Aids, pop ,repressao még csak eztán következtek...és ekkor, bár nem teljesen biztos, hogy így történt ( Bocsássa meg nekem az olvasó, de tök mák voltam már ekkor), a zúzás közepette az egyik kopasz srác ( mármint nem Úgy, illetve ki tudja, lehet, hogy Úgy is, na a lényeg, hogy nem volt haja), neki esett a mikrofonállványnak, aminek következtében a mikrofon igencsak pofánvágta az éppen abba üvöltve vokálozó gitárost. Szegény pára rögtön abba is hagyta a gitározást és leginkább eme brazil -magyar konfliktus azonalli rendezését akarta eszközölni az illetővel (jegyzem meg, hogy ekkor már a snapsztól totál részeg volt az emberünk, nem is beszélve a kopasz srácról, aki igazából járni sem tudott ekkor már).Gordó próbállta csillapítani a kedélyeket és inkább a játék felé irányítani kollegája figyelmét. A hátralévő két szám közti felkonfokból én kizárólag a "náci", illetve a "kurva anyád" portugál megfelelőjét véltem felfedezni, amit a gitáros intézett a "rajongó" felé. Valószínűleg Gordónak is elege lett belőle, hogy szaktársát nem tudja lecsillapítani, mert a következő szám közepén fogta magát és elbattyogott az öltözőjük irányába a közönségen keresztül. A többiek még nyomták egy ideig és látszott, hogy a mi gitárosunk mágr alig várja, hogy vége legyen a szólójának, meg a számnak, már dobta is el hangszerét és egyenesen megindult az ekkor márcsak a sarokban vegetáló kopasz srác felé. A dolgok elfajulását az egyébként szintén "egyenes" basszeros (SXE) akadályozta meg azzal, hogy az öltöző felé terelte hősünket, aki dúlva-fúlva taps közepette távozott( vicces volt, hogy a gitárt eldobta a faszi, viszon az amúgy védjegyévé vált vastagkeretes szemüvegét gondosan letette az erősítőre mielőtt átment dúvadba...).Így a bulinak vége lett kb. 70 perc és talán 183 nóta után, ki tudja, ha nincs ez a kis "malőr" lehet, hogy még mindíg az MF ben játszanának...a közönség szép lassan elindult hazafelé...mi még ottmaradtunk egy darabig egy kis "utógondozásra" ,no meg azért, mert Slayer közölte, hogy bizony piázott és így nem fog hazavezetni, inkább a kocsiban alszik és mire kiderült, hogy miként jutunk haza (megint ment a szarakodás), már szinte csak mi néhányan maradtunk a helyszínen. Ekkor még tanúja voltam egy kis vitának Gordó és a gitáros között ( gondolom az incidensel kapcsolatban), egy szót sem értettem belőle, de mivel a végén Gordó rácsapta az ajtót hősünkre, így azt szűrtem le, hogy nem született kompromisszum. Mit volt mit tenni kiscsapatunk is elindult (gyalog) hazafelé...
Gitáros Úrnak innen is jobbulást kívánunk. Aki nem jött -vagy nem jutott el, bánhatja, mert nem valószínű, hogy egyhamar kishazánkba látogatnak ismét a Patkányok.

u.i:hazafelé a buszmegállóban összefutottunk kopasz barátunkkal, akit mindenki azzal szivatott, hogy "miattad lett vége a bulinak" meghogy "soha többet nem jönnek ide miattad", szegény megcsak bámult ki a fejéből azt se tudta mi van, olyan kész volt.

Lapzártakor érkezett: a keddi koncert bécsben rendeben lezajlott-legalábbis a fotók tanúsága szerint- hősünk jól van, nem okozott törést karrierjében ez a kis budapesti kaland, és ugyanolyan hévvel vetette bele magát a gitározásba kedden is, mint nálunk, hogy az osztrák szintérnek is megmutassa, hogy a RATOS DE PORAO az egyik legjobb banda!!!!

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 13:08:25 (16)
...jaja, értem én, csak annyi,hogy ez a buli sokkal többet érdemelt volna, bár mondom, hogy így is nagggyyon jó kis buli lett...és tényleg sokaknak foggalma sem volt, hogy lesz...nem is értem??!!!
[előzmény (15)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 12:11:56 (15)
Varom a beszamolot.

Ez nem hozzaallas kerdese. Nekem erre nincs idom. Igy is rengeteg hir jon, ha a szervezonek nem erdeke hogy meg legyen hirdetve a bulija, akkor ugy kell neki.
[előzmény (14)]

© norbikaválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 11:43:19 (14)
...fasza hozzáállás dani, egyébként tényleg nem volt rendesen meghírdetve...de jó kis klubkoncert kerekedett belőle....később lehet hogy írok egy beszámolót is....!!!
[előzmény (12)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 11:40:06 (13)
ftp-re felment a Guerra Civil Canibal album

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 09:32:03 (12)
Nem kuldtek hirt, nem raktam ki. Ennyi. En nem fogom hajkuraszni a szervezoket.
[előzmény (11)]

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-21 05:56:13 (11)
a faszért nincs rendesen meghírdetve? áááááááááááá... lemaradtam vazze.
[előzmény (9)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-20 18:20:43 (10)
felraktam ftp-re a tegnapi bécsi koncert képeit. a fotók önmagukért beszélnek

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-13 12:41:27 (9)

© Ejaculatio Praecoxválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-08 22:03:03 (8)
király lesz, mindenképpen megyek, nagy kedvenceim

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-08 10:50:13 (7)
MF thank you! :D

© MFválasz erre | adatok | e-mail - 2005-07-08 10:37:27 (6)

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-19 23:39:45 (5)
Nincs meg valakinek véletlen a ratos tribute lemez,a: 20 bandas tocando ???

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-19 21:35:22 (4)
Hát igen,ahogy írtad nem semmi volt :)

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-19 21:28:32 (3)
En voltam.
http://www.punkportal.hu/article.php?id=410
[előzmény (2)]

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-19 21:26:26 (2)
Volt valaki a süsis koncerten?

© haineválasz erre | adatok | e-mail - 2005-06-19 21:12:06 (1)
http://www.ratos.com.br



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4