Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Free Fest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
http://www.freefest.hu/

Elejére << Előző < ... 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 ... > Következő >> Végére

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 19:59:18 (4990)
de az mért baj?
[előzmény (4988)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 19:58:49 (4989)
hát azért reméltem, hogy engedtek Levi kérésének....
ha minden a terveim szerint megy akkor legnagyobb sajnálatomra én is kihagyom az idei Free Festet, mert a Doom az mégiscsak a Doom
[előzmény (4931)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 19:54:27 (4988)
vagy a hit gyülibe!

amúgy elhiszem, hogy lemennek ezek az emberek akikről beszélsz, de kétségtelen az is hogy jó pár kannás pank csak azért megy mert nincs belépő, és több pénz marad a tablettás borra.
[előzmény (4987)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 19:17:12 (4987)
menj el politikusnak vagy ügyvédnek.
[előzmény (4986)]

© x-artválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 16:39:41 (4986)
Köszönjük mindenkinek a támogatását!

A kulturált, konstruktív vita mindig jó, hisz így meg tudjuk beszélni a dolgokat, lehet, hogy feljődünk is tőle, és elkerülhetjük, hogy én azt gondoltam, hogy Te azt gondoltad, meg, hogy én azt hittem, hogy Te azért csinálod, mert azt gondolod, hogy ... =;o))) Azt már megszokhattuk, hogy kritizálni, negatív színben feltüntetni mindig egyszerű, de megpróbálni jó tenni, már nehezebb, és rögösebb út! =;o)))

gYiK jól írta, hogy az adó 1% az emberek pénze, aminek felhasználásról dönthetnek. Ez szerintem jó dolog! Ez nem a belülről bomlasztás, ilyet soha nem is állítottunk.

xbercix is tökéletesen vázolta a költségek nagyságrendjét.

Szóbekerült, hogy elvi okokból nem jön le valaki. Megteheti, az Ő döntése. Amit szeretnék kiemelni: "Ez egy nagy baráti összejövetel, egy nagy házibuli!"
http://freefest.hu/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=20&Itemid=81
Remélem, hogy ennek szellemiségében tudjuk az ide hosszúhétvégét is megtartani.

Lehet, hogy szentimentális vagyok, de én hiszek Bennetek, magamban, hogy képesek vagyunk összefogni, és eltölteni egy kellemes hétvégét együtt! Ez a buli erről szól, aki nem érzi így, annak olyan helyet, társaságot kell keresnie, ahol jól érzi magát! =;o)))

A Free Fest-nél fontosabb, hogy igen is létezik Magyarországon rengeteg olyan lány és fiú, akik a hétköznapokban is igazi underground arcok! Direkt nem írok neveket, mert nem szeretnék még véletlenül sem kihagyni senki, és szerencsére a lista hosszú lenne. Lehet, hogy nem egy a zenei ízlésünk, és vannak dolgok, amit másképp látunk, de Én Előttük, Előttetek mélyen meghajlok, minden tiszteletem az Övék, a Tiétek, és köszönöm Nekik, Nektek, hogy a hétköznapokban is erőt meríthetek Belőletek!

Aggi

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:31:56 (4985)
az utolsó kérdésedet biztos másnak akartad címezni.
[előzmény (4981)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:30:43 (4984)
na akkor ezt is megbeszéltük.
[előzmény (4983)]

© peroválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:30:03 (4983)
Ez nem önigazolás. Tényleg király vagyok!
[előzmény (4980)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:29:55 (4982)
lázadnak az egyéni vállalkozók is eleget! :-D
[előzmény (4976)]

© peroválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:28:26 (4981)
nem láttam, hogy írtál annyira pörög a bolt...

Egyfelől megválaszoltam. igen szeretjük ezt csinálni.

A bulijainkon hétköznap (!) 40-50 fizető (+ zenekarok -> kb. 100 ember) szokott lenni és kurva jó hangulat. A zenekarok nem szoktak csalódni... Ennek ellenére nem lehet kigazdálkodni a költségeket 600 Ft-os belépővel. ha megemelnénk akkor nem tudna mindenki minden bulira eljönni és tényleg elbasznánk egy jól működő dolgot. Inkább pörögjenek a bulik, mi meg dolgozunk érte. Ezért lennénk mi a "punk" megrontói?
[előzmény (4970)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:21:48 (4980)
én csak megkérdeztem, nem kérek én számon semmit senkin. csak én az ilyen dolgokat mindig is furcsálltam.
amúgy végképp nem értettem,hogy a te hozzászólásod,hogy jött ide, mert picit kétségbeesett, kényszeres önigazolásnak tartom arra,hogy mekkora király,hogy te mennyi mindent teszel a fehérvári életért és ez mennyire jó.
[előzmény (4979)]

© peroválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:13:24 (4979)
??? Erre most mit kéne írnom?
Te kérted számon az őszinte lázadást a szervezőkön.
Mi a faszt kerestek ti őszinte punk-hc arcok egyáltalán ennek az Internetnek nevezett kapitalista szellemvasúton... Ez csak nekünk pózereknek ok.
[előzmény (4976)]

© robitválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:12:17 (4978)
:-)
[előzmény (4977)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:08:05 (4977)
Norbi én egy öregember vagyok aki járókerettel közlekedik! menni sem tudok nemhogy mászni! meg nem is voltam Battán free feszten
[előzmény (4969)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:06:20 (4976)
én mint leírtam nem vagyok anarchopunk. a free fest nem tetszik nem megyek. amúgy is egyéni vállalkozóként elég nehéz lenne lázadónak lennem...vagy úgy gondolod ne fizessem a járulékokat és basszanak seggbe az apehnál?
[előzmény (4975)]

© peroválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:04:56 (4975)
Ez nem sírás. Ha nem akrnám nem csinálnám. tiszta sor.
De ha true lázadó vagy akkor ne free fest-et bojkottáld csak... Élj a társadalmon kívűl! Ja, hogy azt nem lehet?!...
Nekem ez a zenéről, a barátságról, egy közösségről szól, nem valami utópikus lázadásos világmegváltásról... Ebből szerintem max annyi van benne, hogy nem árt godolkodni és kritikusan szemlélni a világot.
De persze nem akarlak meggyőzni. Nem tetszik, ne gyere free fesztelni!
[előzmény (4971)]

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 15:03:51 (4974)
:) ez tényleg így van :) mármint az "összefújta a szemetet a szél" minket is mindig odafúj :)))
viszont azt se felejtsd el, hogy attól, hogy egy pesti, vagy egy dorogi bulin nem látod az arcot az nem azt jelenti, hogy mondjuk Kaposváron vagy Miskolcon nem jár el bulikba:)
[előzmény (4972)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:59:02 (4973)
ok. és az uniós pénzek illetve más állami támogatás? számomra nem megfelelő válasz az,hogy "belülről bomlasszuk a rendszert".
[előzmény (4968)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:57:21 (4972)
a FreeFesttel egy kibaszott nagy gond van, hogy lemegy rengeteg ember, aki amúgy soha semmilyen más rendezvényre be se teszi a lábát. szóval javarészt olyan embereknek okoz örömöt ez a kezdeményezés akik kurvára meg sem érdemelnék.

(ez az összefújta a szemetet a szél klasszikus esete....)
[előzmény (4968)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:57:05 (4971)
ez persze mind szép és jó, de tudod tartja a mondás "aki kurvának áll ne sírjon ha basszák". amikor feljön ez a szervezősdi pro és kontra akkor mindig előjön a mártír-önérzet.
[előzmény (4967)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:53:50 (4970)
ez mind szép és jó dolog, de

- azt azért nem akarom elhinni, hogy nem szívesen csinálod ezt az egészet, szóval gondolom téged is ugyanúgy örömmel tölt el, hogy ha egy külföldi banda csinál itt egy jó bulit illetve a közönség is örül. így a munkád gyümölcsét valahol te is leszüretelheted.

- kurva sok zenekar turnézik. köztük sok kurva szar, sok jellegtelen. illetve sok olyan ami jó de nincs rá igény, nincs rá kereslet nem ismerik az emberek. ezek a zenekarok tuti ugyanazért csinálják a dolgot amiért te. mert szeretik. de igazán nem várhatja el senki hogy ilyen emberek legyenek akik minden jöttment szarért pénzt, meg munkát áldoznak.

tehát a véleményem szerint sokkal kevesebb zenekarnak kéne elindulni turnézni. vagy ha el is indul nem kell irreális pénzeket kérni egy egy buliért. illetve annak sincs semmi értelme ha valaki leszervez egy zenekarnak egy bulit, vannak hatan, zenekar se érzi jól magát pont ezért, és akkor ott a szervezet ami mégis ki tudja fizetni a gázsit még ha ez az egész mindenkinek szar volt. mindenki próbáljon meg olyat szervezni amire van igény, illetve ami kitermeli saját magának a költségeket. (persze ez már nem a freefestre értendő...)
[előzmény (4967)]

© Norbertcsojszválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:50:35 (4969)
nem te voltál az aki a battai freefest-re be akartál mászni mikor közölték veled hogy azért "free" mert ingyenes?
[előzmény (4958)]

© Mamintiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:50:31 (4968)
egyébként hihetetlenül szomorú, hogy egy teljesen rendben lévő kezdeményezés
- amin senki sem akar nyerészkedni (lsd. más x fesztiválok),
- amit mindenki a melója mellett szervez, amiben sokan segítenek (akár takarítani ott a helyszínen, akár színpadmesterkedni, akár kapuőrködni, ruhatárazni stb. vagy csak maguk a zenekarok akik ingyen vállalják, hogy elutaznak, fellépnek, főznek, stb. ),
- ahol végre van egy kis nem megjátszott "juniti",
- ami nem "kurvult" még el
ennyire piszkálja bárkinek is a szemét. Azt mondom, aki nem szereti azokat a zenekarokat akik ott fellépnek,aki nem kedveli a punkokat, akit nem érdekel az egész, zavarja hogy csak mobil zuhany van az ne vegyen részt rajta, de legalább tartsa tiszteletben mások véleményét és érzéseit ezzel kapcsolatban és legalább magában becsülje meg azt a munkát amit ebbe mások belefektetnek.
Az 1%-al kapcsolatban pedig gYiK véleményével értek egyet. Ha már adózni muszáj, és van rá lehetőség akkor abból egy kicsit legalább olyan célra fizessünk ami számít is nekünk (most az mindegy, hogy FreeFest, vagy az ovi ahova a gyerek jár, vagy egy kórház vagy bármi...ha az a dolog, cél fontos nekünk - és persze a legfontosabb, hogy mindenkinek a szíve-joga hogy kinek,hova,mire adja)

© peroválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:46:24 (4967)
Hello,

A te elveidbe én nem szólok bele. amit itt leírok az az én véleményem:
2004-2005 -ben elkezdtünk koncerteket szervezni Fehérvárra. A kezdetektől fogva bukós volt az összes, amit úgy hidaltunk át, hogy a zsebünkbe nyúltunk (értsd a zenekar tagjai. De más szervezőknek még ennyi szerencséje sincs és egyedül maradnak…) és kipótolgattuk a 15-20 rongyos hiányokat. Azaz 4-5 rongyot fizettünk azért, hogy dolgoztunk a bulival. El kellett dönteni, hogy akarjuk-e tovább csinálni, vagy nincs több hétköznapi party, hogy segítsünk turnén lévő zenekaroknak. Mivel a szándék megvolt, a hogyan egy egyesület lett (Alba Iránytű) és az a “mocskos” állami pénz. Csak éppen ezt mindenki úgy képzeli el, hogy csinálsz egy egyesületet és holnap egy aktatáskás fickó kopog az ajtón, hogy hova teheti a pénzt… Hát nem így van. Pályázat írás, közhasznúsági jelentés, elszámolás, könyvelés… stb. = kibaszott sok munka. Mi ezzel a lépéssel kvázi egy másodállást vállaltunk, hogy ha idejön valaki játszani hozzánk korrekt kaját, szállást és 100 eurót kapjon. Igazad van vállalhattam volna más melót (pl.: délutános pizzafutár…stb.) de ezt legalább zömében otthonról tudom csinálni és így félig a családommal is lehetek közben. Mert hidd el átlagban napi 1-1,5 órát dolgozom az egyesülettel (a 9 órás “rendes” munkahely után )és a munka gyümölcsét egy az egyben a fehérvári színtérnek adom/adjuk. Szerintem ez D.I.Y., de nem zavar ha másnak ez nem és másképp csinálja. csak ne úgy, hogy közben kibaszik azokkal akik a fél világot átutazzák, hogy Nekünk játsszanak, aztán meg még a költségeiket sem kapják meg csak a vállvonogatás, meg a “kevesen voltak” megy. Más kontójára könnyű “gerincesnek”lenni…
[előzmény (4962)]

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:36:53 (4966)
hogy érted, hogy elvből?
[előzmény (4962)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:35:40 (4965)
mondjuk anarcho punk én sem vagyok. talán ez az egy közös bennünk! :-DDD
[előzmény (4964)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:32:33 (4964)
adom. de én nem is vagyok anarchopunk....vagy mi. de mégis az állambácsi ad lehetőséget. de ez már kiforditott.

amúgy mr.kox stílusa pár évvel ezelőtti stílusomra emlékeztet. szóval tetszik.
[előzmény (4963)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:27:43 (4963)
nincs ennek a lázadozásnak ma már semmi értelme. amúgy az adó egy százalékát pont hogy nem az állam adja, hanem az emberek. vagyis az állam lehetőséget biztosít arra, hogy adhassák. szóval ha nem adod senkinek akkor az államnak megy. ha meg már adod valahova akkor olyan helyre add akik olyat csinálnak amiben hiszel. te adod valahova?
[előzmény (4962)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:22:55 (4962)
nekem tökmindegy a free fest mert elvből nem mentem egyikre sem és ezek után is tartom magam ehhez.
de azért csak bennem van a kérdés,hogy ha vminek bemutatjuk a középső-ujjunkat mert hiszünk az underground szellemiségben (ki jobban ki kevésbé) illetve lázadunk dolgok ellen (Unió, Állam, média, mainstream stb) akkor egyáltalán,hogy jöhet szóba az 1%-os adótámogatás vagy akár az uniós támogatás??

Lázadunk vmi ellen de ha annak vannak lehetőségei ami által támogatást (vagy bármi más előnyt) szerezhetünk akkor végülis azt használjuk ki?

Csak nekem jön ez le kétszínűen, vagy kétélűen?

Hogy van ez srácok/lányok?

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-31 14:14:33 (4961)
ha szopatod majd Dan-t akkor azt valaki fényképezze már le!
[előzmény (4958)]



Elejére << Előző < ... 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 ... > Következő >> Végére