Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> OI! - SKA
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
NEM NÁCI FÓRUM!!!

Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:40:59 (390)
Értem.
Tudjátok mit?
Mostantól én is skinhead vagyok ha már ilyen sokat tudok a dologról.
Hivjarok Clash a skinheadnek!

Viva la Skinheads!

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:40:51 (389)
Én személy szerint nem szubkultúra szerinti hovatartozás alapján válogatom meg a haverjaimat.
Mondom színes kis csokor ez a skinhead sok szépet, és jót találhatsz benne, és sok kérdést...
Nekem sok érdekes dolog van benne, és amióta ebben élek, és minél több általad is felvetett problémával találkoztam, még mindig érdekes, sőt egyre érdekesebb:)
Ja, és azt se felejtsd el, hogy Mi sem skinheadek vagyunk elsősorban, hanem x és y, és podravka stb...utána jön ez...de ez az egyik legfontosabb:)
[előzmény (386)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:37:46 (388)
Nem tudom ,nekem ez az egész tökre olyan, mint a Pál utcai fiuk...
Vannak a fiúk a gangról, akik összetartanak,meg elveik vannak, együtt lógnak aztán gyerünk....
[előzmény (386)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:34:29 (387)
"Azt mondd már meg ha egy skinhead lehet ilyen olyan akármilyen akkor hol a megkötés hol vannak az azonos problémák?"

Erre nem tudok Neked válaszolni. Nekem van egy elvi korlátom, ami nem kötelező érvényű, és mint mondtam, nem én fogom megírni a szabályokat.
Egyértelmű, hogy én és a barátaim mást tekintünk problémának, mint a náci vagy hungarista, vagy szélsőbalos irányzatok, vagy valaki tesz is ellene...

"Mi köti őket össze?"
Minden csoportot más, néhol vannak átfedések, de nagy összekötő kapocs sincs, sőt...és most az utolsóra
"Miért akar egyazon közöségbe lenni a zsidó a nácival? "
Hát, pont erre alkották a bonehead szót, és alakultak antirasszista csoportok...na?

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:32:41 (386)
Jó oké ez tök értelmes volt.
Magyarán a skinheadek is össze vissza verik egymást.
A náci utálja a nem nácit meg ez forditva.
És ebböl van mindenféle.
Tudod ez tök olyan mint a való világ csak akkor mi értelme van hogy skinheadnek hovják magukat.
Az életben vannak nácik, komcsik, zsidók, muzulmánok, royalisták, anarchisták meg minden ezek össze vissza ellentétbe vannak egymással.
És ugyanez van a skinheadek között is.
Akkor a skinheadeket a kopasz fej a baki a huzentroger választja el az átlag embertöl.
Szép kis szubkultura.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:28:56 (385)
Tisztelek az iróniádért meg minden, de szerintem inkább te kötözködsz.
Én egy kurva egszerü kérdést tettem fel és te mindenröl beszélsz csak arról nem.
Pld larra válaszolhatnál inkább amit a 381 végén irtam.

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:27:10 (384)
"Sablon szöveg."

Igen, az. De nem én fogom megmondani, hogy ki a jó, és ki a rossz...gondolom belátod, hogy ennek aztán végképp nincs értelme.

Erre a zsidó-náci dologra...annyira színes a szubkultúra, hogy a punk megjelenésével skinhead-dé váló gyerekeket az idősebb tradicionális csókák verték. És, miért? Mert a trad.skinek royalisták, míg az ún Oi-skinek rendszer ellenesek voltak...
Vagy hát uyge voltegy híres csoportosulás, akik azért jártak Bad Manners koncertre, hogy nácikat verjenek, de amikor túlpörögtek, az átalogásnaál barnább bőrüeket is lecsapták...

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:23:19 (383)
"Hopp ez hatalmas. Szerinted ezek kizárólagosan skinhead sajátoságok? "

Ezt írtam a 376-ban:
"Ehhez nem kell skinheadnek lenni"

Kicsifiú, ha már mindeáron kötöszködsz, azért olvass vissza, hogy ne írkáljak feleslegesen. Köszi. Cupp.

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:21:28 (382)
Meg beírhatnám, hogy milyen fontos a munkásosztály, a patriótizmus, a kiállás egymásért stb...

De van egy jó dolog itthon...kevesen vagyunk, és nincsenek előítéletek, mindenki segíti a másikat, rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, próbáljuk támogatni egymás kezdeményezéseit (mindenki csinál valamit: zenél, fanzine-t készít, koncertet szervez, vagy csak koncertre jár). Talán ez az egyetlen színtér, ahol ilyen egymásra figyelés uralkodik...ja és hozzáteszem, hogy a nagy társaságban vannak nem csak skinek...de mint tudjuk nem ez a fontos:)

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:19:38 (381)
Hopp ez hatalmas. Szerinted ezek kizárólagosan skinhead sajátoságok?
ezek majdnem minden közöségre jellemzök lehetnek optimális esetben persze.
Sablon szöveg.
Képzelem a náci skinhead mennyire szeretheti/tisztelheti a zsidó skinheadet és biztos sok segitökészséget is mutat iránta.
Zsidó náci két jó barát.
Azt mondd már meg ha egy skinhead lehet ilyen olyan akármilyen akkor hol a megkötés hol vannak az azonos problémák?
Mi köti öket össze? Miért akar egyazon közöségbe lenni a zsidó a nácival?
[előzmény (378)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:17:32 (380)
okay, igy már világosabb.
[előzmény (379)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:16:41 (379)
Hát amikor a marsh nevü dolgot megszültük, akkor erre gondoltunk...

De ezt már leírtam, jóval a buta szájbatapossuk egymást a neten keménykedünk 100 felesleges beírás előtt.

Nézzd meg a mai angol skineket, beszélgess egy belgával, vagy egy spanyollal, és miértoian egy olasz...

Ez minden országban, régióban más és mást jelent és fog is jelenteni. Kevés helyen, de van kapcsolódási pont.
Persze, túl kell lépni a "69 szellemén", de úgy gondolom, hogy ez viszont jó alapokat szolgát.
[előzmény (377)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:13:38 (378)
Leírok néhány szót:
-közösség
-barátok
-segítőkészség
-tenniakarás
-szeretet
-tisztelet
-zene
-azonos problémák
-elvek
és még sorolhatnám...
[előzmény (375)]

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:13:30 (377)
ugyanakkor tetszik nekem ez a szubkult. elkapott a 'hangulatbetegség'.
szerintem azokat is , akik magukat ma skinnek tartják, ez mozgat.
Podravka, ebben viszont CCR-nek igaza van...
Most vagy kialakul vmi magyar nem náci skin sajátosság is , vagy különben nincs értelme, hogy bevágjon mindenki egy könyvet, és az alapján
viselkedjen. de ez csak egy vélemény

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:11:41 (376)
Ja, és magyarázhatnám, meg ideologizáhatnám a dologt, amiből az jönne ki, hogy ezért? Ehhez nem kell skinheadnek lenni, lehetnél egy átlag kispolgár is, akinek ugyan ezek az elvei...tulajdonképpen a konklúzió: nem a külső, meg az öltözködés a lényeg.

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:11:27 (375)
Erröl beszélek podravka hogy 67ben a srácok meg a southallban meg az idösebb arcok.
Nem veszitek észre hogy ehhez nektek semmi közötök nincs!
Southall nem Magyarországon van, 1967 óta eltelt majd 40 év.
2003at irunk.
[előzmény (373)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:10:04 (374)
hehe, a tegnapról már ez nem igaz.
Hú, bazzegez nekemtetszik, rohantam levágatni a hajam egyből...ááá, ez nem ilyen egyszerű, és hidd el, aki ebbe egyszer bele kezd, és nem úgy gondolkodik, ahogy a többség hiszik, az eléggé megfontolja a döntését...:)
[előzmény (371)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:08:15 (373)
Figyu, talán ha olvasol a kialakulásáról, tisztában vagy az akkori társadalmi helyzettel meg tudod válaszolni, vagy én is tudnék ré egy magyarázatot adni, csk nem szretnék ideologizálni, meg meséket gyártani, hogy amikor 67-ben a srácok...meg amikor Southallban...és a 4 skins, bla, bla...mondom egy jó hosszú cikket lehetne ebből írni.
Egyébként érdemes a World og Skinhead filmet megnézni, ott nálunk idősebb arcok mesélnek az élményeikről...az érdekesebb is:)
[előzmény (368)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:08:09 (372)
Látom valaki kapizsgálja amit mondok.
[előzmény (370)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:07:37 (371)
Értem tehát a racionalitás hiányában puszta szimpátiára épitkezve egyszer csak, tegnapról a mára elhatároztad hogy ez jelent neked valamit.
Hogy mit azt nem tudnád megmagyarázni.
Mondd kiscsillag hányas az iq-d?

© jo-ska 2toneválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:07:08 (370)
loooool. clash asszem most rátapintott egy fontos kérdésre. most már asszem értem, mi a baja ezzel az egésszel...
egybként nem tom hogy érdemes-e felvállalni a 'skinheadséget', ha itthon mindenhol azt hiszik, hogy náci vagy, meg még meg is vernek.
Én ehhez nem vagyok elég tökös gyerek.
[előzmény (364)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:05:10 (369)
Ahogy a punkban, hardcoreban, reggae-ben is megvan minden szélsőség, politikai árnyalat, úgy a skinheadben is...és lám mindegyik még mind a mai napig felszínen van, és él, éshallgatjuk, szimpatizálunk vele. Igaz, lehet, hogy hiba egy szubkultúrát, zenei stílusokkal azonosítani, de nem hiszem hogy más, vagy több lenne az egyik a másiknál. Nekem, nekünk ez jelent valamit, amit ha megkérne valaki, hogy magyarázzak el miért, nem tudnám megtenni.
[előzmény (364)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:05:00 (368)
Úgy látszik csak nem vannak ilyen magasröprű filozófiai dillemáim hogy "miért".
Az átllag az megelégszik azzal hogy van és kész.
Szerintem is fölösleges dolog a filózofia végsö kérdését boncolgatni,
mert az ember sohase fogja megérteni mi a lét értelme.
Ember küzdj és bizva bizzál (Madách) talán ez a legkielégitöbb magyarázat ha annak fel lehet fogni ugyebár.
De a skinhead szubk egy emberalkotta dolog amiröl vannak bizonyos tényállások ezért egyáltalán nem megválaszolhatatlan a létjogosultságának kérdése.
Nektek az!
(Nekem nem mert szerintem nincs létjogosultsága.)

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 16:01:37 (367)
Ja, ugye a Skanzelizé magyarosította a azt a bizonyos Bad Manners számot (Lip Up Fatty), amit aztán a Kabinet, és a Tizenhét is játszott/játszik. Tillával (Tizenhét gityós) beszélgettünk egyszer erről, hogy gáz-e vagy nem, de a lényeg hogy ez eredeiben és magyarosítva is egy remek szerzemény:)
Ja, és a Kóklernek is volt egy Skanzelizé átdolgozása.
[előzmény (366)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 15:58:41 (366)
:)
Politikailag inkorrekt...:)
[előzmény (365)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 15:54:33 (365)
Pont forditva.. a Fals volt light.. a Skanzelizé a brutál!

Lánctalpas ibusszal románián át semmiféleképpen nem antigáz :)
[előzmény (363)]

© ClashCityRockerválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 15:52:52 (364)
Azt nem értem ha ez a "skinhead szubk." ennyire szine shogy vannak buzik meg szélsöbalosok, jobbosok meg minden akkor mi tartja ezt az egészet össze? Hol a kapcsolódási pont? Mert ugye egy szélsöbalos és egy szélsöjobbos tök ellentétes dolgot vall akkor mégis mi készteti öket arra hogy egy szubk-ba sorolják magukat?
Sok cikket elolvastam erröl a dologról, pár olyan linket is megnéztem amit skinheadB barátom ajánlott de a lényegre nem tudok rájönni. Nevezetesen mi értelme ennek az egésznek?
Vannak e a skinheadeknek valami globális céljaik?
Amikkel mind egyet ért?
Vagy ez olyan rizsa hogy na ne csak simán balos legyek hanem legyek balosskin meg ne csak simán buzi hanem buziskin?

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 14:30:49 (363)
A Skanzelizét ne sorold be a szélsőjobba semmiféleképpen. Más kor, más világ, de ők nemvoltak gázosak.
Fals annál inkább, mondjuk a szövegeik miatt persze.

Egyébként egyetértek, zeneileg tökéletesek!!! És, tényleg hiánycikk egy ilyen megszólalású ska banda itthon...
Talán, ha a Kókler-Csizmáskandúr tagok valami jóval előrukkolnának:)
[előzmény (355)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 14:28:26 (362)
Igen, és az elején a Venek nevezetű srác szervezte, aki a Skanzelizé fénykorában éneklt a bandában.
[előzmény (354)]

© Podravkaválasz erre | adatok | e-mail - 2004-02-04 14:27:18 (361)
Ez maláj:
http://www.worldofoi.com/skinhead/index.php

Ez egy japán gyűjtő oldala, néhány japán náci bandával:
http://www.newdawnwarrior.com

És, keress ré ,mert elvileg kell lennie egy szingapúri csoportnak. De a malájok oldalán biztos van egy vagon link.
Ja, és
www.brutusrecords.com
ők adnak ki japán, koreai Oi! bandákat.

Na, ezeken próbálj meg elindulni, vagy Generation 69, The Officials bandákra keress rá.
[előzmény (353)]



Elejére << Előző < ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 ... > Következő >> Végére