Punk Portál >> Fórum >> Összes téma >> Liberalizmus. Kell ez nekünk?
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
A Szadesz ámokfutása kishazánkban

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ... > Következő >> Végére

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-24 22:47:01 (1303)
Nem liberalizmus kell, hanem egészséges patriotizmus.
Lenne egy ilyen kis patrióta honlap, vagymi:

http://www.mtklub.hu/

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 23:56:57 (1302)
Ez te is tudod, hogy csak egy költői kérdés. Ilyet itt ne tegyél föl.
[előzmény (1301)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 22:04:47 (1301)
és akkor mi történne ha anarchia lenne?
[előzmény (1298)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 22:04:19 (1300)
van annál idealistább elképzelés hogy mindenki egyenlő legyen?
[előzmény (1297)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 22:03:52 (1299)
nem. ha jól tudom először cabet használta. dehátha mindent az érdekek vezérelnek akkor effektíve marxnak is lehet azt mondani hogy ne haragudj kedves károly de akkor a te "eszméd" is csak érdekeid takargatása...
[előzmény (1296)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 21:46:09 (1298)
Csak diktatúra van. Mindig.
Megetetik a szerencsétlen egyszerű embereket azzal, hogy itten aztán kurva nagy a demokrácia, aztán jól kibasznak velük.
Vagy van mondjuk proletárdiktatúra. Ez a rendszer szívatja a "nem egyszerű embereket" az "egyszerűeknek" meg elmagyarázza, hogy pontosan ettől jó. Nincs megoldás, csak az anarchia. Mert az összes eddigi szar arról szól, hogy kit hogy tudnak átbaszni, hogy szavazzon..., meg ilyenek.

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 19:15:38 (1297)
2007re elfelejthetnénk már az idealista, polgári szemléletet, elvégre az még régebbi, mint Marx...

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 19:13:52 (1296)
Ne legyél ennyire konkrét! :) pl. mit? A másik meg, hogy a harmadik út tekintetében nem igazán nyomhatta az "okosságait". Ha valaki nem lenne ezzel tisztában: Nem Marx alapította a kommunizmust...

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-06-01 12:21:42 (1295)
szerintem meg így 2007-ben temessük már el marxot végre. főleg ezeket az okosságait:D
[előzmény (1294)]

© saya-jinválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-31 21:20:26 (1294)
Én vágyom a proletárdiktatúrát, de hát ezt ki is gondolta volna :D

A liberalizmus nem sokat változott egyáltalában. Egyébként érdekes számomra, hogy mennyire a "hősök-eszmék" viadalának nézitek a történelmet. Az abszolutista uralom ellen leginkább a polgárság, a parasztság, és a munkásság vette fel a harcot, nah meg egyidejűleg egymással. Az eszmék csak a valóságos érdekek eszmei visszatükröződései, ezért az eszmék harca csak is valódi érdekek szembenállásának megjelenése. A liberalizmus eszméje sem az angol polgári forradalomban nem volt még adott, de még igazán a nagy francia forradalomban sem játszott különösebb szerepet a forradalmi tömegek között. A XVIII.sz. vége felé kezd el egyáltalán alakot ölteni, de csak ott, ahol már megerősödött a polgárság hatalma.
A polgárság uralkodó ideológiái közül ez csak is egy, bár kétségtelenül túlélő fajta. De hát a polgárság a nemzeti szocializmustól kezdve a szociáldemokráciáig, harmadik útig, nacionalizmuson át a bolsevizmusig sok minden ideológiát gyártott, és gyárt ma is. Ezek az ideológiák pedig az uralkodó osztály, a polgárság konkrét csoportjainak érdekeit képviselik, öltenek absztrakt formát. Ha liberalizmusra nemet mondunk, akkor azzal még nem semmit nem mondtunk, csak azt, hogy egy elidegenült politikai irányzatot kizártunk a többi elidegenült ideológia közül.

Az egyes politikai pártok irányzatai úgy változnak, ahogy az azokat a pártokat létrehozó tőkés csoportok érdekei változnak. Ennek megfelelően "tiszta" liberális párt ugyanúgy ritka, mint mondjuk "tiszta" nacionalista, vagy tiszta "szocdem" párt. Mindenesetre a harmadik út programját a liberalizmus soha nem képviselte, nem is fogja, ez a "szocdemek" érdeme :D

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-30 07:30:40 (1293)
azért egyről tudok.
[előzmény (1292)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-29 01:16:55 (1292)
szerintem sokan nem vágynak arra újra:)
[előzmény (1291)]

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-28 22:01:57 (1291)
Különben a fasznak köll a liberaslizmus, jó kis proletárdiktatúra kéne, aztán lenne itt megszorítás rendesen. Ugatni sem ugatna senki, Recsken meg a Gyurcsányék figyelnének.

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-25 19:06:04 (1290)
fogas kérdés, jó sokat módosult az is. ha egy XIX. századi liberálisnak pl. elővezetné egy mai az "esélyegyenlőség" eszméjét, valószínűleg kiröhögné. a mai magyarországi viszonyok között meg bajosan beszélhetünk liberálisokról, szocdemekről, konzervatívokról, sokkal pragmatikusabbak a politikusok. talán egyedül a kdnp ideologikus, de arra meg szerintem ne fecséreljünk sok szót...
[előzmény (1289)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-25 18:26:24 (1289)
komolyan

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-25 18:26:15 (1288)
mi az, hogy liberalis?

© apunkválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-23 20:38:09 (1287)
A liberalizmus persze, hogy kell, de az SZDSZ nem. Mert az nem liberális.
Különben meg a tököm tele van azzal, hogy minden szemét kapitalista lenyúl valamilyen politikai irányzatot magának, meg a seggnyaló bandájának.
Gyurcsány - baloldal
Kóka - liberalizmus
Isten mentesen Csányitól, mint fidesz-elnökől, de komolyan, nem csodálkoznék, ha ő következne.

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-23 17:39:15 (1286)
a liberalizmusnak egyetelnegy történelmi jelentősége van: sikerrel ment neki a felvilágosult abszolutizmusnak. a továbbiakban többet ártott mint amennyit használt, finoman szólva is.
[előzmény (1284)]

© zsazsiválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-23 17:05:00 (1285)
mit kell ezen gondolkodni? egyértelmű hogy NEM kell!
[előzmény (1284)]

© punkraciooválasz erre | adatok | e-mail - 2007-05-13 20:56:32 (1284)
Elgondolkodtató,hogy kell nekünk liberalizmus...,de nem valósítható meg.

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 10:27:40 (1283)
Azzal hogy elmondtad ezt a demagóg szöveget, te is csak beálltál a sorba nem tűnik fel?
[előzmény (1280)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 09:02:07 (1282)
ismered hobbes-tól a leviatánt? (vagy esetleg az isten városát ágostontól...)
no, az a lényeg hogy a hatalom az nem egy erkölcsi intézmény és nem is jó hogy van. az sajna szükséges rossz. sajnos szerintem nem lehet semmilyen erkölcsi mércét számonkérni rajtuk - egyrészt nézz már rájuk, másrészt sajna mi is ilyenek vagyunk a legtöbben.
magyarországon pl. a nagytöbbség nem fizet adót. az angolszász országokban pl. igen (ezért ott nem is kell ezt annyira ellenőrizni, hiszen mindenkinek van egyéni kötelességérzete ezzel kapcsolatban osztjónapot). ők nem erkölcsösek, sem az emberek nagyrésze. sajnos.
meg a másik az hogyha a modern liberó államfelfogást kérjük számon (az állam semleges, lelkiismereti szabadság stb.) és az állam az egyénnel szemben nem él semmiféle morális elvárással, akkor sajna fordítva sem megy.
szerintem sem egy jó állapot de ez van.
[előzmény (1280)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 08:58:01 (1281)
hát van ebben valami igazság amit mondasz. sajnos. az a baj hogy a tömegember nem vitára termett:( és az pedig pont olyan, amit leírtál...
[előzmény (1279)]

© tulipunkaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-04-20 08:30:06 (1280)
tüntetésen én is voltam, és azellen tüntettem, hogy egy hazug ember vezeti az országot, elcsalta a választást, nyilvánvalóan hazugságokkal kerültek be, de birka nép ez a magyar. biztos jó mindenkinek a megszorítás. követjük a nyugati árakat... tényleg ez fontos... de akkor mért nem követik a fizetések? ja,hogy az övék követei, bocsi. így már értető.
de egy átlag család hogy fizeti ki ezt a sok terhet, az a szerencséjük,hogy enyhe tél volt, más különben már meghaltak volna.
lehet elvekről vitázni, de itt nem erről kellene hogy szó legyen:általános erkölcsi érték és parancs: ne hazudj! főleg ilyen pozícióban.


nem kell szdsz, fábry is megmondta, hogy a nagy liberális pártunk gyakorlatilag nem létezik.:D
a kártékony rabmadarak megszűnőben vannak, remélem elköltöznek.
alig kerültek be, és mindenütt ott van: gazdaság, egészségügy,oktatás.
és mikor terelni kell a szar helyzeről bedobnak egy melegházasságos tervet.
horváth ágnest meg neee ,légyszi. elég egy kóka, már ez is sok.

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-21 20:01:45 (1279)
én meg pont azt látom, hogy az emberek annyira elvakultak.. sokan azt sem tudják, hogy mit képviselnek a pártok, és mégis annyira ragaszkodnak a saját "kiválasztottjukhoz", hogy az már beteges.. és a legtöbb ember kicsit sem gondol bele, hogy mit csinál, egyszerűen hall ezt-azt, és az alapján olyan határozottan ki tud állni vmi mellett.. és én ezt nem értem. mert rengeteg ilyennel találkoztam. és állítom, hogy akik ezekre a tüntetésekre járnak, azoknak is a többsége ilyen ember.. márpedig, aki ilyen elvakult, azt nem nagyon lehet befolyásolni, hogy a másik nézetei is lehetnek értékesek.
pedig sztem pont az lenne a normális.. és, ha te főleg ilyen emberekkel találkozol, akkor nagy szerencséd van, mert én elég kevés ilyet ismerek:(
[előzmény (1278)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-21 18:27:09 (1278)
nem hiszem hogy lenne olyan ember, aki kijelentené magáról hogy ő CSAK szoci vagy CSAK libi vagy akármi. alapvetően minden emberben elég vegyesen vannak elemek a különböző eszmeáramlatokból.
[előzmény (1276)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-21 16:25:10 (1277)
Ja, végülis igazad van...
[előzmény (1275)]

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-21 15:37:57 (1276)
egyébként még annyit fűznék az egész liberális dologhoz, meg az összes politikai nézethez.. hogy.. sztem az egész egy marhaság.. úgyértem, persze, kellenek elvek, meg gondolatok, de miért lehet csak egy valami a jó, vagy a rossz, miért van fehér és fekete, miért nem lehet szürke az egész.. ha megnézzük, minden oldalon találhatunk tök jó, és tök rossz dolgokat is.. mindenkinek lehet igaza, mégha a "másik oldalon" is áll.. az a baj, nem tudom rendesen megfogalmazni, ahogy azt szeretném.. de miért nem lehet szelektálni.. kiválogatni a hülye pártok egyes jó gondolatait, és összehozni aszerint a dolgokat. miért az a fontos, hogy a másik véleménye lehessen csak a jó, miért nem lehet az, hogy mindegy kinek a véleménye, ha segít, és hasznos, akkor fogadják el, és ennyi.. én ezt sosem fogom megérteni -biztos, mert lány vagyok, vagy nem elég okos hozzá- de miért nem lehet így csinálni? miért fontos az, hogy KITŐL származik a jó ötlet, és nem az, hogy mi is az ÖTLET -vagy mindegy minek hívjuk- és miért nem lehet megvalósítani, ha jó, mégha az "ellenféltől" származik is.. miért nem lehet belátni, ha a másik jobbat talál ki, hasznosabb lehet az embereknek.. miért csak a másik fikázása megy, ahelyett, hogy kompromisszumot kötnének az ország érdekeit nézve.. középút mindig van.. na mindegy.. csak úgy elgondolkoztam.. biztos butaság..

© lujza66válasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-21 15:07:57 (1275)
kicsit ki lett emelve a homoszexualitás témája a liberalizmusból, úgy látom:))
én most ebből azt látom, ahogy végigolvastam az utóbbi nap beírásait, hogy tulajdonképpen minden embernek van legalább 1 olyan ismerőse, aki meleg.. ha nem több. és velük mégis teljesen toleránsak tudunk lenni, mert ismerjük őket, és simán eltudjuk fogadni, hogy ő a saját neméhez vonzódik. sztem ebből az látszik, hogy az ember a lényeg, nem a "hovatartozása", bármilyen témáról legyen is szó.
a felvonulásokkal sincsen baj, nem megy el rá az ember, és ennyi. viszont, sztem ezekre a felvonulásokra nem is igazán azok a melegek mennek el, akiknek kéne, akik normálisak -emberileg- , hanem a transzvesztiták, meg a magamutogató hülyék, akiknek a személyével van több baj. mint mondjuk a mostani politikai tüntetésekre is kik járnak? nem azok az emberek, akik kultúrált, korrekt módon tudnának viselkedni, vagy megnyilvánulni.. hanem a barmok, akik csak lejáratják az országot. ez sztem vhogy így lehet a melegfelvonuláson is.. tisztelet a kivételnek, mint mindig.
amúgy a "rózsaszín cuccos" bekategorizálással az a gáz manapság, hogy igazán trendi színné vált, és sokszor politikusok nyakába is rózsaszín nyakkendőt köt a sztájlisztjuk, vagy türkizkék feszülős ingben főz a szilárd az rtl-en, a rikító narancssárgáról már nem is beszélve.. meg ilyenek.. :D úgyhogy.. a rózsaszín és az egyéb "vidám és trendi színek" ma már nemcsak a picsák, és a melegek színe.. :)))

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-20 19:26:53 (1274)
meséld majd el, pletyó...:-))))
[előzmény (1271)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ... > Következő >> Végére