Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Kommunista banda
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Rohadt büdös kommunista banda, mikor lesznek ezek fölakasztva

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére

© Szativálasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-11 18:22:50 (3057)
:DD
Aberrált én mondtam már párszor, hogy költözz Szegedre, jót tenne neked hidd el!:)
[előzmény (3050)]

© CheLepkeválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-11 12:18:45 (3056)
ide is berakom, hátha érdekel valakit esetleg:

A Baader Meinhof csoport
Bemutató dátuma: 2009. március 12.
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=96197&i_city_id=3372&i_county_id=-1

© Dr.Zoidbergválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-09 18:45:41 (3055)
Nekem ez a kedvenc részem:

"Az svédek akciója sikerült, amit az is jelez, hogy az oroszok kicsinyes bosszút álltak a svéd városka szupermarketjeinek felgyújtásával, ahonnan a heckertámadást az orosz kémműholdak bemérték."


© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-09 13:30:25 (3054)
http://napkelte.wildom.hu/naptv/jsp/program/wmv.jsp?filename=/naptv_upload/visszanezo/200903/20090309-0811.wmv

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-08 13:11:55 (3053)
Nekem az Energiamezők Magyarországon jobban tetszik!
[előzmény (3051)]

© Benemválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-08 12:00:33 (3052)
persze marian cosma meg japán sakkozó volt, sztojka iván meg perui bérgyilkos...annyira utálom az ilyen szar összeesküvéselméleteket...
[előzmény (3051)]

© Bhoundválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-08 11:11:14 (3051)
Lehet, kicsit off topic, de az alábbi tájékoztató annyira krimibe illő, hogy megosztanám veletek.

"Magyarország: végső visszaszámlálás
Gyurcsány új urai
Kevesen emlékeznek már arra, amikor 2006 tavaszán a nemzetközi pénzügyi körök jóváhagyásával választották meg Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt, aki ellenfelével, Orbánnal szemben úgy tűnt, hogy továbbra is hajlandó követni azt a politikát, amellyel az ország pénzügyi és természeti erőforrásait kiszolgáltatja az ún. "Wall Street körnek". Igen ám, de Gyurcsány már a megválasztásakor tudta, hogy azokat az erőforrásokat, amelyeket ígért, nem tudja ezeknek a köröknek a rendelkezésére bocsátani, hiszen ezek jó részét már zsebszerződések formájában korábban pénzzé tették, valamint az ország teherbíró képessége már ekkor a végéhez közeledett. Amikor ez világossá vált számukra, az MSZP belső köreinek - vezetőjük Puch László - a segítségével tették közzé a híres öszödi beszédet, hogy megbuktassák az őket becsapó Gyurcsányt. Gyurcsányt az emlékezetes 2006. szeptemberi és októberi zavargásoktól az ekkor teljes titokban Magyarországra érkező orosz különleges erők a SpetsNaz egységei mentették meg, amelyek rögtön a TV ostrom utáni napon érkeztek Magyarországra, felváltva a szétzilált magyar rendőri erőket. (Többek között ezért sem hordtak azonosítót a rendőrök, mert akkor hamar kiderült volna, hogy ún. "nem regisztrált" rendőrök hordanak egyenruhát Magyarországon, valamint így történhetett, hogy október 23-án az orosz rendőri erők az számukra ismeretlen ellenzéki tüntetőket - köztük egy ellenzéki parlamenti képviselőt - is keményen szétverték.) A magyar és az orosz rendőri erők közötti feszültség mindvégig megmaradt.
A hintapolitika ára
Ezt követően Gyurcsány veszélyes hintapolitikába kezdett. Egyszerre próbálta helyrehozni a "Wall Street kör"-rel a 2006 előtt fennálló jó viszonyt, valamint próbálta kielégíteni az orosz fél egyre agresszívebb követeléseit. Így került napirendre az ún. kórház privatizáció, a tandíj bevezetése, a kormányzati negyed megépítettése, a budapestiek számára nevetségessé váló négyes metró projekt is, valamint ezeknek a köröknek a kiszolgálására folytatódtak a botrányos és korrupt autópálya építések. Az orosz fél számára - amelynek ez azóta is stratégiai fontosságú - Gyurcsány megígérte, hogy az EU-n belül támogatja a Déli áramlat projektet a Nabuccoval szemben. Ez a támogatási bejelentés, néhány nappal az ellenzék által szorgalmazott un. szociális népszavazás előtt történt, amelyen már várható volt, hogy a kormány óriási vereséget szenved. Gyurcsány ekkor ismételten az orosz vonallal kívánta bebiztosítani magát, a vesztes népszavazás után vele szembeforduló magyar ellenzékkel és a megállított reformok miatt ingerült "Wall Street kör" haragjával szemben.
A válság válsága
A Wall Street kör, az időközben az Egyesült Államokban kitört ingatlanválság miatt kevesebb figyelmet tudott fordítani Magyarországra, de az ekkor már súlyos beteg Tom Lantos segítségével azt elérték, hogy a Wall Street körhöz egyébként is közelebb álló SZDSZ kilépjen a kormányból. Így próbálták zsarolni a magyar miniszterelnököt. Aki viszont az ugyancsak ellenzéki MDF és néhány képviselő megvásárlásával továbbra is biztosítani tudta a többségét a parlamentben. Sőt, a kitört gazdasági világválságnak köszönhetően még az ellenzékit játszó SZDSZ is parancsot kapott a Wall Street-i köröktől, hogy a kritikus pillanatban, 2008 végén szavazza meg a költségvetést. A hintapolitikus Gyurcsány, aki mindeközben teljesen tönkretette a korábban a térségben éllovas Magyarország gazdaságát, kapott még egy mentőövet. 2008 október végén, amikor a az ország derivatíva indexe történelmi, 605 pontos magassága emelkedett, a wall street-i körök még megmentették Magyarországot. Persze nem véletlenül, hiszen ezeknek a köröknek óriási pénzeik feküdtek magyar állampapírokban, amelyek államcsőd esetén teljesen elértéktelenedtek volna. Így az IMF gyors hitele és a 300-ra lecsúszó forint még ideig-óráig megmentette az országot.
Az utóbbi egy hónapban viszont felgyorsultak az események ebben a picinyke kelet-európai országban...
A Tanár úr színre lép
Obama beiktatása, gyors reformintézkedései, a dollár erősödése, valamint a Financial Timesnak adott februári Orbán-interjú tették világossá a wall street-i kör számára, hogy el kell hagyniuk Magyarországot. Amikor elkezdték eladni a magyar államkötvényeiket, a forint megint gyors zuhanásba kezdett, ezt csak úgy tudták megakadályozni Gyurcsányék, hogy titkos tárgyalások eredményeként, a legnagyobb magyar pénzintézettel, az OTP-vel kezdték felvásároltatni ezeket a piacra dobott államkötvényeket. (Az alku értelmében a következő kormányátalakításkor az EU-pénzek feletti rendelkezést egy, az OTP-hez közelálló miniszter fogja megkapni. Spéder és Lantos neve is felmerült a tárgyalásokon.) Ez ugyan megállította a forint teljes bedőlését, de cserébe a kockázatos magyar tőzsde és a még kockázatosabb OTP kezdett pokoli zuhanásba.
Gyurcsány, hogy a kivonuló pénzügyi körök miatt megingó pozícióit otthon megerősítse, párton belüli ádáz ellenfelének, Puch Lászlónak adta a megüresedő baranyai elnöki széket, valamint a közeljövőben elbírálásra kerülő negyedik mobilliszenszet - a több millió eurós üzletet - ígérte végső kétségbeesésében a Puch László-i körnek, valamint abban is megállapodtak, hogy Gyurcsány egyik pártbeli riválisát, a házelnök Szilit Pécsre, polgármesternek száműzik. Január végén került a nyilvánosságra egy magyar tudós, a miskolci Raisz Iván találmánya , akinek az év feltalálója is lett, mert ötlete révén kommunális hulladékból nyerhető hatalmas mennyiségű energia. Egyes számítások szerint több, mint amennyi Magyarország egész éves energiaigénye, úgyhogy a kicsinyke Magyarország még a szomszédait is el tudná látni energiával. Amikor a találmány híre eljutott Moszkvába Putyin azonnal utasítást adott Raisz Iván elrablására.
A még Magyarországon tartózkodó SpetsNaz egységek ezt azonnal végre is hajtották volna, de a miskolci rendőrök elfogták őket véletlenül. Hogy a konspiráció nehogy kiderüljön és az oroszokat csendben futni hagyják, el kellett mozdítani a miskolci rendőrkapitányt a helyéről -aki egyébként Puch embere - , és ő nem volt beavatva a titkos akcióba. Gyurcsány erre a feladattal az egyik legbizalmasabb emberét Draskovics Tibort bízta meg. Draskovics terve pofonegyszerű volt, összehívott egy helyi fórumot, ahol egy fedett újságíró kérdésére, a rendőrkapitány cigányozva válaszolt, Draskovics nem volt tétlen, egy napra elmozdította a kapitányt a helyéről, és így az orosz kommandósok feltűnés nélkül kiszabadultak.
A svéd kapcsolat
Igen ám, de amíg az orosz kommandósokat kiszabadították, egér utat nyert az idős feltaláló. Történt ugyanis, hogy ezzel párhuzamosan svéd ökoterroristák - az ún nevezett Új Nap (Ny Sol) sejt - tudomására jutott, hogy miben sántikálnak az oroszok és megpróbálták ők is elrabolni a "Tanár urat". De mivel ügynökeik nem voltak ekkor Magyarországon, ezért Södertalje-ból egy speciális bunkerből, ökoinformatikusok hekkertámadást indítottak a magyarország.hu portál ellen, hogy személyes adatokba bejutva megváltoztassák Raisz Iván személyazonosságát, és így megakadályozzák, hogy orosz kézre kerüljön. Az svédek akciója sikerült, amit az is jelez, hogy az oroszok kicsinyes bosszút álltak a svéd városka szupermarketjeinek felgyújtásával, ahonnan a heckertámadást az orosz kémműholdak bemérték.Raisz Iván eltűnt a külföldi és magyar szolgálatok látóteréből, és ekkor indult meg az őrült hajsza az idős tanárért. Hogy a magyar rendőri erők figyelmét és erejét lekössék, és könnyebben kerítsék kézre a "Tanár urat" az idegen szolgálatok zavarkeltés miatt etnikai feszültség szításába kezdtek. Így került sor a veszprémi és a tatárszentgyörgyi gyilkosságokra. A magyar nyilvántartásokban keletkezett óriási zavart jelezte, Hunvald Györgyöt letartoztatása is, hiszen...
A szerkesztőségünkbe eljutatott e-mail sajnos itt olvashatatlanná válik. De kanadai kapcsolatunk jelezte, hogy a történet még közel sem ért véget. Sőt. Obama keddi nyilatkozata óta mindenki tudja, valami készül ebben az országban. A Sötét Erők végső támadásra készülnek. De hogy ki van kivel, és hogy megmenekül-e egyáltalán a magyar tudós és Magyarország, az hamarosan kiderül... "

Elég meredek, de én nem lepődök meg semmin ebben az országban.
Ha ez igaz akkor a kormány és tagjai enyhén szólva is megvalósították a hazaárulás cselekményét, és akkor remélem mindenki tudja, hogy mi a dolga!

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-07 18:13:49 (3050)
Annyit kerulgeted a forro kasat, nem lenne egyszerubb kimondani, hogy fasiszta vagy? ;-)
[előzmény (3049)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-07 12:24:01 (3049)
Ezzel a harcos baloldalisággal konkrétan az a baj, hogy egyrészt a józan paraszti észnek ellent mondó utópiák halmaza, másrészt sokkal inkább hátsó szándékok lapulnak mögötte, mint jóindulat.

© dinidaneeeválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-06 14:28:32 (3048)
de nem is ez a lényeg..
[előzmény (3047)]

© dinidaneeeválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-06 14:28:07 (3047)
én nem látom melyik mondatokban nem stimmel az igeidő használata a környezethez viszonyítva..bár lehet vak vagyok..:) mondjuk Im just wondering-ot írtam volna
[előzmény (3046)]

© lalazválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-06 10:47:42 (3046)
Ha valaki nem tud jól angolul, szerintem leginkább kinevetteti magát.
Vagy csak szerintem lenne nyilvánvalóbb egy másik igeidő használata a primitív jelen helyett?
[előzmény (3025)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-06 09:37:16 (3045)
Visszaböfögöm a mézes-paprikás Nemiroffot.

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-06 04:23:06 (3044)
Visszakövetelem a kultúrát és a művészetet a kihalás szélén álló Homo sapiens sapiens-től! Visszakövetelem a bolygót! Előre a neandervölgyiek szabadságáért!
[előzmény (3043)]

© Pumukliválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-06 01:16:15 (3043)
Visszaköveteljük a „baloldal” szót az eszme árulóitól. Visszaköveteljük a „szocializmus” szót a tervező államkapitalizmus és a modernizáló diktatúra híveitől és ellenségeitől. Visszaköveteljük a „kommunista” szót az egypárti kongresszusok szenilis szónokaitól. Visszaköveteljük a feminizmust és az antirasszizmust az egyenlőtlenség neoliberális propagandistáitól. Visszaköveteljük a melegek fölszabadítását az életstílus-pluralistáktól. Visszaköveteljük az ökológiát a széndioxid-kereskedőktől. Visszaköveteljük a nemzetköziséget a globalistáktól. Visszaköveteljük „Európát” az oroszok, a keleti és déli szlávok, a „színes népek” megvetőitől. Visszaköveteljük az antiszemitizmus elleni harc jogcímét az iszlamofób, arabellenes sovinisztáktól. Visszaköveteljük a „nép” szót az osztályharc tagadóitól.

teljes cikk:
http://www.hungary.indymedia.org/node/11486

© birdieboyválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 22:31:38 (3042)
ROCk!Akkor nyilván vagy tartva.Zsír.Üdv a klubban...
Egyébként meg a faszom kivan.mit akarunk még kidumálni? Béna,ortopéd,szánalmas,néha anarcho,néha kettőskereszt Aurórákat,meg hicomat zsebnáci beszari Bucókat..A szart ha átkötjük masnival,akkor szar marad.
[előzmény (3041)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 21:32:23 (3041)
'91 május elsején kimentünk a majálisra és szindikalista szórólapokat osztogattunk(a privatizáció és a vadkapitalizmus várható jótékony hatásairől),akik elolvasták vagy röhögtek tényleg, vagy azt kérdezték,miért keressük a bajt, az egyik szakszervezti vezető ránk uszította a rendezőit...kidobtak,visszamentünk és megkérdeztük ,miért nézi a szakszervezet az általa képviselt dolgozók kisemmizését és jogfosztását,ekkor hivták ránk a rendőröket,persze bevittek...és mint '94-ben kiderült ekkor nyitottak egy aktát nekem a NBH-nál..DDD
[előzmény (3040)]

© birdieboyválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 21:10:12 (3040)
És mindenki kiröhögött minket Berci,hogy ugyan már,ez nem annyira jelentős probléma stb.Aztán most hol tartunk?
[előzmény (3037)]

© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 21:09:05 (3039)
Egyetértünk...
[előzmény (3038)]

© birdieboyválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 21:00:41 (3038)
Zavar,csak a zavart fejekben volt/van.


© xbercixválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 20:54:48 (3037)
A kilencvenes években(inkább a második felében) jelent meg egy -két "apolitikus punk" zenekar,akik a magukat punknak nevező fiatalok többségét szórakoztatták a semmitmondó szövegeikkel...ezeket az embereket nem érdekelte más ,mint a koncerten és azon kívüli bebaszás...halvány lila fingjuk se volt arról,miről szólt egy DK vagy GBH szöveg...

A 90-es években igenis volt egy olyan része a magyar punk-nak ,akik tudták mi ,vagy ki ellen kell szót emelni...sorkötelezettség,Szabó Albert féle hungaristák,nem beszélve az Antall és Torgyán féle faszkalapokról, pl.
az már egy más kérdés,hogy minden kezdeményezés kudarcba fulladt a fent említett bulipunk-ok közönye ,és a másik oldalon megjelenő "anarchista-bölcsészek" parttalan észosztása miatt...ezzel sikerült kiábrándítani sokakat a "magyar punk"-ból...

[előzmény (3035)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 17:48:55 (3036)
Öbocs, én akkor még kicsi gyerek voltam, abban az időben 6-7 éves. Én akkor a tanárnéni ellen lázadtam. Nem magamról beszéltem, amikor T/1.-et használtam, az akkor működő punkzenekarok alapján írtam ezt.
Egyébként pedig feloszlott egy nyíltan erőszakos rendszer és átvette a helyét egy burkoltan az. Ez okozta a zavart.
[előzmény (3035)]

© birdieboyválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 17:34:31 (3035)
"A kilencvenes években pedig enyhén megzavarodott a dolog, mert nem volt egyértelmű, hogy akkor most ki ellen is lázadjunk?! "
Ezzel Gyerek megfogalmazta a lényeget,saját magának is,bár lehet ezt nem vette észre közben.
Nem értem,mi nem egyértelmű...?
Ha nem tudod mi ellen lázadj,akkor ne lázadj baszod!Vagy várd meg,míg valaki megmondja neked,hogy mi ellen kell lázadni,és akkor tök állat lázadó leszel.Pl lehetsz lázadó nemzeti punk,vagy mi a fasz.
[előzmény (3019)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 11:06:37 (3034)
Mellébeszélsz és vádaskodsz.
[előzmény (3033)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 08:06:37 (3033)
nem azt mondtam hogy minden punknak komcsivá kell válnia de szerintem az az eszeveszett baloldal-ellenesség ami itt dívik totál idegen a punktól.mert ez a ló másik oldala.pl. gyerek,maxwell,aberrált részéről időnként elhangzott horthy-ill más efféle szörnyszülöttek mentegetése és ezt nem tudom elfogadni.és olyan nincs hogy magyarországi punk csak mivel ez egy nemzetközi műfaj. mint ahogy nemzeti-rock sincs mert a rock is nemzetközi.lehetnek helyi sajátosságok de hogy valami épp az ellenkezője legyen annak amiből eredetileg nyugaton indult az röhejes.itt csak azért nevezik el egyesek magasztosan "nemzeti"-nek meg "radikálisnak" az általuk képviselt hibrid szart mert a valódi megnevezést félnek ráragasztani azaz a "félfasiszta" "náci" és "rasszista " jelzőket.tehát az itteni "nemzeti-rock" valójában félfasiszta,horthysta lakodalmas-rock,az itteni jónéhány jobbos punk pedig az aminek jello biafra nevezi:nazi-punk(fuck off)

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-05 01:02:00 (3032)
http://index.hu/belfold/2009/03/05/1255315/

© válasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-04 13:33:21 (3031)
A topic címe a válasz.
[előzmény (3029)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-04 12:54:39 (3030)
Én sokszor lusta vagyok lefordítani az angolt magyarra.... Nem szeretem ha egy banda angolul énekel, de mondjuk egyéni szocproblem. Amúgy itt értem mire gondolsz. Tényleg: melyik banda?
[előzmény (3025)]

© Nimrodválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-04 09:27:29 (3029)
Melyik bandában nyomod?
[előzmény (3025)]

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2009-03-04 08:51:44 (3028)
© SgtD válasz erre | adatok | e-mail - tegnap 17:51:35 (3011)
"a punkok antirasszisták,antifasiszták és elvetik a tekintélyelvűséget "

Igen. De ettől miért kellene kommunistáknak lenniük?!

© kropotkin herceg válasz erre | adatok | e-mail - tegnap 17:56:21 (3013)
mert a balos ideológiák tartalmazzák ezeket az elemeket.


Ezek után miért szókiforgatás, ha azt mondom, hogy:

© SgtD válasz erre | adatok | e-mail - tegnap 18:02:52 (3015)
Akkor mindenki kommunista, aki nem ért egyet a rasszizmussal, és a fasizmussal ?



És nem, egyáltalán nem tudom kropotkin mire gondolt. A fentiek szerinted miért szókiforgatás kategóiába tartoznak?
[előzmény (3024)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére