Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Che Guevara
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Comandante Ernesto "Che" Guevara de la Serna

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:26:45 (1614)
ilyet nem tettél de horthyt mentegetted.akkor mentegesd kádárt is.mindkettő kártékony állat volt a maga nemében.
[előzmény (1611)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:25:20 (1613)
is
[előzmény (1610)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:25:06 (1612)
nem az az alapvető hogy balos légy(bár ez kinnt igen gyakori és természetes)hanem az hogy ne légy nacionalista.na ez hiányzik innen.
[előzmény (1609)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:24:52 (1611)
KÉRLEK!!!! IDÉZZ TŐLEM!!!!
Mikor büdöscigányoztam, vagy mocskoszsidóztam?
KÉRLEK!!!! MUTASD MEG, HOGY ÉN MIKOR TETTEM ILYET!!!!
[előzmény (1603)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:22:46 (1610)
a kivétel erősíti a szabályt(húú,most sikerült egy közhelyet is kipréselni lángelmémből)
[előzmény (1604)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:22:07 (1609)
Hogy lenne alpvető az, hogy ha punk vagy, akkor muszály balosnak lenned?!
A nagymagyarországos trianonos emberek nem azt mondják, hogy ők punkok...
[előzmény (1607)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:21:03 (1608)
lapozd fel a who is who-t,kedvedre valót nem fogsz találni túl sokat.
[előzmény (1605)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:19:36 (1607)
valamennyire megvannak a sajátosságok de alapvető dolgokban egyformák.itt viszont az alapokkal is baj van,az eredeti értelméből akarják kiforgatni a punkot.
[előzmény (1606)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:10:05 (1606)
Emlékszel a vitánkra? Bekopizzak neked néhány gyönyörűen lealázó hozzászólást?
"más a szituáció, tehát más a punk is" Tanulj meg olvasni. Nem azt írtam, hogy a punk nyugaton nacionalista volt, hanem azt, hogy mindenhol olyan a punk, amilyen a társadalmi helyzet.
A francia punk szerinted mennyire követi az angol vonalat? Vagy az USAban mennyire kötötték magukat szerinted a Pistolshoz? Vagy szerinted miért van az, hogy Szerbiában ilyen hihetetlenül agresszív, indulatos a punkzene?
[előzmény (1602)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:07:48 (1605)
KIK A NYUGAT HALADO ERTELMISEGE? csak hogy tudjam, kiktol kell tanulnom
[előzmény (1603)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:06:53 (1604)
oreg, nem mintha nem gondolnam azt, hogy az illeto egy idiota, de hallottal mar egy michael graves nevu szemelyrol? ha nem akkor javaslom csekkold le az oldalat is www.conservativepunk.com. naci mondjuk eleve nehezen lehetett volna, de a ramones-ra sem igazan a nemzeti erzesek hianya volt jellemzo...
a hazafiassag amugy egy teljesen relativ dolog. van olyan amerikai aki szerint hazafiatlan vagy ha nem tamogatod az iraki haborut van aki meg pont az ellenkezojet vallja.
[előzmény (1602)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 13:05:05 (1603)
ja elég geci dolog volt hogy nem lehetett nyugodtan mocskoszsidózni meg büdöscigányozni.pedig ez elengedhetetlen a hazafiasság szempontjából.
[előzmény (1601)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:59:54 (1602)
a punkban nyugaton természetes dolog a hazafiasság?hát ez már tényleg kész röhej.ott ahol a punkok százával demonstrálnak vagy támadnak rá szélsőjobbos gyűlésekre?te valahol nagyon eltévedtél.itt hol látsz ilyen demonstrációkat?és tudod miért nem látsz?mert itt teljesen félreértik a punkot.ennek a "magyaros "változatnak semmi köze a punkhoz.a punk mindig is internacionalista volt.na jó hagyjuk,mert ha valaki azt hiszi hogy van a punknak speciális magyar változata(van,de az olyan is.)azzal nincs miről beszélnem.ha valaki nyugaton azt hallaná hogy itt egy jelentős és ismert punk banda(cpg)együtt turnézik egy vérnácival(titk.ell.)a röhögéstől behugyozna.punks not dead-kivéve a magyart.
[előzmény (1595)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:37:05 (1601)
Itthon azért kell hangsúlyozni, mert az itteni emberekból a hazaszeretet érzését sajnos kiölte egy rendszer. Erre sokan rájöttek, és átestek a ló túloldalára. Ezt nagyon sajnálom...
[előzmény (1600)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:35:11 (1600)
Hát igen... Én törekszem arra, hogy ne legyek intoleráns más nemzetekkel szeben, és azt is meg kell hogy mondjam, a mi társaságunkban egyálltalán nem jellemző a kirekesztés... Sajnos másutt az...
[előzmény (1598)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:29:05 (1599)
Eléggé:DDD
sanyaaa a bátyám:)
[előzmény (1597)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:28:33 (1598)
"Tudod miért? Mert nyugaton nem kell hangsúlyozni a hazafiságot, nincs rá szükség, mert akármilyen polititkai hozzáállású is legyen az illető, ez teljesen természetes dolog."

Szerintem ez enyhen szolva eros tulzas, bar ez attol is fugg hogy mit nevezel hazafiassagnak. talan ez azert gondolod igy, mert mas orszagokban a politikai hozzallas nem elet-halal kerdese es mas nezetek toleralasa nem szamit hazafiatlansagnak.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:23:10 (1597)
ti egyutt laktok?
[előzmény (1596)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:15:19 (1596)
gyerek
[előzmény (1595)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 12:15:07 (1595)
Látod, most majdnem egyetértek veled: valóban kettős mércét alkalmazok. Te is kettős mércét alkalmazol, ha az édesanyádról van szó, mert őt jobban szereted, mint a többi nőt. Én is elfogult vagyok a hazámmal szemben, mert szeretem. Azért mondtam, ha nem vetted volna észre, hogy valószínűleg két táborra osztható Magyarország: akiket érdekel, hogy magyar, és akiket nem. Nekem szembeötlőbb a sok balos libsi köcsög akivel összeakadok lépten-nyomon, neked a sok nacionalista szúr szemet. Te is kettős mércét alkalmazol, ami egyébként egy elég természetes dolog szerintem... Én úgy gondolom, hogy egy egészséges nacionalizmus mindenhol építő jellegű tud lenni, ha az nem jár együtt a kirekesztéssel, gyűlöletkeltéssel, mert ekkor nyílvánvaló, hogy romboló hatású. Ugyanígy valamilyen szinten a liberalizmusra is szükség van (talán!), ha az nem jár együtt fölösleges toleranciával, ami szintén romboló hatású...
A koncertekről: azért egy PICSÁra vagy Aurórára hasonló számú közönség megy el, mint Kárpátiára szerintem...
"nyugaton egy punk portálon elképzelhetetlen hogy ennyi a hazafiasságot hangsúlyozó írás legyen mint itt." Tudod miért? Mert nyugaton nem kell hangsúlyozni a hazafiságot, nincs rá szükség, mert akármilyen polititkai hozzáállású is legyen az illető, ez teljesen természetes dolog.
"és a punkot(meg a paramétereit) nyugaton találták ki és nem itt tehát bármennyire is fájdalmas az ottani dolgok a mérvadóak és nem ez a hazai nacionalizmussal nyakonöntött műpunk." Igen?! Hallgass már bele a '80 évek magyar punkjába, nem tök egyértelmű, hogy egy baloldali rendszer ellen lázad? Ne gyere a nyugattal, mert egyrészt nem tartom követendő példának, másrészt pedig itt más a szituáció, tehát más a punk is. Mérvadó.... haggyál már! Jó hogy nem angolul társalgunk vagy mi...
[előzmény (1592)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 11:20:39 (1594)
kik a nyugat a halado ertelmisegei, akikrol folyamatosan beszelsz?
[előzmény (1592)]

© Pollyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 08:46:07 (1593)
Miért kellene hogy mérvadó legyen bármi is (főleg nyugatról)? Egyébként szerintem te itt nem sok nacionalistát találsz, én sem szoktam magyarkodni, de attól még azt senkinek nem kell szégyellnie, hogy melyik országba születik, szerintem egyik sem rosszabb a másiknál. Nem azt mondom, hogy hallatlanul büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, hiszen nem az én érdemem, csak kb. olyan szinten tartom fontosnak, mint azt, hogy pécsi vagyok. Én szeretek ebben az országban és ebben a városban élni, nem tudom miért lenne ez nacionalizmus. Ez az otthonom, miért kéne ezt kifikázni.
Ezt az NS-hülyeséget meg nem tudom honnan szedted, főleg amikor azt mondod, hogy régebben ilyen cccp-, meg guevara-pólós kölkök vannak a punkok között, és most meg ilyenek. Én valahogy ezt nem vettem észre. Ja, egy időben elég nagy trend volt ez a komcsiskodás, mostmár nem az, csak annál, aki komolyan gondolja, annak meg ez az álláspontja, különösebben nem érdekel, de elhiheted,hogy van, akinek ez nem szimpatikus. Attól még nem értem,hogy szerinted itt miért hemzsegnek a nácik. Én egy valakiről tudok itt, aki már idegesítő módon komcsifób, de azzal meg nem lehet mit kezdeni, és különösebben nem is érdekel.
[előzmény (1592)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-26 07:27:51 (1592)
én elsősorban ember vagyok és másodsorban magyar.akinél fordított a sorrend az a szánalomra méltó.nem magyarfóbiám van hanem nacionalista-útálatom és ez óriási különbség.csak itt csúsznak sokszor egymásba a dolgok,a portálról meg annyit hogy nektek már az is balos meg komcsi aki egy kicsit is eltér a mai nacionalista korszellemtől.más portálokon pedig óriási az arányeltolódás jobbra.ti még mindig azt a kb.5-6 évvel ezelőtti állapotot tartjátok valósnak amikor a punkban némileg felszaporodott a cccp-s és che-pólósok száma.de ma már aránytalanul több a trianonos,nagy-mo.-os,ns-tartalmú ruházattal rendelkezők száma ennek ellenére titeket csak és kizárólagosan az előző csoport fikázása köt le.ez mutatja a teljes vakságotokat és elfogultságotokat.vagyis a kettős -mércét.ezt az antikomcsi szöveget egyszer bebifláztátok és azóta is ezt szajkózzátok holott az arányok már legalább1-2 éve teljesen megváltoztak.amíg manapság egy punk koncertre a legjobb esetben sem jön össze 200-300 embernél több addíg egy kárpátián még a legkisebb helyen is 1000-en vannak legalább.ráadásul pl.nyugaton egy punk portálon elképzelhetetlen hogy ennyi a hazafiasságot hangsúlyozó írás legyen mint itt.és a punkot(meg a paramétereit) nyugaton találták ki és nem itt tehát bármennyire is fájdalmas az ottani dolgok a mérvadóak és nem ez a hazai nacionalizmussal nyakonöntött műpunk.
[előzmény (1568)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 19:05:39 (1591)
ja, valahogy ugy szerintem. vagy ha forditva nezed a kerdest, egy bevandorlo attol meg, hogy magyar allampolgarsagot kap nem lesz automatikusan magyar nepnek a resze, meg ha jogilag a magyar nemzet resze is. ezt azonban kulturaja valogatja, amerikaiva vallni pl sokkal konnyebb, mint magyarra vagy meg homogenikusabb nep tagjava.
[előzmény (1590)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 18:58:05 (1590)
vagy mivel a nemzet részei voltak maradtak is?

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 18:57:48 (1589)
tehát most a határainkon kívül élők nem a nemzet, hanem a nép részei?

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 18:25:37 (1588)
A nacio nem egyenlo a nemzettel, magyarra forditva inkabb nemzetiseget jelent nem pedig nemzetet. A nemzetnek, mint fogalomnak a legkorabbi hasznalata is max keso kozepkor, de akkor nem ugyanazt jelentette, mint manapsag. a nemzet fogalmaba beletartoznak olyan dolgok, mint pl szuverenitas (Vesztfaliai beke) allampolgarsag, stb. amirol te beszelsz az nem nemzet, hanem nep.
[előzmény (1586)]

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 18:12:45 (1587)
ja és ez igen régóta így van. ha nem is 100ezer éve de tán az újkőkortól elmondható (amikor a letelepedett és élelemtermelő emberiségben a maihoz hasonlóan drasztikus népességrobbanás történt). igaz, kokárdát nem hordtak.

© sanyaaaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 18:08:28 (1586)
ez nem a náció. hanem a nacionalizmus... a nemzetfogalom se 2-300 éve alakult ki, hanem folyamatosan alakul. szerintem volt egészen nagy embercsoportoknak is népi identitás-tudatuk, vezetőik, követségben képviselőik, közös ügyeik, művészetük. nem hiszem, hogy ezeket mindig a gyakorló elit rángatta volna elő a hajánál fogva.

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-25 17:22:26 (1585)
ja, de azt nem azt nem mondtad, hogy miert termeszetes. ha olyan termeszetes lenne akkor nem csak 2-3 szaz evvel ezelott kezdtek volna kialakulni a nemzetek, hanem kb 100 ezer eve. arrol meg, hogy ez mennyire pozitiv jelenseg? eleg csak arra gondolni, hogy mi kovetkezett az ottoman birodalom felbomlasa utan, ami sokkal toleransabb volt mas vallasokkal, kulturakkal, mint sok hand altal felvilagosodottnak nevezett nyugati hatalmak. a helyet atvette egyreszt torokorszag es vele egyutt a torok nacionalizmus, aminek masfel millio ormeny szenvedte karat az elso vilaghaboruban, a kurdok azota folyamatosan, a balkanon meg nagyjabol mindenki... az a baj ezzel a felfogassal, hogy egy nemzet kialakulasa nem csak egy embercsoport termeszetes egysegenek a kovetkezmenye, hanem ohatatlanul is egyutt jar azoknak a csoportoknak a kirekesztesevel, gyakran kiirtasaval, amelyek nem akarnak reszeve valni annak a nemzetnek, amelyiknek a teruleten elnek
[előzmény (1581)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 ... > Következő >> Végére