Punk Portál >> Fórum >> Politika >> Che Guevara
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Comandante Ernesto "Che" Guevara de la Serna

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére

© MRolandválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-07 10:50:01 (1674)
Senki ha ez így folytatódik!
[előzmény (1664)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-05 21:58:25 (1673)
a másik topikban imnotsayingisnotsaying megválaszolta helyettem asszem. de ha neked machiavelli túl távoli, akkor olvasd el gramsci-tól az új fejedelem című művet, és vesd össze a leírtakkal néhány huszadik századi mélyen tisztelt rezsim működési elvét.
és akkor lehet hogy megérted, mi a baj machiavellivel...
[előzmény (1672)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-05 19:29:48 (1672)
Nem tudom, mi bajod Machiavellivel.
[előzmény (1670)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-04 18:12:19 (1671)
egyedül az y tekintetében van igazad(radnóti).annyiszor írtam le a fasz horthy nevét hogy már mindenkit y-nal írok.
[előzmény (1659)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-04 00:29:05 (1670)
én pl. baromira nem. hogy hol tartanánk ha nem lenne a legtöbb vezető machiavellista?
mondjuk lenne egy általánosan elfogadott mérce, amihez mindenki tartaná magát, és nem basznánk szét magunk körül kb. mindent.

egy kérdés. te pl. mi alapján mondod azt a nácizmusra vagy a sztálini rezsimre hogy "borzalmas", "szégyenletes", "tragikus" stb.?
[előzmény (1668)]

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-03 22:30:22 (1669)
Csak megjegyzem, hogy Marx és Machiavelli elméleteit a különféle államvezetők, hatalmak és politikusok manapság a gyakorlatban alkalmazzák. Nem csak a kommunisták és a diktátorok. Elég csak belegondolni, hogy mennyire érvényesül mindez a mai világban, és hogy hol tartanánk, ha mindez nem lenne.

Persze ehhez tudni kéne, hogy mit állítottak tulajdonképpen. Pl. felejtendő a Marx=kommunizmus asszociáció. Túl jól belevarrták a fejekbe a régi időkben.

© handválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-03 22:13:04 (1668)
ki nem machiavellista?
[előzmény (1666)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-02 04:02:19 (1667)
Olyan rendszerben élnék szívesen, ahol én vagyok a király és minden újság az én propagandalapom. Szar lenne, de én őszintén megmondanám, hogy nem akarok jót nektek, csak magamnak. ;>
[előzmény (1666)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-02 01:55:36 (1666)
hát azért én nem szívesen élnék a horthy rendszerben... az is túlzás lenne. mindazzal együtt, hogy nem volt "fasiszta diktatúra" azért csak naponta gyepálták a zsidókat a sulikban stb. távolról sem szimpatikus.
ja, és szerintem az egyszemélyi uralom ma is fönnáll. főleg a jelen szituban, ezzel a machiavellista prófétával az élen...
[előzmény (1663)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 23:08:20 (1665)
Ha azt nézzük, hogy általa hamarabb lefutotta az emberiség az "elkerülhetetlen megvilágosodáshoz vezető utat" és hamarabb túltette magát a ma már közhelyesnek számító több millió áldozaton, akkor visszavonom a kocsmatölteléket.

Röviden arra akarook kilyukadni, hogy ha ő nincs, akkor más találja ki a "marxizmust" és ezáltal a neve is más lesz. De ha valaki eszmék nevében akar jót egy népnek, az már gyanús és kinevetendő.
[előzmény (1660)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 18:35:29 (1664)
"Kérdezném, hogy száz év múlva ki tud majd itt magyarul?"
. . .

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 18:30:43 (1663)
Bizotsan. Mondom, hogy nem tudok róla sokat... Nagyapám azért szerette mert az akkori zűrzavaros állapotokban Horthy hihetetlen profin megállta a helyét. Ő nem kapott semmit tőle... És ő is bújtattott zsidó embereket, amikor szükség volt rá...
Amúgy inkább legyen szerintem egy rendszer "tekintélyelvű, autoriter, szélsőségesen konzervatív és diktatórikus ", mint olyan mint ez a mostani önmagából kifordult, őszintétlen, pazarló világrend... De ez csak az én véleményem....
[előzmény (1661)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 18:23:48 (1662)
Ez egy tanács, ilyen módon megfogaklazva. Tömören összefoglalva a Szózat arról szól hogy SZERESD A HAZÁDAT! ennyi.
a nagyvilagon e kivul nincsen szamodra hely: felszólít. ez nem egy kijeléentés, és ezt inkább úgy mondanám, hogy nem lehet számodra hely. Ez egy utasítás, hogy soha ne hagyd cserben a hazád.

"Az nem lehet, hogy annyi szív
Hiába onta vért,
S keservben annyi hű kebel
Szakadt meg a honért.

Az nem lehet, hogy ész, erő
És oly szent akarat
Hiába sorvadozzanak
Egy átoksúly alatt. "

miert ne lehetne? az elet csupa szivas - Na ezt nem akarja elhinni Vörösmarty. És engedjünk már meg neki egy kis optimizmust! Azon kívül ha azt cselekszed, amit az előbb tanácsolt - vagyis szereted a hazád -, akkor nem hiába ontotta a vért az a sok szív...

"szamomra a szozat vagy akarmelyik masik koltemeny sem szent, csupan azert mert a nagyokosok annak kialtottak ki oket." - számomra sem, de ha már valaki osztja a nemzetet, én inkább beraktam egy olyat, ami azt életi. Nem azon van a hangsúl, hogy ez a szózat, hanem azon, hogy miről szól.
[előzmény (1658)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 18:19:41 (1661)
azt hiszem az egyik legkorrektebb megfogalmazás a horthy-érára valami olyasmi volt, hogy "konzervatív autoriter berendezkedés". persze erősen konzervatív és erősen autoriter:-) mindenesetre én nem vagyok túlságosan horthy személyéért, neki is sok van a rovásán...
mellesleg az én nagyapám is egekig magasztalta őt, csak emögé azt is látni kell, hogy a neve előtt ott figyelt a vitéz címszó és az ő apja horthytól kapott birtokot, ahol az én nagyapám felnevelkedett:-) hajlamos volt egyszer-kétszer azt is mondani, hogy fehérterror nem is volt:D szóval azért az ilyesmit is fenntartásokkal kell kezelni, főleg ha tudjuk mondjuk a nagyapánkról, hogy elfogult e téren...

mindazonáltal mielőtt itt a kommunista anarchista főherceg lenácizza néhai nagyapámat, közlöm vele, hogy mélyen elítélte egész életében az antiszemitizmust, a legjobb barátja pedig zsidó volt...

szóval a horthy rendszer tekintélyelvű volt, autoriter, szélsőségesen konzervatív és hordozott magában diktatórikus elemeket is, de fasiszta diktatúra nem volt. bocs. de ez is csak egy vélemény.
[előzmény (1659)]

© alexander portnoyválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 18:13:05 (1660)
én ugyan messziről sem szeretem a marxizmust, de azt mondani, hogy kocsmatöltelék találta ki, barokkos túlzás. marxot nem szeretni lehet, meg szeretni is lehet, kikerülni semmiképpen sem.
és azt is be kell látni, hogy a 19.század egyik legnagyobb koponyája volt. az meg nem kocsmatöltelék...

ettől függetlenül tényleg nem komázom azokat a dolgokat, amiket mondott.
[előzmény (1653)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 18:12:52 (1659)
Nincs kedvenc politikusom, én nem tudok túl sok mindent Horthy kormányzóságáról, leginkább annyit, hogy ellentmondásos a megítélése. Te szarrá osztottad, nagyapám szerint (akinek a szava valamiért döntőbb a számomra mint a tiéd), a Horthy-rendszer volt az legkevésbé rossz a XX. szátadban. A zsidók üldözésével kapcsolatban is megosztottak a történészek. Azt tudom, hogy a csendőrség az ő idejében működött egyedül normálisan... Te azóta tartasz engem nacionalistának, antiszemitának, meg minden szir-szarnak, amióta bátorkodtam néhány hozzászólással - úgymond - a védelmére kelni, és nem is oly módon, hogy "ez vagy az nem így volt hanem emígy!", csak felhívtam a figyelmet arra, hogy ezt az embert lehetséges, hogy mondjuk te te álltalad kedvelt irodalom másképpen ábrázolja, mint amilyen valójában volt. Én nem szálltam bele érdemlegesen sohasem ilyen horthy-vitákba, hiszen - mint mondottam volt - műveltségem hiányos e téren... Ebből az lett, hogy a "kedvenc kormányzóm", meg hogy antiszemita vagyok és náci.

Radnótit imádom. Az egyik legnagyobb magyar költő. Erről több szó ne is essék... Nem vagyok antiszemita, és a világ rengeteget vesztett ennek az embernek a korai halálával... Bár egy költői életút valahogy úgy teljes mindig ahogy van... József Attila költészetét sem vágták el hirtelen a vonat kerekei, J. A. életműve így teljes! Morbid, de ha Radnótit (ponto 'i'-vel te fasz, nem ypszilonnal) nem viszik el, a legeslegjobb versei nem születnek meg.....

És nézzünk egy kis társalgáselemzést:
k h: csodálkozom hogy eszmei alapon nem írtad át a költő nevét FEHÉRmartyra,hehehehe!
gy: Nagy poén volt! Már az előzőn(#1651) is nagyon kacagtam!
k h: LÁTTAM A VERSEK -TOPICBAN HOGY SZERETED RADNÓTYT. AZT TUDOD HOGY ŐT A KEDVENC KORMÁNYZÓD ÁLLÍTOTTA BE A HALÁLMENETBE?LÁTOM TE NEM MÉRSZ KETTŐS MÉRCÉVEL .SZERETED AZ ÁLDOZATOT IS MEG A GYILKOST IS HEHEHEHE!
Szerinted ennek így van értelme amit csinálsz?! Nézz már magadba! És ha a Caps lock a hangerőt hivatott kifejezni, akkor nagyon örülök, hogy egy középszar szúrós megjegyzéssel ennyire fel tudtalak idegesíteni..........
[előzmény (1657)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 16:05:49 (1658)
lattam, hogy mire valaszoltad, de ettol fuggetlenul egy hulyeseg nem igazol egy masik hulyeseget. a helyedben en mar reg nem is reagalnek erre a szerencsetlen idiotara.

sak az a bajom a verssel mint a himnusszal, ugyanazt a paranoid xenophobiat taplalja az emberben, egyedul vagyunk, mindenki utal minket, stb

mi az, hogy "a nagyvilagon e kivul nincsen szamodra hely"?

miert ne lenne,? egy csomo ember - nem csak magyar - jobban erzi magat kulfoldon, mint ott ahol megszuletett.

"Az nem lehet, hogy annyi szív
Hiába onta vért,
S keservben annyi hű kebel
Szakadt meg a honért.

Az nem lehet, hogy ész, erő
És oly szent akarat
Hiába sorvadozzanak
Egy átoksúly alatt. "

miert ne lehetne? az elet csupa szivas

hos arpad hadai ugyanugy ontottak vert, mint ahogy magyar vert ontottak masok. azok sem voltak rosszabbak. ettol fuggetlenul tehetseges kolto volt vorosmarty, de amit leirt azzal nem ertek egyet. szamomra a szozat vagy akarmelyik masik koltemeny sem szent, csupan azert mert a nagyokosok annak kialtottak ki oket.
[előzmény (1645)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 13:48:44 (1657)
LÁTTAM A VERSEK -TOPICBAN HOGY SZERETED RADNÓTYT. AZT TUDOD HOGY ŐT A KEDVENC KORMÁNYZÓD ÁLLÍTOTTA BE A HALÁLMENETBE?LÁTOM TE NEM MÉRSZ KETTŐS MÉRCÉVEL .SZERETED AZ ÁLDOZATOT IS MEG A GYILKOST IS HEHEHEHE!
[előzmény (1656)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 13:35:50 (1656)
Nagy poén volt! Már az előzőn(#1651) is nagyon kacagtam!

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 13:24:08 (1655)
csodálkozom hogy eszmei alapon nem írtad át a költő nevét FEHÉRmartyra,hehehehe!
[előzmény (1654)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 10:15:54 (1654)
Ez jellemez is... ennyit rólad.
[előzmény (1649)]

© IrBaratválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 07:51:41 (1653)
A legnagyobb baj a marxizmussal, hogy egy kocsmatöltelék találta ki. Persze az se jó, ha egy festő a genetikáról értekezik.
[előzmény (1643)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 07:10:06 (1652)
dícsértessék a jézus krisztus.
[előzmény (1643)]

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 07:09:05 (1651)
és azért mert VÖRÖSmarty.

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 07:08:26 (1650)
bár vörösmartyt is csípem,főleg a zenéjét.

© kropotkin hercegválasz erre | adatok | e-mail - 2007-03-01 07:07:28 (1649)
szerintem sickratman jobb.
[előzmény (1645)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 20:05:49 (1648)
Ezt magyarázd meg nekem kicsit légyszi, mert nem értem mi lehet ebben hülyeség. Ez nem egy vélemény....
Amúgy meg nézd meg légyszi mire válaszoltam.
[előzmény (1647)]

© imnotsayingitsnotsayingválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 19:28:33 (1647)
jol hangzik, de sajnos valojaban hulyeseg
[előzmény (1645)]

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 18:55:15 (1646)
Bazdmeg.

© gyerekválasz erre | adatok | e-mail - 2007-02-28 18:55:06 (1645)
Vörösmarty Mihály: Szózat

Hazádnak rendületlenűl
Légy híve, ó magyar;
Bölcsőd az s majdan sírod is,
Mely ápol s eltakar.
A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.

Ez a föld, melyen annyiszor
Apáid vére folyt;
Ez, melyhez minden szent nevet
Egy ezredév csatolt.

Itt küzdtenek honért a hős
Árpádnak hadai;
Itt törtek össze rabigát
Hunyadnak karjai.

Szabadság! itten hordozák
Véres zászlóidat,
S elhulltanak legjobbjaink
A hosszu harc alatt.

És annyi balszerencse közt,
Oly sok viszály után,
Megfogyva bár, de törve nem,
Él nemzet e hazán.

S népek hazája, nagy világ!
Hozzád bátran kiált:
"Egy ezredévnyi szenvedés
Kér éltet vagy halált!"

Az nem lehet, hogy annyi szív
Hiába onta vért,
S keservben annyi hű kebel
Szakadt meg a honért.

Az nem lehet, hogy ész, erő
És oly szent akarat
Hiába sorvadozzanak
Egy átoksúly alatt.

Még jőni kell, még jőni fog
Egy jobb kor, mely után
Buzgó imádság epedez
Százezrek ajakán.

Vagy jőni fog, ha jőni kell,
A nagyszerű halál,
Hol a temetkezés fölött
Egy ország vérben áll.

S a sírt, hol nemzet sűlyed el,
Népek veszik körűl,
S az ember millióinak
Szemében gyászköny űl.

Légy híve rendületlenűl
Hazádnak, ó magyar:
Ez éltetőd, s ha elbukál,
Hantjával ez takar.

A nagy világon e kivűl
Nincsen számodra hely;
Áldjon vagy verjen sors keze:
Itt élned, halnod kell.
[előzmény (1628)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 ... > Következő >> Végére