Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Extreme Noise Terror
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
CRUSTCORE

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-24 18:06:51 (217)


© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-19 11:00:10 (216)
Figyelem!
A nagy érdeklődésre való tekintettel szombaton már 17:30-tól lehet jegyet vásárolni a helyszínen, kapunyitás 19:00-kor lesz és 20:00-kor kezdődik az első koncert!
A gördülékeny bejutás érdekében gyertek időben!
[előzmény (215)]

© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2013-02-18 10:24:32 (215)
www.facebook.com/PunkRockMaraton
www.zombie11.hu


III. Punk-Rock-Maraton / Underground Attack
2013.02.23.szombat / Saturday
Budapest - Dürer Kert
www.durerkert.com
www.facebook.com/durermusic

23:50 - 01:00 GBH (UK)
www.gbhuk.com
www.facebook.com/GBH.official

22:20 - 23:30 Discharge (UK)
ELŐSZÖR MAGYARORSZÁGON! / FIRST TIME IN HUNGARY!
www.thenightmarecontinues.yolasite.com
www.facebook.com/pages/Discharge/56398174179

21:00 - 22:00 Extreme Noise Terror (UK)
www.extremenoiseterror.co.uk
www.facebook.com/extremenoiseterroruk

20:00 - 20:40 Human Error
www.facebook.com/humanerror.hu

Kapunyitás / Doors open: 19:00

Belépő / Ticket : 4.990.-Ft (Csak a helyszínen a rendezvény estéjén kapható! / No presale!)

Facebook esemény/event:
https://www.facebook.com/events/143324472474843/

Infó, szervező / Info, promoter:
www.facebook.com/PunkRockMaraton
www.zombie11.hu





© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2013-01-24 17:58:16 (214)
www.facebook.com/PunkRockMaraton
www.zombie11.hu

© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2012-10-26 14:03:47 (213)

© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2012-09-27 12:25:53 (212)
III. Punk-Rock-Maraton / Underground Attack
2013.02.23.szombat
Budapest - Dürer Kert
www.durerkert.com
www.facebook.com/durermusic

23:50 - 01:00 GBH (UK)
www.gbhuk.com
www.facebook.com/GBH.official

22:20 - 23:30 Discharge (UK)
ELŐSZÖR MAGYARORSZÁGON!
www.thenightmarecontinues.yolasite.com
www.facebook.com/pages/Discharge/56398174179

21:00 - 22:00 Extreme Noise Terror (UK)
www.extremenoiseterror.co.uk
www.facebook.com/extremenoiseterroruk

20:00 - 20:40

Kapunyitás: 19:00

Belépő: 4.990.-Ft (Csak a helyszínen a rendezvény estéjén kapható!)

Infó, szervező:
www.facebook.com/PunkRockMaraton
www.zombie11.hu

© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2012-09-21 12:32:16 (211)
III. Punk-Rock-Maraton
Budapest - Dürer Kert
Extreme Noise Terror (UK) Discharge (UK) + GBH (UK) + magyar bandák...
2013.02.23. szombat
www.zombie11.hu
www.facebook.com/PunkRockMaraton

© SgtDválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 23:16:21 (210)
Amiota nem eszek hust, nem szeretem az ENT-t :(

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 20:47:04 (209)
milyen èrdekes hogy aki nem eszik hust nem is fèl annyira

"te mondd, hogy rablótámadás, te nem ezel húst"

© Bicajválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 14:10:51 (208)
Nos, a lényeg, hogy lesz Extreme Noise Terror. Meg Discharge és G.B.H.

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 10:05:22 (207)
nem hiszem hogy a világ és technika fejlődésével a PUnk vagy Anarchista alapok ne változhatnának együtt! Hiszen máris sok a változás a 19. a 20. századi anarchista követelésekhez képest!

ès ehhez a veganizmus tartozik!!!
milyen èrdekes hogy aki nem eszik hust nem is fèl annyira, csomo husevo sor nelkul kiskutya...
hallod mikor volt itt làzadàs a szabadsàgèrt??? soha, me ami làzadsz magàba szar.
gondolkodni, ha nem megy èrezni, lèlekkel.

© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 10:03:26 (206)
a bezàrt àllatok nem szeretnek bezàrva èlni.
szabadon szeret èlni!!!
HAGYD BèKèN!!!



© wxeválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 10:02:19 (205)
sak érzékeltetni szeretném, hogy nem hiszem hogy a világ és technika fejlődésével a PUnk vagy Anarchista alapok ne változhatnának együtt! Hiszen máris sok a változás a 19. a 20. századi anarchista követelésekhez képest!
Pedig az ő értékrendjük egyik alapköve az volt, hogy hagyd a másikat úgy élni ahogy szeret!

hallod mirol beszèlsz. de komolyan .ès ilyen hosszan...
bezàrom egy ketrecbe a tesod? ok??
[előzmény (198)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-24 09:34:49 (204)
Nekem az volt meglepo, hogy a szervezo nem beszel angolul.

© crustyboyválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 22:43:25 (203)
szerintem a 3 fellépő zenekar szakadna a röhögéstől ami itt megy a koncert kapcsán

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 16:26:56 (202)
Rancid....heteróság.....azért a Picsa ennél fajsúlyosabb dolog :)
[előzmény (201)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 16:22:19 (201)
felőlem aztán lehet kurvagáz a Rancid is valakinek, vagy a heteroszexualitás, nem fogom azt mondani, hogy hogy képzeli azt, hogy így érzi...
[előzmény (200)]

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 16:08:52 (200)
Megérted hogy valakinek kurvagáz a PICSA???!!!??? Benned is csalódtam :(
[előzmény (197)]

© hukriszválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 12:59:03 (199)
Még egy gondolat lemaradt:

A "hardcorepunk nem szórakoztatóipar" bejegyzésedre, akkor mi is pontosan hiszen akik elmennek megnézni egy ilyen koncertet 95%-ban vagy 100%-ban már régóta ismerik a zenekart és megvan a CD vagy lemez nekik otthon amit nap mint nap hallgatnak. Talán az életükbe átis vesznek a dalokban említett ideológiákból valamit és ez természetesen jó! Azonban akkor már ezeknek a tudatában nem lenne szükségük megnézni a zenekart, hiszen már ismerik annak a tanításait! Tehát ha mégis elmennek akkor azért teszik, mert szórakozni vágynak, találkozni a barátokkal hasonló gondolkodású emberekkel!
Igazából akkor lenne előre lendülése a hardcorepunk mondanivalójának, ha az olyan emberekhez jutna el, akik eddig nem is gondoltak bele a világunk rosszirányú működésébe! Akik nem ismerik és nem is járnak el ilyen zenei koncertekre! Azonban ezekhez az emberekhez szinte csak egy módón juthat el az üzenet a médián keresztül. Ahhoz hogy oda valaki bekerüljön pedig valamilyen szinten része kell legyen a zenei biznisz gépezetének!
Példának ott van a Rise Against akik még 2000-ben előzenekara voltak a Sick of It All-nak a FatWreck recordsnál aki talán nagy kiadóbnak tűnik a punk szubkultúrában, de valójában a zeneiparban egy picinyke folt. Majd valahogy egy nagy vállalat a Geffen ráérzet, hogy ebből sok pénzt lehet kicsikarni, mert ezzel a fajta zenével sok fiatal tud azonosulni. Ezen a ponton nemet mondhatot volna Tim és a csapata, de nem így tettek, mert azt érezték, hogy akkor az üzenetük az állatvédelemről, környezettudatos gondolkodásról, szociális szféráról eljuthat olyan srácokhoz is akik talán soha nem is hallottak még ezekről a problémákról! A nagy kiadó miatt nem változtattak a szövegeiken és jelentősen nőtt az állat védők tábora ismerek olyan embert aki az ő dalszövegeik miatt ment szociológiát tanulni az egyetemre egy másik srácot pedig ember jogi ismeretek tanulására ösztönözte!

Maradhattak volna a kis kiadónál és szerényebb koncerteknél, de akkor mindíg csak ugyan az a pár ezer vagy tízezer ember hallotta volna a gondolataikat ami nem változtatja meg a világot! Csak igen kis mértékben. Persze fanyalognak sokan, hogy a pénz miatt tették ezt. Azonban ha valaki elgondolkozik azon, hogy reális az amikor 20 euro a belépő és 1200 ember nézi meg a zenekart, majd a banda ebből a 24000 euro bevételből csak 6-8000-t kap meg? Ráadásul alapítványokat támogat a bevételeiből meg rászorulókat! Az pedig a természetes velejárója, hogy keres vele, mert mindegyiknek van gyermeke akiket el kell tartani felnevelni és bizony a zenészek a legtöbb esetben nem igen számíthatnak nyugdíjra, ha csak a zenélésnek éltek!
Szerintem természetes, hogy a punkhardcore is a szórakoztatóipar része olyan értelemben mindenképp, hogy az emberek szórakozni vágynak ha elmennek egy ilyen koncertre! Mivel a mindenapjaik robotjából kizökkenhetnek egy pár órára!
[előzmény (190)]

© hukriszválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 12:37:52 (198)
Pontosan azért mert ez egy fórum, nem anyázott senki azért mert más a véleményed, hanem leírták az ő véleményüket is. Tudod a viták vitték mindíg is előbbre a társadalmakat!

Amit tapasztaltam az elmúlt években amikor ismét turnéztunk európában, hogy sok ember foglalt házas kommunák tagjai, Crass-on felnőtt emberek létrehoztak a szubkultúrán belül is egy szubkultúrát. Már akkor is szemben mentek saját magukkal amikor másokat megfedtek az ő általuk elfogadott értékrendtől eltérő dalok, koncertezés stb... miatt. Pedig az ő értékrendjük egyik alapköve az volt, hogy hagyd a másikat úgy élni ahogy szeret! Most találkoztam jónéhány akkori Vegán-Anarchista-Állati és Emberi jogokért küzdő emberrel akik teljes mértékben megváltoztak! Most mindegyik azt mondja, hogy valamikor egyszercsak rájött, hogy nem jó túlzásba esni és az már ennek a szubkultúrának inkább csak ártott sem használt! Emlékszem még 2004-ben egyik srác oda volt a dán Paragraf 119 zenekar lemezén található dal miatt ami valahogy így szólt: "Gyilkos vagy ha állat húst eszel!"
Most ez az ember sokad magával abból a közösségből, már eszik húst és még horgászik is! (amit mondjuk én személy nem támogatok még ha el is engedik utána a halat!)
Több ex-vegan SxE emberrel is találkoztam akik akkor ha megtudták, hogy valamelyik zenekar tagjai esznek hüst bojkottálták a koncerteket! Most pedig már húst esznek és nem vetik meg a sört sem! Pedig akkoriban bőven 20 fellett voltak most meg már 30 felett ismét változott némileg a világképük!
Természetesen mind az élvezeti bódító szerek használata (amiket kizárólag csak multik gyártanak és forgalmaznak) vagy a vegetarinizmus kontra húsevés nagyon hosszadalmas pro és kontra téma lenne kimeríthetetlen indokokkal!
csak érzékeltetni szeretném, hogy nem hiszem hogy a világ és technika fejlődésével a PUnk vagy Anarchista alapok ne változhatnának együtt! Hiszen máris sok a változás a 19. a 20. századi anarchista követelésekhez képest!
Szerintem addig nem nagyon kell egy személyt hasonlítani egy multi céghez amíg valaki a multi cégek italát és dohány termékét fogyasztja! Mivel az legalább akkor ellentmondása tud lenni a dogmatikus punk vagy anarcho-punk fogalmaknak! Erről pl volt vitám Coca Colát árusító foglaltházban, vagy az ott árúsított sörök miatt amik ilyen olyan módon de a multinacionális cégeknek hozta a hasznot!

Az ENT pedig egy olyan zenekar ami általában attól függ melyik taggal tárgyal az ember! Pl. 2007-ben szibnte önköltségi áron játszottak velünk a mini-turnén és Dean-t nem érdekelte egyáltalán az anyagi dolog és annak örült, hogy a reptéri parkolására összegyült a lové, a többi tag is hasonlóan gondolkodott, hogy nem gáz mivel mindegyik zenél jól menő metál bandákban amivel keresnek rendesen, míg Phil-nek egy jól menő vállalkozása volt. A javaslatomra holland Dennis barátom is összehozott nekik egy mini-turnét ahol a repjegy + bulinként 500 euro lett megbeszélve majd ragaszkodtak a hotelhez Amszterdamban. Természetesen végül el se mentek a szállásra ami kicsit rosszul esett a haveromnak. Majd félre tette ezt a problémáját és pár hete felvette a kapcsolatot velük megint kérdezte minden mehet úgy ahogy legutóbb? De a válasz most bulinként 700 euro! így letett a szervezésről, mert idekint foglaltházak nem fizetnének ennyit és a kommersz helyek meg nem hisznek a megtérülésben. (a beszélgetésnél ott volt a The Restarts zenekar is akik azonnal felhívták az ENT egyik tagját majd kiderült, hogy nem kellett volna repjegy, mivel turnéba szerették volna megejteni a holland bulikat sőt alkudozva sikerrel járt volna mert 450-700 euro között lépnek fel, kivel hogy tudják megdumálni!) A foglalt házak sok esetben nem hajlandóak elvi okok miatt 300 vagy 500 euro-nál többet fizetni? Kommersz helyek nem vállalnak sokszor ilyen zenekarokat, mert tudják hogy a közönség nagy része bojkottálja a helyet az üzleti tevékenysége miatt. Akkor hova menjen fellépni az ilyen zenekar? Hogyan ellenőrizze le egy több száz vagy ezer km-re élő zenekar hogy aki meghívja őket ráadásul teljesen más nyelvet beszélő országban az csak önös érdekből teszi vagy a zene és a közönség szeretetéből? Ma már jóval kevesebb DIY szervező kontaktja forog közkézen! 2002 től én intéztem a külföldi fellépéseink 95%-át akkor egy 190 szervezős listából dolgoztam és nem túlzok, ha most azt mondom ebből kb. 5 cím aki még szervez koncertet, de ők is sokkal ritkábban! Nem olyan könnyű ellenőrizgetni, mint ezért zenekarokat korholni!

Egy másik példa a mai technika fejlődése előnyei és hátrányai, pl Facebook, Myspace és társaik. Ítt is megvan a sok anarchista pro és kontra érvekkel tele. Hiszen ami jó, hogy gyorsabban könnyebben eljuthat az üzeneted a világ bármely pontjára! Megkönnyíti a szervezést a zenekarok megismertetését stb.., de sajnos ezek a szolgáltatók is szintén multi csoportok tagjai, vagy visszaélnek az adatokkal, megfigyelésekben vesznek részt nemzetbiztonsági vagy rendőri felkérésre stb... Akkor most mit is tegyen egy zenekar?

Anno egyszer beszéltem arről amikor az első olyan zenekarral találkoztam, aki biciklivel és annak utánfutóival ment turnéra, hogy olyan okokból, mint környezet védelem vagy mert egy autó mennyi rovart üt el egy út során ez állszentnek hat, mert a szemem láttára hajtott át a kerékpárral egy katica bogáron amit aztán szomorúan konstatált! Tehát sok jó dolog van az egészséges élethez vezető úton és abban ha óvni próbáljuk a világot meg a környezetünket, de soha nem tudjuk azt eléggé megfelelően és hibátlanul kivitelezni! A zenekar egyébként a 12 állomásos turnén csak 5 helyre ért oda! Ilyen áron inkább néhány rovart elütök és egy kis CO-t is adok a földnek, mert ezeknek a visszaszorítása nem ott kezdődik. Hiszen amit hirdetni szerettek volna ezzel az jó dolog, de a kivitelezéshez akkor már űber radikálisnak kellett volna lenni és gyalog menni mindenhová, nem adidas és nike cipőkben, mégha turkálóból volt is az egyik stb....

Egyszóval egy zenekar megtehet sok mindent és utána is járhat, de mindenről ő sem tudhat!

Ez pedig az én véleményem!

u.i.: Azért az Oi Polloi-os téma érdekelne, mert amit ilyen sejtelmesen írsz az sok mindenre utalhat, de nem egyértelmű! Azt hiszem én nem titkolózom, hanem mindent nyugodt szívvel kiÍrok magamból! valamint nem gondolnám egy anarchista zenekarról, hogy titkolózna sem a viselkedéséről, sem az ügyeiről!

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 11:52:03 (197)
ja és azt értem, hogy van akiknek a picsa kurvagáz, de ezek a bandák még ismertebbek, szóval hozzájuk képest a picsa is csak egy "kis helyi banda"...
[előzmény (196)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 11:50:00 (196)
most én se nagyon értem mi a baj a zombilacival. vagy hogy a zenekaroknak mit kellett volna utánanézni... egy profi szervező, aki megcsinálja a bulijukat fasza (bár engem nem különösebben érdeklő) bandákkal. ha megnézik hogy egyébként kiknek szervez azt láthatják, hogy a legnagyobb magyar punkrock bandáknak.

és még csak nem is a picsa meg a fegyelmező lesz az előzenekar...
[előzmény (192)]

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 10:56:33 (195)
király vagy.
[előzmény (194)]

© csapdabacsaltallatválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 10:55:02 (194)
a pina a szent 4 betű!
[előzmény (193)]

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 10:23:48 (193)
Ha valaki gitárt fog és netán még taraja van, akkor is játszhat szórakoztató zenét. Legfeljebb vitatkozni kell rajta, hogy a szent 4 betűt használhatja e.

© a_dead_copválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-23 00:51:58 (192)
szerintem is alap a discharge meg a gbh, de nehogy már most itt beállítsuk őket valami nagy politikai zászlóvivőknek. ők csak halál primkó dolgokról énekeltek halál primkó módon, amivel természetesen semmi baj nincs, ez is a punk rock torta egy szelete. az extreme noise terror már szerintem más kalap alá tartozik.

nem ismerem zombi lacit, nem nagyon vágom, hogy mi vele a probléma (gondolom van, azért szólaltak fel többen is, gondolom anyagi természetű), de elképzelésem sincs arról, hogy ha én elmegyek erre a (király) bulira amin fellépnek olyan dinoszauruszok mint a discharge, a gbh és az ent akkor azzal a pár ezer forinttal (amit amúgy elinnék) milyen sátáni, dekadens, pusztulást hozó pestist támogatok, ami romba döntené a magyar színteret.

ez csak egy koncert, jó fellépőkkel. felőlem akár adolf hitler is szervezhetné, akkor is lemennék.

© csigaaválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-22 17:01:13 (191)
Punk-Rock-Maraton interjú:
http://www.concertphotos.hu/irasok/2757-punk-rock-maraton-interju.html

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-22 16:16:47 (190)
- szomorúnak tartom, hogy egy alapot lerakó zenekar/ok olyan (alapvető) dolgokat követnek el, ami a lerakott "alap"-pal (értékrendünknek megfelelően nyílván) ellentmondásosnak tűn(het)nek, gondolván itt arra, hogy nem néznek annak utána, hogy hol/kivel/ki által játszanak és/vagy ezen döntési "jogot" kiadják a kezükből... és itt már bőven - ahogyan az előző 2 hozzászólásomban sem - már nem konkrét zenekar/okról van szó, hanem (ezáltai is) egy jelenségről....

- ha az öröm = jóindulat feltételezés, akkor a kétkedésem a kifogás? végülis igen, ahogy a közmondás is mondja alappal. "a pokolra vezető út is jóindulattal van kikövezve"...

- a diy/booking vs profitorientációt egyik hozzászólásomba sem került felvetésre, soha senkinek sem turkáltam a zsebében, így az alant olvasható hozzászólásaimban sem...

- és végül, de nem utolsó sorban a hardcorepunk számomra még mindig nem szórakoztatóipar / vidámpark / divatbemutató / cirkusz. vannak minden bizonnyal klassz zenés/táncos estek / disco / retro party / kocsma...stb, amik remek találkozó helyek, nalátod, ott nem kell agyalni ilyesmin...

...amúgy meg mindenki támogasson azt, amit akar és úgy, ahogy!

... további szép napot!
[előzmény (186)]

© Karfiolválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-22 13:29:04 (189)
pina:)
[előzmény (188)]

© crustyboyválasz erre | adatok | e-mail - 2012-08-22 13:27:15 (188)
fasz:)
[előzmény (187)]



1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére