Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Lömbihead
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
faszlyuk

Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-19 19:52:02 (81)
lehet, hogy vannak olyanok akik azért foglalkoznak egy-egy zenekarral, mert többnek érzik magukat tőle, de akkor se járja, hogy kellemetlenül érezzem magam, ha megdicsérek valamit.

Ami az egyik ember számára értéket képvisel az lehet nem tetszik a másiknak, de a Lömbihead-re vagy a Rákosi-ra vagy még egy csomó jó bandára akkor sem lehet kijelenteni, hogy szar. Vannak tényleg szar, meg túlértékelt zenék, de ezekre ez igazán nem mondható el.

Koncerten meg valóban jobban üt. Legalábbis a Rákosi koncertjét tegnap csak elmeséltem két haveromnak és tetszett nekik, hogy mennyire pank. :)
[előzmény (80)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-19 19:25:40 (80)
Én egy időben a Rákosi demón lázadoztam, de azt is csak azért, mert a környezetemben néhányan túlzásba vitték a dolog ajnározását, és igazából a koncertek mellett nagyon eltörpül a demo teljesítménye. Bár a Rákosi esetében nehéz visszaadni azt, amit egy koncerten tud adni az egész.
Mondjuk ez a koncertes dolog érvényes a Lömbiheadnél is, de ezt már írtam sokkal lentebb szerintem.
[előzmény (79)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-19 18:51:28 (79)
szerintem nemcsak a demon, de minden hangzóanyagon kurvára nem az a lényeg, hogyan szól, mert az csak a technikai része, hanem az a plusz, amitől egy zene jó lesz. (Ez mondjuk koncertre is igaz.)
A Lömbihead demo igenis jó!
Most megint beraktam, hogy meghallgassam, hátha én vagyok a süket, de nem. Kurva jó ez a demo. Mint ahogy a Rákosi demo is jó, nem kell fikázni a hangzását. Nem hiszem, hogy hájp, ha pár ember elmondja a pozitív véleményét.

A Formyfriends bunkeres bulit meg már rohadtra bánom, hogy lekéstem, mert kibaszottul kíváncsi vagyok milyen is lehetett a bénázás. De tényleg nem ide való az a téma.

Az első koncerten meg én is csak néztem, ki gondolta volna ezekről a gyerekekről, hogy ilyen fasza zenét tolnak.

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-19 16:44:42 (78)
Helyes. Fokent ha hazaternek ezek a farkak es meg bepakoljak a cuccukat :-)
Szerintem en is lemegyek vasarnap delutan elpakolni a mi cuccainkat egy kicsit.
[előzmény (77)]

© Ian McKayeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-19 16:15:36 (77)
rendben van, igyekszünk majd valami helyet csinálni ma, mert különben nem fér be senki
[előzmény (76)]

© kalozválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-19 13:06:03 (76)
Csavokaim! A DoD velkámhóm parti nem Radinal lesz, hanem a teremben. Jertek mind, hozzunk szeszt, kurjunk be, humpakoljunk, jo lesz.

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 22:31:54 (75)
Engem egyáltalán nem zavar, hogy felkerült, sőt örülök is neki, csak azért említettem meg, hogy ez nem terjesztésre készült, mert ez lett megemlítve példának. A másik kazetta engem is érdekelne, mert még én sem hallottam, de tartok tőle, hogy már nem is fogom.
[előzmény (70)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 20:47:00 (74)
Zseniális!
[előzmény (72)]

© Ian McKayeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 20:39:57 (73)
na EZ viszont kurrrvajó!!! ez a pánk basszameg! :D:D
[előzmény (72)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 17:48:35 (72)
magamra maradtam.
http://trololololololololololo.com/

© Ian McKayeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 16:55:48 (71)
röf
[előzmény (69)]

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 15:59:26 (70)
Igen, Schleki atmasolta nekem, tolem meg felszivargott a netre. Utolag is bocs, de szerintem zenetorteneti klasszikus. Es a legutolso probatermi felvetel az uj szamokkal is az lenne, ha Marcitol megkapnam. Ugy 5 eve igerte utoljara...
[előzmény (61)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 15:18:37 (69)
Hogy basszon meg titeket egy konda vadkan! ;-)
[előzmény (68)]

© Ian McKayeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 15:05:15 (68)
és Obelix mit mondott?
[előzmény (54)]

© Pokolgepválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 11:02:45 (67)
Csabikam, a Lombihead fasza! A demojuk is vallalhato szerintem, de engem leginkabb az elo produkciojukkal gyoztek meg. Erted, mondtak, hogy jon a Lombihead, erre elokoszalt a helysegben addig total elveszo, ranezesre korai kozepiskolas kiscsavo, azt' olyan koncertet toltak, hogy az allam leesett. Ranezesre valami nagyon bena de legalabb kurvara hatasvadasz marhasagra szamitottam, aztan csodalkoztam is rendesen.
Rendesen megirt, a mai szinteret tekintve otletes szamok. Jol jatszottak, jol enekeltek raadasul a gitaros kisgyerek olyan elszantsaggal tekergette az erositom hangszinszabalyzoit, mint aki tudja mit akar. Es valoban tudta is. Volt elkepzelese a sajat zenejerol, ami manapsag ritkasagszamba megy. Totalisan egyetertek veled abban, hogy van egy ilyen tendencia, hogy a szarra ramondjuk, hogy direkt beleszaros, mert az a punk, de a lombiheadre ezt pont nem igaz. A szamaik ugyan eleg eklektikusak, de elobb utobb megtalaljak azt ami nekik legjobban fekszik. Ez nem rohato fel hibanak. Ja, es ugy jatszanak Fugazit, hogy aki ezek utan azt mondja rajuk, hogy kutyautok, az takarodjon Miskolcra! :-)
[előzmény (33)]

© KajbaszXXXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 08:49:56 (66)
Azért így utólag a koncertezős részét remélem a Hold True-nak is dedikálod! :-DDD
[előzmény (33)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 07:56:09 (65)
én rengeteg olyan, szinte költségvetés mentes demót hallottam, ami megállta a helyét. mondjuk az elsődleges szerintem az, hogy az ötletek, meg a lelkesedés átjöjjön egy ilyenen. ez meg sokszor nem a technikán múlik. nekem a Lömbiheadből semmi nem jött át.

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 00:59:55 (64)
tökre nem értem hogy jön ahhoz, hogy nem tetszik egy srácnak a zenénk, hogy vannak zenekarok, amelyek nem tudják eljátszani a számaikat
[előzmény (61)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 00:22:23 (63)
Ja, amúgy szerintem a HSZ demó is tökre rendben van, bár a ha Hátsó Szándékról van szó, akkor elfogult vagyok, szóval...
[előzmény (62)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 00:17:25 (62)
Hát nem vagyok egy Blikk, ez tény :-)
De még mindig nem látom a minőségbeli gondot egy próbatermi demónál, másrészt ja, 2010 van, valószínű ilyen fiatalon ti is ki raktátok volna, bár a fene sem tudja, és ilyenekbe jobb nem is belegondolni (meg minek?)

Ja ebben én is osztottam a dolgot amúgy, de erről majd megnyílvánul a FMF valamelyik tagja mondjuk (remélem) a saját topikjukban, ha akar (nem fog egyik sem).
[előzmény (61)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-17 00:10:23 (61)
Kicsit tévesek az infóid: ami a neten terjedt el HSZ demo néven, az soha nem volt demo és nem is került terjesztésre semmilyen szinten. Az egy sima próbatermi felvétel amit a Marciék pincéjében vettünk fel, magunkon kívül azt hiszem csak a Schleki kapott belőle egyet mielőtt az első Patkánylyukas koncertünket szervezte, pusztán azért, hogy tudja, hogy mégis mi ez a zenekar.

Azt meg azért halkan tegyük hozzá, hogy az 1997-ben készült, most meg 2010 van...

A többihez nem nagyon szeretnék hozzászólni, főleg, hogy szerintem egyáltalán nem rossz a Lömbihead demo, de abban azért abszolút egyetértek Csabival, hogy amíg valaki legalább körülbelül nem tudja eljátszani a számait úgy, hogy abban legyen erő, addig nem nagyon kéne kimozdulnia a próbateremből. Mert az csak olyan szintű bénázás lesz mint ha valaki löttyedt fasszal próbálna dugni.
[előzmény (58)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 23:28:49 (60)
Én mondtam neki korábban is, hogy ne menjen!
Amúgy is, Salgótarján #2, csak sokkal nagyobban (vagy akár mondhatnánk Csepel #2-t is).
[előzmény (59)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 23:27:33 (59)
basszus pedig a dobosunk Miskolcra akar menni továbbtanulni
[előzmény (54)]

© Deravenválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 23:02:29 (58)
Elég nagy részben igazad van, mert igen, adhatnának magukra a zenekarok sokkal jobban, de mondjuk egy demónak, amit normálisan ki sem adnak, csak letölthetővé tesznek, nem hiszem, hogy van értelme nagyon neki menni. Demó, szar és kész, mint rengeteg amcsi bandának is, de valahol, főleg évekkel később egy kis romantikát is adhat az egésznek. Pl a Hátsó Szándék demó is hogy szól már, meg az akkori énekes beleböfög az egyik dalba (ha jól vettem ki, bár lehet csak valami hanghiba lépett fel rippeléskor), de egyszerűen demó, ennyi.
Másrészt, hogy még a stúdiózásnál maradjunk, látszik, hogy nem volt fiatalon zenekarod. Most nem védeni akarok bárkit is, de amikor még egy hétvégi bebaszásra sem tellik az embernek, hogy vegyen fel bármi értelmeset is, miközben rendes cuccot is kéne szereznie, ami persze kell a stúdiózáshoz is, de már magához a próbákhoz is. Egy tizenévesnek ez kurvára megterhelő, nekem is az volt anno, igazából még most is az, mert ugye hiába, hogy van keresetem, de nőttek az igényeim (pl 50ezer Ft-os gitárok/erősítők helyett félmillásokkal szemezgetek, stb).
És igen, felvehetnék normálisabban is próbateremben, de igazából (csak hogy témánál maradjunk) a Lömbihead szerintem egy próbatermi demónak teljesen jó. Ennél többet aligha lehet produkálni normális mikrofonok és komolyabb erősítők nélkül. Azt is lehet mondani, hogy szarból építettek várt, és persze bűzlik eléggé, de a vár áll stabilan, a lényeg végbement. Hallani minden hangszert normálisan, az egész átjött, ennyi.

Koncertek meg igen, kurva idegesítő, mikor egy zenekar képtelen eljátszani a saját dalait. Amikor beszálltam a Nothingba, azt gondoltam, hogy ez elmúlik, mert mégis próbálunk meg minden, de ez nem ment végbe, mert mindenki kb beleszart mindenbe. És ez meg van a ForMyFriends-ben is (leginkább a tagok átfedése miatt szerintem), ami ad egy életérzést az egésznek, de kurva idegesítő továbbra is. Pláne, hogy a ForMyFriends jó dalokat ír (ellentétben a Nothing-gal), és én speciel mindig tök szomorú voltam, hogy képtelenek őket eljátszani. Ami még jobban gáz volt, az-az, hogy nem is akarták jól játszani őket, igazából beleszartak. Ez meg is mutatkozott a Bunkeres partin, igazából annál szarabbak nem is tudom, hogy voltak valaha. Bár el tudom képzelni, hogy simán voltak.
Viszont az utóbbi pár napban én nem tudom mi történt velük, de nem csak, hogy jól játszottak, de még az egész köré egy kisugárzás félét is tudtak adni, valami pluszt, ami elég kezdetleges, de érezni, hogy ebből még lehet valami. És ez tök jó szerintem.

Szóval nem azt mondom, hogy légy megértő vagy türelmes vagy most azonnal változtasd meg a véleményed, mert hogy mered, mert most miért, nem? Tök jó, hogy valaki igen is mond mást is, pl Dénes is mondta valahol, hogy neki ez nem kóser, stb, teljesen rendben van.

Na, mára elég ennyi a hippiskedésből.
Szegény Andrist viszont ki lehetne moderálni innen. Mármint nem az accountját, hanem a két képet.
[előzmény (33)]

© villanytothválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 22:59:58 (57)
mert különben ki lesznek SÁMFÁZVA??:'-D

© wsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 22:59:16 (56)
ez király!!
[előzmény (54)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 22:58:48 (55)
ezen meghalltam
[előzmény (42)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 22:54:49 (54)
mivel Asterix egy ideje nem ír a punkportalra kérte,hogy tolmácsoljam a zenekar felé,hogy:
-Miskolcra a lábatokat ne tegyétek be
-szarok vagytok
-adjátok fel

© Ian McKayeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 22:25:05 (53)
ki mondta, hogy ez nekünk nem bók? :)))
[előzmény (52)]

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-03-16 22:08:09 (52)
nekünk az bók lett volna. mi "kása pank" pártiak vagyunk.
[előzmény (51)]



Elejére << Előző < ... 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 > Következő >> Végére