Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Brigád
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
melodycore Pécsről

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére

© Danválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-17 06:21:38 (457)
Szevasztok! Nem olvastam el az alabbi sok dumat, csak annyit szeretnek, hogy a Brigad utoljara kb. 8 eve volt jo, amikor a varosligetben Kakakapitany es a haverjai bulibol punk zenet jatszottak a haveroknak a Lecso feszten. Ami lett belole, az nagyon nem jo.

© Nonoválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-16 19:48:26 (456)
Én inkább iszom egy 2002-es Kétághegyi Szürkeberátot Pedró és nem ítélkezem. Az a baj, hogy "csak" félszáraz, de jó. Egészségetekre!!!
[előzmény (455)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-16 19:25:28 (455)
ja, és valahogy nem értem hogy mért kéne személyesen közölnöm a véleményemet, akármilyen stilusban, ha én mondjuk itt szeretném, hogy hátha más is gondolja hasonlóan mint én, vagy esetleg másképpen gondolják. itt volt hanszi öcsém aki pl. hasonló véleményen van anélkül hogy hallotta volna énekelni az új srácot, valószínűleg hasonló gondolatok miatt gondolja így. mondjuk amugy ezt az egész punkportal forumot alig olvassák emberek, szóval nem kell félni hogy most sokan fogják elitélni a GaM zenekart! :-DDD
[előzmény (452)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-16 19:07:51 (454)
amit kritizáltam a mögött nem volt munka. ezt az illetékes erősítette meg leghamarabb, mindenek előtt a saját védelmében. talán lehetett volna annyi benne, hogyha nem biztos magában nem rontja a produkciót. egy próba után ilyen vokálokat beprobálni egy koncerten elég öngyilkos küldetés. szerintem.

egy dolog kitalálni egy nótát, megirni egy szöveget. vagy eljátszani egy dalt, vagy elénekelni egy szöveget. mindkettő mögött másmilyen munka van. én igazából az elsőt tudom díjazni. szóval ebből a szempontból maximálisan tisztelem a balázst, de talán kicsit túlzás az ő önkritikája. más szájába adja a saját gondolatait, amit megfogalmazott, elénekelt, mindkettőt jól. én ezt nem értem. (lehet hogy kövi gondolkodása is hasonló, így gondolja a dolgokat, lehet majd szövegeket fog írni, hasonló témákkal más témákkal, jókat rosszakat, sose lehet tudni...)

ha meg valaki rajtam keresztül itéli meg a zenekart, vagy a zenekar többi tagját, az megérdemli!
[előzmény (452)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-16 17:27:09 (453)
Lajos, ez szép volt! Egy rock'n'roll-ról szóló drámában ez lenne a rezonőr zárómonológja. Viccen kívül. Elmentettem. Köszi, hogy összefoglaltad. Én magam részéről már korábbi vitát lezártnak tekintettem tegnap is, nem is térek vissza rá. Minden jót nektek, remélem mielőbb találkozunk!

© gambossválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 21:23:17 (452)
Nononak igaza van. Ha valami nem tetszik akkor azt mond meg az embernek személyesen, írj neki levelet, hívd fel.
Norrisnak szemtől szemben mondtam el a véleményemet. Nem azért, hogy fikázzam hanem azért mert igazából sokkal jobb produkciót vártam tőle. Főleg azért mert szerintem egy jó énekes. Ezt a mostani bulin azt hiszem igazolta. Ha mindig így énekelt volna... Nem azért mondtam el a kritikámat, hogy leszarozzam azt amit csinál. Hanem azért mert kedvelem, és semmiképp nem akartam, azt, hogy a gyenge teljesítmény miatt olyan helyzetbe kerüljön amilyenbe nem szabad. A Brigád nóták eléneklésébe pedig ma Magyarországon sok énekesnek beletörne a bicskája. Balázs ritmizálása egyedi. Attól van meg a brigádos hangzás. Amikor megkért, hogy énekeljem el az egyik dal verse részét meglepődtem. Attól meg főképpen, amikor meghallottam a dalt magát. Belépni sem egyszerű. (A koncerten el is basztam szépen. Bocs mindenkitől!). A ritmizálás pedig számomra nehéz volt. Balázsnak ez belülről jön. Másnak meg kell tanulni. Ez nem megy egyik napról a másikra.
A hangnemeddel nem tudok mit kezdeni. Ha valaki valamit csinál, felépít, akar, küzd, gyakorol, tesz érte, áldoz rá az semmiképpen sem fikázandó. Ha nem érte beszélsz hanem ellene, akkor annak a kritikának nincs értelme, tartsd meg magadnak.
Magam is sokat tettem és teszek azért, hogy legyen zenekarom. Fontos dolognak tartom, hogy valami olyat csináljak ami kiemel a hétköznapokból. Gondolom mások is hasonló okból csinálják. Lehet, hogy Balázs szeretne többet elérni. Miért baj az? Majd a közönség eldönti kiváncsi-e a produkcióra vagy sem. Nem az számít, hogy te mit írogatsz a fórumokba. Azzal csak haragosokat gyűjtesz egy olyan helyzetben amikor az összefogás lenne a lényeg. Nézd meg a Punkoptimumot. Egy igazán jó kezdeményezés ami jól bemutatja, hogy ha hasonló zenekarok összfognak csinálhatnak egy olyan dolgot ami külön-külön nem lehetséges. Kölcsönösen támogatják segítik egymást. Képzeld, néha keresztbe tettek és tesznek nekünk itt-ott. Egyedül nem tudunk érvényesülni. Össze kell fogni. Ez működött is eddig. Te meg itt viszályt szítasz.
A Brigád sorsa pedig nem tőled és nem tőlem függ. Mégcsak nem is a Balázstól. Persze ő befolyásolhatja. Társai pedig talán még jobban. Igazából rajtuk áll, hogy tudnak-e hozzátenni. Ha a Brigád koncerten összejön 500 ember akkor le lesz szarva mi van ebben a interfosfikagépben. Ha nem lesz a koncerten senki akkor meg szintén mindegy mit írkálunk ide.
Egy dolgot kérek. Ha valaki valamit szeretne alkotni ebben a kiégett szar mocskos geci világban azt tiszteld. Mond el neki ha valami nem tetszik de tedd azt a tisztelet hangján. Segíts neki amit tudsz. A sok ingyenélő lusta naplopót pedig akit mindenfelé látsz köpd le és szarozzad őket bőszen. Akkor minden a helyére kerül. Ez így nincs rendjén.
Még egy dolog: egy zenei fórumon megjelenő véleményed olyan árnyékot vet ránk ami nem fedi a zenekar többi tagjának véleményét. Te is egy csapat tagja vagy. Minket is arcul köpsz. Tudom mennyi munka összehozni egy ilyen bandát. Tudom mások is lelkesedésből és szeretetből csinálják ezt az egész értelmetlen rakkenrólcirkuszt. A semmiből valamit összehozni... Lesz ami lesz...
Te is megpróbálhatnál valamit a semmiből megcsinálni. Meglátod milyen nehéz. De ne félj mi majd bíztatunk lelkesen, hogy: SZAR! Biztos jól fog esni.
[előzmény (448)]

© Nonoválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 20:25:50 (451)
Ez így igaz. De lehet ezt kultúrált módon is tudatni bárkivel is, hogy valami, valakinek nem tetszik. Lsd.: "büdös-hamis vokálozás", "lezavartam volna a színpadról" stb. Én sem venném jó néven senkitől sem az ilyen "hozzászólásokat". Csak egy a sok, kultúráltabb lehetőség közül és talán nem bántassz meg vele senkit. "Nekem nem tetszett az ének, mert hamis volt." Véleménye mindenkinek lehet, csak stílusosan (nem sértő módon) is lehet ezt tálalni. Igaz ez is egy stílus. Ha ezek után bárki ezt bunkó, sértő dologként könyveli el, hát... igen. Erre én sem tudnék mit mondani. Na most már tényleg nem boncolgatom tovább a témát. Befejeztem. Nem vagyok az illemtanok doktora, de nekem meg EZ a véleményem. És ilyen stílusban vagyon ez írva Néktek. Egyetek inkább pacaltot és igyatok borot, meeee jóóóó!
[előzmény (450)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 19:50:31 (450)
én csak a véleményemet irtam. vagy adnak rá vagy nem, vagy segitség lesz, vagy nem. ez már az ő dolgok. a forum meg arra van hogy leirja az ember a véleményét.
[előzmény (449)]

© Nonoválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 19:33:28 (449)
4 évet írtam és valóban voltak tagcserék Pedró. De az imént nem csak a Brigád zenekar tagjaira gondoltam... ("háttértáncosok" stb.) Igaz ez most nem téma. Mindegy, akkor is megvan a kultúrált módja és helye az efféle "véleménynyilvánításnak". Nem a fórumok témája ez. Főleg nem ilyen stílusban. A Brigád zenekar tagjai meg majd eldöntik, hogy hány, milyen énekessel akarnak együttműködni. Szerintem nem kell a "segítséged" nekik. Minden személyeskedés nélküli irományom ez. Nem csak egy emberhez szól. Na Metááááál aztán Csók mindenkinek!
[előzmény (448)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 18:50:04 (448)
jól kimaradtál belőle...

amugy én csak az őszinte véleményemet irtam. nem tudok elsiklani amellett, hogy számomra idegesítő, hogy a balázs minden áron egy énekest akar, annak ellenére hogy nagyon sokunk szerint ez a produkció akkor volt a legjobb amikor ő énekelt. a lajos szegény noriszt nem egyszer kiosztotta szemtől szemben sokkal keményebben, és ő nem sértődött meg mert érezte hogy van benne igazság amit a lajos mond. lehet én is leirhattam volna a véleményemet másképpen, de így sikerült. lehet azért sikerült így mert még reménykedek benne hogy a balázs visszaáll a mikrofon mögé valaminek a hatására. nekem az a véleményem hogy nem jó így ez az új énekkel. ja, és az is a véleményem, hogy a kövi vokálozása semmit nem tett hozzá a bulihoz. sőt!
az is furcsa nekem, hogy amióta elkeztünk a Brigád zenekarral közösen bulikat csinálni, azóta már csak a balázs maradt. és akkor norbi barátom leirja hogy akikkel mulattunk az elmúlt három évben... furcsa. nincs nekem bajom senkivel, csak valahogy nem tudom átérezni ezt a tagcserés dolgot.
szerintem meg lehet érteni ezt a véleményt is, mivel vannak emberek akik ugyanígy gondolják. nem egy embertől hallottam már ezt.
ja, és talán annyit még hogy a zolival ellentétben én azt gondolom hogyha esetleg barátok lennénk akkor az arról látszana hogy megmondanánk egymásnak az őszinte véleményünket. mint ahogy azt is megmondtam neki lennt hogy ez a hangositás ami a toxicban van, elég kevés. láttam is rajta hogy nem tetszett neki. ennyi...
[előzmény (444)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 18:30:58 (447)
ne legyél már Te is Gyuri! semmiféle negativ dolgot nem mondtam a Clashről.
[előzmény (446)]

© Kutyaválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 18:20:02 (446)
Hey töki, a clash-t csak ne fikázd :)
[előzmény (418)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 18:03:56 (445)
Szerintem meg igazad van.

© Nonoválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 17:54:28 (444)
Üdv. Mindenkinek! Csak annyitt szólnék, hogy asszem a fórum nem legjobb helye ezeknek a vitáknak, beszólogatásoknak, személyeskedéseknek. A véleménynyílvánításnak is vannak kultúrált módszerei, ha már mindenképpen ezen és más fórumokon feszegetitek a témát...! De én inkább kimaradnék ezekből, és nem akarok semmilyen rossz viszonyt kialakítani senkivel, pláne nem azokkal, akikkel együtt buliztuk végig szinte az elmúlt 4 évet. Tudja mindenki, hogy kikre gondolok talán...Egyébként a szombati BRIGÁD buli szerintem k. jó volt!

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 16:18:18 (443)
engem ez a tény nem zavar...
[előzmény (442)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-15 12:13:21 (442)
Petike, Te sem ismersz engem. Nem is fogsz! :)

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 18:22:38 (441)
ja, és kifejthetnéd a sértődöttséged okát is!
[előzmény (438)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 18:18:33 (440)
ja, és úgy vszem észre hogy más a felfogásunk a barátságról...
[előzmény (438)]

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 18:18:00 (439)
be lehetne mutatkozni!
[előzmény (438)]

© HOGválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 18:14:16 (438)
Engem viszont ismersz, és én is téged. És tucatszor mulattunk együtt, az elmúlt 3-4 évben, és ezek után az ember azt gondolná, hogy van egy qvázi baráti viszony, ami meghatározza az ember viselkedését a másikkal szemben. Nálad úgy tűnik nincs...
Mostantól a szememben egy senki vagy, és nem vagy szívesen látott vendég sem Pécsen, sem a Toxic Clubban vagy bármilyen rendezvényen amihez közöm van. Ha a GAM fellép ahol ott vagyok, kerülj el, és ne is köszönj, és sem fogok!
[előzmény (434)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 18:05:46 (437)
akkor jó

© Z11válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:59:33 (436)
A kimoderálást nem értem. Biztos hogy a zenekarnak semmi köze hozzá. Ennyi.
[előzmény (435)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:57:18 (435)
az hogy punkból ilyen "melodycoremetal" az nem fejlődés, lehet egyre jobb punkszémokat is írni. mármint fejlődés ez is , de nem lehet erre fogni. amugy igaz hoyg nem tetszhet mindenkinek, én ezt tiszteletben is tartom, de még mindig ott tartok, hogy ha ezt leírtam előbb, miért kell kimoderálni (pedig csunya szót sem írtam:))) . végülis már mind1, csak kérdeztem és nem jött rá vélasz :)

© gYiKválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:32:22 (434)
nem ismerjük egymást, szóval nem kéne előitéleteskedni! én veled ellentétben nem tettem ezt. balázsnak, és a többieknek mindig megmondom a frankót, de ne haragudj hogy veled nem tudattam hogy szerintem nem illessz oda a színpadra. norisznak is megmondtuk, aztán ki is lépett, bár a mostani koncerten, hogy tudott felszabadultan énekelni sokkal jobbat nyújtott mint ezelőtt bármikor, illetve mint Te! és kérlek ne vedd ezeket a dolgokat sértésnek, mert ez egyáltalán nem a Te kritikád hanem inkább a Balázsé! csákó! mennem kell, fél óra mulva folytatom az osztást! ( ha személyesen szeretnéd, kesztölc, malom utcában megtalálsz!)
[előzmény (426)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:26:35 (433)
én is kétfele válaszolgatok :)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:25:48 (432)
honnan tudod milyenek a "mostaniak"? Tény hogy mások mint a régiek, hiszen a Brigád már nem nevezhető punkzenekarnak. Az ízlés dolgát pedig maximálisan tiszteletben tartom! hiszen mindenkinek megfelelni sem nem cél, sem nem valószerű lehetőség. Állok elébe minden kritikának, ami megalapozott, a negatívaknak is, hiszen az is elkerülhetetlen. Azonban egy zenekartól ami egy állandóan fejlődő változó társaság, akik élnek, újabb hatásokkal gazdagodnak, fejlődnek képességeikben, nem várható el az állandóság állapota.

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:21:42 (431)
ja az nem is nekem jött :DD

© Hansválasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:16:36 (430)
Hát nézd, a Brigádot szerintem mindenki úgy szokta és szerettem meg(már aki szerette), hogy Balázs énekelt és hát lássuk be, eléggé jellegzetes hangja van. De meg fogom hallgatni veled is a dolgot ha lesz rá lehetőségem.
[előzmény (428)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 17:15:55 (429)
nem az hogy nyitott vagyok vagy nem. ez csak a személyes véleméynem, a régebbi dalok jobban tetszenek mint a mostaniak, ennyi
nem nyitottság kérdése, hanem az én ízlésem kérdése:)

© válasz erre | adatok | e-mail - 2007-11-14 16:56:23 (428)
akkor te egy nyitott ember vagy :)



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 ... > Következő >> Végére