Punk Portál >> Fórum >> Zenekarok >> Kretens
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
Kretens

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére

© #Lajos#válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-20 18:56:58 (172)
A következő Kretens buli október 21-én lesz a Csepelen a Freeport Music Club-ban.

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-10 17:59:58 (171)
te nem vagy buta és ez jó:))))))))))))) ilyenekre van szükség csak ne legyél hirtelen haragú. érted:). komolyan kiváncsi vagyok rád, hogy milyen vagy élőben, de semmi szex:))
[előzmény (168)]

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 23:39:33 (170)
Ja, és léggitározott Kókával, kúl volt.
No future - for you.
Fél éve nem fizetik ki az egyik koncertünket, pedig a klubnak megítélték, csak nem fizették ki a támogatást.
Pankkkk. Pedig akár működhetne is.
De hát ez csak annyiban Kretens, hogy ők is elég kretének, pláne Bozókinak nem értem a gyomrát.

© dalmaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 23:33:45 (169)
Bozóki András járkált a Szigeten panksz nát ded pólóban... meg ő "alapból" ilyen alter figura az irományait-is-tekintve... más nem jutott az eszembe...
[előzmény (166)]

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 23:26:17 (168)
Nem akarok tovább offolni, csak válaszolok.

Aberrált:
Ja, meg egy hiteles nyomozó is.
A "színvonalas" önmagában elég erős (és érthető) kifejezés, úgyhogy kár lenne ízekre szedni.

mr Kox:

A következő Kretens koncerten Te már mint házigazda vársz engem és a jegyemet is állod? Gondolom előtte összetarhálod rá a lét.
Na mentem zoltánerát hallgatni a 101-es szobába.

© tom-slayerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 21:00:34 (167)

Csurkat meg mintha lattam volna egy mos-oi koncerten!!

:-)

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 17:34:51 (166)
Fodor játszott valami Női mosdó nevű zenekarban.
(Bár most szerintem a Férfi mosdóban szokott - rosszindulatú pletyka)

Gyurcsány biztos diszkós volt, Orbán meg rocker.

Van most volt alterarc a politikában? Mülleren kívül?

© Sheena is aválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 15:23:30 (165)
Fodort láttam régen egy csomó koncerten, pl. Iggy Pop, de az hagyján, Iggyn Pető Iván is ott volt
[előzmény (164)]

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 13:34:56 (164)
Kiváncsi vagyok mit hallgatott Pécsen Gyurcsány a koliban.
Valószínű, hogy nem Kretenst.
Viszont lehet, hogy Fodor Gábor hallgatott Kretenst.
[előzmény (163)]

© Levi - Elitválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 11:02:20 (163)
Kretens koncert egy "vén fasz" szemszögéből!
(erősen szubjektív vélemény)

Maxnak:
Nekem sokat jelentett! Jó volt újra (talán utoljára?) látni és hallgatni benneteket! Kösz!

Azoknak, akiknak velem együtt tetszett:
Mit tagadjam? Én Kretens rajongó vagyok! Ti értitek, hogy miért!

Azoknak, akiknek csak a fikázódás jutott:
A magam részéről nem várom el senkitől, hogy megértse azt, hogy nekem miért tetszik a Kretens! Valaki vagy érti és érzi, hogy miről és hogyan énekelnek, vagy nem. Nosztalgia? Bizonyos értelemben persze, hogy az! Ma kurva könnyű ám okosnak lenni (vagy annak tűnni)! Mindenki arról pofázhat, amiről akar, függetlenül attól, hogy a mondatai tartalma igazak, vagy hazugok, értelmesek, vagy totál kaotikusak. Talán ezért is van ma az, hogy holmi Gyurcsány osztja az észt, ami számomra elkeserítő...

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 06:01:49 (162)
Milyen alattvaló az, aki az Úr nevét kis betűvel kezdi? Bunkók ezek a szociológusok.
[előzmény (161)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-09 04:13:07 (161)
a punk le van szarva, éljen barcs miki!!!!
[előzmény (157)]

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 20:25:01 (160)
hallgass akkor zoltán erát:))))))). nem muszáj ilyen zenéket hallgatni nem mondta apu? ez szabadon választott hiába nyertek a komcsik. 100-ból 100 szar van akkor legyél te a 101. aki megmutatja mi az a punk az ilyen kis paraszt gyökereknek, mint amilyen én is vagyok! különben szeretlek. gyere el egy Kretens koncertre és dumáljunk sör mellett mert így nem lehet. fizetem a belépőd:)))
[előzmény (156)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 18:03:38 (159)
"A Columbo hiteles ska?"
Nem, a Kalambó hiteles punk."

"miért van, hogy ma Magyarországon nincs olyan zenekar, aki képes lenne az "erről" alkotott véleményét/gondolatait színvonalasan előadni?"

Attól függ, mit jelent számodra a "színvonalas". Profizmust, vagy egyéniséget? Nem mindegy.
[előzmény (156)]

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 17:39:54 (158)
lehet, de nem érdekel:)))).... én mindig az mellett álltam ki, hogy legyenek ingyenesek vagy minimálisak a koncert belépők. ilyen szinten minek pénz a zenekaroknak?:)) 2 sörre elég azt kész. különben meg szarásig vagyok pénzzel és hidd el nem magam miatt írom, hogy ne kövesse a belépő az olaj árát. de anyázhatsz is az se zavar, sőt még fel is áll olyankor:))) üdv
[előzmény (152)]

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 13:32:52 (157)
Hát nekem hiteles - amennyiben a ska-t nem szórakoztatózeneként fogom fel, hanem valami blues szerű fájdalomközvetítőként. Persze lehet, hogy nincs igazam, mert a ska ugribugri zene, talpalá való. Jó, tekintsünk el akkor a ska fogalmától.
Legyen csak "koszos büdös" - ahol Barangó "kiszenvedi" a szavakat.
Én nagyon szeretem ezt a kűzdelmet, ahogy kiköpi a szöveget. Lompos kutya, rasztakomondor.
A Clash volt a fehér reggae ilyen zenekara, semmi sem volt vegytiszta, csak pont azt adta, amire a fehéreknek szüksége volt, nincs bennük édeskés cizellálás, ami a néger zenére jellemző, inkább csak a szénportól fekete fehéreknek szóló nyers zene. (nehogy félreérthető legyek, nem rasszkérés ez)
----
Szerintem nagyon nehéz megtalálni a punkban a valami ellen lázadást.
A marketing ügyes, maga a punk is termékké vált. (Most azért látok bíztató dolgokat - pl. Csermanek, Digép)
A nyolcvanas években "könnyű" volt. Gyűlöltem az Öreg diktatúráját és a képviselőjét, a rendőrt, aki mindig igazoltatott, ütött, motozott.
A Nemet könnyű volt kimondani, tudtuk, hogy mi rossz.
Most nagyon nehéz egy konkrét dolgot megnevezni - mindeninek máshogy rossz - van aki anarchista, van aki autokriter - van aki balról van aki jobbról.
A Karabély szerintem azért jó, mert mindig önálló volt, sohasem valamihez képest határozta meg magát, hanem azt csinálta, amit tud és azt nagyon tudja.
Róluk sem tud azért sok mindenki....
[előzmény (156)]

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 12:24:13 (156)
A Columbo hiteles ska?
Ezt nem gondolhatod komolyan.
"Koszosan büdösen"

"a jelen fogyasztói kultúráról, a válásról, a prosztatagyulladásról"

A múltidézéssel és a helyzetelemzéssel nagyjából egyetértek, de ha már elméláztunk ezen: Szerinted az miért van, hogy ma Magyarországon nincs olyan zenekar, aki képes lenne az "erről" alkotott véleményét/gondolatait színvonalasan előadni?
100 zenekarból éppen 100 az amit képtelen vagyok meghallgatni, (kivéve a Karabélyt, mert az rendben van).
Csak én vagyok így ezzel, vagy talán más is?
[előzmény (153)]

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 11:58:42 (155)
egy olyan koncert, mint az a 87-es, nekem simán megért volna 2700-at, mai pénzben. sőt...
[előzmény (153)]

© daYnaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 11:28:26 (154)
Tiszteletem !!!

Sajnalatos modon en inditottam el a vitat a 2700 ftos belepo miatt, mert nem volt ennyi penzem, nemhogy koncertre, hanem semmi masra... pedig szivesen megneztem volna a zenekart, hiszen a megmaradt felveteleket rongyosra hallgattam, mai napig emlexem minden 2 szam kozotti beszolasra a koncertfelvetelrol. (Mucsony kozseg !!!)

Ami szamomra furcsa miert kell, azert lesuttyozni, mert nem volt ennyi zsem? Vagy sokkallok ennyi zset? es nem a zenekartol, mert ok se ebbol lesznek milliomosok, gondolom. Egyszeruen nincs penzem kifizetni a sok reklamot meg minden plusz koltseget amit atterhelnek ram. Akkor is elmentem volna egy kretens koncertre ha csak egy vacak szorolapot talaltam volna elszorva az utcan.
Masik hogy az egesz reklamhadjarat inkabb visszataszito volt szamomra, mint csalogato a koncertre. Magyarul kontraproduktiv.

daYna

© ajkakválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 10:58:05 (153)
off - A Kalambó szerintem hazánk egyik olyan zenekara, amelyik képes a reggaet és a skat hitelese megjeleníteni - mindenfajta rasztaérzés helyett, mindenfajta de szép az élet, de vidámak vagyunk helyett, koszosan, büdösen, amire Barangó csak képes. Nem a Qss miatt megyek el rájuk, hanem mert felfrissíti az agyam -on

Olyan fura ez. A Kretens sokat jelentett a nyolcvanas években - kultúrális csomó-gócpont volt - én 87-ben látam egy Qss, Kretens koncertet a Józsefvárosi művházban - és a koncert dinamizmusa egyszerűen belenyomott a padlóba. Két, egymástól teljesen elütő frontember, Hemü az ének előtt elcsomagolja a szemüvegét, kis poppercsizmája is volt, vagy vesztern, nem emlékszem, csak arra, hogy bööö, nem kúl, aztán lemosták a fülemet, a dobos szétszaggatta a lelket is bennem, százados elvtárs.
És remény sem volt, hogy Erdősék kiadják őket. Rajongó sem lehetett több úgy ezer embernél. De a ha a falon láttam felfújva, hogy Kretens, nem a vicclap jutott asz eszembe.
Szóval fontos volt, olyan tartóelem a hazai alterpunkban, amire később sok zenekar építhette a tudományát, még akkor is, ha nincs tudatában, hogy az ösvényt vagy húsz éve kik is vágták előtte.
Persze nem kell hálásnak lenni, egy punk ne hálálkodjon, meg ne becsülgessen szatyrokat, valóban, ha a Kretens színrelépne újra, a 2006-ról kell beszélnie, 86-ról meg nosztalgiáznia.
Viszont, ha idejön pl. egy Vibrators, mindenki rohan ezresekkel támogatni a szegény angolokat. Pedig nosztalgia az is. Azért mert magyar, miért ér kevesebbet?
Régen a hanglemezek voltak így sorolva - magyar lemez 80 Ft, indiai nyomású külföldi 190 Ft.
Miért lenne kevesebb és kerülne kevesebbe egy magyar Vibrators?
Inkább a történeteben az a szomorkás, hogy csak 300-an voltak.
Tessék megköszönni kérem Kádárnak, meg Erdősnek. A csoda, hogy még maradt fenn valami. Hordozó nélküli művészek, nem véletlenül volt Fekete Lyuk a lyuk neve - a 80-as évek alternatív kultúrája majdnem teljesen nyomatalanul tünt el, persze egy 20 éves fiatalnak elég szánalamasan néz ki, ha egy negyven éves felmászik a színpadra és a nyolcvanas éveket idézi. Embereknek küzdeniük kell az önhitelesítésért.
Miközben fiatal farkasok beszólnak, hogy ne csattogtassák már a protézist. Türelmet a feleknek, a Kretensnek meg, ha mozogni akar újra, szép szövegeket a jelen fogyasztói kultúráról, a válásról, a prosztatagyulladásról :)
[előzmény (128)]

© juxtapozválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-08 00:23:30 (152)
Egy vagy a többi piti közül...
[előzmény (151)]

© mr. Koxválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 22:26:47 (151)
helló!
nem olvastam el minden beírást, de akkor az is megnézheti majd a zenekart aki nem engedhet meg magának 2700 ft-ot? örülök, hogy erre az elhatározásra jutott a zenekar. ya és ne legyen lehetőleg 1000 ft felett a belépő. a sör így is rohadt drága.

© tom-slayerválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 22:15:00 (150)
Amugy szerintem, ha lenne folytatas akkor elobb utobb uj szamok is kellenenek.....Na erre lennek kivancsi!!

© Horst Fuchsválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 22:02:21 (149)
csak nem te vagy a 25 éves?
[előzmény (138)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 20:27:27 (148)
nem arról van szó, csupán nemtetszésemnek adok hangot azzal kapcsolatban, hogy meggondolták magukat

(ez most direkt neked ment így, Gábor.. különben eszembe nem jutott volna, hogy ennyire fárasztó legyek)
[előzmény (144)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 20:23:29 (147)
amíg lesz egy barom aki értetlenkedik. (mer a felfogásban kételkedek.. akkor már letudtam volna tegnap az egsézet az első bejegyzésemmel. najó. ez nem igaz. az nem vallana rám.)
[előzmény (142)]

© Mark Chapmanválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 20:16:15 (146)
Azt hittem, hogy tudsz valami olyat amit én még nem.
[előzmény (145)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 20:15:04 (145)
Bocs, nem neked ment, kedves Gábor, de gondolom tudod magadról,hogy nem vagy Béla.
[előzmény (144)]

© válasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 20:14:01 (144)
Béla, te nagyon unatkozhatsz.
[előzmény (142)]

© Madafakaválasz erre | adatok | e-mail - 2006-05-07 20:12:49 (143)
csá! közös konci mikor?
[előzmény (141)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > Következő >> Végére