Punk Portál >> Fórum >> Koncertek, bulik >> Free Fest
Bejelentkezés - Regisztráció - Elfelejtett jelszó - Segítség
http://www.freefest.hu/

Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-25 17:28:00 (5350)
nem is a zenére gondoltam, hanem az áttitűdre... :)
[előzmény (5325)]

© Kekszválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-24 15:26:48 (5349)
Free fest képek:
http://www.keksz.net


© válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-23 16:24:28 (5348)
"Ez a, ez a punk,
ez a, ez a punk ,
ez a, ez a punk. és ez is, ez is punk.

A lassú zene ez a punk,
a lassú zene ez a punk,
a lassú zene ez a punk, és a gyors zene is punk.

A tuttá,tuttá ez is punk,
a tuttá, tuttá ez is punk,
a tuttá, tuttá ez is punk, és a tutátutátutátu is punk.

Ha tiszta a gitár ez is punk,
Ha tiszta a gitár ez is punk,
A torzított gitár ez is punk, és ez is, ez is punk.

Mert ez a , ez a punk,
ez a, ez a punk,
ez a, ez a punk, és ez is, ez is punk.

A ritmusváltás ez is punk,
a ritmusváltás ez is punk,
a ritmusváltás ez is punk, és ez is, ez is punk.

A Puskás András ő is punk.
A Huszár Krisztián ő is punk,
A Huszár János ő is punk, itt az egész zenekar punk!

Ez a, ez a punk,
ez a, ez a punk,
ez a, ez a punk, s ez is, ez is punk. "
[előzmény (5342)]

© Limpekválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 21:37:43 (5347)
Írtam myspace-en. Nagyon szépen köszönöm! Depresszióba zuhantam miatta már.
[előzmény (5317)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 14:05:30 (5346)
különben meg a Balatonsound egyszerre van a Rockmaratonnal, arra meg menni szoktam, bár a Free Fest/Rockmaraton közül gondolkodás nélkül a Free Festet választanám.
[előzmény (5321)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 14:03:55 (5345)
és akkor azokról az emberekről még nem is beszéltünk akik pl. sosem hallgatnának otthon ilyesmi zenéket, de koncertre egyszerűen imádnak jönni. Nekem is van olyan barátnőm akinek ezerszer könyörögtem, hogy jöjjön el velem crust buliba, aztán meg olyan jól érezte magát, hogy teljesen odáig volt. Az más kérdés, hogy azóta összejött egy blues-zenésszel és mostanában semmilyen koncertre nem jár, csak a próbáikra.
[előzmény (5343)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 13:48:03 (5344)
Jessz

Látod, engem is megfertőzött a dolog :P
[előzmény (5342)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 13:47:35 (5343)
Pontosan. :)

Amúgy meg én se mondtam egy szóval se hogy pózerség ez, csak úgy értem ezt az underground "divat"-ot, hogy több ilyen zenekar jön létre mostanában, több ilyet szerveznek le a szervezők (mármint azokban a körökben amit én ismerek, így nyilván ezekre a bulikra kevesebb ember jön el mint az olyanokra amit amúgy több - nem tudom hogy mondjam, talán "nemannyiraunderground" - arc ismer, ezért lesz 10 fizető egy koncerten). Najó persze vannak pózerek is, de nem akarok ujjal mutogatni a matyipotterre. :)
[előzmény (5341)]

© *Zsoleszka*válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 13:24:03 (5342)
"Így van, pontosan ezt próbáltam a "hardcore a divat" dologgal egyszerűbben leírni. Amúgy ja, mióta én ilyen zenéket hallgatok, azóta kb úgy ment, hogy dallamospunk -> ska -> streetpunk -> nem-dallamos-gyors-zenék" -> GARGA PITIC!

Itt a megfejtés Cumikám ;)
[előzmény (5335)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 12:41:44 (5341)
szerintem a Cumi úgy értette a hardcore-t ahogy a Lajos (QSS dobos): ami gyors az mind az, mindegy, hogy az crust, grind vagy akármi más, az mind hardcore.
[előzmény (5337)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 12:40:14 (5340)
például pont nemrég fedeztem fel, hogy a Step On It milyen kibaszott jó banda! Most is az megy.

Mindig a gyorsabb/durvább punkot szerettem, de azért azt pár éve még álmomban sem gondoltam volna, hogy a darálásnál kötök ki.

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 12:36:04 (5339)
félre értés ne essék! Én lentebbi hozzászólásomban semmi sértőt nem szándékoztam mondani, számomra ebben a közegben a trend és a figyelem középpontjában ugyanazt jelenti. Valóban összese lehet hasonlítani a mostani világot az internet elterjedése előttivel, akkor nem volt annyi választási lehetőség mint most, de ettől függetlenül az előbbi kifejtésem tökéletesen igaz. Nem tudom mitől van ez és nem is gondolnám, hogy minden esetben pózerség. Nekem is volt kábé 2 hónapom amikor tökre odáig voltam a neocrustért, aztán elmúlt. Azóta néha hallgatok olyan zenét, de nem is jellemző, meg nem is rajongok érte. Arról nem is beszélve, hogy sosem gondoltam volna, hogy élvezni fogok grind, meg pláne goregrind (!) koncerteket. Ez nem pózerség, csak az ember folyamatosan változik. Szerintem ez tökre rendben van.
[előzmény (5338)]

© Rich_Kid_On_LSDválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 12:24:32 (5338)
trendek akkor voltak, amikor mindenki ismert 3-4 kiadót, és amit ők adtak ki azt lehetett szeretni, vagy nem hallgatni új zenét. ma hogy tényleg bármit lehet hallgatni, baromság arról beszélni mi trendi. mert nincs olyan igazi főcsapás, hogy mindenhonnan csak egy valami ömlik, mert millió csatorna van, amiket mindenki magának választ. és azok mellett le is lehet ragadni úgy, hogy folyamatos az ellátás új zenekarokból. jó persze el lehet mondani, hogy mikor mi jellemző inkább. volt például, hogy megindultak az európai majd a kanadai bandák, aztán volt epikus crust hullám, nemrég ez az új "szerethető" pop-punk ment, vagy ez a élesre torzított gitározós punk/hardcore. szerintem egyszerűen ez csak annyit tesz, hogy mondjuk kijön az új tragedy, ami fasza és annak kapcsán meghallgatsz mondjuk még pár ilyen dallamos crust lemezt. aztán ki is van kiáltva, hogy mekkora trend most az epikus crust. szóval a figyelem éppen egy / pár helyre összpontosul, de ennél nem több. persze ahhoz körbe kell nézni, hogy észre vegye az ember, mennyire kiegyenlítettek a színtérterek.

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 12:14:30 (5337)
csak hogy mennyire divat a a hardcore az utóbbi időkben:

Seasick, 2009 jólius, 17 fizető
Rise Fest, 2009 augusztus 75 fizető
Anchor, 2010 július 33 fizető

más nevében nincs infóm pontos számadatokrül, de mindenki sorra bukja be az ilyesmi koncerteket
szerintetek divat?
na nemáááá....

© Bitiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 12:03:21 (5336)
Ez a "HC a divat" téma többször elhangzott már nálunk is... Érdekesség képpen én ugyan úgy szerettem régen és most is, mind a régi, mind az új hullámos darálósabb keményebb hangvételű hardcore-t is, mint amennyire a dallamos punk rockot, vagy a teknikásabb metalcore-t... Aki azért nem néz végig egy SKA bulit egy fesztiválon mert csak a hardcore, pedig 5 éve még neki is mást szólt a magnója az nem néz végig ennyi... De szerintem nem lehet ennyire megváltozni, az pózerség és fiatalkorban divatos. De zenélek, lehegy máshogy látom kicsit, mint aki hallgatja és bulizni megy rá... Nekem tetszett a Fest amúgy, csak a meleg nem :) Na jó lehettek volna többen, ez már nem a szervezésen múlott..
[előzmény (5335)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 11:49:09 (5335)
Így van, pontosan ezt próbáltam a "hardcore a divat" dologgal egyszerűbben leírni. Amúgy ja, mióta én ilyen zenéket hallgatok, azóta kb úgy ment, hogy dallamospunk -> ska -> streetpunk -> nem-dallamos-gyors-zenék :)

Kiváncsian várom mi lesz a következő.
[előzmény (5334)]

© zetorkaválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 11:35:31 (5334)
ezt már egy csomószor megtettem és itt az ideje, hogy kifejtsem itt is. Igen, ciki vagy nem az underground-ban is ugyanúgy vannak trendek, amik jönnek és mennek. Most éppen a nem-dallamos gyors zenék vannak trenden, aminek én felettébb örülök, mert egyszer az életben nekem kedvez a trend. Ez mindig így volt és így is lesz, például a 2000-es évek elején minden bokorban ska-zenekarok nőttek, el is döntöttem akkor, hogy nem megyek többet punk-koncertre.

© x-artválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 10:14:37 (5333)
Köszönjük az észrevételeket, és igyekezni fogunk, hogy jobbá tegyük a Free Fest-et a segítségetekkel. =;o)))

© Ian McKayeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-22 00:38:49 (5332)
miért, nem az?
[előzmény (5328)]

© csapdabacsaltallatválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 22:21:27 (5331)
vagy közben
[előzmény (5330)]

© XviktorXválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 21:58:47 (5330)
nem vertem ki a buli előtt
[előzmény (5329)]

© skaboválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 21:42:16 (5329)
volt az osztrák hc banda. nem tudom de a srác úgy tolta a lábgépet vagy mit,hogy a dob majdnem leesett a színpadról. na az a zene megbaszott. a gufu meg szerintem kurva jó zene. ahhoz képest mondom ezt,hogy nem igazán hallgatok ilyesmi zenéket. bár a Viktornak kéne kezdeni valamit a felgyülemlett energiával, aztán lehet,hogy csak a várjátékok csinálták fel az agyát meg kimaradhatott a kondi terem.

© Szabolcsválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 20:47:56 (5328)
"...amúgy meg a hardcore a divat"

fú basszus....

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 20:01:35 (5327)
ebbe is bele fogtok kötni, szóval inkább nem-dallamos-énekkel-megáldott-zene. :)
[előzmény (5326)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 20:00:14 (5326)
Jaj nem kell annyira komolyan venni amit írtam + nem értek én ezekhez a bonyolult stílusmeghatározásokhoz. De akkor vegyük úgy hogy inkább azt mondom hogy a nem-dallamos-zene.

© xsipixválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 19:26:54 (5325)
a Gufu soha nem akart olyan lenni mint a Say...még csak nem is hasonló az irány amit követnek zeneileg...sőt kiállásra sem...
[előzmény (5321)]

© matyipotterválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 19:06:36 (5324)
a mondandód kifejtenéd bővebben?
[előzmény (5322)]

© buda_válasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 18:24:57 (5323)
hát szerintem a fellépők nagy része nem volt "hardcore", már úgy értem semmilyen értelemben, nem csak az én ízlésemhez mérten.
[előzmény (5322)]

© Cumiválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 18:23:33 (5322)
A szervezők mentéségre szóljon, hogy az a tizenéves zenekar valami valakinek a valakije volt, amúgy meg a hardcore a divat, ez van...
[előzmény (5321)]

© Mixikeválasz erre | adatok | e-mail - 2010-07-21 17:48:43 (5321)
szerintem ha mondjuk Balaton Sounddal ütközne az annyira nem zavarna senkit, mint mondjuk az Obscene vagy a Hegyalja.
egyébként én lenn voltam végig, és szerintem ez a Free Fest már sajnos kurvára nem ugyanaz, mint ami annak idején elindult. :( jól elvoltam 3 napig (bár az utolsón haldokoltam kissé, öregszem...), de ez csak a társaságnak köszönhető akikkel voltam, nem a zenei felhozatalnak. :P első nap egész konkrétan semmit nem néztünk végig, az a Nintendo-punk téma érdekelt volna, de még kora este megtudtuk, hogy nem valószínű hogy lesz, úgyhogy bánatunkban csúnyán leittuk magunkat. egyébként végig elöl ültünk a színpadnál, még mielőtt azt mondaná valaki hogy esélyt sem adtam a dolognak, de semelyik zenekar nem keltette fel az érdeklődésem túlzottan. második nap hasonló forgatókönyv, belenéztünk a Radical Crush-ba, ami egész jó volt ha jól emlékszem, de akkor még ájuldoztam kicsit az előző naptól, az estéből pedig a Gyalázat és a Snobs volt csak érdekes, aztán ha jól emlékszem ezen a napon volt talán valami kendős zenekar akiken sokat nevettünk (bocs ha akárkit megbántok), de legalább legendásak lettek a társaságunkban. reggelig bandázás jó volt legalább, kár hogy reggel 8-kor megint felébredtünk a 40 fokra és a Mária rádióra... :) harmadik nap kurvajó volt a strandolás, hogy őszinte legyek a 3 nap legjobb élménye, jó társaság, rettenetes strandkaják és sok pihi+pancsolás. bár maradtunk volna vagy este 8-ig... :P visszamentünk a fesztiválra, ahol már kora este feladtam az aznapi alkoholizálást, az immunrendszerem összeomlott és a pultban semmiféle számomra fogyasztható szesz nem volt, így maradt a kóla+spangli kombináció, de legalább másnap haza tudtam vezteni. :) Végállomásba belenéztem, aranyosak voltak, a saját műfajukban tök oké szerintem, pózolós kalipánk vagy mit is mondtunk rá, de nem volt rossz, csak letarhált valami veszprémi csövesgyerek cigivel és láttam, hogy a koszadék haverjai is támadni akarnak, úgyhogy visszamenekültem a kocsihoz bandázni. később visszavánszorogtunk a színpadhoz és VÉGRE megérte. Holyman's glory odabaszott mint az állat, na ez az igazi paraszt szerintem, a zene is kibaszott jó volt, a szövegek is faszák, és ez nem az a műmájerkedő köcsögösködés amivel páran próbálkoznak... Tangot ülve hallgattam mert elájulhatnékom volt, és összeszedtem az energiám Fegyelmezőre, ami a fesztivál (elnézést de tényleg) egyetlen jó koncertje volt, ahol bulit is sikerült csinálni és 10 főnél több volt a közönség. megmentették a napot abszolút. Ez a Grow up fuck it up... az első 2 percben azt hittem vicces lesz, még röhögtem is meg előrementem hogy legalább valami mókás történik, de már a második számra annyira erőltetett lett a dolog, hogy utána még 10 percet bírtunk és elmenekültünk, mert annyira szánalmassá vált a produkció, hogy számomra kínos volt tovább nézni, bocs... :S igaza volt pár embernek körülöttem, olyan volt mintha SAY akarna lenni, csak baszottul erőltetett és nem ment. :( ekkor ment el végleg a kedvem a szar koncertektől és csövesektől, úgyhogy bajtársnőmmel visszamenekültünk az autóba, csináltunk egy jóéjtcigit és 2 órán keresztül röhögtünk, majd kurvajót aludtunk még a viharban is. :) alapvetően kösz minden szervezőnek mindent, de ha jövőre nem lesznek normálisabb zenekarok is (akik le se mondják a fellépést a változatosság kedvéért), akkor biztos kihagyom a fesztivált. össze kéne kapni a dolgokat és invitálni jó zenekarokat. tele vagyunk fasza psycho+streetpunk+ska zenekarokkal is, akiket baszott bárki elhívni, pedig szerintem simán játszanának ingyen. nem is értem ezt az idei felhozatalt, nem szeretnék jövőre a strandról arra visszaérni, hogy valami 15 éves gimizenekar Guns'n rosest meg Nirvanát próbál játszani a színpadon, de még az sem jön össze, ott valahogy végleg úgy éreztem meghalt a Freefest... :(
[előzmény (5302)]



Elejére << Előző < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 ... > Következő >> Végére